פורום רפואת ילדים

41885 הודעות
29561 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת ילדים

06/06/2018 | 23:12 | מאת: רבקה

שלום הילדה שלי בת שנה ו 9חודשים בלעה קצת שמן אקליפטוס בצהרים עברו הרבה שעות מאז ולא היה סימנים של משהו חריג אבל אני ממש לא רגועה קראתי שזה רעיל ומסוכן אפילו רק ממגע מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא קרה כלום.

06/06/2018 | 15:58 | מאת: מיטל

שלום, ביתי עוד שבועים תהיה בת חצי שנה. אוכלת כרגע נוטרילון שלב 1. הגננת במעון טוענת שמומלץ לא לעבור לשלב 2, אלא למשוך עוד כמה חודשים עם שלב אחד, כי בשלב 2 יש יותר סוכר ואיו לו באמת תרומה גדולה יותר לתינוק. האם זה נכון? ובאופן כללי האם יש לעשות את המעבר לשלב 2 באופן הדרגתי או בבת אחת?

05/06/2018 | 20:30 | מאת: טל

בן שנה וחצי כמעט,, ישן שנת בוקר. הולך לישון בן 8-8.30 בערב קם בערך 6-6.30 בבוקר. בסביבות 9.30-10 רוצה לישון שנת בוקר של חצי שעה ארבעים דק. בגן עבר לכיתות גדולים שלא ישנים בוקר. והוא עדיין רוצה. שמים אותו לישון בצד. האם יש צורך להוריד לו את השינה ? בגיל כזה? תודה מראש

05/06/2018 | 17:47 | מאת: נטלי

שלום רב.בת שלי בת שנה וארבע מגיל 3חודשים היא אוכלת מטרנה.מגיל שנה היא אוכלת תמ"ל רק בבוקר ובזמן אחרי שהיא אוכלת בקבוק בבוקר יש לנ שיעול לחתי.במכלך היום אין לה שיעול והיא לא מנוזלת.השאלה למה זה קורה? תודה

05/06/2018 | 10:00 | מאת: חן

היי לאחר ביקור אצל רופאת הילדים נאמר לי כי הסימנים הכחולים מתחת לעיניים מוכרים כסימני אלרגיה ידועים. הילדה שלי מקבלת אינהלציה כשהיא מחרחרת ומקוררת. השאלה מה זו התופעה הזו של האלרגיה? האם הסימנים ישארו תמיד?

שלום, הבן שלי בן 10.5 חודשים נפל היום בלילה מהמיטה שלנו, בגובה בערך של 60 סמ. הןא נפל על הבטן/פנים, נרדמנו ביחד אז אני לא יודעת בדיוק מה המקום של הפגיעה. הוא בכה קצת וחזר לעצמו הערנו אותו והוא שיחק בערך שעה ונרדם שוב. יש צורך ללכת למיון? יש חשש לפגיעת ראש? אני לא צרגישה שום מכה במישוש של הראש ולא רואה שטפי דם. תודה רבה!

04/06/2018 | 15:52 | מאת: יהודית

האם יש סיכוי שלילד בן 3 יש סיסטיק פיברוזיס אם בבדיקה הגנטית בהריון ראו שהכל תקין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רוב הסיכויים שלא.

שלום רב, בתי בת 8 חודשים היתה עם חום יומיים ומאז בחסר שקט ממש. מרבה לבכות במהלך כל שעות היממה אפילו מוצץ לא רוצה כל כך . לאחרונה מריירת המון - כל חולצתה מתרטבת. היא כאילו מעדיפה לא לבלוע את הרוק. היא מרבה לבכות. אני חושבת שזה קשור לשיניים ופשוט כלום לא עוזר. בבדיקת רופא הכל תיקן. היא אוכלת בסדר גם דברים קשים. התפתחות תקינה. בסוף אתמול למשל נתתי נורופן בלילה מתוך הנחה שמדובר בכאבי שיניים ואכן קצת נרגעה. האם ניתן להקל על הכאב הכרוך בהוצאת השיניים? האם זה בסדר להשתמש בנורופן ודומה לזה? הגיוני שתרייר כל כך הרבה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל מה שתארת בהחלט יכול להתאים לכאבי שיניים. ניתן לתת אקמולי ונורופן ללא חשש

03/06/2018 | 07:05 | מאת: רני

שלום ,ילד בן שנה וחצי כמעט, ישן מגיל קטן לילה שלם. יש לילות שמתעורר בצעקות כאילו מציק לו משהו .לא רעב וחיתול נקי. האם יש סיבה לדאגה? תודה

שלום, יכולות להיות לזה סיבות רבות ובינהם חלומות לא טובים או כאבי כזה או אחר. לא צריך לעשות משהו

היי בני בן 3 ותשע חודשים כול איזה חודש הוא מתולנן בכואב לו בשד לקחתי אותו הרופא אמר שהכול תקין ואין גוש לאחר שהוא אומר שזה כואב אחרי כמה דקות זה לא כואב מה זה יכול להיות ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לעיתים קרובות זה סוג של משיכת תשומת לב במיוחד שזה חולף כה מהר

02/06/2018 | 19:50 | מאת: ליאת

שלום , בתי נפלה על היד והרופא שלח אותה לצילום רנטגן . עשו לה סך הכל 3 צילומי רנטגן ליד , כל צילום במנח אחר , למרות החששות שלי וההתנגדות שלי הרופא אמר שצריך לעשות צילום השאלה אם יכול להגרם לה נזק מהצילומים , ? והאם יכולה להיות פגיעה עתידית בפוריות ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא קרה מזה כלום ואין כל פגיעה עתידית.

