פורום רפואת ילדים

42387 הודעות
29945 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת ילדים

31/01/2019 | 18:03 | מאת: גל

היי התינוקת שלי בת שנה וחודש ומסרבת בכל תוקף לשתות מים, ניסיתי כוסות שונות. כפית, מזרק, בקבוק היא פשוט לא מוכנה לשתות..אני מצליחה לתת לה בערך 100 מל ביום וזה אחרי בכי ורדיפה אחריה...היא סובלת בגלל זה מעצירויות והיה לה עכשיו גם פיסורה האם אני יכולה לשים לה ממש ממש מעט סירופ במים רק כדי שטיפה יהיה טעם? אני ממש אובדת עצות

שלום, ביתי בת 10 וחצי חודשים רק יונקת. היה לה ריפלוקס בחודשים הראשונים שבנתיים נראה שעבר. מגיל 4 חודשים ניסיתי לתת לה טעימות "לפי הספר" תחילה כל ירק מבושל בניפרד ואח"כ פירות כל פרי בנפרד. מגיל חצי שנה כשניסיתי מעט לעלות כמויות התגלתה רגישות קיצונית. מספר פעמים שהיא חטפה משהו שנראה כמו קלקול קיבה - הקאות בלתי פוסקות במשך כמה שעות. כתוצאה מכך כל פעם הפסקתי טעימות לתקופה ואז התחלתי מחדש. הרופאה שלחה לי הפניה לרופא אלרגיות ( שהתור הקרוב רק עוד חודשיים) רציתי לשאול אם יש כיוונים נוספים לבדיקה? לי אישית זה מרגיש כמו רגישות במערכת העיכול ולא אלרגיה.

30/01/2019 | 23:17 | מאת: אלין

בתי בת 4 חודשים הופנתה לאולטרסאונד מוח עקב גדילה איטית להיקף הראש נולדה בהיקף ראש 35.5 ובגיל 4 חודשים היקף הראש הינו 40.5 ... הרופא הפנה אותנו לבדיקת אולטרסאונד מאחר ויש ירידה קלה לפי העקומה !!! אציין כי ההתפתחות שלה תקינה האם יש מקום לדאגה ! אני מאוד מודאגת ומפחדת תודה

30/01/2019 | 16:54 | מאת: אמא

הבן שלי בן 10 עשינו בדיקת גם שגרתית בדיקת הדם תקינה המוגלבין 12.5 אבל iron ברזל 43 כאשר הטווח המנימלי 60 אני מואד נלחצתי מה לעשות?

היי תינוק בן 6.5 חודשים בריא בדרך כלל. כבר יומיים מזיע ומרגיש ״לח״ ברגליים ובידיים. כפות ידיים ורגליים קרות ולחות. לבוש בהתאם לעונה לא חם ולא קר מידי... מידי פעם מכחיל בשפתיים ... ערני חייכן ומתנהג ואוכל כרגיל. מאוד לחוצה ... מה זה אומר ? תודה!

שלום, בני בן ה10 נחתך במצח(כ0.5-1 ס״מ אורך) לפני מעל לשלושה שבועות, ברפואת חירום של קופת החולים הרופא טיפל באמצעות הדבקה, אנחנו נמצאים מעל שלושה שבועות לאחר האירוע וההדבקה טרם התקלפה, האם הדבר עלול לפגום בהחלמת החתך ומניעת צלקת? האם יש צורך בהסרה יזומה? תודה מראש

היי יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי, אוכלת סימילאק גולד + הנקה. שבוע שעבר החלפתי לה את האוכל למטרנה קומפורט עקב כאבי בטן חזקים מאוד וגזים.... כאשר אכלה את המטרנה, עשתה קיבה כל האכלה... ללא כאבי בטן וממש נינוחה. ערב אחד פתחתי לה את הטיטול אחרי שעשתה קיבה והיה לה צואה עם ריר וקצת פסים אדומים, הלכנו לרופאת הילדים והיא אמרה לחזור לסימילאק מכיוון שכנראה הילדה לא מעכלת טוב את המטרנה. חזרנו לסימילאק והילדה מתפתלת מכאבים. יציאה פעם ביום וגם בקושי רב. יש לציין כי שוקלת 4.5 ק"ג ועלתה יפה מהביקור הקודם בטיפת חלב. האם להמשיך עם הסימילאק או לתת שוב מטרנה קומפורט? או אולי משהו אחר?? ממש כואב לראות את הילדה סובלת ככה. אשמח לתשובה בהקדם. תודה רבה ושבוע טוב.

