חניכיים מודלקות אחרי טיפול שורש ישן

דיון מתוך פורום  טיפולי שורש

14/03/2019 | 18:25 | מאת: יעלה38

שלום, עשיתי טיפול שורש ב2015, ולפני כמה חודשים שמתי לב שהצבע של החניכיים מתחת לשן הוא סגלגל כהה, וכשאני מעבירה חוט דנטלי זה מדמם. חשבתי שזה יעבור, אבל לפני כחודש הייתי אצל רופאת שיניים לסתימה, היא עשתה לי צילום לכל הפה ואמרה שיש מצב שזאת דלקת ושאגרגר במי מלח. זה לא עבר, אז העבירו את הצילום לרופא שמתעסק בטיפולי שורש והוא אמר לקחת אנטיביוטיקה ולעקוב אחרי זה (הוא לא ראה את השן, רק את הצילום). האם אפשרי לגלות דלקת חניכיים רק בצילום, והאם אנטיביוטיקה (אין לי כאבים) היא באמת הפתרון היעיל?

לקריאה נוספת והעמקה

יעלה שלוםיש כאן שני אלמנטים שדורשים התיחסות. החניכיים והשן. מבחינת החניכיים, גרגור מי מלח, שיננית,ו ניקוי בחוט דנטלי יכולים לעזור ואם לא כדאי להתיעץ עם הרופא המטפל שלך. לגבי השן וטיפול השורש, ניתן עלפי צילום לזהות דלקת בצילום בלבד. אני אישית נמנעת מלהמליץ עך אנטיביוטיקה מבלי לראות את המטופל ולבדוק את השן,מאחר ואבחנה צריכה להקבע בשילוב בין צילום ובדיקה קלינית. ולא כל ממצא רנטגני מצריך אנטיביוטיקה. הרבה בריאות ד"ר אילנה דבורקין קינן

18/03/2019 | 16:32 | מאת: יעלה38

הייתי היום אצל הרופאה שטיפלה בי (לא זה שהמליץ על אנטיביוטיקה), והיא אמרה שמאחר והשן לא כואבת והחניכיים באזור השן נפוחים מעט ומדממים כשמעבירים חוט, היא ממליצה על הקצעת שורשים, ואם לא יעבוד יוציאו את הכתר וישימו חדש. מה דעתך על התהליך הזה, ואם כן אפשרי לעשות את ההקצעה רק ברבע פה של החניכיים הבעייתיות? תודה רבה.

מנהל פורום טיפולי שורש