02/06/2018 | 16:33 | מאת: אביבית

לאחרונה סיימה אנטיביוטיקה. קילוף בעור הפנימי של אצבעות הידיים וכן בברכיים. מה הסיבה? מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך לראות את הממצא אבל זה יכול להיות לאחר מחלת חום.

02/06/2018 | 13:57 | מאת: רונן רוזנברג

אוקיי אז אני בן 15.5 מתאמן בחדר כושר 3 פעמים בשבוע, אז אני צריך לאכול בריא והרבה, בכל מקרה עד לפני שבועיים הכל היה בסדר אבל ביום רביעי לפני שבועיים ב17 למאי, כאשר אכלתי ארוחת ערב, התחלתי להרגיש בחילה, וזה לא עבר עד שהלכתי לישון ונרדמתי, מאז עד עכשיו כל פעם שאני מתחיל לאכול משהו לא משנה מה אני מרגיש בחילה וזה לא עובר גם אחרי שאני מסיים לאכול, חוזק הבחילה משתנה כל פעם לעתים הוא חזק עד כדי כמעט להקיא אבל עד עכשיו לא הקאתי פעם אחת אפילו, אני ואמא שלח הלכנו כבר לשלושה רופאים, שני רופאי משפחה שאמרו לשתות תה עם ג'ינג'ר נגד בחילה וזהו ורופאה גאסטרואנטרולוג ביום חמישי האחרון שאמרה שלפי בדיקות הדם שעשיתי הכל תקין ושאם אני רק מרגיש בחילה, לא מקיא, לא עם חום ולא משלשל אז לא צריך לעשות גסטרוסקופיה, ושהיא חושבת שזה וירוס אז היא אמרה לקחת 3 פעמים ביום כדורים נוגדי בחילה שקוראים להם נודוויג ובינתיים אני לוקח ואני לא מרגיש שהם עוזרים, חשוב לציין אני רוב הזמן מרגיש חוסר תיאבון בגלל הוירוס הזה, מה לעשות אני כבר לא יכול יותר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מציע לבדוק נוכחות של חיידק בקיבה בשם הליקובקטר פילורי.

04/06/2018 | 22:58 | מאת: רונן רוזנברג

כן, רשמו אותי לבדיקת נשיפה בחודש יולי, אבל בנתיים, אני יכול להגיד שהגסטרואנטרולוג שהיינו אצלו אמרה שלדעתה אם אני לא מקיא, אין לי חום וגם לא שלשולים אלא רק בחילות אז לקחת 3 פעמים ביום כדורים נגד בחילות ועם הזמן זה יעבור ואני יכול להגיד בשורה משמחת קצת, ביומיים האחרונים אני מרגיש את הבחילות ברמה פחות חזקה ולאט לאט אולי זה עובר, נקווה לטוב, מקווה לתשובתך בהקדם:)

02/06/2018 | 13:01 | מאת: ילד בן 2.6

היי לילד שלי היה חום במשך 5 ימים עד 39.5 עשינו ספירת דם יצא תקין משטח גרון יצא שלילי הביאו לו אנטיביוטיקה. אחרי חמש יום עבר לו ואחרי יומיים עוד הפעם עלה לו החום הביאו לא אנטיביוטיקה בגלל שהגרון היה אדום ולא עוזר מה אפשר לעשות אמא מודאגת

שלום רב, תינוק שלי בן 6 שבועות, היום קרה פעמיים שהוא כמעט נחנק, פעם אחת שניסיתי לעטוף אותו לשינה ופתאום התחיל לפלוט קצת והיה לו גם רוק בפה והתחיל להיחנק ושינה צבע, הפכנו אותו ונתנו טפיחות בגב והוא חזר לעצמו. בפעם השניה הוא היה על הידיים שלי אחרי האוכל שם את האצבעות בפה אז נתתי לא מוצץ התחיל למצוץ במהירות ובחוזקה, היה לו רוק בפה אז התחיל להיחנק. רציתי לשאול מדוע זה קורה? מה סיבה לכך? בנוסף הוא משמיע כל חנק בלילה, הוא נבדק אצל הרופא והוא אמר אין מה לדאוג. האם באמת זה תקין? או לעשות בדיקה מקיפה יותר?

שלום לבתי בת 8 פתאום נעלמו ריסים. היתה גם בעיה בגבות אבל אני רואה שהתחילו לצמוח מחדש. היינו אצל רופא עור. נתנה לנו תרופה לגלאוקומה כי תופעת לוואי שלה זה צמיחת ריסים . לא לשים טיפות בעיניים אלה למרוח מסביב עם צמר גפן. עשינו גם בדיקות דם, הכל תקין. שם התרופה: lumigan. האם יש תרופה אחרת שניתן להשתמש בה? יש בעיה לקבל את התרופה לילדה בת 8 גם בגלל הגיל וגם כי המרשם ניתן על ידי רופא עור. תודה.

