פורום רפואת ילדים

42518 הודעות
30040 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת ילדים

07/05/2019 | 17:39 | מאת: נעמה

האם קבלת מנה חד פעמית של סטרואיד ( dexacort( ע״י תינוק בו 11 חודשים בערך שבועיים-שלוש לפני ניתוח מהווה בעיה למהלך ניתוח? אשמח בתשובתך. בברכה

07/05/2019 | 10:45 | מאת: אתי

תינוקת בת שלושה וחצי שבועות השד השמאלי אדום מאד וגם נפוח מאתמול בערב. האם יש לגשת לרופא או שזו תופעה מוכרת (התינוקת יונקת מלא)

07/05/2019 | 06:24 | מאת: מריה

בוקר טוב . תינוק בן חודשיים וחצי פיתאום ניהיה ישנוני . מאתמול הצהריים. האם יש סיבה לדאוג?

היי ד״ר ביתי בת 7 חודשים, עם חום דקה אחרי נר אקמולי שילשלה בטיטול לא מצאתי הנר (אולי נמס עם השילשול ) האם לתת לה נר נוסף? או לחכות 4 שעות תודה

06/05/2019 | 22:42 | מאת: גלית

ביתי בת 5 חודשים ומשפשפת את עיניה מספר רב של פעמים ביום.נישללה בעיית עיניים. מה ניתן לעשות?

06/05/2019 | 16:16 | מאת: נטלי

שלום דר' מסרו לי אמבטיה(מעין עריסה) לעגלה של תינוק. במזרן של האמבטיה היה עובש אז זרקתי אותו לפח. אך השאלה היא האם ניתן לשים מזרן חדש על העריסה, לכבס את הריפודים ב90 מעלות ולהשתמש בה או שמה העובדה שהיה שם עובש זה עלול עדיין להיות מסוכן לתינוק בן יומו? תודה!

06/05/2019 | 11:16 | מאת: עדידוש

כמה זמן תינוק בן 6 שבועות צריך להיות ער? אחרי הבקבוק של הבוקר הוא ער בערך חצי שעה ונרדם. כמעט אחרי כל האכלה הוא נרדם. אוכל בממוצע כל 3 וחצי שעות. מחליפה טיטול בסיום האוכל על מנת לעורר. לפעמים עוזר לפעמים לא. גם כשזה עוזר הוא נרדם אחרי 15 דק׳. האם תקין?

לרופא שלום, הבת שלי בת שנה ו 5 חודשים מזה כמה חודשים, אני מרגישה שהיא אוכלת כמויות אוכל מעל ומעבר לכמויות שאוכלים תינוקות בגיל זה, היא כל הזמן רעבה, כל עוד היא רואה אוכל היא בוכה בהיסטירה שהיא רוצה לאכול, לא מרגישה שיש לה תחושת שובע! אני מודאגת שהיא בדרך ל"השמנה בילדות" אציין שהיא פעילה מאוד וכן מגיל שנה עד היום עלתה קילו אחד במשקל פחות ויותר וזה בגלל ההקפדה שלי לתת לה ארוחות מסודרות ולא כל היום רק לאכול כמו שהיא רוצה, האם זה משהו הגיוני?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן והיא בקפיצת גדילה וזקוקה למזון רב יותר. את יכולה להתייעץ עם דיאטנית מה לתת לה אבל בהחלט אם היא רעבה יש לתת לה לאכול.

05/05/2019 | 19:21 | מאת: שני

שלום רב, בני בן ה5 וחצי חודשים ממעט לעשות פיפי, החיתולים לא מפוצצים בשתן כפי שהייתי מצפה. לדוגמא אחרי לילה של 12 שעות החיתול לא מפוצץ ולעתים די ריק. היו גם מספר מועט של לילות שכן החיתול היה מפוצץ... אני יודעת שיש לו הרחבה באגן כליה שמאל של 10 מ"מ שהיא במעקב. האם יש קשר בין הדברים? האם יש מקום לדאגה? אילו בדיקות ניתן לעשות כדי לראות שהכליות שלו אכן עובדות כראוי?

שלום, יש להקפיד שישתה הרבה מים במיוחד בימים יבשים וחמים. אין קשר לאגן הכליה המורחב.

05/05/2019 | 15:16 | מאת: גילי

שלום,לפני כחודשיים בלוטות הלימפה של בני בן השנתיים וחצי גדלו,והוא לא הרגיש טוב.בדיקות דם הראו שיש מחלת הנשיקה. לאחר 3 שבועות בערך היו לו כאבי גרון חזקים ופריחה-ומשטח גרון יצא חיובי,חשבו סקרלטינה.ונתנו לו מוקסיפן 10 ימים. לפני כמה ימים שוב ממש הצטנן ופריחה בכל הגוף(מגרדת),עשינו בדיקות דם והראה שמחלת הנשיקה עדין פעילה! ייתכן שכבר חודשיים? האם האנטיביוטיקה שקיבל הייתה נחוצה? יש לציין כי מתחילת המחלה לפני חודשיים ועד עכשיו-בלוטות הלימפה שלו נפוחות. כרגע אין לו פריחה אבל נראה שהוא כן קצת מתגרד.. כמו כן בדיקת הדם שעשינו כעת הראתה crp 1.5 ונויטרופילים 10.6- האם הערכים הגבוהים האלו הם בגלל המונו או שיש חיידק בנוסף למונו וצריך שוב אנטיביוטיקה?רופאת הילדים טוענת שויראלי..תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מחלת הנשיקה הינה מחלה ממושכת וגורמת לתשישות גדולה. ההחלמה מאד איטית וכך נראה גם אצל הילד שלכם. סבלנות והוא יחלים.