29/01/2019 | 16:27 | מאת: מרינה

שלום רב.יש לי תינוק בן 10.5 חודשים, 8.5 חודשים מתוקן, נלד פג שבוע 30 עם משקל 1440. הולך לגן אבל כרגע 5 ימים בבית עקב נוזלת ושיעול ללא חום. אוכל בימים אלה רגיל-דיסת שיבולת שועל שבישלתי, מרק במרקם פירה עם גזר, בצל, תפוח אדמה והודו אדום, מחית פירות וגמדים+עדין יונק (גם אני לא אכלתי משהו חדש, הכל אוכל רגיל).מידי פעם בוכה, גם לא רגוע במיוחד בערב אבל יוצאות לו השיניים(אתמול פקעה שן השנית העליונה).מקבל ברזל עוד מהפגיה. בחודש אחרון נותנת לו 9-10 טיפות במקום 6 עקה המוגלטבין נמוך (בגיל 9 חודשים יצא 10.1).אתמול והיום בבוקר היה קרי רגיל צבע חום וחלק מהקקי היה שחור (עושה קקי כמה פעמים ביום, קקי כמו פלסטלינה). עכשיו יצא קקי הכל שחור. לא חום כהה אלא ממש שחור.צירפתי את הצילום. האם כדאי לבדוק ומה לבדוק ועד כמה זה דחוף? תודה

29/01/2019 | 11:39 | מאת: ליאת

שלום רב, לביתי בת ה-9 חודשים פצעים באפרכסות האוזניים. רופא עור אבחן זאת כמיליה והמליץ למרוח קרם אדפרין על הפצעים באוזניים. לאחר שקנינו את הקרם הסתכלתי בעלון וגילתי שבמקור הוא משמש לטיפול באקנה וולגריס והוא מותאם לילדים מגיל 12 ומעלה. ורשום במפורש שאין להשתמש בתינוקות וילדים מתחת לגיל זה ואין להשתמש בזמן הריון והנקה. יצרתי קשר עם רופא העור שאמר לי שאין בעיה להשתמש במשחה הזו לתינוקות, כי הוא מבוסס על ויטמין A. אך זכור לי מההריון שויטמין A גם יכול להזיק לעובר. האם ידוע לך אם הקרם שמבוסס על ויטמין A יכול לגרום נזק כלשהו לתינוקות?

29/01/2019 | 11:19 | מאת: שרון

שלום דר. שינהר בני בן 14 לפני שלושה שבועות סבל מחום פעם ביום 38.5 ושיעול כשבוע. חצי מבני כיתתו חולים עכשיו. היינו בטרם כי היה סופשבוע ונעשתה ספירת דם + משטח גרון+ צילום חזה - הכל תקין. מכיוון שלא עבר לו ותדירות החום עלתה. הלכנו לרופא המטפל , ביקשתי ממנו אזניל כי הרגשתי שאין הטבה. הוא נתן לחמישה ימים. כבר מהמנה הראשונה כל המחלה עברה. סיימנו טיפול. לאחר שבועיים שוב אותם תסמינים חום 38 ושיעול. בסופש בביקור רופא הרופאה הביאה אזניל ל5 ימים שוב אמרה שבלוטות הלימפה קצת נפוחות וטענה כי בפעם הקודמת היה צורך בטיפול משלים של רוקסו ל10 ימים ולכן זה חזר לו. הרופאה רשמה אזניל ל5 ימים ואמרה שנשוב לרופא המטפל לבקש טיפול משלים ברוקסו לעוד כמה ימים ושנבקש בדיקת דם לכלמידיה פנאומניה. חזרתי לרופא הקבוע של בני. שלא אהב בלשון המעטה השהלכנו לביקור רופא. הוא בדק את בני - שכמובן כבר מרגיש טוב כי הוא אחרי 3 ימים עם אזניל - ואמר שאין לו כלום שלא צריך כלום שלא נותן הפניה לשום בדיקה ושמבחינתו לא היה צריך אזניל בגלל. ומבחינתו להפסיק. אני עכשיו לא יודעת האם לסיים 5 ימים אזניל? האם להפסיק? ומה לעשות לגבי ההמלצה ל10 ימים רוקסו שהרופאה בביקור רופא נתנה אבל לא רשמה מרשם לכך. גם לא רוצה למלא את הילד בכדורים אבל כל שבועיים לבוא לרופא זה גם לא תענוג. מה לעשות? תודה!!!

28/01/2019 | 19:38 | מאת: שמרית

היי הבן שלי חולה מלא, נולד פג שבוע 33, ועבר ניתוח כפתורים לא מזמן. כל פעם נכנסים לסבב אנטיביוטיקה הוא לא מספיק להבריא ושוב תוקפת אותו מחלה נוספת, בימי הקיץ עקיצות יתושים מנפחות ומעלות לו חום, החלטנו ללכת למרפאת אלרגיה. היום עשינו ספירת דם דלא נראית מי יודע מה., אשמח לחוות הדעת שלך.

