פורום הריון ולידה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
הפורום נועד לתת תמיכה לנשים בהריון, מענה מקצועי לכל השאלות בתחום הריון ולידה. ביצוע בדיקות בהריון, מתי להגיע לחדר לידה, ניתוחים קיסרים, הריון בסיכון גבוה ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
32687 הודעות
31742 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה

29/07/2019 | 16:44 | מאת: הדס

בהריון שבוע 5+2 , בחמישי האחרון עשיתי בטא שיצאה באזור ה4000 , אתמול(3 ימים לאחר מכן ) הבטא הייתה באזור ה13000, היום בבוקר הייתי אצל טכנאית שראתה שק הריון לא סדיר ללא שק חלמון וללא קוטב עוברי , האם יכול להתפתח הריון תקין עדין ?

בתחילת הריון הביטא - הורמון ההריון מכפיל את עצמו בערך כל יומיים. העליה אצלך תקינה ובמצב כזה תקינות העובר נקבעת לפי הערכה באולטראסאונד. מומלץ לעשות בדיקה חוזרת אצל הרופא המטפל

29/07/2019 | 16:19 | מאת: עדי

שלום. בימים האחרונים יש לי כאביים חזקים בשדיים ..כל מגע ממש כואב בעיקר מתחת לפיטמה וליד בית השחי השמאלי כאילו מקרין אני אמורה לקבל מחזור ביום שישי הזה אבל אין לי כאבים כאלו לפני מחזור והופנתי לעשות בדיקת הריון בדם היום ויצא iu/l קטן מ2..ועשיתי לפני כן בעבר בדיקות והיה רשום תמיד שלילי לא ככה,האם עדיין קיים סיכוי של הריון? או שזה וודאי שלא? תודה רבה

ביטא מתחת ל5 בבדיקת דם משמעותה ביטא שלילית. במידה ויהיה איחור במחזור כדאי לבצע בדיקה חוזרת. בהצלחה!

אתמול עשיתי אקו לב עוברי בפעם השלישית כי בפעם הראשונה והשנייה הרופאה אמרה שהיא לא רואה טוב וכדאי לחזור שוב אז אתמול הייתה הפעם השלישית והאחרונה הסיכום היא שהכל תקין ברוך השם ובשורה האחרונה בסיכום היה כתוב שהרופאה מבקשת לבדוק את התינוק לפני שישוחרר מבית חולים לבדוק את הקשת אני בשבוע32 פלוס ,שאלתי אותה למה ענתה שהיא ראתה את הקשת והכל תקין אבל היה לא טיפה קשה לראות מה יש אחרי הקשת האאורטה ולא הבנתי כל כך מה זה אומר ואשמח לעזרה!!!? האם זה מסוכן או יצטרך ניתוח לתינוק כשיוולד ???

ערב טוב אינני יודעת מה סיבת הבדיקות החוזרות או מה היא ראתה או לא ראתה אך אם אמרה שהבדיקה תקינה משמע שלא ראתה משהו חריג. לעיתים ממליצים על בדיקה לאחר הלידה מאחר ואז ניתן להדגים בצורה אופטימלית את המבנה. בהצלחה בהמשך.

29/07/2019 | 12:36 | מאת: יעל

שלום, ילדתי לפני 12 שבועות בקיסרי יזום. אחרי 6 שבועות הייתי בביקורת אצל הרופא והוא עשה אולטראסאונד וראה שהכל בסדר ואפילו יש זקיק אני מודה שלאורך 12 השבועות יש לי דימומים הולכים ובאים . אני כבר לא יודעת מה לשייך לדימום לידה או למץמחזור. אני אלך להיבדק השבוע שוב, אבל עד אז - מה זה יכול להיות?

שלום יעל לא ניתן לדעת בלי בדיקה מלאה והבנת כל הרקע שלך.

29/07/2019 | 10:37 | מאת: רוני

שלום, גיליתי שאני בהריון בשבוע חמישי , עד עכשיו שתיתי כמות גדולה של יין ובירות. כמובן שאין בכוונתי לשתות בכלל. מה הנזק שנגרם ומה הבדיקות אותן כדאי לעשות?

בוקר טוב, ההמלצה אכן לא לשתות כלל במהלך ההריון, קשה לקבוע מה הסיכוי לנזק ונראה כי קטן לאור גיל ההריון הצעיר בו גילית את ההריון והפסקת עם שתיית אלכוהול. מומלץ להשלים את בדיקות הסקר המקובלות ובנוסף ניתן להתייעץ עם ההריופון במספר 08- 9779309

29/07/2019 | 06:31 | מאת: נועה

שלום ד"ר, אני שבוע 21 ואלד וצפויה ללדת בקיסרי בשבוע 38 לפי הרופא המטפל. שאלתי: לפני ההריון עשיתי בדיקת זקיקים ובדיקות דם וראו שהביוץ היה ביום ה20 לפחות. באולטרסאונד הראשון ובשקיפות נראה שלא צריך לתקן לי ימים כי תאריך הווסת תואם לגיל ההריון. כיצד זה ייתכן אם בייצתי בשבוע איחור? חוששת שיקבעו לי קיסרי מוקדם מידי בגלל חישוב לא נכון

בוקר טוב, גיל ההריון נקבע באופן המדויק ביותר לפי סונר טרימסטר ראשון. במידה ולא היה צורך בשינוי גיל ההריון בסונר זה כפי שציינת, אין צורך לדאוג. בהצלחה!