01/06/2018 | 08:52 | מאת: משה

לאחרונה הבנתי שככל הנראה אני זקוק לתיקון בברית המילה אני כרגע בוקר בשנות העשרים לחיי , מדובר בחתיכת עור שמחברת בין העטרה לגוף האיבר. רציתי לדעת איך לאיזה רופא פונים במצב הזה ? ומה ניתן לעשות?

שלום. מה המינון לתרופת סינופד לתינוקת בת שנה ו 3 חודשים? שוקלת 9 קג . רופא המשפחה המחליף שהיה במרפאה (לא רופא ילדים) רשם מינון של 1 מל פעמיים ביום , ונראה שכלל לא היה בטוח במינון שציין. ולצערי לא נראה כלל שיפור . מה המינון הנכון? תודה רבה .

31/05/2018 | 18:07 | מאת: א

שלום, אני צריכה לעשות בדיקות דם לתינוק CBC, IRON, FOLIC ACID, TSH. רשום שזה צריך להיות בצום. התינוק בן שנה. האם ניתן להביא אותו ללא צום? לא רוצה להרעיב אותו. תודה

31/05/2018 | 14:01 | מאת: ריפלוקס לתינוקות

יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי עם ריפלוקס קשה בוכה בזמן האוכל ואחרי האוכל במשך שעה פולטת ובוכה מקבלת לוסק 6 מג פעם ביום בבוקר האם המינון מספיק , נראה שזה לא עוזר לה

31/05/2018 | 11:27 | מאת: דינה

שלום רב... התינוק שלי בן חודש כמעט ולפני שבוע היינו מאושפזים איתו בגלל חום ובנוסף היה לו גם הפרשות דמיות.. הוא עבר סדרת בדיקות דם..צואה..ועמוד שדרה... כל התרביות היו שליליות הכל בסדר למעט בבדיקות דם הראו סימנים של דלקתיות כלשהיא... הוא קיבל טיפול אנטיביוטי 3 ימים בבית חולים... לאחר כמה ימים מהשחרור ההפרשות דמיות חזרו והרופא המטפל המליץ אולי להחליף תמ"ל למפורק כי אןלי הוא רגיש אז ניסינו וזה לא עבד כל כך... ההפרשות הדמיות עדיין ממשיכות... ללא חום!! מה כדאי לעשות?? אולי ללכת לרופא אחר?? מומחה?? אולי זה פיסורה בכלל?? תודה מראש

31/05/2018 | 09:40 | מאת: מוריה

ועם זה לא יעבור לי שאני ואני לא אוכל דברים חריפים או חמים כי זה מלא זמן כך? ויש לי מלא חתכים בלשון? בבקשה תגיד לי מה לעשות כך בלי ללכת לרופא או למישהו אני רוצה לבד??

שלום, יש לי תינוקת בת כמעט 6 חודשים מזה חודש היא התחילה להתהפך בטן גב וההפך, הבעיה שהיא לא בכל פעם שמתהפכת מהגב לבטן מצליחה להרים את הראש בחזרה כלומר אינה מצליחה להזיז אותו ימינה או שמאלה, והראש נשאר תקוע בתוך המזרון, הלילה התעוררתי וגליתי שהיא התהפכה בלילה על הבטן והראש שלה נשאר ממש בתוך המזרון ישר הפכתי אותה על הגב ואז היא התחילה לנשום עמוק ומהר, לא יודעת כמה זמן באמת היא נשארה בתנוחה הזאת, השאלה היא האם ייתכן שנגרם נזק כל שהוא לגוף? למוח? איך יודעים? נסיתי להעיר ולגרות איתה והיא כן הגיבה אני מאוד לחוצה וממתינה לתגובתך תודה

30/05/2018 | 20:34 | מאת: אפרת

שלום, בני בן 11 חודשים, בצהריים התקשרו מהגן להודיע שהקיא 3 פעמים , כמובן שאספתי אותו במחשבה שזהו וירוס חדש, ומאז אוכל ושותה והכל בסדר. עכשיו בשעות הערב התברר לי מבעלי ששהה איתו בשעות הבוקר שהוא נפל מגובה (מן ערסל ) , אבל נפל עם הראש על הכרית ונרגע מהר מהבכי ככה שלא חשב שזה ארוע שצריך לציין. יכול להיות שלמרות שהמכה לא הייתה חזקה קיבל זעזוע מוח והקיא בגלל זה? האם יש צורך כרגע (14 שעות לאחר הנפילה) ללכת שיבדקו אותו? מציינת שלא היה אפאתי והתנהג רגיל.