28/01/2019 | 19:35 | מאת: טליה

שלום בתי בת 8 חודשים. היום נתגלה שהמזגן בסלון שפועל ללא הפסקה מלא עובש בכמויות גדולות. האם יכול היה לגרום נזק לתינוקת?

כבר כמה פעמים הגעתי לרופא עם ביתי בגלל בלוטות לימפה נפוחות היום שהיא ישנה מיששתי והרגשת ממש 3 בולטות,זה לא כואב לה במגע והיא בריאה ללא חום או גרון או משהו כזה מה הסיבות האפשריות ?

27/01/2019 | 23:31 | מאת: יוחנן

בני בן השנה חלה פעמיים בחודשיים האחרונים, בשתי הפעמים חום גבוה 39 - 40 מעלות במשך מספר ימים. בשתי הפעמים כאשר החום עבר, היה לו יום ״מושלם״ בלי חום, יותר מרץ וכו. ומייד לאחר מיכן כיומיים של תשישות, חוסר תאבון ובעיקר חום נמוך 36-35. האם זה נורמאלי? כל מדידות החום נעשו על ידי מד חום לאוזן. שאלה נוספת - האם יתכן שבלילה חום הגוף שלו תמיד יורד לרמה של35 ? (שוב, מדידה באוזן)

שלום, בני בן השנה ו7 חודשים, ומאז שהוא נכנס למעון מגיל חצי שנה הוא כל שבוע וחצי חולה בממוצע וזה מתבטא בחום גוף שעם הזמן מסתבר שזה לעיתים דלקת אוזניים,דלקת ריאות,דלקת סינטפונות או בעליית חום גוף למשך יומיים-שלושה שעם משככי כאבים החום חולף. ברגע שהוא מקבל טיפול אנטיביוטי לאחר שבוע מסיום הטיפול חוזר לו החום. כשאני מדברת על חום זה מעל 38.5 ואני מיואשת שכל פעם שולחים אותו לעשות בדיקות דם או חזה מטפלים נקודתית ובזה נגמר הסיפור כי מבחינתי את שורש הבעיה עדיין לא פתרו. אני נותנת לו ויטמנים וסידן. חשוב לציין שהוא חולה במשך כשנה וקצת לא משנה מהן עונות השנה והנושא הזה מסתכל ואפילו מדאיג אותי יותר מידי. אשמח לקבל קצה חוט בכדי לדעת אלו בדיקות מעמיקות ניתן לבקש מהרופאה בכדישיגלו מהי הסיבה לכך. אודה על כל פיסת מידע. חייבת לציין כי את המשפט ויראלי אני לא יכולה לשמוע ומבחינתי כבר לא הגיוני.

בני בן 3 חודשים וקצת . עד לפני יומיים הכל היה תקין עם השינה. 2 לילות אחרונים שמתי לב שהוא בולע רוק משתעל קצת וזה נשמע שהוא לא בולע טוב ואז מתעורר בצעקות, בכי ודמעות ( פחד?). בתחילת שבוע שעבר שמנו לב שהלסתות שלו קיבלו צורה של שיניים והוא מרייר הרבה. האם זה קשור ? הוא בדרך כלל ישן טוב ובשבועיים האחרונים קם רק פעם אחת לאכול. כאמור ביומיים האחרונים זה נורא. היום שיחק באוניברסיטה , השתעל והתחיל שוב לצעוק . צעקות כאלה לא אופיניות לו. האם עלי לקחת לרופא לבדןק את עניין הבליעה ? אין חום, עושה צרכים ושמח כשער.

27/01/2019 | 09:40 | מאת: אורלי

האם מבחינה בריאותית מותר לבצע עבודות זיפות בזמן שהילדים בגן שיש ריח זוועה וחבית זפת בוערת עם אדים רעילים

שלום, הריח נורא אך האדם אינם רעילים וניתן לבצע את העבודה

26/01/2019 | 22:41 | מאת: בתשבע

שלום אנחנו שבועיים וחצי אחרי ברית. האם הצבע מסביב לאיבר נורמלי מצרפת תמונה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,, זה כנראה שטף דם כתוצאה מהזרקה מקומית. זה יעלם

26/01/2019 | 18:21 | מאת: משי

הילדה בת שנה וחצי חום עולה כל 4-6 שעות ל38-39.4 הידיים והרגלים קרות גם שהיא לובשת גרב מה אפשר לעשות בנידון? נותנת נרות אקמולי, לפעמים סירופ במקום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ראשית רופא שיבדוק אותה. ניתן לתת אקמולי ונורופן לסירוגין. זה יחלוף