28/07/2019 | 20:53 | מאת: רק אני

היי המחזור שלי מאחר כבר משהו כמו 5 ימים. לפני 4 ימים עשיתי בדיקה שיצאה שלילית.. לא זוכרת בדיוק מתי הביוץ אבל יודעת שהיה, הרגשתי. לפני שבועיים בערך קיבלתי מכה כואבת באזור הרחם מאחיין שלי. מאז האזור די רגיש.. ויש לי מין לחץ בגב התחתון בשבוע האחרון.. מעבר לזה יש המון הפרשות כבר שבועיים- בהתחלה היו ממש כמו מים ועכשיו יותר סמיכות. האם יש סיכוי שזה הריון או משהו שקורה בעקבות המכה? תודה..

היי, לאור האיחור במחזור מומלץ לבצע שוב בדיקת הריון, ייתכן והראשונה היתה מוקדמת מדי ועל יש לחזור על כך. חבלה באזור הבטן בשבוע צעיר זה אינה פוגעת ברחם שאינו יוצא עדיין מהאגן. בנוגע להפרשות המרובות והכאב הבאנו מומלץ לפנות לבדיקת רופא..

שלום רב, יש לי ילדה אחת בת שנה וחצי, הריון ולידה תקינים. לאחרונה כתוצאה משתי הפלות בשבוע 5 עשיתי בדיקות דם שהעלו חשד גבוה לתסמונת אנטיפוספוליפידים. נאמר לי שבעת הכניסה להריון אקבל באספירין וקלקסן ואצטרך לעשות מעקב הריון בסיכון. אני בשבוע 4 להריון, לוקחת אספירין ונמצאת לפני בדיקת גניקולוג ראשונה להריון שתחול עוד שבוע. רציתי לדעת מה כולל מעקב הריון בסיכון בכל הקשור לקרישיות יתר. מי מבצע את המעקב? הגניקולוג שלי? אני מנסה להבין מה ההבדל בין מעקב הריון רגיל שעברתי בהריון הראשון, למעקב הריון בסיכון כעת שיש את נושא הקרישה על הפרק. האם זה אומר עוד בדיקות רלוונטיות נוספות על הבדיקות הרגילות? או שמדובר במעקב במרפאה מיוחדת? או שפשוט זה אומר שאבקר בתכיפות גבוהה יותר אצל הגניקולוג שלי?

עוד שאלה האם כל גניקולוג יכול לבצע מעקב הריון בסיכון או שצריך התמחות מיוחדת? הגניקולוג הנחמד שלי עמוס מאוד ואין תורים אף פעם, אז זה גם נושא שמדאיג אותי כי להבנתי זמינות במקרה זה כן חשובה.

יש גניקולוגים המומחים להריון בסיכון ומבצעים את מעקב זה. זמינות זה אכן חשוב אך לרוב במסגרת מעקב הריון בסיכון בכל פגישה מתאמים את התיזמון למפגש הבא ודבר זה, יחד עם ההיכרות הטובה בין הרופא המטפל למטופלת יוצרים זמינות טובה. בהצלחה!

וזה אכן אומר ביקורים תכופים יותר אצל רופא מעקב ההריון עם מעקב גדילה צמוד יותר ולבסוף החלטה על מועד הלידה. לרוב מדובר במרפאה מיוחדת אלא אם הגניקולוג שלך עושה מעקב הריון בסיכון בעצמו..

28/07/2019 | 18:31 | מאת: מירב

שלום אני טסה לוינה מחר. האם מותר לאכול שם מוצרי חלב? אני יודעת שבארץ הגבינות מפוסטרות, איך מתנהלים שם? תודה מירב

היי. אותן המלצות חלות גם בחו״ל- יש לוודא טרם אכילת מוצרי חלב שהינם מפוסטרים ומותרים לאכילה בהריון. אין לאכול גבינות שאינן מפוסטרות ממשקים שונים. הדבר לא אמור להיות בעייתי.. טיסה נעימה!

28/07/2019 | 13:36 | מאת: מתחילה

צהריים טובים, אשמח לעזרתכם בפיענוח תוצאות בדיקת שתן (שבוע 6). קיבלתי תוצאות ואני לא מבינה כלום... יש לי זמן עד התור הבא אצל הרופאה, ואני תוהה אם יש צורך להקדים. תודה מראש 😊

הי, תרצי לצרף את תוצאות הבדיקה? אשמח לעבור איתך על התוצאה

29/07/2019 | 00:41 | מאת: מתחילה

תודה רבה! אני מנסה שוב להעלות את הקובץ...

27/07/2019 | 16:41 | מאת: אורטל

היי במעקב שגרתי שהייתי אצל רופא נשים בקופח נאמר לי שלא נעשה לי לפני ההריון בדיקת טוקסופלזמה. אני בשבוע 14 ואין לי חתולים, מודעת לעובדה שזה עובר גם דרך בשר נע (לא אכלתי כזה מאז גילתי שאני בהריון וגם לפני זכור לי מעט פעמיים בהם אכלתי בשר מדיום) האם כדאי להשלים את הבדיקה? או שפשוט לחכות לבדיקת סריקת מערכות ומי שפיר הרי חס וחלילה אם ההדבקות היא הדבקות ראשונית רק בדיקות אלו יוכלו להעיד אם חלילה קיימת הדבקות של העובר למיטה הבנתי. אשמח לשמוע דעה של רופא. תודה

היי אורטל את יכולה לבצע את הבדיקה בכל שלב של ההריון אם יש לך חשש מהדבקה. בהצלחה.

27/07/2019 | 14:13 | מאת: א

שלום. עברתי עקירה כירורגית כשלאחריה נטלתי טיפות אופטלגין מדי יום במשך 3 ימים עד שגיליתי שאני בהריון (שבוע לפני האיחור). לאחר שגיליתי נטלתי במשך יומים אקמול עקב כאבים חזקים שעד היום לא עברו. כרגע הפסקתי מחשש לפגיעה.. האם ייתכן שהזקתי לעובר? מציינת שוב שגיליתי את ההריון כמעט שבוע לפני האיחור. כלומר רק מחר הייתי אמורה לקבל מחזור. אני ממש בלחץ.. תודה מראש!

