נגישות
נגישות

פורום רפואת ילדים

42663 הודעות
30142 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת ילדים

24/01/2019 | 19:33 | מאת: ענת

הפרשות בצבע חום לילדה בת 4 עם ריח מה זה? היא לא מתלוננת ולא מגרדת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הפרשות מאיפה, כמה זמן האם נלקחה תרבית?

24/01/2019 | 18:55 | מאת: דורון

שלום, שבני נולד שמנו לב שהוא "שקט" קראנו לרופא וזה נתן זריקה לתינוק והמצב הסתדר לא הוסבר לי בדיוק מה המצב הרפואי שהיה לבני האם אתה יכול לשער במה מדובר?

שלום, סיפור מאד מוזר וצריך להיות תיעוד לדבר הזה. לא ברור בכלל.

22/01/2019 | 22:58 | מאת: חום כבר חמישה ימים

בני בן השלוש עם חום כבר חמישה ימים היינו פעמיים אצל הרופא והבחין כת זה כוויראלי החום עולה ויורד, הוא משתעל ויש צינון אבל הרופא אמר בהחלטיות שזה לא ריאות, וכדאי לחכות עוד יומיים, הוא עשה בדיקת שתן ביום השני למחלה וגם בדיקת דם, היינו בטרם כי החום לא ירד ביכלל, כרגע זה חום שהוא בהדרגה יורד אבל לא לגמרי , מה כדאי לעשות? שוקלת אם כדאי לתת אנטיביוטיקה או שעדיף לחכות...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית. אין צורך בטיפול אנטיביוטי ובדיקת רופא חוזרת אחת לכמה ימים בהחלט טובה. הוא יחלים וזה לוקח מספר ימים.

22/01/2019 | 19:02 | מאת: פזית

שלום ד"ר! רציתי לדעת אם השכבת התינוק על הבטן מועילה לריפולוקס סמוי או מחמירה אותו ?

שלום, זה מאד משתנה. יש ילדים שזה עוזר ויש ההפך. השכבה בזווית עם ראש מורם עוזרת מאד.

22/01/2019 | 07:53 | מאת: שירה

שלום ותודה קודל כל... הבת שלי בת שנה וחודש עוד מעט שבוע וחצי עם חום ובהתחלה יצאה שן ראשונה אז חשבנו שזה זה.. אחרי זה עבר ליומיים החום ושוב חזר הוא מצוננת ומשתעלת ..לפי בקשת רופא לבצע ספירת דם ישר עשינו ספירת דם שיצאה גבוהה עשינו את כל הבדיקות באותו היום בטרם .שתן, ריאות , אוזנים הכל מהכל ולא מצאו כלום. שני רופאות טוענים שהספירה גבוהה ורופא מטרם אבל לא מוצאים את הבעיה. מה יכול להיות שבגללו הספירה גבוהה!? מאוד מלחיץ שלא מוצאים למה.... תודה לך !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממש לא מלחיץ בכל מחלה כולל מחלות וירליות יכולה להיות ספירה גבוהה. אם לא מצאו דבר בבדיקה הרי רוב הסיכויים שמדובר במחלה וירלית. סבלנות וזה יעבור.

שלום.בני בן 11.מזה 3 חודשים סובל מכאבי בטן ובחילות קשות. בדיקות דם לצליאק,סבילות ללקטוז תקינות. אולטראסאונד בטן תקין. לפני 10 ימים החל לשלשל ,להקיא עם החמרת בחילות. בבדיקת דם אחרונה יש רמה גבוהה של אאוזינופולים ומונוציטים.אוסף שבבית יש חתול. רופאת ילדים חושבת שזה וירוס ואין צורך בטיפול תרופתי. האם לדעתך יש מקום להמשך בירור/טיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גם אני חושב שאין צורך בבירור או טיפול מיוחד.

שלום. אני גר בפנימייה ובגלל זה אני שואל פה ולא רופא פנים אל פנים, שמתי לב שאחרי כמה ימים ברצף שבהם אני ישן קצת(5 שעות בערך) מתחילים לי הרבה נודים עם ריח מסריח במיוחד, שאלתי בפורום בישראל ואמרו לי שהם לא יודעים, אז בדקתי באנגלית וראיתי שיש על זה איזשהו מחקר, הייתי שמח אם תגיד מה אתה יודע על גזים עקב עייפות וחוסר שינה ואם אתה יודע שיש השפעה,ואם לא הייתי שמח אם תיסתכל על זהבאינטרנט מכיוון שאני הקבצה ג' באנגלית אז קשה לי לקרוא. ואת תעשה את זה אני ממש יודה לך!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין קשר בין חוסר שינה וגזים. יש קשר עם תזונה לא טובה ויתכן שעקב חוסר שינה אתה אוכל בלילה כל מני דברים שגורמים לזה.