שלום רב בני בן ה 9 סבל ב 4 הימים האחרונים מנזלת ושיעול.. וחום עיקש. קיבל מוקסיפן שלא כל-כך עזר. רופא א.א.ג שבדק העדיף להחליף לאוגמנטין מכיוון שראה ממה שהבנתי מעט נקודות לבנות בגרון. ספירת דם שנעשתה לא הראתה משהו חריג מיוחד מלבד ירידה קלה מאוד בכדוריוצ הדם הלבנות. מאתמול התחלנו את האוגמנטין, 7 סיסי פעמיים ביום, ומאז החום עלה פעם אחת בלבד מוקדם הבוקר ומאז אין כלום. ניתן לנשום לרווחה? יש צורך לפנות למיון אם הילד בכל מקרה שותה ואוכל וכשהוא ער אז מחייך ומתפקד? אין בכי או נדנוד או אפתיה. תודה.

ואם החום יעלה בצורה קלה האם עדיין יש צורך בדאגה? הטיפול שקיבלנו הוא למשך 5 ימים.

29/05/2018 | 14:11 | מאת: אור

היי, אני בת 16 וחצי והמשקל שלי בשנים האחרונות היה משהו בסביבות 50 51 49 אולי.. אני עושה ספורט אבל לא באופן קבוע אני לא מרגישה שאני מורידה ככ במשקל בגללו אני עושה אותו מידי פעם ולא בצורה קיצונית ואוכלת הרבה, בעיקר שוקולדים ודברים עם סוכרים כשבדקתי שנה שעברה את המשקל שלי הייתי 51 ואני חושבת שמאז בדקתי עוד כמה פעמים והייתי 51 היום הייתי ברופא לבדוק משקל לקראת צו ראשון וראיתי שאני שוקלת 48.8 והגובה שלי 1.61. זה קצת הדאיג אותי אני לא יודעת אם זה נקרא ירידה משמעותית בלי סיבה או שזה סתם טבעי (יש לי חילוף חומרים נורא מהיר ואני לא משמינה בצורה נכרת בדרכ מדברים שאני אוכלת) חשוב לציין שאין שום תופעת לוואי נוספת מלבד כאב בבטן שבא והולך חצי שנה שנעשה לו אולטרסאונד ובדיקת דם והכל יצא תקין. מלבד זה אין כלום.. אני די לחוצה אם זה טבעי וזה לא הרבה לרדת 3 קילו בשנה בלי לעשות דיאטה.. תודה מראש..

29/05/2018 | 14:26 | מאת: אור

חשוב לי לציין שהובחנתי לפני כשנה עם חיידק הליקובקטור פילורי טפלתי בו אבל הוא לא עבר הכאב פחת אבל אני חושבת שהכאב בצד שמאל בבטן והכאבים נובעים ממנו מידי פעם בגלל שבאולטרסאונד לא היה משהו חריג. עוד משהו שחשוב לי לציין אני במעקב ברזל והמוגלובין אז עשיתי היום בדיקות דם לזה ובדיקת שתן לצו ראשון ( בדיקת שתן יצאה תקינה, מחר יגיעו בדיקות הדם(

שלום, זה לא נקרא ירידה משמעותית וזה נראה תקין. אינני רואה מקום לדאגה.

29/05/2018 | 10:26 | מאת: נטע

שלום בני בן ה10 שחש לא בטוב מס ימים ( כאבי ראש מעט הקאות ) נשלח לבדיקות דם . אוראה b - 42 פרוטאין טוטאל -8.3 B 12-195 מה המשמעות של האוראה הגבוהה ( הקריאטנין בתחום הנורמה) ? ואיזה השפעה יש לחלבון כאשר המקס היה 8 ? בנוסף אשמח לדעת האם הילד זקוק לכדורי b 12 או שניתן להשלים בעזרת מזון בלבד? מאד לחוצה ... תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האוראה הדגבוה יכולה להיות כתוצאה ממעט התייבשות או צום לקראת הבדיקה. החלבוןם הגבוה חסר משמעות וכך גם הבי 12

אם כך, מדוע הרופא מבקש בדיקות חוזרות ? תודה על תשובתך .

שלום , ילד ישן עדיין שנת בוקר של חצי שעה עד שעה משעה תשע וחצי בערך ואז שוב בגן ישן מ12-12.3 עד 14-14.3 השאלה אם הוא עדיין צריך לישון שנת בוקר? אם להוריד לו אותה ואיך כי גם בגן כבר רוצים להעביר אותו לגדולין אך בגלל שנת בוקר עדיין לא מעבירים. היום ניסיתי להחזיק אותו עד 11.3 הילד בקושי החזיק את עצמו והיה עייף מדי. ולקראת 10 ממש גראמפי. מה לעשות , תודה

שלום, להניח לו. הוא כנראה זקוק לזה וזה ישתפר עם הזמן. מאד תלוי מתי הוא משכים בבוקר

תודה על המענה. הוא לפעמים ישן אבל לא ממש טוב מחמש בבוקר, אבל קם בן 6-7 ... בגן העבירו אותו לקבוצת גדולים לפני יומיים. היום אספתי אותו הוא היה עם חום. (מקווה לא מסוג של טראומה שהעבירו אותו, כי ביקש את המיטה שלו חברה ובגן אתמול) ניסו למשוך משינה,לא הצליחו ,ונותנים לו לישון על המזרון חצי שעה 20 דק בוקר בקבוצת הגדולים. וכל יום להוריד קצת.הוא גם ילד שזז ומוציא המון אנרגיות. האם זאת טעות? האם לבקש להחזיר אותו לקבוצת קטנים? לא רוצה שמרגיש שמתעללים בו, כי שינו לו מקום וקבוצה ועכשיו גם לא ממש נותנים לישון. קצת מבולבלת אודה על המענה

