היסטרוסקופיה - גרידה

דיון מתוך פורום  שרירני רחם - מיומות

12/05/2019 | 18:57 | מאת: מירי

ביצעתי ניתוח להוצאת מיומה ולאחר ההתאוששות נאמר לי שהיא כנראה יצאה ספונטני ( כמה ימים לפני כן אכן יצא לי גוש בגודל 3 סמ שבמוקד האחיות אמרו שכנראה זה כריש דם ואין סיכוי שזו מיומה) , מה שכן ביצעו לי גרידה . מה זה אומר גרידה והאם זה נחוץ במקרה שלי ? האם המיומה אכן יכולה לצאת לבד או יתכן שעשיתי משהו שגרם לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש תופעה הנקראת ״מיומה מולדת״ אבל אין אפילו קצה חוט של מידע על מה שהיה לך כדי לתת תשובה עניינית, כגון בדיקת אולטראסאונד מקדימה, גודל, מיקום, סימפטומים, ועוד.

12/05/2019 | 20:02 | מאת: מירי

היו לי דימומים חזקים שנמשכו כעשרה ימים בכל מחזור במקום שלושה ימים ובכל הבדיקות ראו את המיומה , הייתי אצל שלושה רופאים שעשו אולטראסאונד וראו שיש לי מיומה בגודל של כ 3 סמ , כמה ימים לפני הניתוח יצא לי גוש פחות או יותר באותו גודל , כשהתקשרתי למוקד לבדוק אם יש סיכוי שזאת מיומה ענו לי שאין סיכוי כי מיומה חייבים לכרות והיא לא משתחררת לבד וכנראה שמדובר בקריש דם . לא עדכנתי את הרופא אך במהלך הניתוח הוא גילה שאין מיומה והסיק שהיא נפלטה לבד . לכן שאלתי האם זה שכיח שהמיומה תפלט לבד ? ומדוע עשו לי גרידה ?

לטור פרטים נוספים טלה קיימת אפשרות שהמיומה אכן נפלטה באופן עצמנו. מדובר במיומה מולדת ( myoma nascense ) ובכל מקרה עליך להיות במעקב רפואי מסודר.

מנהל פורום שרירני רחם - מיומות