דליות בשפתיים התחתונות

דיון מתוך פורום  מיילדות והכנה ללידה

15/11/2011 | 21:04 | מאת: ויקה

שלום אני בשבוע 36 מחר. מזה כשבועיים אני סובלת מנפיחות קשה בשפתיים התחתונות. אני מנחשת שאלו ורידים שהתנפחו. הנפיחות מכסה את איזור החיץ כך שלו רואים אותו. השאלה שלי האם זה מסוכן בלידה? יכול להפריע למהלך התקין של לידה? מה קורה אם חלילה יש צורך החתך יזום? או אם העובר קורע את המקום? האם זה לא מסוכן בגלל הירידים? דימום???? שאלה נוספת לגבי עיסוי פירנאם . היום ניסיתי לעסות את המקום עם אצבע אחת אבל ממש צרב לי וכאב. המקום מאוד צר ומתוח ולא גמיש. האם להמשיך לנסות? האם העיסוי לפני הלידה באמת עוזרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אכן קורה לפעמים שיוצאים ורידים באזור הפרינאום, לרוב לא מפריע ללידה, אם יש צורך בחיתוך חיץ משתדלים כמובן לא לחתוך באזור שקרוב לוריד. במידה ויהיה קרע עצמוני - יתפר. אם זה מפריע מאוד, כדאי לגשת לרופא נשים לבדיקה, על מנת לשלול דברים אחרים. לגבי עיסוי פרינאום, באופן אישי. אני חושבת, שאין צורך להתעקש ולבצעו אם הפעולה לא נעימה או כואבת.ואם תעשי בכל זאת, כדאי להיעזר בשתי ידיים. בהצלחה,אירה

21/11/2011 | 14:00 | מאת: ויקה

האם הדליות באיזור החיץ יכול לגרום לדימום מוגבר באם בזמן חיתוך החיץ או קרע עצמוני? ואם כן, האם זה מסוכן? (איבוד המון דם). והאם יש דרך לעצור את הדימום בזמן? תודה נ.ב. עד כמה נפוצה תופעה של דליות באיזור הפות ואיזור פי הטבעת אצל נשים בהריון?

מנהלי פורום מיילדות והכנה ללידה