ציסטה בשחלה וכאבים חדים

דיון מתוך פורום  גינקולוגיה ופריון

26/11/2019 | 22:42 | מאת: נ

שלום. אני בת 20 עם אבחנה קודמת של אנדומטריוזיס. עברתי לפני כשנה וחצי לפרוסקופיה עם הוצאה של נגעים והכנסה של התקן מירנה. מאז ללא וסת. חווה בחצי שנה האחרונה כאבים משמעותים שהתגלו ב- US חיצוני כציסטה בקוטר 5 ס"מ. רציתי לשאול איך אפשר לזרז את הפיצוץ/ ספיגה של הציסטה ובנוסף היכן ניתן לבצע ניתוח לכריתת שחלות (מאחר ואני לא מעוניינת בילדים וחווה המון תסמינים גניקולוגים שלא ניתן להן פיתרון על ידי שום רופא עד כה).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ציסטה שחלתית 'פונקציונאלית' (קשורה בביוץ) נעלמת על פי רוב מעצמה ואין צורך להחיש את העלמותה. אם מדובר בציסטה מסוג 'אנדומטריומה' לעיתים יש צורך בניתוח לפרוסקופי על מנת להסיר אותה. נטילת גלולות למניעת הריון עשוייה להועיל גם במניעת היווצרות של ציסטות פונקציונאליות נוספות וגם בהקלת תסמיני האנדומטריוזיס. לגבי כריתת שחלות בגיל 20 - מאד מאד לא מקובל כיוון שפעולה כזאת תגרום לך לעבור לשלב ה'מנופאוזה' בשלב מאד מוקדם בחיים ועלולות להיות לכך השלכות מרחיקות לכת בין היתר על איכות החיים שלך ועל בריאותך.

27/11/2019 | 18:46 | מאת: נ

לקחתי המון סוגים גלולות שלא עשו דבר מלבד לגרום לתופעות לוואי אחרות אבל מלבד האם אפשרי בכלל לקחת גלולות תוך כדי טיפול בהתקן הורמונלי?

מנהלי פורום גינקולוגיה ופריון