ילדה בת 8 - הפרעת אכילה?

דיון מתוך פורום  פסיכולוגיה רפואית

02/03/2011 | 09:10 | מאת: טליה

שלום רב, בתי בת השמונה ילדה שמחה, אנרגטית ותלמידה טובה. בעקבות מחלה בקיבה סבלה מהקאות וכאבי בטן. המחלה הפיסית טופלה וכיום היא אינה סובלת מסימפטומים אלו. אבל, אינה אוכלת מחוץ לבית (מסעדות, חברים, ימי הולדת). ניסיתי לדבר איתה על כך, היא מקשיבה אך אינה עונה. לדעתי החשש שלה הוא מהקאות חוזרות . אציין שגם בביה"ס היא אינה אוכלת עד השעה 15:00. כאשר מגיעה הביתה "מסתערת" על האוכל ואוכלת אוכל מזין ובריא. אודה לך מאוד על התייחסותך.

לקריאה נוספת והעמקה

טליה שלום, כפי שאת מציינת הבעיה של בתך מתבטאת מחוץ לבית, והיא החלה בעקבות האירועים הרפואיים והשלכותיהם (הקאות, כאבים). קרוב לוודאי שנוצר כאן מעגל של התנייה פסיכולוגית/התנהגותית המובילה להימנעויות שונות. טיפול פסיכולוגי-רפואי שמטרתו להתנות מחדש את חוויית האכילה מחוץ לבית הינו רלוונטי ביותר. לאחר פגישה ראשונית עם פסיכולוג רפואי העובד עם ילדים (אשמח לתת לך המלצות) יהיה אפשר לקבוע האם מדובר בטיפול קצר מועד או שיש צורך במתן תמיכה פסיכולוגית רחבה יותר. בהצלחה

07/03/2011 | 14:20 | מאת: טליה

תודה רבה על תשובתך. אנחנו גרים בחו"ל ומגיעים לביקורים קצרים בארץ בחגים. האם לדעתך מספיק שאנו ההורים נשוחח טלפונית עם פסיכולוג על הבעיה (בתשלום כמובן) וכך נוכל לקבל אולי הצעות לטיפול? או שעליי למצוא פסיכולוג מקומי שיוכל לטפל בילדה באופן רצוף? תודות רבות על התייחסותך:)

מנהל פורום פסיכולוגיה רפואית