ערב טוב אין מניעה מנטילת אקמול ואופטלגין בהריון. תרגישי טוב.

26/07/2019 | 19:08 | מאת: שרית

ערב טוב, אני בהריון שני אחרי המון זמן מהריון הראשון, ואני בשבוע 6 + 3 ימים. אני רעבה באופן קבוע כל הזמן, הבטן מקרקרת לי בטירוף ואלו תסמינים שממש לא היו לי בהריון הראשון. הריון קודם עליתי 9.5 ק״ג, ובקצב הזה לדעתי אני צפויה לעלות פי שניים 🤦🏼‍♀️ אני די חוששת מזה. מה עושים? האם זה עובר? תודה מראש על המענה ושבת שלום 🌷

ערב טוב שרית כל הריון מלווה בתחושות שונות. יש נשים שבמהלך טרימסטר ראשון מרגישות רעב מוגבר שבשלב מתקדם מתאזן. הקפידי על ארוחות מזינות ומאוזנות. בהצלחה!

היי לאחר שבוע וחצי של איחור וסת יצאה בדיקת הריון ביתית חיובית יום ראשון ניגשת לעשות בדיקת דם . בחודש האחרון השתן שלי יחסית כהה ואני שותה המון!! יש לציין שלפני שבועיים( עדיין לא ידעתי על ההריון) היה לי פטריה בנרתיק שהרופא קרא לזה קנדידה טופלתי במשחה ונרות . 1.האם יש קשר לשתן כהה בהריון או שזה קשור לפטריה? 2.איך אוכל לדעת שהפטריה עברה? אם הגרד ושאר הסימנים של הפטריה עברו אני יכולה להיות בטוחה שהקנדידה עברה?

ערב טוב צבע השתן מושפע מריכוזו ותכולתו.פטריה לא משפיעה על צבע השתן ואם אינך מרגישה גרד או תחושה לא נעימה בנרתיק סביר שהפטרייה חלפה.

26/07/2019 | 11:07 | מאת: מאיה

שלום אני בהיריון שני, רוכבת כשעה מדי יום על אופניים (לא חשמליים). באופן כללי אני עושה ספורט ואני בכושר (כמובן שגם לפני ההיריון). גם בהיריון הקודם הייתי ככה. האם יש בעיה לעשות טיול אופניים ארוך של שבוע בחו"ל? (דיווש של כ-50 ק"מ במסלול קל ומישורי המתאים למשפחות) תודה

ספורט אליו את מורגלת מותר בהריון. מומלץ לא לעלות בסרגל המאמצים במהלך ההריון

26/07/2019 | 11:02 | מאת: נועה

שלום אני בהיריון שני בשבוע 11 ויש לי תחושה של רטיבות כל הזמן...אני פעילה גופנית ולא אובחנה אצלי בעיה ברצפת האגן אחרי ההיריון הקודם. האם יכול להיות בכל זאת דליפת שתן? או שיש סיכוי לדליפת מי שפיר? (יש בכלל מי שפיר בשבוע הזה?)

שלום נועה רטיבות יכולה להופיע ממגוון סיבות ביניהן הפרשות תקינות, פטריה, דליפת שתן .. הסיכוי לדליפת מי שפער בשבוע 11 מאוד נמוך. אם יש ספק ותחושה של רטיבות מוגברת מומלץ להיבדק.

שלום נועה, ישנן מגוון סיבות לתחושת רטיבות בתחילת הריון. הסיבה השכיחה ביותר הינה ריבוי הפרשות נרתיקיות. מדובר במצב שכיח ותקין, כאשר השילוב עם החום והלחות יכול לגרום להפרשות להיות מיימיות יותר. אפשרויות נוספות כוללות הפרשה פטרייתית, בריחת שתן ועוד.. האפשרות של דליפת מי שפיר אינה סבירה בשבוע זה. בכל מקרה ניתן להעריך את הגורם אצל רופא נשים.

שלום, אני חיה בארה״ב וכרגע בהריון שני. היום הייתי אצל הגניקולוגית לבדיקה ראשונה. היא שאלה אותי מה היה משקלה של ביתי כשנולדה ולאחר שאמרתי לה שהמשקל היה 2.600kg היא הודיעה לי שבהריון הנוכחי עלי להתחיל טיפול במינון נמוך של אספירין החל משבוע 12 כדי למנוע הישנות של משקל לידה נמוך בטענה שאספירין מסייע לזרימת הדם בשילייה. אני מאוד חוששת ליטול תרופות במהלך ההריון ומעוניינת לוודא שזהו אכן טיפול מקובל שאין לו חלילה השלכות שעשויות לפגוע בעובר. תודה

ערב טוב, בכדי להבין האם מדובר במשקל נמוך בלידה הקודמת עלי לדעת את שבוע ההריון בו ילדת ואת מין העובר, במקרים מסוימים אכן יש מקום לטיפול באספירין אשר מותר בהריון בהצלחה

תודה, ילדתי בת בשבוע 40+2. רק ברצוני לציין כי לאורך ההריון לא נצפו בעיות כמו רעלת או סכרת. ההריון היה תקין בגדול.