05/05/2019 | 10:10 | מאת: עדידוש

רציתי לדעת מתי תינוק אמור להפנות ראש לכיוון צליל/קול/רעש? מתי אמור לחייך חיוך רצוני? ( תינוק בן 6 שבועות) מציינת כי הוא נולד כחודש לפני בזמן בשבוע 35+4. האם יש קשר בין ההתפתחות לשבוע שהוא נולד?

שלום, זה עדיין מוקדם מדי וצריך להמתין בסבלנות

שלום, שמתי לב שלבני בן ה- 6 (גוון עורו בהיר) יש כפות רגליים מעט צהבהבות, לעיתים הן ורודות. לדעתי גם בקיץ הקודם זה היה גוון העור בכפות הרגליים כך שזוהי לא תופעה חדשה. העור לא קשה, רק הגוון מעט צהוב לעיתים. הילד פעיל, נמרץ, אוכל טוב וקופצני, ולא נראה כלל כי זה מפריע לו. האם עליי לבדוק זאת או שזה תקין? תודה, טל

שלום, תקין לחלוטין.

04/05/2019 | 00:05 | מאת: אלי

הי אנחנו מצפים לבן, הבנתי שלא מומלץ לעשות ברית מילה לילד לפני גיל בגרות כי הכל מאוד עדין וקטן, לא סיים להתפתח והרקמות מחוברות ודבוקות. אנחנו זוג חילוני אז אין משמעות דתית לגיל 8 ימים. האם יש הצדקה לעשות בגיל בגיל ינקות? או עדיף כמו ברוב העולם בגיל 8 ומעלה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ממש לא. רצוי לעשות בגיל קטן ומתחת ל5 ק"ג במשקל. בגיל 8 זה כרוך בסבל .8 ימים זה מועד מצויין גם למי שאינו הולך בנושא דתי

03/05/2019 | 19:20 | מאת: נדיה

בני בן 3 לקח כוס מלאת מים ושתה- נשפכה לו כמות עצומה של מים בפה שהוא לא הצליח לנשום חלק הצליח להתכופף ולירוק וחלק כנראה נבלע זה קרה לפני חצי שעה לערך האם מסוכן בשל חדירת מים אפשרית לריאות? קראתי סיפורים בהם אפילו שאיפת מים בבריכה יכולה להיות מסוכנת(טביעה משנית או יבשה) עלי לעקוב אחריו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,, לא קרה כלום ובטח לא בכמות כזאת.

03/05/2019 | 15:58 | מאת: עופר

הבן שלי בן 12 ויש לו נקודות חומות קטנות כאלה במפשעה והעור שלו די מחוספס שם. זה מסוכן? ממה זה נובע? זה מצריך טיפול? אשמח לתשובה מהירה ככל האפשר אני מאוד דואג תודה מראש

שלום, לא ניתן לענות מבלי לראות. גשו לרופא שיראה ויאבחן.

02/05/2019 | 10:04 | מאת: אחת

שלום בן 4. בלילה ביקש כוס מים הלכתי להביא לו ופתאום החליט שהוא סופר מאן עלה על ראש המיטה קפץ באוויר התהפך ונפל על הראש. אני ראיתי אותו נופל רצתי להחזיק אותו ולא הספקתי. הילד נפל על הראש בדיוק כמו בקפיצה למים הראש למטה הרגליים למעלה וכשחבט ברצפה כל הגוף שלו היה עומד (כאילו עומד על הראש). המכה הייתה קשה מאוד. את המצח התנפח ונהיה אדום כאילו שטף דם מתחת לעור וגם בצד אחד של הפנים התנפתח קצת ונהיה אדום. הוא בכה ורצה לישון מייד הצלחתי להחזיק אותו עוד חצי שעה ער. נרדם ובבוקר קם עירני וחיוני. לא הקיא. עדיין המצח נפוח ואדום. כשנפל שאלתי אותו מה קרה כי לא הצלחתי להבין למה הוא באוויר גבוה כך ונופל ואמר לא יודע ולא זוכר כלום. בבוקר כשהתעורר סיפר שהוא ניסה לקפוץ כמו סופר מאן ולעוף באוויר אך לא הצליח ונפל. האם קיים סיכון ,לאחר שעברו כ 12 שעות, לדימום מוחי או סדק בגלגולת? האם קיים צורך בדיקה רפואית מיוחדת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם לא היה איבוד הכרה או הקאה אין צורך בבירור נוסף