שלום ,אנחנו שבועיים לאחר ברית שנראית שעברה תקין היו מיד יציאות ללא דימום רב.החלפת תחבושות נעשתה יום אחרי וחבשו קלות שנית וזה הורד יום אחרי. ועכשיו עדין יש מתחת לפין חלק צהבהב מהתכשיר שהרופא שם ונראה שיש גם סיב קטן שתלוי השאלה אם הסיב זה בעיה או שזה קשור לחומר הצהבהב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסיב הזה ירד באמבטיות. תנקו בעדינות עם מים וסבון.

21/01/2019 | 13:13 | מאת: דם בצואה

שלום! לפני כחודשיים הופיע בצואה של הבן שלי, בן ארבעה חודשים היום, מעט דם. מאז לא הופיע דימום. היום שוב היה מין דם רירי בצואה. יש סיבה לגשת לרופא שוב? אציין שהוא מנוזל ומשתעל כבר מס׳ ימים, בדיקת רופא לא העלתה משהו מיוחד. חשד לוירוס. ניזון מהנקה מלאה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן ויש שם פיסורה קטנה. חסר משמעות.

21/01/2019 | 13:10 | מאת: אמא של עילאי

שלום! הבן שלי בן שנה וחצי, ובשבועות האחרונים לא מרגיש טוב. בהתחלה היה לו חום במשך כמה ימים שירד ועלה, ולאחר מכן הפסיק החום אבל הוא עדיין מאוד לא עצמו. הוא ישן כמעט כל שעות היום ומסרב לאכול (בערך פעם ביום הוא מוכן להכניס משהו לפה, וגם זה לא בכמות מספיקה בשבילו). עד אתמול הוא שתה המון אבל אתמול הוא התחיל לסרב לשתות, גם מים וגם תמ"ל. בנוסף, הידיים שלו קרות כמעט כל הזמן וקצות האצבעות קצת כחולות. וזה מאוד מוזר לנו כי הוא לבוש היטב ומאוד חם, וגם הבית מחומם תמיד. היינו איתו אצל רופאת ילדים והיא אמרה שהוא רק מחרחר קצת והיא נתנה לנו אנטיביוטיקה נגד שיעול, אבל הוא מסרב לקחת אותה. כשאנחנו נותנים לו בכח הוא יורק אותה החוצה, וכשאנחנו שמים אותה בבקבוק עם תמ"ל הוא מסרב לשתות את כל הבקבוק. מה עושים???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית אבל אני לא בדקתי את הילד. אם הוא לא מוכן לקחת אנטיביוטיקה הרי שלא ניתן לתת בכוח. תמתינו בסבלנות והוא יחלים. חשוב לראות שהוא משתין ולא מתייבש.

21/01/2019 | 07:32 | מאת: אולגה

שלום. בני בן 11 סובל תקופה ממושכת מבחילות וכאבי בטן. נבדק ע" רופאת הילדים שחושבת שזה וירוס. לאחרונה התפספו הקאות (לעיתים נדירות ) ושילשול. האם במתב זה אפשר לתת r52 כדי להקל על בחילה קשה? לרב יש לו בחילות אבל לא מסוגל להקיא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט ניתן לנסות. להזיק זה בטח לא יזיק.

שלום, האם תקין שבת שנה וחודשיים נראת רעבה כל הזמן? על אף שהיא אוכלת מנות ממש ממש טובות מבחינת כמויות אבל מזה חודש אני רואה שהיא לא מסתפקת בזה וכל עוד היא רואה אוכל או מישהו אוכל היא מתחילה בצרחות שהיא רוצה, אני ממש מודאגת שהיא תפתח עודף משקף או השמנת יתר במיוחד שהיא נולדה במשקל קטן יחסית לשבוע הלידה ( משקל 2220- שבוע 40) והיא כמעט התחילה לשבור אחוזונים גדולים במשקל בטיפת חלב עכשיו היא 10 ק"ג ומשהו, האם צריך לפנות לגורם מקצועי או מישהו להערכת מצב?? אני חוששת שהגדלתי לה את הקיבה כשהייתה בגיל כמה חודשים בגלל הלחץ של טיפת חלב שהיא לא הייתה עולה טוב במשקל בתחילת חייה. אציין שהיא יושנת לילה שלם ולא מתעוררת לאכילה בכלל, היא יושנת כמעט 12 שעות ברצף בנוסף לשעתיים בצהריים מאוד אשמח להתייחסות או הכוונה בנושא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נשמע כמו חלום רטוב של הרבה אימהות. היא כנראה בקפיצת גדילה וזקוקה למזון. תנו לה ללא חשש.