25/07/2019 | 23:11 | מאת: רויטל

ערב טוב היום עשיתי שעווה באיבר המין ובקו הבטן לאחר שקראתי כי מותר. לאחר המשיכה באיבר המין חשתי התכווצות בבטן, מין תחושה מוזרה. האם יתכן שפגעתי בעובר? אני ממשיכה להרגיש אותו (שבוע 22). תודה על מענה

ערב טוב, אין מניעה מביצוע הסרת שיער בשעווה במהלך ההריון. במידה ועדיין חשה בהתכווצויות עלייך לפנות לבדיקת רופא

25/07/2019 | 21:54 | מאת: יעל

שלום עשיתי שקיפות עורפית בשבוע 11 ויומיים . שאלתי את הרופא אם בגיל כזה של העובר אפשר לזהות את מין העובר ..הוא אמר ש אפשר לפי זווית .ואמר לפי הזווית לרוב מדובר בנקבה. השאלה : 1. עד כמה אחוז אפשר לסמוך על הזווית בקביכת מין העובר ? עד כמה אחוזים יכולה להיות לי בת ? 2. נכון שאם העובר היה בן היה הרופא רואה את זה ? כי בנים רואים מוקדם.. אם לא ראה אז לרוב זו בת. ותודה מראש

מין העובר בבדיקת שקיפות עורפית אינו וודאי בדיקה של מין העובר וודאית בשבוע מתקדם יותר של ההריון, לדוגמא בסקירה המוקדמת בשבוע 16 בהצלחה!

25/07/2019 | 15:53 | מאת: מיה

ד"ר שלום רב אני בשבוע 26 היום נסעתי מרחק קצר ברכב וישבתי מאחורה חגורה היטב. הנהג בלם פתאומי אבל לא ממש חזק כשהיה בכיכר. השאלה שלי אם יכול להיות נזק לעובר מהבלימה כי החגורה טיפה מעכה לי את הבטן.. לא בטוחה ששמתי אותה מתחת לבטן דיי באמצע. האם יש חשש? מרגישה תנועות אבל חוששת שמא יש נזק לשלייה? תודה מראש

שלום מיה, מתאור הדברים לא נראה שעוצמת ה"זעזוע" שחווית כתוצאה מהבלימה היא כזו שעלולה לסכן אותך או את ההריון, אולם כמובן שעל סמך תיאור זה בלבד אין ביכולתי לשלול זאת לחלוטין. במידה ויש לך חששות או ספקות ממליצה לך לפנות לבדיקה. בהצלחה!

25/07/2019 | 14:20 | מאת: אדוה ר.

שלום, אני בת 33 עם ילדה אחת בת שנה וחצי הריון ולידה תקינים ובריאה בדרך כלל. בתקופה של כמה החודשים האחרונים עשינו מאמצי כניסה להריון באופן טבעי ללא טיפולים, והיו 2 הריונות כימיים לכן ביצעתי בדיקות דם לפני חודש שהעלו חשד גבוה לתסמונת אנטי פוספולידפידים וקרישיות יתר. מקובל לבצע בדיקות חוזרות לאחר 3 חודשים כדי לאמת את קיום התסמונת. אך אני בהריון בשבוע 4 כפי שגיליתי אתמול. הייתי אצל שני המטולוגים וקיבלתי שתי חוות דעת שהלמו גם את חוות הדעת של הגניקולוג שלי והיא שעליי ליטול אספירין עד להריון ולאחר כניסה להריון זריקות קלקסן. התור המוקדם ביותר לגניקולוג הוא עוד שבוע וחצי, וטרם נטלתי אספירין עד כה. האם נכון להתחיל ליטול או להמתין למרשם לזריקות קלקסן, שאלתי היא האם זה בטוח ליטול אספירין בשלב של הריון בשבוע 4? כמו כן, הרוקח הציע אספירין במינון של 75 מ"ג תחת שם גנרי אחר או אספירין מקורי במינון של 100 מ"ג. אני לא יודעת איזה מינון יותר מתאים לי, אני שוקלת 62 קילו, אם יש למשקל בכלל משמעות. נטיתי לקנות 100 מ"ג רק בגלל שבטחתי יותר בשם המוכר של התרופה אספירין, אבל אני כלל לא בטוחה שזה צריך להיות השיקול.

שלום אדוה, ישנן גישות טיפוליות שונות בהקשר לטיפול מניעתי במדללי דם במקרים של חשד לקרישיות יתר שלא עומדים בקריטריונים האבחנתיים בצורה מלאה. מהפרטים שרשמת נראה שגם במקרה שלך אין אבחנה וודאית ועל כן אין אפשרות לתת המלצה חד משמעית. ההמלצה לטיפול במקרים אלו נעשית בד"כ בצורה פרטנית בהתאם לנתונייך ולהסטוריה האישית והמשפחתית. יש גם שונות מסויימת בהמלצות של רופאים שונים, בהתאם לניסיונם. מסיבה זו המלצתי הינה לדבוק בהמלצת הרופא המטפל. במידה וטרם נתן לך הנחיות ברורות, ברוב קופות החולים יש כיום אפשרות ליצירת קשר עם הרופא המטפל באמצעות אתר האינטרנט או האפליקציה בכדי לשפר נגישות. ניתן גם לנסות לפנות לסניף בו הרופא המטפל עובד ולבקש ולהעביר אליו הודעה או לבקש להקדים את התור. בהצלחה!

25/07/2019 | 10:33 | מאת: נטלי

הי, אני בת 41+9 לקראת תהליך הפריה (לבן זוגי יש זרע חלש), ונמצא שהערך של הנוגדים לאדמת = 17 (שאני מבינה שאני מחוסנת מעט). האם מומלץ להתחסן ולחכות חודש לפני ההפריה או להתחיל את תהליך ההפריה למרות שאיני מחוסנת?