30/04/2019 | 18:09 | מאת: עעע

השאלה: הבת שלי נדבקה שוב בתולעים, בערב מצאתי אצלה תולעת. הפעם האחרונה היתה בחצי שנה האחרונה והרופאה אומרת שלא כדאי לתת שוב ורמוקס בתכיפות כזאת. השאלה היא, כשהיא בלי טיפול, לא יכול להיות שבינתיים יהיו עוד תולעים שמתרבות?! איך בעצם מטפלים במקרה כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ראשית אין בעיה לחזור שוב על הטיפול בורמוקס ויש לתת את הטיפול לכל המשפחה ביחד. כמו כן ניתן לטפל ולמנוע הדבקה בתכשיר r56 שיכול לעזור לעניין הזה.

30/04/2019 | 11:00 | מאת: עדידוש

שלום, אשמח לדעת מה רצוי ועדיף ולמה. האם לתת אוכל, במקרה שלי תינוק בן חודש ושבוע שניזון מתמל- על פי דרישה או על פי שעות? 3-4 שעות? יש פעמים שקם אחרי שעתיים שעתיים וחצי ואפילו שעה ורוצה לאכול. בדרך כלל אוכל באזור ה100 ויכול לקום אחרי שעתיים לדרוש עוד 50. ניסיתי להגדיל לו בארוחה את הכמות ועדיין אוכל באזור ה100. אודה לתשובה.

שלום, לרוב ההאכלה היא לפי דרישה אם כי אין להגזים בכמויות אחרת הוא יתחיל לפלוט

29/04/2019 | 22:09 | מאת: שחר

אני ילד בן 14 ולפני כמה חודשים התנפחו לי הפיטמות וזה מביך אותי כי זה ממש בולט ואני לא יודע מי מה זה ואני לא יודע אם לפנות להורים שלי

שלום, אלה תופעות נורמליות של גיל ההתבגרות. אין לך במה להתבייש וזה יחלוף תוך זמן קצר.

29/04/2019 | 16:40 | מאת: מיכל

ביתי בת כמעט 8 שבועות, מתפתחת יפה ב"ה. מחייכת חיוך חברתי ומחזיקה ראש בעמידה על ארבע. הבעיה היא שמזה כשבועיים היא מוציאה ומכניסה לשון לעיתים תכופות ולעיתים אף מותירה אותה בחוץ למספר שניות. האם יש מקום לדאגה?

אוסיף כי אין להוצאת הלשון קשר לרעב או אכילה. היא בדרך כלל עושה את זה בזמן המשחק כשהיא רגועה.

שלום, תקין לחלוטין

29/04/2019 | 14:35 | מאת: ליאור

אז אני אסביר בקצרה: ביום שישי נפלה לי שן שהוחזרה, נתנו לי לקחת אנטיביוטיקה נגד זיהום ואמרו לי לאכול רק רך וקר. מאז יש לי שלשולים רכים כאלה (לא נוזליים, סליחה על הגועל) מה הסיבה? מה יש לעשות בנידון? יכול להיות שזה בגלל הכלכלה הרכה? מחר יש לי ישיבה חשובה ואני לא יכול לצאת לשירותים באמצע. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לקחת פרוביוטיקה וזה יפסיק את השלשול

שלום רב, מגיל צעיר לביתי בטן נפוחה מאד. נשלחנו לבדיקות צליאק בגיל שנה ולפני שנה, ונשלל. ביתי מעל הממוצע בגובהה, משקלה תקין (מעט גבוה). מתלוננת לעיתים תכופות יחסית על כאבי בטן. יש גזים רבים, אין בעיה ביציאות. פנינו לרופא כדי לנסות למצוא את הגורם. נשלחו לבדיקות דם, דיאטנית וא.ס הא.ס והדיאטנית אמרו שהכל תקין. בבדיקות הדם % ה EOS עמד על 25.5. בדיקות צואה יצאו נקיות, ללא טפילים ותולעים. התבקשנו לחזור על בדיקות הדם לאחר שבועיים (הילדה אינה אסמטית). התקבלו תוצאות של 27%. הרופא המטפל בחופש, ואנחנו מוטרדים מהתוצאה החריגה. האם נכון להניח שיש קשר בינה לבין הבטן התפוחה? האם לקבוע תור דחוף לרופא אחר? אשמח לשמוע על כיווני בדיקה אפשריים נוספים. תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רמות גבוהות של אאוזינופילים מלמדות על תגובה אלרגית. זה יכול לשפוך אור על התמונה כולה.

תודה. בינתיים היינו אצל רופאה מחליפה שהפנתה לגסטרולוג, אמרה לנסות מתישהו 10 ימים ללא מוצרי חלב, ואמרה לבעלי שבאופן כללי לא ידוע מה לעשות עם תוצאות מסוג זה אצל ילדים.