בעברב הולך לישון בסביבות 8.30 לעתים קם במיטה אנחנו משכיבים בחזרה אחרי איזה חצי שעה 45 דק נרדם

28/05/2018 | 21:58 | מאת: נטלי

שלום רב.לבתי יש הרפס בפה.היא בת שנה וארבע חודשים , ומשקל שלה 7.500 רופא נתן לה זובירקס תרחיף 2.5 מייל, האם זה לא הרבה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מינון סביר

שלום דוקטור. ערכתי לבתי בת 10 חודשים ספירת דם שיצאה תקינה כולל המוגלובין. חוץ מערכים אלו : ניוטרופילים 26.6% כאשר הטווח הוא בין 30 ל - 50 אחוז. טסיות דם יצאו 550 כאשר הטווח הוא 150-450 . הילדה בדרך כלל בריאה לגמרי. היה לה חום פעם ראשונה מאז שנולדה, זה היה לפני שבוע ועבר לבד. האם יש סיבה לדאגה? מה עלי לעשות ? תודה מראש על זמנך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אלה בדיקות תקינות לגילה ואין צורך בכל טיפול או התייחסות

28/05/2018 | 14:34 | מאת: אורית

שלום רב, אבקש לדעת משמעות/פענוח של האבחנות המצורפות

28/05/2018 | 12:25 | מאת: יעלולה

שלום, התייעצות לגבי ילדה בת 3. בכמעט שבועיים האחרונים תכיפות גבוהה במתן שתן, מציינת שלא יכולה להתאפק הרבה פעמים. ללא חום. תרבית שלילית. לא מציינת כאבים (אציין שגמולה כבר שנה + כולל לילה ללא בעיות כלל). תרבית שלילית. בבדיקת שתן כללי הכל שלילי ובנורמה מלבד: מעל הנורמה: Specific grav -1.038 חלבון : 10 mg/dl האם יש משמעות לנתונים אלו? יש עוד כיוונים שכדאי לבדוק? איזה בדיקות נוספות מומלצות? אציין גם שחווה שינויים (מעבר דירה) בתקופה האחרונה, יכול להיות התנהגותי? (קורה בגן ובבית ובכל מקום אחר ללא הבדל, מפסיקה גם פעילויות ששקועה בהן ואוהבת כגון צפייה בסרטונים ועוד כדי לרוץ לשירותים)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לעיתים יש זיהום בשתן עם תרביות שליליות. בהחלט יש גם השפעות התנהגותיות על התופעה הזאת. חיזור שוב על התרביות ואם זה נמשך יש מקום לשקול טיפול אנטיביוטי גם ללא תרביות חיוביות.

30/05/2018 | 21:37 | מאת: יעלולה

היי שאלת המשך. עשינו שוב שתן כללי ושוב חזר הspec grav גבוה- 1.04 וכן חלבון -10 ו-rbc - 20 התכיפות קצת ירדה. ואולטראסאונד כליות תקין. האם לאור חזרה על ריכוז גבוה של שתן והופעת חלבון ודם יש עוד דברים שכדאי לבדוק? האם נורמלי?

הילדה שלי בת 6 וחצי מזה יומיים עם פיטמה אחת נפוחה אדומה וכואבת רק בנגיעה. האם יש סיבה לגשת לרופא לבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי שרופא יראה את הממצא כיון שיתכן ויש זיהום שדורש טיפול אנטיביוטי

27/05/2018 | 23:33 | מאת: מיכל

בני בן חודשיים אובחן עם ריפלוקס ושטי מקבל זנטק ואוכל אנפמיל AR . לאחרונה נראה כי הפליטות חזרו להיות תכופות יותר למרות שהתחלתי לתת גם גביקסון .. האם יש קשר ? הקיא מיד לאחר מתן הגביקסון . האם יש מה לעשות כדי לשפר את הסימפטומים? האם ניתן לתת זנטק עם גביקסון? אציין כי מידי פעם התקחשו אפיזודות של רפלקס הקאה מתוך שינה והשתנקות . אודה לתשובתך . מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט ניתן לשלב את כל הטיפולים. בנוסף,אני נותן לילדים אלה טיפול הומיאופתי שגורם להבשלת המנגנון שמונע מהאוכל לעלות לקיבה. אשמח לעזור גם לכם.

איך מגיעים אליך ?

שלום, 03-7440888

27/05/2018 | 16:15 | מאת: אמא

היי, תינוקת בת 1.4 עם עור כמו ברווז ברגליים וחלק העליון של הזרועות וקצת בלחיים. מהרשת הבנתי שקוראים לתופעה קרטוזיס פילאריס. האם יש טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי אין טיפול יעיל לתופעה זאת.

