דלקת מפרקים RA לאדם צעיר יחסית

דיון מתוך פורום  דלקות מפרקים

06/10/2017 | 12:07 | מאת: משה

שלום וברכה וחג שמח, אני בן 44, בד"כ בריא במקצועי מהנדס ועוסק בספורט (גם בקרב מגע). במהלך מספר שבועות חשתי בכאב ביד שמאל כאילו בחיבור בין האצבע האמצעית לכף היד. הכאב היה כאילו עצבי - ממש דקירות. פניתי למומחה כף יד שכדי לשלול פגיעה שלח אותי לצילום כפות הידים (מצ"ב צילום אחד יש לי צילום בזוית נוספת שלא התאפשר לי להעלות). יש לצין שבחודשים האחרונים לא עסקתי בספורט בכלל. הממצאים של הצילום: אוסטאופניה פרי ארטיקולרית ארוזיה בגליל אמצעי 3 מימין. יתכן RA להמשך בירור ראומטולוגי מה משמעות הממצאים? האם תיתכן טעות? כיוון שהכאב שלי הוא ביד שמאל (שלכאורה אין ממצא) ולא ימין. בנוסף, בדיקות הדם של החודשים האחרונים תקינות. מה עלי לעשות? האם יתכן שאני סובל מבעיה מעין זו בעצמות אחרות בגוף? נ.ב. יש לצין שלפני כ 8 שנים נשברה לי עצם המסרק ביד ימין (הקרובה ביותר לקצה ימין) תודה רבה

06/10/2017 | 12:08 | מאת: משה

מצ"ב צילום בזוית נוספת. רציתי לשאול האם העובדה שאני חשוף מעט לקרינה לא גבוהה בעבודה (במועדים קצרים) יכולה לגרום/ להחריף את התופעה?

שלום איני יכול לצפות בצילומים שהעלת. המהלך כפי שאתה מתאר אותו נשמע מתאים יודע לבעייה מכנית/עצבית ולא לבעייה דלקתית. הצילום לבדו אינו עושה אבחנה של דלקת מפרקים. אתה מציין שבר בעצם המסרק מימין. האם זה לא במקרה באותה אצבע שבה מצויין שישנה ארוזיה? יש לרכז את כל הנתונים ולפנות לראומטולוג להערכה פורמלית.

מנהל פורום דלקות מפרקים