שלום הילד שלי בן 8 חודשים ולפניי חודש היה עם דלקת ריאות ובמיון קיבל זריקת רוציפין עקב הקאת האנטיביוטיקה והתאושש. כעת הסבתא חולה בדלקת ריאות ועקב הפצרותיי היא לא מקשיבה ומנשקת את הילד בלחי וביד ולאחר מכן התינוק שם את היד בפה. כעת . בזמן זה שהוא נחשף אליה הוא לוקח מוקסיפן בגלל דלקת באוזניים. האם זה ימנע הדבקה בדלקת ריאות ? וכמה זמן אנחנו צקיכים להיות דרוכים אם יש זמן דגירה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המוקסיפן אכן טיפול לדלקת ריאות והוא יחסית מוגן אך בכל זאת מומלץ להרחיק אותו ממנה.

שלום בתי בת 8 חודשים עם עיכוב התפתחותי במישור המוטורי לאחר עבודה כחודש וחצי יש התקדמות פלאים כי רוב חייה הייתה על הגב מה שקידם משמעותית את העיכוב, הבחנתי בזה שהיא מזיזה את ראשה מצד לצד כל איזה 10 דק לרוב ממה שהבחנתי זה כשהיא לא מרגישה טוב או מצוננת יכול להיות שזה קורה גם ברגיל אבל אני הבחנתי בזה במקרים כאלה והיא התחילה להחזיק את האף שלה משהו חדש זה נורמלי? וזה נורמלי אצל תינוקות שהם מסתכלים ובוחנים את הסביבה ופתאום מחייכים לאיזה חפץ? יש לי כל מיני שאלות כאלה כי איזה רופא אחת ויחידה הצליחה להפחיד אותי לגביה ומעכשיו כל פיפס נראה לי חשוד חח תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה נשמע כהתנהגות תקינה לחלוטין.

תודה רבה על תשובתך המהירה !

26/01/2019 | 00:01 | מאת: טניה

היי, בני בן ה10 מטעין את הטלפון שלו ליד המיטה ושם את זה בתוך המגירות שליד מיטתו...עכשיו הכרית היא ממול..כלומר רק הרגליים בצד של המגירות וראשו בצד השני...ממול...תוכל להגיד לי אם זה יכול לעשות לו נזק? אשמח לתגובה

שלום, אינני מומחה לקרינה אך נראה לי שזה די מרוחק.

שלום רב, הבת שלי כבר בת חמש, ילדה בריאה ושובבה. היא לאחר 4 ימי חום (וירוס, שפעת) קצת שיעול ונזלת. כבר פעם שניה (שאני זוכר) שלקראת השליש האחרון של המחלה היא ממש בוכה שכואב לה התאומים, היא מתקשה ללכת (ממש זוחלת) אם לא לוקחים אותה על הידיים. האם זה שכיח? דורש בדיקה מיוחדת? מעבר לזה אין עוד משהו מיוחד. תודה, רונן

לקריאה נוספת והעמקה

שים לב אם נתתם לה תרופה שתופעות הלוואי שלה זה הכאבים האלו ..

שלום, כחלק ממחלת השפעת יש כאבי שרירים וזה בהחלט סביר.

תודה

24/01/2019 | 21:15 | מאת: טל

שלום.הבן שלי בן 7מחוסן חלקית(עד גיל חצי שנה בגלל ת.לוואי חמורות)ילד בריא.אחותו תינוקת בת שנה מנישואים חוזרים של האב חולה במחלת הנשיקה.האם בגלל שהבן מחוסן חלקית צריך להימנע ממפגש ולינה?הר.משפחה שלהם אמרה שלא יודעת איך זה משפיע על ילד לא מחוסן ולכן..השאלה הנוספת.לדעתי סביר והבן נדבק כבר מהאבא בגלל חום שהיה שבוע ד גרון שחשבו שחיידקי.כמה זמן זה מדבק?הרי אי אפשר להימנע חודשים ממפגש.פשוט לא להשתעל ולהתעטש מול הפרצוף וכו..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, החיסונים לא מגינים ממחלת הנשיקה. אין מניעה להפגיש בינהם

24/01/2019 | 19:33 | מאת: ענת

הפרשות בצבע חום לילדה בת 4 עם ריח מה זה? היא לא מתלוננת ולא מגרדת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הפרשות מאיפה, כמה זמן האם נלקחה תרבית?

