שאלה לגבי אלצהיימר ופנרגן וטיפול באסתמה חריפה

דיון מתוך פורום  אטופיק דרמטיטיס - אסתמה של העור

30/01/2013 | 16:07 | מאת: טל

שלום, סבתא שלי עם אלצהיימר חמור מאוד כבר שנה שהיא ממש בבועה, כמעט ולא מדברת, יודעת להגיד רק שתיים שלוש מילים וצלולה לעיתים יותר ויותר נדירות, תמיד הייתה לה אסטמה של העור, השבוע התחילה לה התפרצות חמורה מאוד של אסטמה של העור ברמה שאף פעם לא הייתה לה, כל העור שלה מהחזה, ידיים ועד כפות הרגליים, אדום, מגרד, דלקתי ומלא בשלפוחיות בגודל כדורי פינג פונג, התחילו לתת לה טיפול מונע שחלק ממנו כולל פנרגן, היא מקבלת את הטיפול כבר כמעט שבוע, ביומיים האחרונים היא צלולה כמו שכבר שנה לא הייתה, מדברת משפטים מלאים, אוצר מילים גדול במיוחד, מבינה הכל ועונה לעניין. האח שמטפל בה אמר לי שיכול להיות שיש קשר לפנרגן, רציתי לדעת האם באמת יכול להיות שהצלילות שלה קשורה לתרופה שהיא מקבלת, ואם זה עושה לה כל כך טוב האם כדאי לשקול להמשיך לתת לה את הפנרגן? כמובן אחרי התייעצות עם רופא. בנוסף, השלפוחיות של סבתא רק מתחדשות וגדלות כל יום שעובר, כבר שבוע, כרגע היא מקבלת את הפנרגן, אנטיביוטיקה ומשחה חיצונית. סבתא נמצאת בבית אבות ומקבל שם טיפול מהצוות הרפואי, העור שלה נראה ממש מפחיד אבל אנחנו מעדיפים לא לקחת אותה לבית חולים כדי שלא תקבל שם עוד מחלות, עכשיו עם השפעת.. האם הטיפול הזה מספיק והמצב יירגע עם הזמן? או שכדאי לקחת את סבתא בכל זאת לבית החולים? בבית אבות אומרים לנו שהם נותנים את אותו הטיפול שהיא תקבל בבית חולים. איזה טיפול מומלץ במצב כזה? פצעים, גרד, אודם, נפיחות נוראית של העור ושלפוחיות גדולות ממש שמכסות כמעט את כולה למעט הצוואר,פנים,גב.

לקריאה נוספת והעמקה

התאור שאתה מתאר אינו מתאים לדלקת עור אטופית, שם לא נראה שלפוחיות גדולות. יכול להתאים למחלה שלפוחתית כמו Bulous Pemphigoid - יש לפנות לבדיקת רופא עור, כולל ביופסית עור, לשם ביסוס האבחנה ומתן טיפול מתאים.

30/01/2013 | 20:16 | מאת: טל

כתבתי את שם המחלה שכתבת לי בגוגל ומה שאני רואה בתמונות זה בדיוק המצב, כך בדיוק נראה העור של סבתא שלי. - Bulous Pemphigoid אם אכן מדובר במחלה זו, מה הטיפול המומלץ בדרך כלל? האם זה מדבק? וממה מקבלים את זה? היינו כבר אצל רופא עור והוא אבחן את המצב כדרמטיטיס ונתן אך ורק משחה. אין סכנה מיידית\צורך לפנות למיון? מספיק רופא עור? נפנה לרופא עור נוסף, תודה רבה לך.

מנהל פורום אטופיק דרמטיטיס - אסתמה של העור