20/01/2019 | 20:12 | מאת: דינה

שלום בני בן 0 מתלון על בחילות באופן מתמיד בדיקו דם אולטראסאונד תקינת,דיקת כירורג קינה.ארונה חולה בויוס -שילשול והקאות ומובן בחיל החמירה. עם זאת,התלונות ע בחילה היו עוד טרם. האם יש תרופה נגד בחלות? ציין כי נקב תור גסטרו ילדים בעוד מס' שבועות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ברור שיש תרופות לבחילות כמו פרמין אבל צריך לבדוק את הילד לפני שנותנים.

השבוע הילדה עברה ניתוח פוליפים וכפתורים מאתמול עם חום גבוה שלא יורד מ40 מעלות דיברתי עם רוםא אונליין והוא מיהר ונתן לי הפנייה למיון האם כדאי להוציא את הילדה בקור הזה או לחכות לבוקר ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חשוב להגיע לבדיקה ככל האפשר מוקדם.

19/01/2019 | 12:53 | מאת: ליאת

דוקטור שלום . התינוקת שלי בת שמונה שבועות . עשתה ניתוח ביום שני האחרון . שוקלת כ 3.800 האם אפשר להגדיל לה את המינון מ 90 בהדרגה ? תודה רבה

שלום, כן.

19/01/2019 | 11:46 | מאת: אמא מודאגת

שלום יש לי שאלה לגבי ילדים שלי אני אמא דאגנית ופחדנית 1)בתי בת 8 מתלוננת על כאב בטן חוזרים ובאותו מקום מעל הטבור עשיינו לה בסוף השנה שעברה אולטרסונד והיה תקין לפני זה היינו אצל כירוג ילדים שאמר לנו יש לה בקע אבל באולטרסונד לא הבחין בקע .הבת מתפקד רגיל היא אומרת שכאב והולכת לא מפריע להרגל החיים שלה זה לא תמידי אבל חוזר כל תקופה מסויימת ועכשוי חזר כמעט שבוע אין לה חום אין עצירות או שלול הבת משחקת וחיה כרגיל שמתי לב אם יש לה בקקי טפלים אבל אין לה מה אפשר לעשות בדיקות לדעת ממה הכאב הזה? 2) יש לי גם בת 4 חודשים לפני שובעיים הרגשתי שיש לה חום ומדדתי את החום במדחם חום כמה וכמה פעמים אחרי יומיים הופיע לה דם בקקי הלכתי לרופא רה שיש לה חתך בפתיחה הטבעת ואמר לי לשים לה משחה של תינוקות הדם מופיע בכמוץ קטנה לפעמים כן ולפעמים לא ואנחנו אחרי שבועיים ועדיין לפעמים יוצא נקדות דם קטנות מה לעשות?אין לה עצירות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אשמח לבדוק את הילדה ולראות אם יש לה בקע. אולטראסאונד אינה בדיקה אמינה מספיק. לגבי הקטנה, פיסורה יכולה לדמם מדי פעם ואין צורך בטיפול מיוחד.

יועצת השינה אמרה לנו שחייבים להימנע מהאכלה תעופה כדי שיהיו לתינוקת מרווחים ברורים בין ארוחה לארוחה וזמני מנוחה לקיבה שלה. מצד שני אנחנו קוראים באתר של מכבי וכללית שתינוקות עם ריפלוקס בד"כ רצוי להאכיל לעתים תכופות יותר ובכמויות קטנות יותר... הילדה בת 7 חודשים וכבר תסמיני הריפלוקס פחתו משמעותית אך עדיין קשה לה מאוד לאכול כמויות גדולות. מה נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

תכופה *** אוטו-קטרקט דבילי....

שלום, שמירה על ארוחות קבועות עם הפסקות בזמן האוכל להוצאת אוויר.

שלום. רקע: בן 5 בריא בדרך כלל,לפני שנה עבר ניתוח אפנדקטומי. מהלך תקין,ללא סיבוכים לאחר מכן. מזה שבוע סובל משלשולים ,בחילות והקאות. ללא חום. רופאת ילדים סבורה שמדובר בוירוס. היום הקיא כמות גדולה מאוד תוכן מיימי בצבע צהוב עם גבן ירקרק. ההקאה הופיעה כ8-9 שעות לאחר שאכל יוגורט בלבד. מאז ההקאה בצבע זה לא חזרה. לאחר ההקאה היו בחילות,כעת פחתו. רציתי לשאול האם הקאה בצבע צהוב מצביעה על משהו מסוכן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במקרים אלה יש לשלול במקום הראשון חסימת מעי בעקבות הניתוח שהוא עבר. מציע לגשת למיון לצילום.

שלום, לבני בן 6 יש אודם. חזק בקצה של הפה ,אנו סבורים שזה נוצר בגלל שהוא כל הזמן לועס בגדים וכדומה והאזור נרתב כל הזמן ומשתפשף כל הזמן. רופא עור (לא ילדים ) ממליץ למרוח משחת אפלומיצין. אני קצת חוששת בגלל שיש בה סטרואידים. רציתי לשאול חוות דעתך בנושא ,אולי יש משהוא הומאופטי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, משחה טובה מאד וכמות הסטרואידים קטנה ואין לזה כל תופעות לואי.