שלום נטלי, אלא אם יש בידייך פנקס חיסון אישי עם תיעוד של קבלת 2 זריקות חיסון לאדמת בהפרש של 4 שבועות שבוצעו אחרי גיל שנה, המלצת משרד הבריאות היא לקבל זריקת דחף של החיסון לפחות חודש לפני ניסיונות כניסה להריון.

24/07/2019 | 22:36 | מאת: חן

היי דוקטור לאחר בדיקת אוחטרסאונד אצל רופאת נשים נאמר לי שהעובר יחסית גדול לשבוע בו אני נמצא.. אורכו כ8.67.. רציתי לדעת האם זה מסוכן?? לא כל כך הבנתי את זה כשהרופא אמרה שהעובר קצת גדול.. לאחר מכן ראיתי באינטרנט שבשלב הזה אורך העןב3 הוא כ4 סמ שזה ממש חצי משלי.. האם זה מסוכן? ויש לזה השלכות לעתיד ההריון??

בוקר טוב, לא כתבת באיזה שבוע את ואיזה מעקב הריון נוסף עשית ( אולטראסאונדים קודמים..) על כן קשה לענות על השאלה. יתכן וגיל ההריון אינו מדויק ויש צורך לשנותו. מומלץ לחזור לביקורת הרופא המטפל לתיארוך מדויק של ההריון

24/07/2019 | 12:20 | מאת: עדי

היי, הריון ראשון- בפגישה הראשונה עם רופא הנשים נתן הפנייה לבדיקות דם אך לא לבדיקת ערכי ברזל , b12, ויטמינים וכו... האם תקין? האם יש צורך וניתן לבקש מרופאת המשפחה הפנייה לבדיקות אלה? תודה !

בתחילת הריון יש פאנל בדיקות מומלצות ביניהן ספירת דם. במידה ורמת ההמוגלובין ומדדי גודל התאים האדומים ( ערכי הMCV והRDW) אינם תקינים, הדבר יכול לכוון לחסר ברזל, ויטמין B12 או חומצה פולית ורק אז מפנים לבדיקות הספציפיות. בנוסף ההפניה לבדיקות תלויה ברקע האישי שלך ( לדוגמא צמחונות מעלה סיכון לחסר בוויטמין B12 ) . במידה והדיאטה שלך מאוזנת, הספירה שלך תקינה על כלל מדדיה אין אינדיקציה להפנות לבדיקות מורחבות יותר כעת. שיהיה המון בהצלחה!

24/07/2019 | 09:48 | מאת: אנונימית1

היי 2 שאלות: 1.בת 29.5 הפסקתי לפני יוצא מחצי שנה גלולות כדי לנסות להיכנס להיריון, ומאז המחזור לא סדיר( בין 60-45 יום כל פעם משהו אחר) בנוסף המחזור קצר ומאוד מועט. מה ניתן לעשות עם זה? בדיקות הורמונליות תקינות 2. אם אני רוצה לעשות מעקב זקיקים אני צריכה לקבוע לרופא הנשים שלי (שיש אצלו אולטרסאונד) או לקבוע תור למומחה פוריות? תודה

שלום אנונימית, המחזור החודשי מופיע בד"כ במרווחים קבועים (תתכן שונות של מס' ימים) בטווח של 24-38 ימים בין מחזור למחזור. כאשר המחזורים אינם סדירים, מרוחקים ובנוכחות דמם ווסתי קל וקצר, יתכן והמחזורים הללו הם ללא ביוץ. הביוץ הינו שלב הכרחי לצורך כניסה להריון. ישנן סיבות רבות לאי סדירות במחזור (עם או בלי ביוץ) ויש לפנות לרופא נשים המטפל לצורך הערכה של הגורמים האפשריים. יש מגוון בדיקות הורמונליות שנהוג לבצע כחלק מההערכה ואיני יודעת אילו בדיקות בצעת. בכל מקרה, בדיקות הורמונליות הן רק נדבך אחד בהערכה. פני לרופא המטפל לצורך המשך ברור ואני בטוחה שבאם יראה צורך, יפנה אותך למומחים נוספים (כגון מומחה פוריות). בהצלחה!

23/07/2019 | 20:39 | מאת: דניאל 0508

היי אני בשבוע שבע והיום הלכתי לגניקולוג ולא ראו כלום בשק הריון .. הגניקולוג אמר לבוא עוד שבוע אבל יהיה כנה ויש מצב שהעובר לא יהיה .. מאוד עצובה רציתי לדעת אולי זה מוקדם מידי ובסוף כן יהיה משהו ?

שלום דניאל בשבוע 7 אמורים לראות עובר עם דופק ושק חלמון. אם זוהי בדיקה ראשונה בהריון כדאי לחזור עליה בטווח של כשבוע לראות אם יש שינוי למקרה והביוץ היה מאוחר. בהצלחה!

23/07/2019 | 20:00 | מאת: אולגה

שלום, ביצעתי בדיקת דם לזיהוי הריון התוצאה 12788, איזה שבוע זה בערך? ניתן לציין כי המחזור האחרון התחיל ב 14 ליוני והקיום יחסים התרחש ב21, לאחר מכן לא היו יחסים

שלום אולגה טווח הנורמה להורמון ההריון גדול ולא מחליטים על שבוע ההריון רק לפי הערך הזה. ניתן לבצע אולטרסאונד להדגמת הריון עם ערך כזה. לפי הווסת את סביב שבוע 5-6. בהצלחה!