29/04/2019 | 05:00 | מאת: מעיין

שלום לפני שני לילות טענה הקטנה בת השלוש כי מגרד לה בטוסיק, דחפתי לה שן שום עם וזלין לפי הטבעת, לקח לה זמו לישון אך נרדמה לכל הלילה אחרי מספר יקיצות ו"קפיצות". לילה לאחר מכן, שוב התלוננה תוך כדי נסיעה לילית, הגענו הביתה ונתנו ורמוקס 5 מ. ישנה כמעט ברצף עד הבוקר הלילה קרה משהו מוזר ואחרי שהילדה נרדמה, ישנה כבר כשעתיים, קמה בכאבים עזים ובמין טירוף , לא יכולה לעמוד, כואב לה בטוסיק ובפות. צרחות אימה , (מאחר ויש לי נסיון עם תולעים בדקתי משך כל הלילות וגם הלילה ולא מצאתי שום זכר לתולעים ) . אבל הלילה זה היה חריג בכל קנה מידה, הנחנו אותה בטוש עם מים, ישבה שיחקה, כשרצינו להרים אותה שוב לישון שוב צרחות. כשכבר נרדמה (אגב רק באחת וחצי בלילה ורק על הידיים שלי) ישנה שינה מקוטעת ובכתה מתוך שינה, השתוללה וזזה בצורה אלימה במיטה, בעיטות, בכיות, ביקשה מים ושוב רצתה על הידיים. אין לי מושג מה אני אמורה לחשוב לא נראה לי שתולעים עושות כזה נזק, לפחות לא חוויתי כזה דבר מעולם עם אף ילד! האם יש איזושהי אבחנה או רעיון ממה יכול היה להיגרם הלילה הסיוטי הזה??? חששתי מפגיעה מינית אבל הילדה היתה איתי כל השבוע בחופש כך שלא מסתדר שהיתה אופציה כזאת. מציינת נתונים יבשים: קבלה ורמוקס כמה פעמים כבר השנה אני בהריון מתקדם בת שלוש וחודשיים יקיצות חריפות ושונות מהרגיל, מלחיצות אפילו, קצת מזכירות התקף פסיכוטי חלילה אשמח לקבל מענה לשאלותיי בברכת בריאות לכולם!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט חדירה של תולעים לוגינה יכולה לגרום לכאב או תופעות של אי נוחות קיצונית במיוחד אצל קטנה שכזאת. טוב עשיתם לגבי הטיפול בורמוקס אך בכל זאת תיגשו לבדיקה ע"י הרופא

28/04/2019 | 14:04 | מאת: מירי

היי שאלתי אותך לגבי בני שהיה לו פצע חיצוני ועכשיו הוא פינימי והוא אמר שזה זיסטה היום לקחתי אותו והוא רשם ללא זיהום ללא גוש ואמר לבוא לביקורת בעוש שלושה חודשים ואמר רק שזה יהיה מלא הוא יוציא לו את זה זה לא יכול להעלם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה שאתם מטופלים היטב ואין מה להוסיף בעניין.

27/04/2019 | 17:08 | מאת: ליאל

שלום, בני בן חודשיים ניזון מהנקה מלאה ולאחרונה דוחף ידיים לפה ללא הפסקה. כשאני מציעה לו לינוק הוא יונק בהנאה, נרדם, שוב דוחף ידיים לפה והמעגל חוזר על עצמו.. יוצא שהוא אוכל כל שעה בערך. יכול להיות שהחלב שלי לא מזין אותו מספיק? אולי הכנה לשיניים? זה טוב למערכת העיכול שלו שאוכל בכזו תכיפות? תודה

שלום, אם הוא עולה טוב במשקל אז החלב שלך מספיק לו. הכנסת ידיים לפה הינה נורמלית לחלוטין.

ד"ר שינהר שלום, בני בן חודשיים וחצי ולאחרונה הוא התחיל להזיע בטירוף בכל הגוף. בנוסף הוא מנוזל עם אף סתום ומשתעל מדי פעם (משתמשת בטיפות מי מלח שלא עוזרות). הבנתי שבגיל הזה כבר יש ויסות והתחלתי להלביש אותו בבגדים קצרים אבל הוא עדין מזיע מאוד. אציין כי בעלי ומשפחתו סובלים מהזעת יתר. מה לעשות אתה ממליץ לי לעשות? יכול להיות שבגיל כזה מדובר בהזעת יתר או שהגוף מאותת על משהו וכדאי ללכת לרופא? הרבה תודה מראש, אמא מודאגת לילד ראשון..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ילדים רבים בגיל זה מזיעים כך עד כדי שהם רטובים לגמרי. אין בכך משהו מאד חריג.

26/04/2019 | 12:44 | מאת: לחוצה

הבת שלי בת 7 חודשיים ילדה בראיה התפתחות תקינה שמתי לב שיש לה ברגל כתם ממש קטן לבן ועוד אחד מצד השני יותר נראה כמו צלקת שהייתה מאוד לחוצה מתצרפת תמונה התור שלנו עוד שבוע לרופא עור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אינני מוצא סיבה לדאגה והמתינו בסבלנות לרופא העור.