שלום, בתי בת שנה וחודשיים ובחודש האחרון סובלת מדלקות גרון ואוזניים עם חום. בבדיקת הדם של גיל שנה (שנערכה בגיל שנה וחודש) הספירה יצאה תקינ, פרט להמוגלובין על הגבול הנמוך. נאמר להמשיך לתת טיפות ברזל עד גיל שנה וחצי. בכדי לבדוק האם דלקת הגרון היא ויראלית או חיידקית, רופאת הילדים לקחה ספירה נוספת (חודש לאחר הספירה הראשונה), ואלה תוצאותיה. אשמח לשמוע את דעתך בעניין לגבי החריגות: WBC 11.50 K/UL ( 5.00- 13.00) (......*..) IMMATURE GRANULOCYTES 0.08 K/UL ( 0.00- 0.09) (.......*.) IMMATURE GRANULOCYTES % 0.70 % ( 0.00- 0.62) (.........)* NEUTROPHILS 3.20 K/UL ( 1.20- 6.40) (..*......) NEUTROPHILS % 27.70 % ( 19.00- 51.00) (.*.......) LYMPHOCYTES 6.90 K/UL ( 2.60- 8.10) (......*..) LYMPHOCYTES % 60.10 % ( 41.00- 68.00) (.....*...) MONOCYTES 1.12 K/UL ( 0.25- 1.43) (......*..) MONOCYTES % 9.80 % ( 5.00- 11.00) (......*..) EOSINOPHILS 0.11 K/UL ( 0.00- 0.78) (*........) EOSINOPHILS % 1.00 % ( 0.00- 6.00) (.*.......) BASOPHILS 0.08 K/UL ( 0.00- 0.20) (...*.....) BASOPHILS % 0.70 % ( 0.00- 1.50) (...*.....) RBC 4.73 M/UL ( 3.90- 5.50) (....*....) HEMOGLOBIN 10.90 G/DL ( 11.00- 14.00)*(.........) HEMATOCRIT 34.20 % ( 32.00- 41.00) (.*.......) MCV 72.30 FL ( 70.00- 85.00) (*........) MCH 23.00 PG ( 23.00- 29.00) (*........) MCHC 31.90 G/DL ( 32.00- 35.50)*(.........) RDW 17.40 % ( 11.00- 17.50) (........*) NRBC 0.05 K/UL ( 0.00- 0.01) (.........)* NRBC% 0.40 % ( 0.00- 0.10) (.........)* PLATELETS 323.00 K/UL ( 190.00- 450.00) (....*....) PLATELET-LARGE CELL RATIO 29.00 % N.R. 19.4-43.7% MPV 10.40 FL N.R 6.5-11.5 FL .החל מתאריך 13.03.16 עברנו לשיטה חדשה תודה, טל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה סה"כ תקינה ולא נראה כל זיהום כרגע

27/05/2018 | 13:08 | מאת: חיה

שלום ביתי בת שנתיים וחודשיים לפני שבוע חלתה בוירוס חום עם המון שיעול/נזלת/ליחה. היא ילדה אסמטית מטופלת במשאפים, למרות הטיפול רמת הנזלת והליחה היתה גבוהה בגלל הוירוס. החום חלף לאחר 3 ימים, הנזלת/שיעול וליחה ירדו אך טרם חלפו. כארבעה ימים לאחר סיום החום ראיתי שיצאה לה מעין שלשול עם גושים שנראו כמו ליחה או נזלת, כולל גוש בגודל של כשני סמ שהיה מאוד מגובש. לאחר מכן נתנה יציאות תקינות ואתמול, שבוע אחרי סוף החום עשתה יציאה שלא היה בה צואה אלא רק ריר ועוד גוש מגובש מאוד נראה כמו גוש ליחה או נזלת. הילדה ממש הרגישה שצריכה לצאת וכל היציאה היתה אותו גוש שנלווה אליו גם ריר נוזלי וריח חריף. לא מתלוננת על הבטן, אוכלת רגיל. שאלותי 1. האם יכול להיות שמדובר בליחה שהן בלעה? 2. האם סביר שאותה ליחה תצא שבוע אחרי תחילת הוירוס? 3. האם זה סביר שאותו ריר יצא ללא צואה? 4. האם זה חכול להיות סימפטום לבעיה אחרת העיכול ויש צורך בברור נוסף? (לי יש קרוהן) אודה לתשובתך, אני מאוד לחוצה מזה

27/05/2018 | 09:03 | מאת: טליה

אתמול ביום שבת פתחנו לבת שלי את חיתול וכשפתחנו ריאנו דימום חום על החיתול וקצת האיבר שלה נקיתי לה במגבון באזור שם וגם היום בבוקר ריאתי את אותו דבר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא נראה לי שזה מהוגינה ויותר סביר שזה מפצע בפי הטבעת. האם יש לה יציאות קשות?