18/01/2019 | 02:39 | מאת: נעמה

היי ד"ר, יש לי תינוקת כבת חודשיים ושמתי לב שמתי שיש לה יציאה אז באותו לילה היא מתקשה להירדם ויש לב כאבי בטן יכול להיות שיש קשר? והאם ניתן לעשות משהו?

18/01/2019 | 01:24 | מאת: רותם

שלום רב, אני אמא לתינוק בן 3 שבועות, מניקה הנקה מלאה. אתמול אובחנתי כחולה בסטרפטוקוקוס A והתחלתי לקבל אנטיביוטיקה (מוקסיויט פורטה 500) למשך 10 ימים. אציין כי יומיים לפניי אובחן בעלי כחולה בנ"ל והתחיל לקבל אנטיביוטיקה (אוגמנטין 875) למשך 7 ימים. שאלתי נוגעת לתינוק: האם עליי לקחת אותו לרופא על מנת לאשר או לשלול הדבקה? האם אפשר לדעת בודאות שהוא נדבק ממני דרך החלב, אך גם מקבל את האנטיביוטיקה דרכו? תודה מראש!

17/01/2019 | 21:48 | מאת: גלי

שלום, ל-4 בנותיי יש תולעים במעי כבר שנתיים. הטיפול בוורמוקס עזר לנו לחודשיים ולאחר חודשיים חזר. אבל! את המנה השניה נתתי רק לאותה ילדה שהתלוננה (כהמלצת הרוקח). אז אולי זאת הסיבה שזה חוזר כל חודשיים? ב4 החוד האחרונים ניסיתי טיפולים טבעייים שלא הועילו. לפני כשבועיים נתתי ורמוקס לכל בני הבית, ומנה שניה לאחר 14 יום. בעלון רשום שיש לחזור על הטיפול גם לאחר 4 שבועות (כלומר מחזור שלישי). לכן אני רוצה לתת עוד מחזור של וורמוקס, גם כדי למגר את הצרה הזאת שלא עוברת לנו. השאלה שלי- מה אתה ממליץ? לתת מחזור שלישי לאחר 7 ימים, 10 ימים או 14 יום? מתי בוקעות הביצים?

17/01/2019 | 19:57 | מאת: שרון

שלום, לבתי נפיחות מאחורי אוזן שמאל, הנפיחות קיימת כבר מספר חודשים. היינו אצל רופא ילדים שקישר את הנפיחות לזה שהיא נוהגת ללכת עם קשת לשיער באופן קבוע ואמר שזה מהלחץ שיוצרת הקשר. בינתיים היא הפסיקה עם הקשת אך לא עברה הנפיחות. הרופא אמר שאולי זה לא יעבור ואין סיבה לדאגה. האם לדעתך יש צורך בבדיקות נוספות כגון אולטראסאונד בכדי לאשש את האבחנה? תודה מראש!

16/01/2019 | 23:20 | מאת: שיפ

הבן שלי בן שנה וחודשים אשכים נפוחות פלוס חום 39.ובנוסף שיניים בדרך...מה עושים???

שלום, הולכים להבדק ע"י הרופא המטפל.

בן 3 ו 8 חודשים עם חום שירד עם תרופה והמשיך לרדת בלי.מלווה בשעול.היום הופיעו סוג של נקודות כמו שטפי דם קטנים סביב העין .מה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית אך כדאי שרופא יבדוק ויראה

16/01/2019 | 20:15 | מאת: נינה

שלום, בני בן 11,מחוסן כפי גילו (פרט למנינגוקוקוס ). במשך מס' ימים התלונן על בחילות,הייתה נזלת שעברה.לעיתים משלשל. מאתמול התחיל להתגרד בבטן תחתונה ,לאחר מכן הופיעה פריחה. היום הפריחה התפשטה לאזור חזה,צוואר. טרם הופעת הפריחה הוא מתגרד באותו איזור. אפשר לתאר פריחה כי נקודות בודדות בצבע אדמדם,בולטות על פני העור,ללא נוזל בפנים. לפעמים יש מס' נקודות באותו אזור שנמצאות קרוב אחד לשניה. תור לרופא נקבע ליום ראשון. רציתי לשאול האם יש סיבה לדאגה והאם יש צורך לפנות למיון בדחיפות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין צורך לפנות בדחיפות למיון ובהחלט ניתן לחכות לבדיקת הרופא.

16/01/2019 | 19:15 | מאת: מירב

שלום דר . הבן שלי בן שמונה שבועות עבר ניתוח שוער הקיבה . חזרנו הביתה והוא בוכה כל הזמן . כמה זמן ההחלמה ? האם המצב יכול לחזור חלילה . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המצב אינו יכול לחזור. הבכי אינו מהניתוח אלא כנראה מרפלוקס שהוא סובל ממנו. בכל מקרה ניתן לתת לו תרופות נוגדות כאב כמו אקמולי או נובימול וזה יכול לעזור.

