ממצא אקוגני עם כלי דם מזין

דיון מתוך פורום  האשה והרחם

25/06/2019 | 20:29 | מאת: חנה

שלום רב, בעקבות כאבים מאוד חזקים בבטן תחתונה, בוצע לי אולטרסאונד וגינלי בו התגלה ממצא אקוגני בגודל 14 מ"מ עם כלי דם מזין. התבקשתי לבצע אולטרסאונד חוזר מיד ביום בו אני מסיימת את הווסת (לאחרונה ווסת של כ 10 ימים) ושוב נצפה אותו ממצא אקוגני. היום כשבוע לפני המועד הצפוי לווסת, ביצעתי בדיקת היסטרוסקופיה בה נאמר לי שהבדיקה תקינה ושחלל הרחם תקין, כמובן ששמחתי כי חשדו שיש לי פוליפ. השאלה שלי היא כיצד יכול להיות שבשני אולטרסאונדים ראו ממצא אקוגני עם כלי דם מזין ובהיסטרוסקופיה לא ראו כלום?

לקריאה נוספת והעמקה
25/06/2019 | 20:40 | מאת: חנה

שכחתי לציין שבמהלך ההיסטרוסקופיה שכאב מאוד ראיתי על המסך כתם חום שחור ברחם כמו שרואים נקודת חן על העור ושלאחר ההיסטרוסקופיה, יש לי דימומים וכאבים חזקים

חנה שלום, הבדיקה בעלת המשמעות האבחנתית הקובעת היא ההיסטרוסקופיה. איני יכול כמובן להסביר את הפער בין תוצאות האולטראסאונד וההיסטרוסקופיה. מאחר שהדברים תלויים גם במיומנותם של מבצעי הבדיקות.

אני חייב להצמד לתיאור ולמסקנות של הרופא שביצע את ההיסטרוסקופיה. לאחר ההיסטרוסקופיה צפויים דימום וכאב המגיב לטיפול נוגד כאבים. אם חומרתם נראית לך חריגה עלייך לפנות חזרה לרופא שביצע את הבדיקה. רפואה שלמה.

מנהלי פורום האשה והרחם