אם יש מצב של פסיכוזה ואשפוז

דיון מתוך פורום  פסיכיאטריה משפטית

10/04/2011 | 00:49 | מאת: יוסי

ובבית החולים לא נתנו אבחנה אם זה סכיזופרניה-- ואחרי כחודש וחצי החולה השתחרר מהמצב הפסיכוטי- ואז בביטוח הלאומי הגדירו אותו כחולה סכיזופרניה, אבל אותו אדם אחרי זמן מה המשיך לחזור לעצמו והלך לעבוד משרה מלאה ואף יותר מכך--ותוך כשנה הפסיקו לו את כל הכדורים הפסיכוטיים- ומאז חלפו כ-20 שנה ולא היה אף משבר פסיכוטי ואשפוז, והאדם לא לוקח תרופות בכלל- האם ניתן לקבוע כי לא הייתה סכיזופרניה בכלל? או מצב עכשוי של סכיזואפקטיב? אמרו לי שתופעת פסיכוזה יכולה לנבוע גם מדחק נפשי חזק--ולאדם היה מצב של דחק נפשי חזק--א האם הדחק הוא הגורם להתקף פסיכוזה פראנואידית? האם יש אסכולה רפואית כי מצבי דחק גורמים לפסיכוזה?? אשמח לקבל תשובה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בהחלט יתכן שמצב דחק גרם לפסיכוזה שאינה סכיזופרניה, ואם הסימנים נמשכו פחות מחודשיים ומאז אין סמנים כלל יתכן והיה מצב פסיכוטי חולף, משני לדבר אחר(כמו סטרס, מצב גופני כלשהו, תרופות וכדומה) בברכה דר אילן טל www.medical-opinion.co.il

27/04/2011 | 17:18 | מאת: יוסי

יכולה שלא לבוא בגלל סכיזופרניה זחלנית. מה שקרה לי כי אני נכה PTSD בגלל תאונת דרכים בצבא ועל כך אין מחלוקת ביני לבין הצבא. כן איבדתי את ההכרה. יש פסיכיאטרים שאומרים כי הפסיכוזה נבעה על רקע אורגני כלומר מאיבוד ההכרה. ועדה רפואית במשרד הבטחון קבעה שיש לי סכיזופרניה שלא קשורה עם התאונה בצבא ואז הלכתי לביטוח לאומי ושם קבעו שיש לי סכיזופרניה. אני חושד כי היה שיתוף פעולה בין אגף השיקום למוסד ביטוח לאומי כדי שלא אוכר כנכה בגלל הפסיכוזה ואז הדביקו לי את מחלת הסכיזופרניה. המצב הפסיכוזה התפתח כ-14 שנה לאחר תאונת הדרכים. האם עלי לקחת מכתב מפסיכיאטר כי אין לי סכיזופרניה ויש לי רק PTSD מוגבר שכן ה-PTSD גבר אצלי בשנים האחרונות, והיה גבוה לאין שיעור ממה שנקבע לי כנכות מהתאונה מאגף השיקום ממשרד הבטחון. בא רופא של אגף השיקום ואומר כי הוא לא יכול לקבוע את מידת ההשפעה של ה-PTSD על כושר העבודה מאחר שהסכיזופרניה משפיעה אף היא על כושר העבודה. בא רופא פסיכיאטר שחושב עצמו כרופא בכיר לנפגעי ראש וקובע כי פגיעת הראש הינה זניחה וכי הסכיזופרניה - הסימנים השליליים גורמים לי לכך שאני לא יכול לעבוד. אני אקדמאי במקצועי והצגתי בפניו 2 קבלת שעבדתי כיום וחצי רצוף לאחר הסכיזופרניה בשנת 2000 לערך וז הרווחתי בזמן קצר זה כ-3500 ש"ח כעצמאי. אמרתי לרופא הזה אז תסביר לי איך בזמן קצר לאחר הסכיזופרניה אני מצליח להרויח סכום גבוהה תוך יומיים- והוא לא ידע לענות לי על זה. אז החלה התגברות ה-PTSD ואז הפסקתי לעבוד. אני הייתי אצל פסיכיאטרית שקבעה כי הסכיזופרניה שלי היא רדומה 100% אז האם הרדימות המלאה של הסכיזופרניה גורמת בהכרח כי אין לי סכיזופרניה, או לחילופין אין לי סכיזופרניה פעילה. אני מעוניין באישור פסיכיאטר שיוכל להבחין בין ה-PTSD לבין הסכיזופרניה ושיקבע לי אחוזי נכות גבוהים על PTSD. האם יש באפשרותכם לערוך לי בדיקות מתאימות לאמת את המצב הקיים כי אני ניגש לוועדה רפואית באגף השיקום. האם אתם יכולים לעבוד במקביל עם רופא פסיכיאטר אחר כך שיהיה לי פנל רפואי? אני בשעות הפנאי מתעסק בקריאת פסקי דין ואני מחשיב עצמי לחצי עורך דין- אז לא תהיה ליה בעיה בהבנת העיניינים. תודה רבה מראש.

מנהלי פורום פסיכיאטריה משפטית