24/01/2019 | 18:55 | מאת: דורון

שלום, שבני נולד שמנו לב שהוא "שקט" קראנו לרופא וזה נתן זריקה לתינוק והמצב הסתדר לא הוסבר לי בדיוק מה המצב הרפואי שהיה לבני האם אתה יכול לשער במה מדובר?

שלום, סיפור מאד מוזר וצריך להיות תיעוד לדבר הזה. לא ברור בכלל.

22/01/2019 | 22:58 | מאת: חום כבר חמישה ימים

בני בן השלוש עם חום כבר חמישה ימים היינו פעמיים אצל הרופא והבחין כת זה כוויראלי החום עולה ויורד, הוא משתעל ויש צינון אבל הרופא אמר בהחלטיות שזה לא ריאות, וכדאי לחכות עוד יומיים, הוא עשה בדיקת שתן ביום השני למחלה וגם בדיקת דם, היינו בטרם כי החום לא ירד ביכלל, כרגע זה חום שהוא בהדרגה יורד אבל לא לגמרי , מה כדאי לעשות? שוקלת אם כדאי לתת אנטיביוטיקה או שעדיף לחכות...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית. אין צורך בטיפול אנטיביוטי ובדיקת רופא חוזרת אחת לכמה ימים בהחלט טובה. הוא יחלים וזה לוקח מספר ימים.

22/01/2019 | 19:02 | מאת: פזית

שלום ד"ר! רציתי לדעת אם השכבת התינוק על הבטן מועילה לריפולוקס סמוי או מחמירה אותו ?

שלום, זה מאד משתנה. יש ילדים שזה עוזר ויש ההפך. השכבה בזווית עם ראש מורם עוזרת מאד.

22/01/2019 | 07:53 | מאת: שירה

שלום ותודה קודל כל... הבת שלי בת שנה וחודש עוד מעט שבוע וחצי עם חום ובהתחלה יצאה שן ראשונה אז חשבנו שזה זה.. אחרי זה עבר ליומיים החום ושוב חזר הוא מצוננת ומשתעלת ..לפי בקשת רופא לבצע ספירת דם ישר עשינו ספירת דם שיצאה גבוהה עשינו את כל הבדיקות באותו היום בטרם .שתן, ריאות , אוזנים הכל מהכל ולא מצאו כלום. שני רופאות טוענים שהספירה גבוהה ורופא מטרם אבל לא מוצאים את הבעיה. מה יכול להיות שבגללו הספירה גבוהה!? מאוד מלחיץ שלא מוצאים למה.... תודה לך !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממש לא מלחיץ בכל מחלה כולל מחלות וירליות יכולה להיות ספירה גבוהה. אם לא מצאו דבר בבדיקה הרי רוב הסיכויים שמדובר במחלה וירלית. סבלנות וזה יעבור.

שלום.בני בן 11.מזה 3 חודשים סובל מכאבי בטן ובחילות קשות. בדיקות דם לצליאק,סבילות ללקטוז תקינות. אולטראסאונד בטן תקין. לפני 10 ימים החל לשלשל ,להקיא עם החמרת בחילות. בבדיקת דם אחרונה יש רמה גבוהה של אאוזינופולים ומונוציטים.אוסף שבבית יש חתול. רופאת ילדים חושבת שזה וירוס ואין צורך בטיפול תרופתי. האם לדעתך יש מקום להמשך בירור/טיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גם אני חושב שאין צורך בבירור או טיפול מיוחד.

שלום. אני גר בפנימייה ובגלל זה אני שואל פה ולא רופא פנים אל פנים, שמתי לב שאחרי כמה ימים ברצף שבהם אני ישן קצת(5 שעות בערך) מתחילים לי הרבה נודים עם ריח מסריח במיוחד, שאלתי בפורום בישראל ואמרו לי שהם לא יודעים, אז בדקתי באנגלית וראיתי שיש על זה איזשהו מחקר, הייתי שמח אם תגיד מה אתה יודע על גזים עקב עייפות וחוסר שינה ואם אתה יודע שיש השפעה,ואם לא הייתי שמח אם תיסתכל על זהבאינטרנט מכיוון שאני הקבצה ג' באנגלית אז קשה לי לקרוא. ואת תעשה את זה אני ממש יודה לך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין קשר בין חוסר שינה וגזים. יש קשר עם תזונה לא טובה ויתכן שעקב חוסר שינה אתה אוכל בלילה כל מני דברים שגורמים לזה.

שלום ,אנחנו שבועיים לאחר ברית שנראית שעברה תקין היו מיד יציאות ללא דימום רב.החלפת תחבושות נעשתה יום אחרי וחבשו קלות שנית וזה הורד יום אחרי. ועכשיו עדין יש מתחת לפין חלק צהבהב מהתכשיר שהרופא שם ונראה שיש גם סיב קטן שתלוי השאלה אם הסיב זה בעיה או שזה קשור לחומר הצהבהב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסיב הזה ירד באמבטיות. תנקו בעדינות עם מים וסבון.