01/05/2019 | 18:28 | מאת: אמא מודאגת

מה זה יכול להיות לפי דעתך האם חסר משמעות ויעלם במהלך החיים?

שלום, לפני כשנה בתי (הייתה בת שנה) קיבלה מכה חזקה בלחי שמאל (ללא דימום, רק נפיחות וסימן כחול) ומאז נוצר עיוות בלחי שנראה בולט כשהיא צוחקת או מדברת, הדבר יוצר חוסר סימטריה בפניה. האם התופעה מוכרת? האם יש טיפול? או דרכים לא פולשניות לטפל? תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לפנות לפלסטיקאי או רופא א.א.ג מומחה לילדים.

25/04/2019 | 22:17 | מאת: מעין

בתי בת ה5 סובלת מזה מספר ימים בצורך לעשות פיפי כל כמה דקות (לא תמיד יוצא). חשדתי בדלקת בדרכי השתן, אך בביקור במוקד היום עשו לה בדיקה והרופא קבע שאין דלקת ונתן לה טיפול לתולעים. לא הופנינו לתרבית. מדובר ברופא שאינו רופא ילדים ולא היה בטוח לגבי מינון הורמוקס- האם 3 ימים ברצף 5 מ"ל זהו מינון נכון? בנוסף, להבנתי תולעים מגבירות סיכוי לדלקת, אבל האם אין צורך לטפל בדלקת בנפרד מהטיפול בתולעים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המינון הוא אכן 5 מ"ל למשך 3 ימים.

25/04/2019 | 10:51 | מאת: יעל

שלום, יש לי תינוקות בת 3 חודשים שאנו עדיין רוחצים אותה עם שמן בלנאום. עדיין לא ניסינו להשתמש בסבון. השאלה שלי היא מתי מומלץ להפסיק להשתמש בשמן? אני פוחדת שסבון ייבש לה את העור כי עדיין קטנה אך כאמור לא מבוסס על נסיון. האם שמפסיקים להשתמש בשמן עושים זאת מיד או בהדרגה (שמן במים וסבון לרחצה) ? תודה רבה מראש

שלום, אין בעהי להמשיך ולהשתמש בשמן אך בהחלט ניתן לעבור לסבון בגיל זה.

24/04/2019 | 19:11 | מאת: קרן

שלום ד"ר, לפני כשבועיים התחלתי לשים לב שלבני יש נשירת שיער קלה. מדי פעם אני מוצאת שערות בודדות על בגדיו. מדובר במספר קטן של שערות ולא בכמויות גדולות. השיער שלו צומח יפה ואין קרחות. מה שכן, הוא לא אכלן גדול ולא ממש אוהב ירקות/ פירות/ בשר. מה המלצתך? אני קצת מודאגת מהנשירה הזו. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי זה נשימרה עונתית והיא חסרת חשיבות.

23/04/2019 | 12:13 | מאת: מירי

היי בני לפני שלושה חודשים יצא פצע נפוח בגב הנפיחות ירדה ונשאר נפיחות פנימית לקחתי אותו לפלסטקאי והוא אמר לחכות חודשים ואמר שאולי זה גיסטה שבוע שעבר הסתכלתי וראיתי שיש ראש שחור אל הפצע והוצאתי מלא לבן מה זה יכול להיות יש לי בקורת ביום ראשון ועדיין אני מרגישה נפיחות פנימית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה זיהום של בלטות החלב של העור. תנסי שוב לנקז את החומר הלבן. קרוב לודאי שזה יסתדר כך ללא ניתוח

22/04/2019 | 23:31 | מאת: שרית

שלום רב, לבני יש הרבה עור מסביב לעורלה ולעתים העור הזה נהיה אדום קצת האם המצב תקין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אלה מקרים שצריך לראות ולבדוק כדי להחליט אם יש צורך בטיפול ניתוחי. אשמח לבדוק ולתת לכם חוות דעת

22/04/2019 | 23:04 | מאת: נעמה

לבני בן ה3 יש בלטות לימפה נפוחות מעל שנה. הופננו לבדיקת us ולהלן הממצאים: באזור תת לסטי צד ימין הודגמו בלוטות לימפה במראה סונוגרפי שמור עם מרכז שומני ברור הודגמה היפרמיה בגודל מקס' עד כ-12*27 כנ"ל בצד שמאל בגודל 12*37 כמו כן גם בצוואר לטרלי צד ימין ושמאל הודגמו בלוטות במראה סונוגרפי שמור עם מרכז שומני ברור והיפרמיה בגודל 7*15 לסיכום: בלוטות לימפה מוגדלות מרובות בכל התחנות מתאים ללימפדנאופתיה צווארית. מה זה אומר? האם יש צורך בבדיקות נוספות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זהו מצב שכיח מאד אצל חלק גדול מהילדים. זה אינו דורש כל טיפול אלא מעקב רגיל של רופא המשפחה.