בס"ד הבן שלי לפני כחודש החליק ממיטה נמוכה . תוך כדי הוא עצר את הנשימה שלו, התעלף...עשינו לו הנשמה והםכנומאותו כדי שיהיה זרימת דם. אחרי שתי דקות התאושש וחזק לעצמו .לפניי שנה היה משהו דומה פחות דרמתי... האם התופעה הזו מדאיגה? האם צריך להתייעץ עם רופא מומחה? נוירולוג! איזה רופא? אודה מאד על תשובתך ...מודאגת מאד ...מאז אנחנו עומדים מאחוריו ..עדיין לא הולך עושה צעדים , עומד נאחזר בדברים פוחדים שלא ייפול.... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תבדקי הכל. נוירולוג ,קרדיולוג-לוודא שאין איזו בעיה בלב.רופא ריאות.לבת של חברה שלי היה דבר כזה.בסוף עלו על בעיה בריאות.תבדקי.

שלום, זאת פעולה של עצירת נשימה רצונית -מאד מפחיד אך בהחלט לא מסוכן. זה סוג של מניפולציה למשיכת תשומת לב. רצוי לא לעשות הנשמות ולא לעשות דבר והוא יחזור לעצמו לבד.

15/01/2019 | 22:08 | מאת: שירי

שלום, בני בן ה4 התלונן מוקדם הערב שכואבת לו הבטן.כשהגענו הביתה התלונן גם שכואב לו הראש.אחר כך אמר שכל הגוף כואב.אציין שאינו משתעל.לא מקיא ולא משלשל.אבל הופיע חום.מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מחלה וירלית כמו סוג של שפעת.

15/01/2019 | 16:21 | מאת: הלה

שלום רב, הבן שלי בן 7 היה חולה עם חום גבוה במשך שבוע, הרופאה שבדקה אותו ביום שישי האחרון אמרה שאם עד יום ראשון לא ירד לו החום, להגיע לעשות בדיקת דם. החום ירד וביום ראשון הוא חזר לבית הספר. היום (יום שלשי) הוא עדיין לא חזר לעצמו מבחינת התאבון והוא עדיין עייף מאוד וישן הרבה יותר מהרגיל. האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט לאחר מחלת חום הילד והגוף שלו מותשים ולוקח מספר ימים להתאושש.

15/01/2019 | 15:34 | מאת: רעות

תינוק בן שנה נערכה ספירת דם כחלק מהשיגרה. התינוק בריא כל תוצאות בדיקות הדם תקינות למעט הנתון הבא : נויטרופילים - 22.5% (כאשר הערך התקין של האחוז הוא 30-50) הערך האבסולטי של הנויטרופילים הוא 1.5 (כאשר הערך התקין הוא 1.5-8.5) האם יש צורך בבדיקת דם חוזרת ? האם תוצאה בעייתית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חסר משמעות. הבדיקה תקינה

15/01/2019 | 14:29 | מאת: שני

היי, כאשר הייתי בהריון עם בני, הייתה לו ברחבה של אגני הכליות, צד ימין 10,צד שמאל 8, לאחר 8 שעות מהלידה ביצעו אולטראסאונד שקבע כי בצד שמאל לא קיימת הרחבה ובצד ימין כ3 מ"מ וביקשו לעשות בדיקה לאחר כחודש. להלן ממצאי הבדיקה: כליה ימנית באורך 5.1 ס"מ, פרנכימה שמורה, אין עדות לאבנים. אגן הכליה בחלק האקסטרה רנאלי מורחב עד 4.1 מ"מ. אין הרחבה של שופכן המקורב. כליה שמאלית באורך 5.3 ס"מ, פרנכימה שמורה, הידרנפרוזיס קל, אין עדות לאבנים, אגן הכלינ השמאלית מורחב עד 9.9 מ"מ, אין הרחבה של שופכן המקורב. שלפוחית השתן עם קיבולת טובה בעל דופן סדיר. אין שופכנים דיסטלים מורחבים באגן הקטן דו צדדי. האם הבדיקה יצאה תקינה? האם קיימת הרחבה? מהו הידרנפרוזיס? איך מטפלים בזה אם בכלל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קיימת הרחבה של אגני הכליה בשני הצדדים ולכן הבדיקה אינה תקינה. יש לעשות מעקב אצל אורולוג ילדים עד גיל שנה ויש כאלה שנותנים כיסוי אנטיביוטי קבוע.

