לידה

דיון מתוך פורום  מיילדות והכנה ללידה

03/01/2010 | 23:15 | מאת: שרון

ילדתי לפני 8 חודשים (תינוקת קטנה 2.7 עם מוניטור תקין לחלוטין, זווית נכונה של התינוקת ללידה, עם אפידורל שאפשר לי לחוש ולהזיז רגליים אך ללא כאב ) עם מיילדת גרועה במיוחד (אמרה לי ללחוץ לפני שהתינוקת ירדה באגן (0)- וסרבה לשמוע כשאמרתי שזה לא הזמן (כלומר אחרי שציינתי מספר פעמים שזה עדיין לא הזמן ללחוץ - היא אמרה אבל חייבים להתאמן בלחיצות), ביקשתי לשכב על הצד- כי ככה הרגשתי בגוף- והיא אמרה לי לשכב על הגב, הבאתי שמן שהיא כמעט ולא השתמשה בו-לאחר בקשותיי היא שפכה כפקק כל פי הוראותיה ביצעתי עשרות רבות של לחיצות לפי ספירה של 15 שניות, שאלתי האם יש צורך לעצור או לחתוך- והיא אמרה שאין לי קרעים ורק ללחוץ . ביצעתי את הוראותיה במדויוק והייתי גאה בעצמי שיש לי המון כוחות לבצע הכל בצורה מאד מדוייקת (ללחוץ ושוב ללחוץ ושוב...). להפתעתי הרבה בסוף הלידה- למרות שביצעתי והקשבתי לה- הרופא תפר אותי שעה קרעים דרגה 2 כמעט עד פי הטבעת + הרבה מאוד קרעים פנימיים. אמרתי לבעלי בסיום הלידה כי הרגשתי שרק 3 הלחיצות בסוף (מתוך כ- 100 לחיצות) היו נחוצות. לפני שהתינוקת יצאה ביקשתי לעצור- אולם היא אמרה שאין צורך ורק ללחוץ. היום- 8 חודשים אחרי אני עדיין סובלת מכאבים ומתקשה בפעילויות יומיומיות. כמו כן- אני ממטערת שהקשבתי למיילדת. האם יש לכן הצעה כיצד אוכל להתגבר נפשית ופיזית? אגב, הלידה לא היתה בהלל יפה אלא בבית חולים גדול במרכז הארץ. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרון, היה לי מאוד קשה ועצוב לקרוא את דבריך,אך לצערי קורה שיש פער משמעותי בין החלום שלנו ללידה אידאלית לבין המציאות וכמובן שלעיתים יש חוסר התאמה בין גישת המיילדת לתהליך לידה לבין רצון היולדת, ואני אומרת לך את זה מבלי לשפוט או להעביר ביקורת, אלא כמשהו שאני שומעת הרבה במסגרת עבודתי.מקווה מאוד שבלידה הבאה תוכלי לחוות חוויה מתקנת. לגבי הכאבים, אם את מתכוונת לכאבים בנרתיק או באזור שבו היו לך תפרים , כדאי לך להתיעץ עם רופא נשים שלך, ש מצבים שניתנים לתיקון ע"י פעולה כירורכגית.לגבי התמודדות נפשית, אולי כדאי לשוחח עם פסיכולוג או איש מקצוע אחר. בהצלחה

05/09/2010 | 01:11 | מאת: שרון

תודה אך כנראה שבגלל שנקרע השריר בין פי הטבעת לנרתיק לא אוכל ללדת לידה רגילה.(אישית לא נראה לי שאוכל להיות שוב בהריוןבגלל כל הכאבים שאני עדייןם סובלת מהם- אבל זוהי הרגשתי הסוביקטיבית). מיילדת ממש גרועה יכולה להשפיע על חיים של משפחה. אגב, היה לה המון ביטחון עצמי ורק אחר כך הסתבר לי שהייתי הלידה הראשונה שלה.

מנהלי פורום מיילדות והכנה ללידה