ייעוץ - בחור לפני גיוס

דיון מתוך פורום  תסמונת אוסלר-וובר-רנדו (HHT)

13/04/2010 | 23:18 | מאת: רופא

בטיפולי בחור טרם גיוס, אסימפטומטי לחלוטין שאביו חולה ב-HHT. הנער מעוניין בשירות קרבי מאוד. רציתי לשאול אם בכלל ולאן עלי לשלוח אותו לבירור. במידה וישלח לבירור, בהנחה שלא תבוצע בדיקה גנטית, שעלותה להבנתי גבוהה מאוד, האם מתבצעת הערכה קלינית אחרת פרט לאנמנזה שאפשר לבצעה כעת ?? פעם ראשונה שנדרשתי לשאלה ומסקרנת אותי מומחים לעניין זה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ההמלצה כיום הינה שכל קרוב משפחה (מדרגה ראשונה) של חולה HHT ייבדק בדיקה קלינית ובדיקות עזר לנוכחות AVM ריאתיים או מוחיים. הבדיקה כוללת בדיקה גופנית כולל סטורציה בשכיבה ועמידה (בגלל ש AVM ריאתיים נוטים להיות בבסיסי הריאות יש נטייה לעיתים לדה-סטורציה בעמידה). כמו כן אקו בועיות. שלילת AVM מוחי מומלצת על ידי MRI מוח. הוחל בארץ גם בביצוע בדיקות גנטיות. מציע להפנות הבחור למרפאת ה HHT. פרטים בהודעתה של מאירה. בברכת בריאות שלמה

16/05/2012 | 09:03 | מאת: נגה

סליחה אבל נכנסתי לראות מה חדש ונתקלתי בשאלתך. בטח הבחור כבר התגייס אבל בתור אימא של שני ילדים,קצינים,הבן ביחידה קרבית והבת לקראת סוף הגיוס הועברה לתפקיד משרדי,יסלחו לי הרופאים בצבא,אבל אין להם מושג מהמחלה ואם הבחור רוצה להיות קרבי עדיף שלא יזכיר זאת.מעטים הרופאים שיש להם את הידע ותודה גדולה שיש לנו את דר' מי זהב ופרופסור יניב.אם תרצה פרטים נוספים אשמח 054-6469850 .

מנהלי פורום תסמונת אוסלר-וובר-רנדו (HHT)