21/01/2019 | 13:13 | מאת: דם בצואה

שלום! לפני כחודשיים הופיע בצואה של הבן שלי, בן ארבעה חודשים היום, מעט דם. מאז לא הופיע דימום. היום שוב היה מין דם רירי בצואה. יש סיבה לגשת לרופא שוב? אציין שהוא מנוזל ומשתעל כבר מס׳ ימים, בדיקת רופא לא העלתה משהו מיוחד. חשד לוירוס. ניזון מהנקה מלאה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן ויש שם פיסורה קטנה. חסר משמעות.

21/01/2019 | 13:10 | מאת: אמא של עילאי

שלום! הבן שלי בן שנה וחצי, ובשבועות האחרונים לא מרגיש טוב. בהתחלה היה לו חום במשך כמה ימים שירד ועלה, ולאחר מכן הפסיק החום אבל הוא עדיין מאוד לא עצמו. הוא ישן כמעט כל שעות היום ומסרב לאכול (בערך פעם ביום הוא מוכן להכניס משהו לפה, וגם זה לא בכמות מספיקה בשבילו). עד אתמול הוא שתה המון אבל אתמול הוא התחיל לסרב לשתות, גם מים וגם תמ"ל. בנוסף, הידיים שלו קרות כמעט כל הזמן וקצות האצבעות קצת כחולות. וזה מאוד מוזר לנו כי הוא לבוש היטב ומאוד חם, וגם הבית מחומם תמיד. היינו איתו אצל רופאת ילדים והיא אמרה שהוא רק מחרחר קצת והיא נתנה לנו אנטיביוטיקה נגד שיעול, אבל הוא מסרב לקחת אותה. כשאנחנו נותנים לו בכח הוא יורק אותה החוצה, וכשאנחנו שמים אותה בבקבוק עם תמ"ל הוא מסרב לשתות את כל הבקבוק. מה עושים???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית אבל אני לא בדקתי את הילד. אם הוא לא מוכן לקחת אנטיביוטיקה הרי שלא ניתן לתת בכוח. תמתינו בסבלנות והוא יחלים. חשוב לראות שהוא משתין ולא מתייבש.

21/01/2019 | 07:32 | מאת: אולגה

שלום. בני בן 11 סובל תקופה ממושכת מבחילות וכאבי בטן. נבדק ע" רופאת הילדים שחושבת שזה וירוס. לאחרונה התפספו הקאות (לעיתים נדירות ) ושילשול. האם במתב זה אפשר לתת r52 כדי להקל על בחילה קשה? לרב יש לו בחילות אבל לא מסוגל להקיא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט ניתן לנסות. להזיק זה בטח לא יזיק.

שלום, האם תקין שבת שנה וחודשיים נראת רעבה כל הזמן? על אף שהיא אוכלת מנות ממש ממש טובות מבחינת כמויות אבל מזה חודש אני רואה שהיא לא מסתפקת בזה וכל עוד היא רואה אוכל או מישהו אוכל היא מתחילה בצרחות שהיא רוצה, אני ממש מודאגת שהיא תפתח עודף משקף או השמנת יתר במיוחד שהיא נולדה במשקל קטן יחסית לשבוע הלידה ( משקל 2220- שבוע 40) והיא כמעט התחילה לשבור אחוזונים גדולים במשקל בטיפת חלב עכשיו היא 10 ק"ג ומשהו, האם צריך לפנות לגורם מקצועי או מישהו להערכת מצב?? אני חוששת שהגדלתי לה את הקיבה כשהייתה בגיל כמה חודשים בגלל הלחץ של טיפת חלב שהיא לא הייתה עולה טוב במשקל בתחילת חייה. אציין שהיא יושנת לילה שלם ולא מתעוררת לאכילה בכלל, היא יושנת כמעט 12 שעות ברצף בנוסף לשעתיים בצהריים מאוד אשמח להתייחסות או הכוונה בנושא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נשמע כמו חלום רטוב של הרבה אימהות. היא כנראה בקפיצת גדילה וזקוקה למזון. תנו לה ללא חשש.

20/01/2019 | 20:12 | מאת: דינה

שלום בני בן 0 מתלון על בחילות באופן מתמיד בדיקו דם אולטראסאונד תקינת,דיקת כירורג קינה.ארונה חולה בויוס -שילשול והקאות ומובן בחיל החמירה. עם זאת,התלונות ע בחילה היו עוד טרם. האם יש תרופה נגד בחלות? ציין כי נקב תור גסטרו ילדים בעוד מס' שבועות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ברור שיש תרופות לבחילות כמו פרמין אבל צריך לבדוק את הילד לפני שנותנים.