23/07/2019 | 19:51 | מאת: לי

היי, אני בשבוע החמישי להריון. עשיתי בדיקות דם וקיבלתי את התוצאות. רציתי לדעת אם הבדיקה הנ"ל תקינה. מעט חוששת שם הבדיקה TOXOPLASMA IgG תוצאה > 200.0 תוצאה לעומת טווח הנורמה שם הבדיקה TOXOPLASMA IgM תוצאה Negative תוצאה לעומת טווח הנורמה

שלום לי התוצאות אומרות שאת מחוסנת לטוקסופלסמה כלומר חלקית בעבר לכן נוגדני igG חיוביים- זה הזכרון החיסוני, ולא חולה כעת לכן igM שלילי. המשך הריון קל.

23/07/2019 | 18:08 | מאת: רחלי

שלום רב, לאחר דימומים קיבלתי אוטרוגסטן 200, כיצד עדיף להשתמש בו בהריון? דרך הנרתיק או דרך הפה? איפה ההשפעה טובה יותר?

שלום רחלי אוטורגסטן נלקח דרך הנרתיק.

23/07/2019 | 16:36 | מאת: רחלי

שלום רב, אני בשבוע 16+2 סקירה מוקדמת ושקיפות תקינים לפני כחמישה ימים התחיל לי דימום בצבע חום-שחור, לאחר פניה למיון הסיקו שמדובר בהמטומה 7 סנטימטרים קרובה לשלייה. ומאז אני במנוחה. היום הייתי אצל רופאה במעקב הריון בסיכון היא הסבירה לי שב20 אחוז מהמקרים יש הסתבכות (לידה מוקדמת/הפלה מאוחרת וכדומה) ואפילו דיברה איתי כל הפלה ואמרה שבשבוע שאני נמצאת יש את האפשרות הזאת.. מה שניראה לי אבסורד לגמרי כי יש תינוקת שברוך השם יש לה דופק ומתפתחת יפה. 1. האם באמת 20 מההריונות עם המטומה מסתיימים לא טוב? זה בעצם אומר ש1 ל5 לידות עם המטומה נופלים בסיכון. 2. האם אחרי שההמטומה נספגת יש עדיין סיכון? 3. האם יש דרך לזרז את ההיספגות? 4. האם ההמטומה נחשבת לגדולה? 5. ציינו בפני שההפרשות החומות זה שאריות של ההמטומה ואם הן יוצאות זה אומר שהיא נספגת... אבל, כבר חמישה ימים שיש רק הפרשות חומות ושום שינוי בגודל של ההמטומה. תודה מראש

ערב טוב רחלי, הריון עם דופק, דימום והמטומה באולטרסאונד אכן מסתכמים בכ 15-20 אחוז סיכוי להפלה. נוכחות ההמטומה עצמה והדימום מעלים סיכון בשלב זה להפלה ובהמשך סיכון מוגבר ללידה מוקדמת עם כל ההשלחות של פגות. המטומה גם יכולה להיספג , אין דרך לזרז את תהליך הספיגה ואם תספג הסיכון יורד אם כי לא מתאפס. תפקידה של הרופאה להסביר לך את הממצאים ואת כל האפשרויות העומדות בפנייך על מנת שתחליטי את הדבר הנכון עבורך. הרבה הצלחה להמשך.

23/07/2019 | 23:39 | מאת: רחלי

תודה רבה על התשובה המהירה והמקצועית מה לגבי שאלות 4 ו5? יש אפשות לקבל גם עליהן תשובה?

23/07/2019 | 15:32 | מאת: טליה

ד"ר שלום רב אני בשבוע 26 ונוטלת פריפול אחד ביום. בינתיים ההמוגלובין ממשיך לרדת הגיע ל11.1 הרופאה המליצה להוסיף עוד כדור ברזל כך שסהכ אקח 2 ביום. האם זה לא מסוכן כי הבנתי שגם עודף ברזל בגוף לא כדאי. בכל מקרה מדובר על חודש שלאחרייו אעשה בדיקת דם שוב לבדיקת המדדים. תודה מראש

שלום טליה, אין בעיה ליטול 2 כדורים ביום. תקפידי על שתייה מרובה ואכילת מזון עשיר בסיבים תזונתיים כדי להקטין סיכוי לעצירות. המשך הריון קל.

23/07/2019 | 13:20 | מאת: עדי-לי

אני בהריון ראשון שבוע 8, בשבועיים וחצי האחרונים סובלת מאוד מבחילות שמוקלות ע״י אכילה בלבד של פחמימות ...נוסף לעייפות קיצונית יוצא שאני אוכלת המון ונטולת תנועה . מרגישה שתול זמן קצר עליתי המון . מיואשת . יש למיין כי טרם ההריון הייתי מאןד פעילה מבחינת ספורט ושמרתי על תזונה בריאה מאןד. האם ניתן לאזן את העלייה הקיצונית בהמשך ההריון ואולי אף לרזות באופן בריא כאשר עניין הבחילות יתאזן על ידיי חזרה תזונה מאוזנת וספורט?

ערב טוב. תלונות על עייפות ובחילות המוקלות ע״י אכילת פחמימות נפוצות מאוד בתחילת הריון. במידה והיית פעילה מבחינת גופנית טרם ההריון ניתן ומומלץ להמשיך בפעילות גופנית כל עוד אותה פעילות לא גורמת לך לאי נוחות והינך בהריון בסיכון נמוך- על כן מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל.. את יכולה לעבור לפעילות פחות מאומצת כדוגמת הליכה. לבחילות מומלץ לאכול במנות קטנות לאורך היום, ליטול ויטמינים המיועדים להריון וניתן ליטול ג׳ינג׳ר או טיפול תרופתי כדיקלקטין במידה והבחילות מאוד מפריעות למהלך חייך... העליה המומלצת במשקל במהלך ההריון נקבעת לפי הBMI טרם ההריון, ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע לעליה המומלצת בשבילך. בנוסף ייעוץ דיאטנית יכול לעזור לגבי דיאטה בריאה שתשפר את תחושתך.. לא מומלץ לרדת במשקל בהמשך ההריון אך בהחלט ניתן למתן את העליה במשקל. לרוב אותה תחושת עייפות ובחילות חולפת לאחר בטרימסטר הראשון והדברים מסתדרים.. המשך הריון נעים וקל!