14/01/2019 | 20:42 | מאת: יערה

ערב טוב ביתי היום אחהצ החלה להרגיש בפתאומיות שקר לה.. ביקשה שנכסה אותה והתחילה לרעוד ממש כל בגד ששמתי עליה לא עזר.. הכנסתי להתקלח וגם במים החמימים היא המשיכה לרעוד כאילו לא משפיע עליה כשיצאה רעדה ממש כמעט קפצה מרעידות חיבקתי ועטפתי אותה וחיממתי את החדר מדדתי לה חום היה לה 37.7 חמש דק אחרי זה כבר עלה ל37.9 ופחות מכמה דק ל38.3 הכנסתי למיטה אמרה שלא מפסיקה לרעוד נתתי נורופן מיד והיא נרדמה לציין שאחיה בן ה8 התחיל טיפול אנטביוטי ביום שבת כיוון שחלה בדלקת ריאות.. האם כני תריכה לחשוש מהרעידות? הן יכולות להעיד על משהו מלבד עליה חדה בחום? מעולם לא היתה ככה כשהעלתה חום ואני מאוד לא רגועה מזה.. אשמח למענה! תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זאת צמרמורת שאופיינית לעליית חום. זה קורה פעמים רבות ביותר ונורמלי

14/01/2019 | 14:03 | מאת: מישהי מודאגת

שלום דר', הגעתי היום לטיפת חלב עם הבת שלי, בת 5 שבועות לעשות חיסון של גיל חודש. בזמן שהיינו בחדר האחות, הגיעה ללובי אמא עם ילדה בת חודשיים בכדי לחסן אותה חיסון של גיל חודשיים, אך מסתבר שהאב של הילדה מאושפז בבית חולים בגלל מחלת חצבת. כלומר הילדה בת החודשיים חשופה לחצבת אך לא ברור האם היא נדבקה או לא. לפני שהאם והילדה הגיעו, האחות התייעתה עם משרד הבריאות שהורה שהילדה לא תגיע לטיפת חלב. לצערי האחות לא הספיקה לבקש מהאם טלפונית שלא תגיע בכלל ויצא שהיא פשוט הגיעה עם הילדה. אני כמובן נבהלתי ושאלתי האם הילדה חולה בחצבת! האחות אמרה לי שלילדה אין תסמינים של חצבת, נכון להיום, אך בכל זאת היא ביקשה מהאם וביתה לצאת החוצה בהתאם להנחיית משרד הבריאות, וזה כרבע שעה לאחר שהאם ובתה שהו בלובי טיפת החלב. שאלותיי הן: 1. בהנחה שהילדה (שאביה חולה חצבת) הייתה במקום כרבע שעה בלובי לפני שיצאו משם (כאמור, בזמן שאנחנו בחדר האחות ולאחר כרבע שעה גם אנחנו יצאנו משם הביתה), ובהנחה ואנו לא יודעים האם הילדה נדבקה או לא - האם יש סיכוי שהיא מדבקת בזמן שהייה כה קצר באותו החלל עם הבת שלי? 2. אני מניקה את בתי - האם הנוגדנים שלי של החצבת מועברים אליה? אודה לתשובה שלך אני מאוד מודאגת. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסיכוי שהילדה שלך נדבקה או תחלה בחצבת קלוש ביותר. להרגע במיידי!!!

הי , ילדה בת 6.5 אובחנה היום עם דלקת גרון חריפה , ניתן אוגמנטין 9 מייל פעמיים ביום. יש כבר יומיים חום גבוה 38.5-39.7 האם ניתן לשלב עם נורופן/אקמול ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בודאי שניתן לשלב.

13/01/2019 | 19:57 | מאת: דניאל ש

הבן שלי בן 5.5 חודשים והתחילו לו כאבי שיניים לפני כשבועיים. בימים האחרונים כל ערב סובל מכאבים ובוכה. לא מצליח להרגע ולהרדם בלי משכך כאבים. האם זה בסדר לתת נובימול אחת ליום, לפני שנת לילה מס' ימים ברצף בתקופות כאלה של כאבים חזקים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין כל בעיה לתת נובימול פעם ביום עד שהכאבים יחלפו.

13/01/2019 | 17:59 | מאת: מור

בני בן חודשיים אוכל נוטרילון קומפורט בגלל גזים קשים כל פעם לפני האכלה יש לו רעשים בבטן נוראיים אפשר לדעת ממה זה נובע?? ואיך אפשר להקל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תמיד ניתן לנסות פורמולה אחרת או לעבור לפורמולה צמחית

הבן שלי בן 3 וחצי משתעל שיעול יבש ללא הפסקה עם נזלת. הרופא הביא לי סירופ פרוטיאזין אך כשאני נכנסת לקרוא על הטיפול שלו מדובר בתרופה פסיכוזית לטיפול בשינה וגרד! ישנה תרופה דומה פרוטיאזין אקספרטונט שאותה הוא לא הביא והיא דווקא נגד שיעול. האם מותר לתת לילד אני מנסה לקבוע תור לרופא אחר אך הכל מלא עד סוף השבוע!