שלום, בני בן שנה ו8 חודשים. בריא ורזה. ב3 בדיקות דם האחרונות שבוצעו בחצי שנה האחרונה נמצא רמת EOS גבוהה סביב 1.2-1.8. לוקח ברזל עקב המוגבלין שהיה קצת נמוך ועכשיו תקין. מצ"ב תוצאות בדיקת דם האחרונה מקיפה יותר בה יש לא מעט חריגות נוספות. EOS 1.4 4.1 ng/ml FERRITIN 6.15 g/dl PROTEIN-TOTAL 64.9 % ALBUMIN (BY EP) 4.1 % GLOBULIN ALPHA-1 13.4 % GLOBULIN ALPHA-2 6.8 % GLOBULIN BETA-1 3.3 % GLOBULIN BETA-2 7.5 % GLOBULIN GAMA 0.20 mg/dl CREATININE 41 µg/dl IRON 48 U/L AST (GOT) 266 U/L ALK. PHOSPHATASE 582 U/L LDH אשמח לייעוץ. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעיקרון אין לזה חשיבות רבה וזה יכול להעיד על אלרגיה כלשהי. אינו דורש טיפול מיוחד

21/04/2019 | 21:48 | מאת: שרון

שלום רב, הבן שלי בן 7, עוד חודשיים בן 8. מתלונן על כאבי בטן בחודש האחרון, שילשולים והקאות לסירוגין. מתקשה לאכול כי מיד כואבת הבטן. בימים האחרונים משתפר ואוכל טוב יותר, מתלונן פחות על כאבי בטן. אין יותר הקאות או שלשולים. הופנה על ידי רופא המשפחה לבדיקות דם, גסטרולוג ילדים ואולטרסאונד מעיים. היום התקבלו תוצאות בדיקת דם, טרם הגענו לגסטרואנטרולוג. התוצאות החריגות: Immunoglobulin A 288 Glucose b 103 RBC 5.59 Hemoglobin 14.7 Hematocrit 43.4 Eosinophils % 5.5 התוצאות עדיין חלקיות כי עשינו רק הבוקר את בדיקת הדם. אודה להנחיות נוספות. האם צריך לבקר גסטרולוג? תודה רבה וחג שמח שרון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם כל הממצאים יעלמו עד התור לגסטרו ניתן לוותר על זה.

בתי בת ה5 סובלת כבר למעלה משנה מהפרשות ירוקות מהפות. היא עשתה בדיקה ויגנלית, תרבית והכל יצא בסדר. בנוסף מרחנו משחות שונות, קיבלה זינט, אולרסאונד ובדיקות דם תקינות למרות זאת היא סובלת מהפרשות באופן יום יומיומי. אני מרגישה חסרת אונים ואין לי תשובה מדוייקת משום רופא. אולי כדאי לשלול גוף זר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט יש מקום לשלול גוף זר אך נראה שעשיתם את כל הבירור הדרוש. גשו לרופא גינקולוג המתמחה בילדות לדוגמא ד"ר יעל הראל מתל השומר.

18/04/2019 | 19:44 | מאת: עדידוש

שלום. התינוק בן 3 שבועות אוטוטו בן חודש אוכל בערך 90 cc בארוחה מגיל שבועיים כל 3-3.5 שעות. הוא נולד שבוע 35+4 במשקל 2.560 וכיום הוא שוקל 3.140 ( עד לפני כמה ימים- נשקל פעם אחרונה). רציתי לדעת האם זה לא הרבה לארוחה? האם אוכל יותר מידי? כמה הוא צריך לאכול? הוא לא פולט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם הוא לא פולט ולא מקיא זה כמות טובה בשבילו.

18/04/2019 | 18:37 | מאת: הדס

שלום רב ביתי בת שנה עם חום גבוה כאבי בטן שילשול עם דם, הבעיה שזאת פעם שלישית שזה קורה לה בחמישה חודשים אחרונים ופעם עשיתי בדיקת צואה וזה היה סלמונלה , חשוב לי לדעת ממה נדבקת כדי שלא יקרה שוב , אני שואבת ונותנת חלב שאוב האם יכול להיות מהחלב שלי או מהמשאבה או ממישהו שאוכלת ? היא נמצאת במשפחתון... אני מאוד שומרת על סטריליות שוטפת ידיים לפני האוכל גם לה , מרתיחה את כל המוצצים ובקבוקים וחלקי מהמשאבה פעם ביומיים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ברור שהיא נדבקת ממישהו ולכן זה חוזר או שהטיפול לא חיסל לחלוטין את החיידק.

17/04/2019 | 20:54 | מאת: דנה

שלום רב, בתי בת 9. ילדה חיונית ובריאה בד"כ. בשבועיים האחרונים דיממה מהאף פעמיים, נחיר שמאלי בלבד, דימום מועט כאשר הכניסה אצבע. חשבתי שאולי גירדה שם ופצעה עצמה אך אמרה שמעקצץ לה שם. הדבר קרה פעמיים במהלך השבועיים. בנוסף לכך הופיעו על רגלה השמאלית שני שטפי דם, הנראים כמכות. בברך ובקדמת הקרסול, בקרסול גם יש נפיחות. ה"מכות" אינן כואבות אלא אם נוגעים שם. פנינו אל הרופא והוא שלח אותה לבדיקת דם ותפקודי קרישת דם. התוצאות היו בטווח תקין מלבד אלו : Eosinophils % - 8.6 PTT non Sensitive - 39.7 נשמח לדעת על מה מעידות התוצאות ומה הצעד הבא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין בתוצאות משהו מיוחד אלא נראה שהיא מעט אלרגית. בתקופה זאת של השנה דימום מהאף הוא בהחלט אופייני לשינויי מזג האוויר.