23/07/2019 | 12:53 | מאת: קרן

הריון ראשון, שבוע 30 אורך צוואר בשבוע 24 בסקירת מערכות היה 32 מ״מ. נבדקתי בשבוע 28 היה צוואר דינאמי- נע בין 24-28 במהלך הבדיקה. אין צירים- נבדקתי במוניטור מספר פעמים. שבוע שעבר בשבוע 29 נמדד 27 מ״מ והשבוע נמדד 26 מ״מ. מטופלת בפרוגרסטרון 200 מ״ג פעם אחת ביום. מצויה במנוחה מלאה בשכיבה+ביקורת שבועית אצל הרופא המטפל. הריון תקין, סובלת מסוכרת הריון ומאוזנת בתזונה. האם הטיפול נשמע מתאים למצב?

צהריים טובים, בעת דינמיקה צווארית המלצותינו הינם למעקב הריון תדיר מהרגיל הכולל ניטור ומעקב אחר אורך תעלת צוואר, מתן פרוגסטרון ואגינלי ומנוחה ( לציין כי לא הוכח ששכיבה מאריכה את משך ההריון וחשוב גם להימנע מחוסר ניידות מוחלט). נראה כי קיבלת את כלל ההנחיות וכי את במעקב שבהחלט מתאים למצבך. במידה ואורך תעלת צוואר מעל 25 מ״מ וללא צירים בניטור, אין אינדיקציה לטיפול נוסף כמתן צלסטון להבשלת ריאות. מאחלת לידה קלה במועד!

23/07/2019 | 12:42 | מאת: Rr

שלום, נמצאת בשבוע 29. בשבוע 5 בוצעה הפסקת הריון של 1 מהתאומים בעקבות מום וחוסר התפתחות באמצעות הזרקה של תמיסה. שאלתי היא, האם הלידה תתבצע בניצוח קיסרי? אי שזה לא מחייב. כרגע שניהם נמצאים כמובן ברחם.

ערב טוב, דילול של הריון תאומים לעובר יחיד אינו מחייב לידה בניתוח קיסרי כלל. העובר המדולל ישאר ברחם ויצא במהלך הלידה. יש לעדכן את הצוות בחדר לידה. המשך הריון נעים

23/07/2019 | 12:08 | מאת: לילי

שלום, התעברתי ב-25/5, וב-9/6 ביג השבועות שתיתי כוס יין. עוד לא ידעתי שאני בהריון. האם יכול להיווצר נזק לעובר? תודה מראש.

שתיית אלכוהול אינה מומלצת במהלך ההריון ולא ידוע על מינון שנחשב בטוח. על אף זאת נראה כי הסיכוי לנזק במקרה המתואר נמוך. ניתן להתייעץ במהלך ההריון בנוגע לחומרים ותרופות עם ההריופון- 089779309

23/07/2019 | 11:49 | מאת: בהריון

בא.ס הריון צעיר אמרו כי העובר קטן בשבוע מהתאריך שהכרזתי עליו. בסקירה המוקדמת הבדיקה הייתה תקינה ואז אמרו שגיל העובר מתאים לשבועיים פחות ממה שהכרזתי עליו. כעת בסקירה המאוחרת יש כבר פער של 3 שבועות... האם זה הגיוני? ובגלל מה זה יכול להיות? יש לציין שהילד הראשון גם היה קטן בשבוע- שבוע וחצי, אבל אז הפער היה אחיד לאורך כל ההריון... אודה לתשובה, ממש לחוצה...

צהריים טובים. גיל ההריון נקבע לפי הסונר המוקדם ביותר שבוצע ולפיו נבדקים פרמטרים של העובר בהמשך ההריון. אם גיל ההריון יתוקן, כעת בסקירה המאוחרת יש הפרש של שבועיים. גם ערך זה מוגדר כחריג ועליך לפנות לרופא המטפל בהקדם האפשרי

22/07/2019 | 19:32 | מאת: פרח

שלום רב, בת 31, אני בהריון ראשון שבוע עשירי. מאז שהתחיל ההריון כל מה שאני אוכלת עושה אותי ממש עייפה, ברמה שאני רוצה לישון. אחרי השינה יש תחושת כבדות ונפיחות, ואני לא יכוחה לאכול יותר כלום. יוצא שאני אוכלת ממש מעט, ארוחה אחת קטנה. האם זה תקין, והאם יש מה לעשות? תודה.

שלום פרח, תחושת עייפות היא אחת התלונות הנפוצות בהריון, במיוחד בתחילת ההריון ובסופו. במקביל, ישנם שינויים בחילוף החומרים ובדרישות התזונתיות. אצל אחות ליווי ההריון בקופת חולים תוכלי לקבל מידע על התזונה המומלצת בהריון בכלל וכן המלצות אישיות בהתאם לנתונים פרטניים שונים כמו משקל הגוף, סכרת וכו'. בכל מקרה, ארוחה אחת קטנה ביום אינה מספקת את הערך התזונתי הנדרש. עד להדרכה בקופת חולים אני ממליצה לך לנסות ארוחות קטנות במהלך היום, שתיה מרובה והפחתת צריכת הפחמימות "הפשוטות". בהצלחה!