27/05/2018 | 12:01 | מאת: טליה

לא אין לה יציאות קשות לא בדקתי אם זה פצע

26/05/2018 | 22:47 | מאת: דינה

בסד ערב טוב תינוקת בת שנתיים וחצי. מטופלת באנלציה . יותר משבועיים עם נזלת ירוקה וליחה שלא מצליחה להוציא. םעמיים בקקי ראיתי גוש ליחה...האם ילדים שלא יכולים להוציא ליחה יוצא בקקי? לא מתלוננת על כאבי בטן אוכלת...האם צריך טיפול אנטיביוטי לדעתך? תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם זה נמשך זמן כה רב יש מקום לשקול טיפול אנטיביוטי

27/05/2018 | 12:22 | מאת: דינה

האם הליחה יוצאת דרך הקקי?כפי ששאלתי. תודה

29/05/2018 | 16:08 | מאת: דינה

בסדר שלום דר' אני סבתא ששאלתי את השאלה. ביתי שאלה אתמול בצורה יותר מורחבת על הנושא של ריר בתוך קקי . נודה לשמוע את דעתך המקצועית. תודה רבה .

ערב טוב ד"ר זו השאלה שביתי שאלה. נודה מאד על תשובתך.גוש ריר בצואה לבת שנתיים 13:08 27/05/2018 | מאת חיה שלום ביתי בת שנתיים וחודשיים לפני שבוע חלתה בוירוס חום עם המון שיעול/נזלת/ליחה. היא ילדה אסמטית מטופלת במשאפים, למרות הטיפול רמת הנזלת והליחה היתה גבוהה בגלל הוירוס. החום חלף לאחר 3 ימים, הנזלת/שיעול וליחה ירדו אך טרם חלפו. כארבעה ימים לאחר סיום החום ראיתי שיצאה לה מעין שלשול עם גושים שנראו כמו ליחה או נזלת, כולל גוש בגודל של כשני סמ שהיה מאוד מגובש. לאחר מכן נתנה יציאות תקינות ואתמול, שבוע אחרי סוף החום עשתה יציאה שלא היה בה צואה אלא רק ריר ועוד גוש מגובש מאוד נראה כמו גוש ליחה או נזלת. הילדה ממש הרגישה שצריכה לצאת וכל היציאה היתה אותו גוש שנלווה אליו גם ריר נוזלי וריח חריף. לא מתלוננת על הבטן, אוכלת רגיל. שאלותי 1. האם יכול להיות שמדובר בליחה שהן בלעה? 2. האם סביר שאותה ליחה תצא שבוע אחרי תחילת הוירוס? 3. האם זה סביר שאותו ריר יצא ללא צואה? 4. האם זה חכול להיות סימפטום לבעיה אחרת העיכול ויש צורך בברור נוסף? (לי יש קרוהן) אודה לתשובתך, אני מאוד לחוצה מזה תודה רבה

26/05/2018 | 11:04 | מאת: זואי

שלום, אנחנו צפויים לטייל בהרי הדולומיטים עם תינוקת בת עשרה חודשים. האם יש מגבלה מבחינת עד איזה גובה מותר לעלות עם תינוק בנסיעה במכונית ? האם יש מגבלה עד איזה גובה מותר לעלות עם רכבל ולטייל באזור אליו נגיע באמצעותו ? האם יש הבדל בין טיול מסוג זה לבין טיסה שהיא בגובה ? עד כה טסנו לאירופה והטיסה עברה ללא תקלות מיוחדות. תודה ושבוע טוב, זואי.

שלום, אין כל מגבלה. תהנו.

25/05/2018 | 16:44 | מאת: האם זו מחלת הנשיקה ?

שלום רב, הילדה שלי בת 11, מיום שלישי בערב (היום יום שישי) מטופלת באנטיביוטיקה בשל כאבי גרון חזקים מאוד ומוגלה על שטח נרחב. משטח הגרון יצא תקין אך לדעתי בדיקות הדם מעידות על מחלה, אולי מחלת הנשיקה...לא מבינה את דוקטור גוגל וקצת נבהלתי. אשמח לקבל עזרה בפענוח. האם תקין לחכות עד יום ראשון בערב שיש לי תור איתה לרופאה ? להלן התוצאות: cmv lgG 203.0 AU/ml positive (positive CMV IgM (Screen - מומלץ מעקב . VCA IgM (POS), VCA IgG (POS), EBNA IgG (NEG) EBV Primary infection

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט חשוד למחלת הנשיקה וגם מתאים לפי התיאור הקליני שלכם.

24/05/2018 | 22:31 | מאת: עדי

שלום רב , ביום רביעי שעבר הבן שלי עשה את החיסון של גיל שנה , (חצבת, חזרת, אדמת). מיום שישי שעבר התפתח חום , היינו אצל הרופאה 3 פעמים שבשלושתם הוא נבדק, בתחילה הרופאה קישרה את זה לחיסון , ובפעם השלישית הרופאה ראתה אודם קל באוזן ימין ואודם בשמאל. נתנו לנו מוקסיפן . היום יום חמישי (היום השני לאנטיביוטיקה ) אני כבר שבוע אחרי עליית החום ראשונה , ועדיין יש חום , חום אחרון שנבדק 39.6 ) מה לעשות ?? לגשת לעוד חוות דעת רפואית ?? לבקש הפנייה למיון ? מלחיץ. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שהכל נובע מהחיסון. המתינו בסבלנות וזה יעבור. אם הילד אוכל ושותה כרגיל אין מקום לדאגה.