21/04/2019 | 20:32 | מאת: דנה

תודה על תשובתך. מה כוונתך לאלרגית? האם PTT גבוה קשור לאלרגיה? תודה

17/04/2019 | 18:30 | מאת: אסתר

שלום רב אני יודעת שרשמתי הרבה,רופאת הילדים יצאה לפנסיה, אנחנו נופלים בין הכסאות. אני בלחץ בעיקר עם הערכים הגבוהים מאוד אודה להתייחסותך ביתי בת 12 מקבלת הורמון גדילה מגיל 4 לערך. לפני כשנה לערך העירה הרופאה את תשומת ליבי שלילדה יש כולסטרול גבוה. הקולסטרול היה 233.9 שבמשך כ 5 שנים עלה ועלה ללא כל התייחסות של הרופאים. בחודשיים האחרונים התחלנו תזונה חדשה ללא בשר חלב ביצים. הילדה אכלה פירות ירקות טריים, מבושלים ובנרק. קיטניות אורז, לחם כוסמין . ללא ממתקים בכלל. עשינו בדיקות דם, לשימחתי הכולסטרול ירד ל - 213.7 ערך NON HDL 141 .HDL 73 LDL 121 ערכים נוספים מטרידים מאוד היו גבוהים מאוד. ביניהם אנזים כבד ALKALINE PHOSPH היה 315 כשהנורמה 50-162 LDH 590 כשהנורמה 0-436 CREATIN KINASE 245 כשהנורמה 0-145 MCV 78.9 כשהערך 83-101 PLT 107 כשהערך 150-450 RDW-SD 35.7 כשהנורמה 39-46 PCT 0.14 נורמה 0.2-0.36 NEUTROPHILS 36.8 הנורמה 39-73.6 בברכת חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל הערכים מתאימים לילדה שבונה את העצמות שלה. אין כאן משהו שמאד מדאיג. שבו בנחת עם הרופאה לאחר שתחזור.

17/04/2019 | 14:07 | מאת: תום

שלום. הבן שלי עשה בדיקת צואה ויצא חיובי dientamoeba fragilis. הרופאה המליצה על תרופה בשם פלג'יל אך אני ממש חוששת מהתופעות לוואי של התרופה. רציתי לשאול- מה ההשלכות של טפיל זה בגוף, איזה סכנות הוא יכול לגרום ? האם הוא יכול לעבור מעצמו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, רצוי לחסל את הטפיל. הטיפול הינו ללא תופעות לואי וזאת אנטיביוטיקה מאד בטוחה לשימוש

שלום, בתי בת חודשיים וחצי הייתה חשופה לילדים שהיו חשופים לילד חולה אבעבועות רוח. ילדים אלו עכשיו מנסים לקבוע תור לחיסון. איני יודעת אם מישהו מהם כבר חולה במחלה או רק נדבק (שלב הדגירה). מה צריך לעשות עם תינוקת בת חודשיים וחצי? אני כילדה לפני 27 שנה בערך חליתי במחלה. אני שואבת לה חלב אם ומאכילה אותה בזה חלקית-רק 2 האכלות ביום או רק האכלה אחת -מהיום שהיא נולדה בעקבות חוסר בחלב. האם היא מחוסנת כי קיבלה נוגדנים בבטן? במידה ולא, מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא לעשות כלום. להמתין ולראות את היא נדבקה. רוב הסיכויים שלא.

15/04/2019 | 20:59 | מאת: אמא

לרופא שלום, הבן שלי בן 6 שנים, בתקופה האחרונה הוא מגלה עניין רב באיבר המין שלו, הוא נהנה לשחק ולגעת בו אפילו מבקש מאחו הקטן שיגע לו בו, על אף שדברנו איתו שזה בסדר לגלות את גופו ואף דברנו איתו על תפקיד האיבר הזה, ואמרנו שאסור לחשוף את גופו למשהו אחר, הוא אומר שהוא כן מבין ולא יחזור על זה שוב, אבל כשהוא לבד בחדר או נמצא עם אחיו הקטן הוא כן מבקש וחוזר על אותה פעולה, אוסיף שאנו נחשף לתכנים מיניים לא בבית ולא במקומות אחרים( אנחנו תמיד מלווים אותו מחוץ לבית חוץ מהיותו בגן כמובן) האם זה משהו נורמלי? איך להתנהג במצב הזה? תודה וחג שמח

שלום, עשיתם את מה שצריך ונהגתם נכון. חיזרו והדגישו את מה שאתם אומרים והוא יפנים את זה. הוא מגלה את גופו וזה טבעי ובסדר אך יש להציב גבולות.