שלום ד״ר שינהר, לפני כחודש ילדתי תינוקת בריאה במשקל 3,600 בלידה טבעית ותקינה. במהלך הימים הראשונים לחייה היא איבדה 8% ממשקל הלידה והעלתה אותו חזרה לאחר שבועיים לאחר שהורתי על ידי הרופאים המקומיים להפסיק להניק ולהאכיל בבקבוק. (אנו מתגוררים בחו״ל) כרגע בגיל חודש ושלושה ימים היא שוקלת 4,100 ועדיין ישנה המון. בשעת הערות שלה היא מסתכלת סביב ואפילו מחייכת חיוך רצוני לאחר שירה ארוכה והחזקתה פנים מול פנים. כרגע היא עם וירוס עונתי סובלת מליחה, אף סתום ושיעול. אנחנו מבינים שבגלל משכך הכאבים (פארצטמול) היא ישנה יותר אבל אנחנו חוששים שהשינה המוגברת עלולה להעיד על משהו שאיננו מודעים אליו. האם נתקלת בתופעה כזו? האם הדבר תקין? חשוב לציין שלפני יומיים ביקרנו במיון ילדים ובדיקת הדם לתיפקוד בלוטת התריס חזרה תקינה. כמו כן, בדיקת אינפקציה וגזים בדם חזרו תקינות. אין לה חום, סאוטרציה תקינה, נותנת צואה ושתן באופן תדיר ותקין. היא נינוחה לתחושתנו יותר מדי. מתעוררת לאכול בכוחות עצמה ונרדמת מיד עם הכנסת הבקבוק לפיה. יש לי שני ילדים בני 5 ו 6 והתחושה שלנו היא שיש משהו שאנחנו מפספסים שכן לא חווינו זאת אתם. נשמח לדעתך המלומדת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ברור שקשה לענות מבלי לראות ולבדוק את הילדה. על סמך התיאור שלכם הכל נשמע בסדר.

תודה רבה ד״ר שינהר

13/01/2019 | 01:55 | מאת: מירב

שלום יש לי שאלה על תופעה מדאיגה בני בן השנה מזה כמה חודשים מתעסק באובססיביות במשחק משונה, הוא לוקח משחק או כל חפץ אפילו ללא חפץ ביד ודופק איתם בריצפה במשך המון זמן לעיתים חצי שעה ברצף וכמעט אי אפשר אז להפסיק אותו פשוט יושב ודופק עם החפץ בריצפה, זה קורה גם עם ידיים ריקות מנענע את הידיים לכיוון הריצפה המון זמן אני מודאגת מאוד חוששת מאיזה תסמונת או משו יש לציין התפתחות רגילה למעט שהוא לא זוחל יושב טוב ואפילו מתחיל להעמד אבל מדלג על הזחילה, וכן בישיבה הוא יושב עם רגליים שטוחות קדימה כמעט צמודות, לא מפוסקות כרגיל האם 2 התופעות הדפיקות והישיבה מדאיגות? אני לחוצה מאוד ומחכה לתשוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תופעה נורמלית לחלוטין ולא מדאיגה.

13/01/2019 | 00:57 | מאת: ליאת

שלום, הבן שלי בן השש מאתמול בלילה עם חום שמלווה בבחילות וכאב בטן היום החום עלה ל40.1 והוא נהיה מוזר.. אני לא בטוחה אם מדובר בהזיות או אפטיות כשאנחנו מדברים איתו הוא בוהה בעיניים חולמניות וכשהוא מדבר הוא אומר דברים לא הגיוניים.. האם מצריך לגשת למיון ילדים או שנחכה לתור שקבעתי לו בבוקר לרופאת המשפחה. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תופעה מוכרת של חום גבוה. תנו לו להורדת חום מסביב לשעון ואל תמתינו רק כשהחום עולה.

בת שנה וחצי.. מתקשה לאכול.. מתקשה לשים מוצץ בפה.. יש ערוגות לבנות על הלשון.. שפתיים אדומות יותר מהרגיל.. ריר כל היום.. נרדמת 10 דקות ואז קמה עם הכי חזק וצעקות משתוללת במיטה ופותחת פה.. נראה כאב.. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רצוי שרופא יאבחן כי יתכן ומדובר במחלת הפה והגפיים. בכל מקרה זה נשמע כמו אפטות שכואבות ומונעות אכילה.

האם אפשר את הכדור בטנזול למהול במטרנה????

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,, אפשר להמיס אותו בנוזל.

שלום דר לבתי יש תולעי סיכה בתדירות גבוהה. אני מטפלת ומכבסת מצעים מגבות וכדו'. רציתי לדעת באם ניתן להידבק גם מישיבה על אסלה? במידה וכן- האם מספיק לנקות את האסלה עם ספריי ניקוי רגיל.. או שיש צורך בחומרים כמו אקונומיקה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב ההדבקה היא בין ילדים במגע דרך הפה. חיטוי האסלה בספריי מספק.