23/05/2018 | 08:43 | מאת: אביבה

שלום רב הבן שלי השבוע קם משנת צהריים עם פריחה חריפה בכל מיני מקומות בגוף. פריחה אדומה עם נקודות לבנות והיה לו קצת חום 37.9. לקחתי אותו למיון ילדים ועד שרופא ראה אותו הפריחה חלפה לה, אך בכל זאת הרופא אבחן את זה כפריחה אורטיקריה והבנתי שזה מצריך טיפול היסטמיני. א. איזה טיפול ניתן לתת לו על מנת למנוע או בזמן שזה קורה להעביר את זה במיידי? ב. ממה פריחה כזו יכולה לקרות? האם זה מסוכן? האם זה מדבק? (יש לציין שהוא אכל רגיל בימים שלפני הפריחה, הדבר היחיד החדש שהיה זה שערב לפני שיחק בחול מלוכלך בגן משחקים ישן...פעם ראשונה) תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זאת תגובה אלרגית וניתן לתת לו טיפות פנסטיל להעביר את התופעה. זה אינו מדבק

שלום, פריחה כזאת היא על רקע אלרגי ולכן אינה מדבקת או גורמת להרחקה מילדים אחרים. הטיפול בגיל הזה הוא ע"י טיפות פנסטיל וזה יכול לסלק את התופעה במהירות.

23/05/2018 | 06:29 | מאת: דנה

שלום רב בדיקה חוזרת הראתה שתפקודי הכבד גבוהים....לבני בן השנה ושלושה חודשים. כבר כמה שבועות משלשל או עושה קקי רך וצהוב כמה פעמים ביום הרופא שלח לאולטרסאונד בטן ובדיקות דם חוזרות. אני ממש בלחץ ובפחד כי לא מבינה מה זה אומר ומה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה יכול להיות ממשהו זיהומי כמו וירוס או פרזיט במעיים. זה יחלוף כמו שזה הגיע

שלום. בני, בן 4.5 סובל כשבועיים וחצי מהקאות לסירוגין (יום כן יום לא) הבטן נפוחה לפני שמקיא ואפשר לשמוע מים בבטן. שלשום גילינו תולעים בטוסיק בלילה. הרופאה נתנה ורמוקס במינון של פעם אחת ואחרי 10 ימים עוד מנה. נתנו לו אתמול והיום הקיא שוב. האם יש מינון גבוה יותר שאפשר לתת? הבנתי שכשיש הרבה תולעים זה גורם לבחילות והקאות. אשמח לתשובתך, תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט יתכן אך לרוב זה לא גורם להקאות. תנו לו את הטיפול כאמור והמתינו בסבלנות

שלום רב, בתי מסרבת לאכול מעדנים מכל סוג גם את המתוקים שבהם? איך ניתן להרגילה? היא אוכלת בהנאה פירות ומרק גדלה כראוי

שלום, מעדנים זה בהחלט מיותר וטוב שלא תתרגל לזה.

שני ילדיםבני 7 ו9 סובלים מאתמול הגדול עם יובש בפה וסובל מקור וכאב ראש וחולשה כללית. הצעירה חולשה כללית סובלת מקור . שניהם לא רוצים לאכול כלום רק שותים מים ומיץ תפוזים. אתמול היינו בים. מה לעשות???

לקריאה נוספת והעמקה
21/05/2018 | 12:14 | מאת: סופה

לשניהם חום38.00

שלום, לא חייבים להגיע לרופא אם הם שותים ומשתינים היטב

שלום, כנראה מכת חום וזה יעבור תוך מספר ימים.

21/05/2018 | 11:32 | מאת: עינת

תינוק בן שנה וחצי עם צואה רגילה אבל כתמים חלקיקים שחורים נראה שזה כואב מציק לו מה יכולה להיות שזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה יכולך להיות משהו מהתזונה שלו. לא נראה מדאיג

18/05/2018 | 13:31 | מאת: דר

שלום, אחרי הקטן בן 3. האם הגיוני שמתפתצ אצלו מיניות כבר? פעם ראשונה שהוא עושה דבר כזה- היה בבריכה ונשכב על אחותו הגדולה (20) נישק אותה ורצה לחכך את עצמו עימה. האם זה נורמלי? יש להגיד שבבית לא ראה דברים כאלו מעולם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש דברים כאלה וזה בהחלט יכול להיות גם בגיל הזה. צריך להסביר לו שזה לא מקובל וזאת אינה התנהגות רצויה

18/05/2018 | 11:25 | מאת: מיכל

לבן שלי, בן חצי שנה יש הפרשה שמנונית כזו מאחורי שתי האוזניים, בהתחלה זה היה מעט, עכשיו יש די הרבה הפרשה וגם אודם ודביקות מאחורי האוזניים. מישהו יודע מה זה ומה ניתן למרוח לו ?

שלום, יתכן ומדובר בפטרייה. כדאי שרופא יראה את הממצא

18/05/2018 | 23:05 | מאת: מיכל

מכיוון שעכשיו שבת וחג ... האם ניתן למרוח על זה משהו טבעי וזמני עד שנגיע למרפאת ילדים ?