נזלת אלרגית

דיון מתוך פורום  אלרגיה ואסתמה

20/02/2001 | 09:35 | מאת: אביבה

בני בן 11 סובל מנזלת מגיל שנה. עוצמת הנזלת משתנה מפעם לפעם. לצערי הוא הספיק לעבור כבר שני ניתוחיםבאוזן, בשל כולסטאטומה- . CANAL WALL UP MASTOIDECTOMY . חסימה של חצוצרת השמע היא גורם המעודד את הכולסטאטומה ומכאן אני חוששת לחזרה נוספת של המחלה. ביעוץ עם אלרגולוג הוא עבר טסט לאלרגיה בהדסה ע"כ , לפני כ 5 שנים אולם , לא נמצא דבר. בנוסף היו ניסיונות לטיפול בדרכים אלטרנטיביות, כמו: הומופאטיה, כרופרטיקה רפלקסולוגיה ועוד. כמובן שניסיתי גם הוצאת קבוצות שונות מהתפריט. וסילוק גורמים שונים מהבית. גם בנסיעה לחו"ל הופיעה נזלת . הוא טופל גם בתרופות שונות שקיבל מא.א.ג. אך ללא הועיל. הניתוח האחרון לפני שבועיים, היה אמור להיות ניתוח רדיקלי - CWD , אולם בהתיעצות עם רופאים מחו"ל סרבתי. לכן הוא עבר CWU עם הוצאת עור התוף . במידה והכולסטאטומה לא תחזור הוא יוכל לעבור השתלה בעוד שנה שנתיים. לפני זה ברור כי חובה להפסיק את הנזלת. אנא עצתך, תודה, אביבה

לקריאה נוספת והעמקה

סיבות רבות יכולות להיות לנזלת כרונית ורק חלקם קשור באלרגיה. הבירור צריך לכלול תיחקור טוב, צילום או סיטי מערות הפנים, טסטים לאלרגיה ולשקול ביצוע בדיקות מיוחדות יותר של אלרגיה (במידה ויש חשד גבוה). שליחת נזלת לבדיקת "אאוזינופילים" ועוד. הטיפול בנזלת תלוי בסיבתה ואופייה ועשוי לכלול טיפות אף מיוחדות או טיפול אנטי-אלרגי וקיימות כיום אפשרויות חדשות רבות. את מוזמנת לייעוץ חוזר בהדסה עין-כרם במידת הצורך.

09/10/2001 | 02:43 | מאת: רבקית

ד"ר שדה שלום, האם קיימת באיזור חיפה מרפאה כמו זו בהדסה עין-כרם ? אשמח לקבל את המלצתך. אני סובלת מנזלת כרונית כ-40 שנה, בדרגת חומרה משתנה.

מנהל פורום אלרגיה ואסתמה