השבוע הילדה עברה ניתוח פוליפים וכפתורים מאתמול עם חום גבוה שלא יורד מ40 מעלות דיברתי עם רוםא אונליין והוא מיהר ונתן לי הפנייה למיון האם כדאי להוציא את הילדה בקור הזה או לחכות לבוקר ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חשוב להגיע לבדיקה ככל האפשר מוקדם.

19/01/2019 | 12:53 | מאת: ליאת

דוקטור שלום . התינוקת שלי בת שמונה שבועות . עשתה ניתוח ביום שני האחרון . שוקלת כ 3.800 האם אפשר להגדיל לה את המינון מ 90 בהדרגה ? תודה רבה

שלום, כן.

19/01/2019 | 11:46 | מאת: אמא מודאגת

שלום יש לי שאלה לגבי ילדים שלי אני אמא דאגנית ופחדנית 1)בתי בת 8 מתלוננת על כאב בטן חוזרים ובאותו מקום מעל הטבור עשיינו לה בסוף השנה שעברה אולטרסונד והיה תקין לפני זה היינו אצל כירוג ילדים שאמר לנו יש לה בקע אבל באולטרסונד לא הבחין בקע .הבת מתפקד רגיל היא אומרת שכאב והולכת לא מפריע להרגל החיים שלה זה לא תמידי אבל חוזר כל תקופה מסויימת ועכשוי חזר כמעט שבוע אין לה חום אין עצירות או שלול הבת משחקת וחיה כרגיל שמתי לב אם יש לה בקקי טפלים אבל אין לה מה אפשר לעשות בדיקות לדעת ממה הכאב הזה? 2) יש לי גם בת 4 חודשים לפני שובעיים הרגשתי שיש לה חום ומדדתי את החום במדחם חום כמה וכמה פעמים אחרי יומיים הופיע לה דם בקקי הלכתי לרופא רה שיש לה חתך בפתיחה הטבעת ואמר לי לשים לה משחה של תינוקות הדם מופיע בכמוץ קטנה לפעמים כן ולפעמים לא ואנחנו אחרי שבועיים ועדיין לפעמים יוצא נקדות דם קטנות מה לעשות?אין לה עצירות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אשמח לבדוק את הילדה ולראות אם יש לה בקע. אולטראסאונד אינה בדיקה אמינה מספיק. לגבי הקטנה, פיסורה יכולה לדמם מדי פעם ואין צורך בטיפול מיוחד.

יועצת השינה אמרה לנו שחייבים להימנע מהאכלה תעופה כדי שיהיו לתינוקת מרווחים ברורים בין ארוחה לארוחה וזמני מנוחה לקיבה שלה. מצד שני אנחנו קוראים באתר של מכבי וכללית שתינוקות עם ריפלוקס בד"כ רצוי להאכיל לעתים תכופות יותר ובכמויות קטנות יותר... הילדה בת 7 חודשים וכבר תסמיני הריפלוקס פחתו משמעותית אך עדיין קשה לה מאוד לאכול כמויות גדולות. מה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

תכופה *** אוטו-קטרקט דבילי....

שלום, שמירה על ארוחות קבועות עם הפסקות בזמן האוכל להוצאת אוויר.

שלום. רקע: בן 5 בריא בדרך כלל,לפני שנה עבר ניתוח אפנדקטומי. מהלך תקין,ללא סיבוכים לאחר מכן. מזה שבוע סובל משלשולים ,בחילות והקאות. ללא חום. רופאת ילדים סבורה שמדובר בוירוס. היום הקיא כמות גדולה מאוד תוכן מיימי בצבע צהוב עם גבן ירקרק. ההקאה הופיעה כ8-9 שעות לאחר שאכל יוגורט בלבד. מאז ההקאה בצבע זה לא חזרה. לאחר ההקאה היו בחילות,כעת פחתו. רציתי לשאול האם הקאה בצבע צהוב מצביעה על משהו מסוכן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במקרים אלה יש לשלול במקום הראשון חסימת מעי בעקבות הניתוח שהוא עבר. מציע לגשת למיון לצילום.

שלום, לבני בן 6 יש אודם. חזק בקצה של הפה ,אנו סבורים שזה נוצר בגלל שהוא כל הזמן לועס בגדים וכדומה והאזור נרתב כל הזמן ומשתפשף כל הזמן. רופא עור (לא ילדים ) ממליץ למרוח משחת אפלומיצין. אני קצת חוששת בגלל שיש בה סטרואידים. רציתי לשאול חוות דעתך בנושא ,אולי יש משהוא הומאופטי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, משחה טובה מאד וכמות הסטרואידים קטנה ואין לזה כל תופעות לואי.