12/01/2019 | 08:15 | מאת: ליאת

שלום דוקטור . יש לי תינוקת בת חודש וחצי . מיום רביעי האחרון התחילה להקיא כ 4 פעמים ביום כשעתיים לאחר האוכל . הינו במיון אמרו לא להתרגש . אתמול שוב היתי אצל הרופא נתן לי אולטרא לבדוק את השוער . יש לציין שנולדה עשו לה כבר צילום כי פלטה ירוק אחריי הלידה והכל היה תקין . יש לציין שעברה חיסון צהבת ביום שני ואמרו לי שטין תופעות ואני קוראת שבמקרים חריגים כן יש . מה אתה ממליץ לי לעשות

12/01/2019 | 02:13 | מאת: יערה

לילה טוב הבן שלי בן 8.5 סובל מחום מיום שני בערב לפני יומיים התחיל שיעול ליחתי היינו ביום חמישי אצל הרופאה שלא ראתה כלום ואמרה לחזור עוד יומיים (יום ראשון) לציין שהילד יחסית חיוני, משחק, אוכל.. אבל ביומיים האחרונים החום הכיע ל9.1 קיבל היום נורופן ב11:00 בבוקר והיה נראה לפי ההתנהגות לו וחום הגוף לאחר מספר שעות שזה אוטוטו מאחורמו ובפעם האחרונה שבדקתי ב24 בלילה שוב עלה החום ל9.1 כמה דברים עליו לא סבל משפעות או חום מעל שנה, בריא בדרכ לא נלווה לחום הזה מלבד שיעול עם ליחה, דבר נוסף שוקלת לקחת אותו מחרלביקור רופא ולא לחכות ליום ראשון מחשש לדלקת ריאות שאולי הרוםאה פיספסה.. אשמח לשמוע חוות דעתכם סופש נעים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התיאור יכול להתאים למחלה וירלית וגם לדלקת ריאות. לא ניתן לעזור הרבה ללא בדיקה רפואית מתאימה.

11/01/2019 | 09:16 | מאת: מיטל אופק

שלום רב, לפני כשלושה שבועות בני בן ה- 14 היה עם חום גבוה והתלונן על כאבי גרון. כשהלך לרופאה היא נתנה לו זינט כי ראתה גרון אדום ונפוח. האנטיביוטיקה לא עזרה והחום המשיך כארבע ימים. ביום הרביעי עשינו לו בדיקות דם. לאחר יומיים החום ירד. אתמול רופאת המשפחה התקשרה ואמרה שהיא רואה שהוא חלה בקדחת הקרציות למרות שבאתר לא מופיע דבר... (באתר כתוב שהתקבלה תשובה- תוצאה מתוקנת ב- 1.1.. ) ונתנה לילד אנטיביוטיקה דוקסילין. שאלתי היא האם הוא צריך לקבל את האנטיביוטיקה למרות שהחום ירד כבר מלפני שבועיים??? הילד נראה ומרגיש טוב. (יש לו פריחה באיזור החזה אך הייתה גם לפני המחלה, ורופא עור אמר שאין צורך בטיפול). בבדיקות כתוב: Q fever phasw 1-IgG התקבלה תשובה Q FEVER PHASE 1- IgM התקבלה תשובה Q FEVER PHASDE 2 IgG התקבלה תשובה Q FEVER PHASE 2 IgM התקבלה תשובה תודה רבה, מיטל אופק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לאור התשובות האלה בהחלט כדאי שישלים טיפול אנטיביוטי גם אם אין חום.

10/01/2019 | 23:05 | מאת: שלי

תינוק שלי בן חודש והוא נשמע שרוד וזה מלחיץ אותי

שלום, אין לזה משמעות. לרוב אוכל עולה להם וגורם לצרידות.

10/01/2019 | 18:25 | מאת: גיל

שלום דוקטור. ילדתי בת ה 10 מאובחנת כחולת אפילפסיה. התחלנו טיפול תרופתי בשם קפרה. הנושא הזה חדש לנו. לאחרונה קראתי שיש מכשיר שיודע להתריע רגע לפני, אשמח לדעת עד כמה המכשיר הזה יעיל והאם ישנם מכשירים דומים בשוק? https://www.empatica.com/store/embrace2/ אודה לתשובתך. בברכה - גיל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אינני מומחה בנושא נוירולוגיה ברמה כזאת שאוכל לתת המלצה על מכשיר כזה או אחר. אני ממליץ לפנות לנוירולוג שבדק ואיבחן אותה

10/01/2019 | 15:13 | מאת: אילנה

הבן שלי שוקל 7.700 ואני רוצה לדעת איזה מינון אקמול נרות לתת לו 80 מג או 150 מג?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 150