14/04/2019 | 20:17 | מאת: שרון

שלום, בוצעה לבני ברית לפני חודש והמראה לא סימטרי. נשאר עודף עורלה בחלק התחתון וזה נראה לי לא תקין. אשמח לשמוע על ההשלכות של כך על המראה בעתיד והאם נראה שצריך לתקן. אמא מודאגת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כמובן שצריך לראות את הממצא ואשמח לראות אותו. בכל מקרה מדובר במשהו קוסמטי בלבד שברוב המקרים מסתדר עם הזמן. לא צריך לבצע כל פעולה ולכן הייתי נרגע

14/04/2019 | 10:41 | מאת: משה לוי

FMF כתבה בערוץ 13 היום 10.00 דיברו על חידושים בעקבות החללית בראשית

שלום. הגענו למרכז אמריקה לפני 3 ימים, יומיים לפני הטיסה הילד (בן 6) היה עם כאב גרון, ונפוח ללא חום. ביום הטיסה עשיתי משטח גרון ביתי ויצא שלילי. הגענו בטיסה, כאבי הראש שלו התגברו, השיעול נהיה קשה וכואב, החום עלה אך עדיין נמוך.. התחלנו את המסע לכיוון החוף והילד נהיה יותר ישנוני, החום עלה קצת ונראה שמצבו החמיר, ונקודות לבנות על הגרון. עצרנו במרפאה מקומית, שם הרופאה נתנה לו אנטיביוטיקה ל10 ימים, מבלי לעשות משטח גרון. נתתי בינתיים 2 מנות בלבד. מהיום בבוקר נתתי 2 מנות, (5cc כל מנה) החום עלה ממש גבוהה מאז,שהתחיל את הטיפול ל40.3 הוא עוד יותר עייף וישן כל היום, לא חיוני כמו שהיה לפני האנטיביוטיקה. האם יכול להיות שהאנטיביוטיקה עושה יותר נזק ומרעה את מצבו? בעבר קיבל מוקסיפן והגיב בסדר. ונקודה נוספת חשובה: הבת הבכורה שלי סיימה אתמול טיפול אנטיביוטי לסטרפטוקוק בגרון. האם להמשיך את הטיפול האנטיביוטי? אין כאן איפה לעשות משטח גרון. ואני ממש חוששת לתת לו מנה שלישית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האנטיביוטיקה לא מחמירה את המצב. תמשיכו לתת ובהחלט תגובה יכולה להיות עד 72 שעות

12/04/2019 | 22:41 | מאת: יוסי

שלום הילדה שלי בת שנה וחצי בשלושה ימים אחרונים . התחילה לזרוק את עצמה להיות באי שקט .לא מבין מה כואב לה. מרגיש שהיא חלשה ממש. תופעות אלו לעולם לא היו לה ביומיים האחרונים היא צורחת בלי הפסקה . לא אוכלת ולא שותה.( יש לה כמה שעות שהיא בסדר והיא קצת שותה ואוכלת פירות ) לוקחת ברזל 16 טיפות ביום עקב מעט אנמיה. 2 רופאים לא מצאו כלום. הלכתי למוקד וגם שם אמרו שהיא נראית בסדר לגמרי.. האם יש צורך בבדיקת דם ובדיקה מעמיקה יותר ? אני חושש מדברים נוראים בגלל האנמיה משום שאני לא מסוגל להסתכל עליה ואין לי איך לעזור לה. האם כדאי לקחת למיון אני חושש מזיהומים. האם זה תסמינים של מחלות כמו לוקמיה ? מפחד מאןד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה ממש לא תמונה של לויקמיה. זה מאד לא ספציפי ואם בדקו אותה מספר פעמים ולא מצאו דבר זה כמראה יחלוף כמו שזה בא

12/04/2019 | 17:39 | מאת: עשי

שלום הבת שלי בת שנה ו3 חודשים. לקחה היום (לפני חצי שעה) כוס ובה מים וניסתה לשתות.. נשפכה כמות גדולה של מים לתוך הפה שלה והיא חלק בלעה וחלק הוציאה ואז השתעלה. האם יכול להיות מצב של טביעה יבשה/ משנית? על מה עלי לשים לב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
13/04/2019 | 17:17 | מאת: עדי

יש לציין שעברו 24 שעות מאז..והיא משתעלת עדיין..שיעול ליחתי מעבר לזה אין תסמינים אחרים

שלום, לא קרה לה כלום והיא השתעלה עקב שאיפת מעט מים אבל לא נגרם כל נזק.

12/04/2019 | 16:59 | מאת: מודאגת

שלום, בן שנה, נכנס לפעוטון החודש. ויומיים הוא עם חום שבעיקר עולה בלילה. יום בלי חום הולך לגן ושוב חוזר עם חום. עשינו ספירת דם יצאה תקינה ללא זיהום. מה זה יכול להיות?