18/01/2019 | 02:39 | מאת: נעמה

היי ד"ר, יש לי תינוקת כבת חודשיים ושמתי לב שמתי שיש לה יציאה אז באותו לילה היא מתקשה להירדם ויש לב כאבי בטן יכול להיות שיש קשר? והאם ניתן לעשות משהו?

18/01/2019 | 01:24 | מאת: רותם

שלום רב, אני אמא לתינוק בן 3 שבועות, מניקה הנקה מלאה. אתמול אובחנתי כחולה בסטרפטוקוקוס A והתחלתי לקבל אנטיביוטיקה (מוקסיויט פורטה 500) למשך 10 ימים. אציין כי יומיים לפניי אובחן בעלי כחולה בנ"ל והתחיל לקבל אנטיביוטיקה (אוגמנטין 875) למשך 7 ימים. שאלתי נוגעת לתינוק: האם עליי לקחת אותו לרופא על מנת לאשר או לשלול הדבקה? האם אפשר לדעת בודאות שהוא נדבק ממני דרך החלב, אך גם מקבל את האנטיביוטיקה דרכו? תודה מראש!

17/01/2019 | 21:48 | מאת: גלי

שלום, ל-4 בנותיי יש תולעים במעי כבר שנתיים. הטיפול בוורמוקס עזר לנו לחודשיים ולאחר חודשיים חזר. אבל! את המנה השניה נתתי רק לאותה ילדה שהתלוננה (כהמלצת הרוקח). אז אולי זאת הסיבה שזה חוזר כל חודשיים? ב4 החוד האחרונים ניסיתי טיפולים טבעייים שלא הועילו. לפני כשבועיים נתתי ורמוקס לכל בני הבית, ומנה שניה לאחר 14 יום. בעלון רשום שיש לחזור על הטיפול גם לאחר 4 שבועות (כלומר מחזור שלישי). לכן אני רוצה לתת עוד מחזור של וורמוקס, גם כדי למגר את הצרה הזאת שלא עוברת לנו. השאלה שלי- מה אתה ממליץ? לתת מחזור שלישי לאחר 7 ימים, 10 ימים או 14 יום? מתי בוקעות הביצים?

17/01/2019 | 19:57 | מאת: שרון

שלום, לבתי נפיחות מאחורי אוזן שמאל, הנפיחות קיימת כבר מספר חודשים. היינו אצל רופא ילדים שקישר את הנפיחות לזה שהיא נוהגת ללכת עם קשת לשיער באופן קבוע ואמר שזה מהלחץ שיוצרת הקשר. בינתיים היא הפסיקה עם הקשת אך לא עברה הנפיחות. הרופא אמר שאולי זה לא יעבור ואין סיבה לדאגה. האם לדעתך יש צורך בבדיקות נוספות כגון אולטראסאונד בכדי לאשש את האבחנה? תודה מראש!

16/01/2019 | 23:20 | מאת: שיפ

הבן שלי בן שנה וחודשים אשכים נפוחות פלוס חום 39.ובנוסף שיניים בדרך...מה עושים???

שלום, הולכים להבדק ע"י הרופא המטפל.

בן 3 ו 8 חודשים עם חום שירד עם תרופה והמשיך לרדת בלי.מלווה בשעול.היום הופיעו סוג של נקודות כמו שטפי דם קטנים סביב העין .מה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית אך כדאי שרופא יבדוק ויראה

16/01/2019 | 20:15 | מאת: נינה

שלום, בני בן 11,מחוסן כפי גילו (פרט למנינגוקוקוס ). במשך מס' ימים התלונן על בחילות,הייתה נזלת שעברה.לעיתים משלשל. מאתמול התחיל להתגרד בבטן תחתונה ,לאחר מכן הופיעה פריחה. היום הפריחה התפשטה לאזור חזה,צוואר. טרם הופעת הפריחה הוא מתגרד באותו איזור. אפשר לתאר פריחה כי נקודות בודדות בצבע אדמדם,בולטות על פני העור,ללא נוזל בפנים. לפעמים יש מס' נקודות באותו אזור שנמצאות קרוב אחד לשניה. תור לרופא נקבע ליום ראשון. רציתי לשאול האם יש סיבה לדאגה והאם יש צורך לפנות למיון בדחיפות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין צורך לפנות בדחיפות למיון ובהחלט ניתן לחכות לבדיקת הרופא.