22/07/2019 | 15:28 | מאת: מבולבלת

היי בנות, זה נשמע מוזר אבל אני ממש מבולבלת- יומיים לפני יום הביוץ האחרון שלי אני ובעלי קיימנו יחסים ומבחינתי זה לא היה סביר שאכנס להיריון מהפעם הזו. קצת אחריי זה התחלתי להרגיש מין דקירות כאלה בבטן התחתונה + בחילות ומין סחרחורות / רגעים כאלה של טשטוש, חיכיתי לראות אם יהיה דימום השתרשות אבל לא היה כלום אז התעלמתי. ביום שהייתי אמורה לקבל מחזור, לא באמת קיבלתי רק היה ממש מעט דם, ברמה שבקושי רואים, בניגוב. יום למחרת קיבלתי אבל לעומת המחזור שבדר"כ יש לי המחזור הזה היה קצר מאוד יחסית (3 וחצי ימים לעומת 6 + שיש לי בדר"כ) ועם דימום יחסית חלש, כלומר כן היה דימום אבל ברמה שהייתי צריכה להחליף פד פעם ביום כאשר בדר"כ אני מחליפה 3-4. היום, ארבעה ימים אחרי שנגמר המחזור אני עדיין מרגישה את כל התסמינים שהרגשתי לפניי וגם כאבי גב ורגליים ועוד'. יש סבירות שזה הריון?

הדרך הפשוטה והבטוחה לדעת היא לבצע בדיקת הריון (:

22/07/2019 | 13:40 | מאת: לימור ברוך

שלום אני בהיריון בשבוע 8 סובלת באופן כללי ממעי רגיז אתמול התחיל להיות לי גזים מרובים ויציאות מרובות וכל יציאה אחריה אין הקלה בכלל כואבת לי נורא הבטן הרגע היום הספקתי להיות 4 פעמים בשירותים ונורא כואבת לי הבטן האם זה תופעות לוואי מהיריון? ומה אפשר לעשות?

שלום לימור, במהלך ההריון נשים רבות חוות שינויים בפעילות מערכת העיכול ובהרגלי היציאות. כמו כן, נשים רבות מציינות אי נוחות בבטן התחתונה וכאבי בטן דמויי כאבי מחזור. קשה לקבוע על סמך שאלתך האם תלונותייך משקפות שינויים פיזיולוגיים בהריון או תופעה אחרת כגון זיהום במערכת העיכול, החמרה במחלה הבסיסית או בעיה גינקולוגית. ממליצה לך לפנות לברור אצל רופא הנשים המטפל וכן, במידה ואת במעקב של גסטרואנטרולוג- לפנות גם אליו. בהצלחה!

22/07/2019 | 10:37 | מאת: שומרוש

אני משתמשת במכשיר מריטה חשמלי (אפילציה, אפיליידי וכו), על גבי הבטן ההריונית שלי.. המכשיר למעשה מורט, עושה רעש חזק ורטט רב. אין בו קרינה או חום, ללא חומרים משום סוג. משך ביצוע הפעולה כ 4 דקות סה"כ. האם יש בכך סכנה כלשהי לרווחת העובר?? האם רעש ורטט חזקים מזיקים לו איכשהו???? תודה!

אפיליידי- מריטת השיער בצורה מכנית, אינו פוגע בעובר וניתן להשתמש בו במהלך ההריון. מכשיר עם לייזר אינו נבדק מספיק במהלך ההריון ועל כן אינו מומלץ

22/07/2019 | 01:01 | מאת: ניצן

האם יש הבדל בין U/L לבין IU/L ?

U מסמן יחידות של חומר כלשהו שנקבעו במעבדה האות i זה קיצור למילה international כלומר יחידה בין לאומית אלו ערכים מוסכמים במעבדות.

21/07/2019 | 22:49 | מאת: ענת

ערב טוב בבדיקה היום אורך צוואר הרחם היה 23 ואני בשבוע 29. האם זה תקין? תודה רבה

אורך תקין של צוואר נקבע מעל 25 ממ עם זאת יש משמעות לסיבה למה בוצעה המדידה- האם היו צירים או מדידה אקראית, מה היה אורך תעלה הקודם ומה היה ההריונות קודמים. כמו כן לעיתים יש שונות בין בדיקות. כדאי לעשות מעקב לפי ההמלצות שיתן רופא מטפל. בהצלחה!

22/07/2019 | 09:09 | מאת: ענת

תודה על התשובה המהירה. זה הריון ראשון לכן אין השוואה . לא היו צירים בדקנו כי לפני חודש פלוס היתה הפרשה חומה ומאז הרופא הפרטי בודק כול שבועים. הוא החליט לתת לי אוטרוגסטן 200 פעמים ביום ליתר ביטחון והשאלה אם זה לא הרבה מידי 400 ביום? תודה

21/07/2019 | 22:07 | מאת: קרן

שלוםרב, האם מומלץ לבצע בשבוע 28 חיסון לשעלת והאם חיסון זה מכיל מרכיב פניצילין? בברכה ותודה , קרן

מומלץ ולא מכיל פניצילין

21/07/2019 | 19:42 | מאת: מיכל

בסקירת מערכות 1 שביצענו באופן פרטי אצל רופא מומחה הוא ציין כי נצפה TR ו MR בלב ובדר"כ זה מסתדר עד הסקירה המורחבת. לא ניתן הנחייה מפורשת לביצוע אקו לב עוברי. האם יש צורך שנעשה עוד לפני הסקירה המורחבת?

אם אמר לכם שזה יסתדר כנראה שזה זניח ואם לא ביקש אקו לב עובר תסמכו על הרופא המומחה שלכם...

21/07/2019 | 17:50 | מאת: אנונימית

היי אני שבוע 6.5 נצפה היום שק באולטרסאונד ללא גבולות ללא חלבון והרופא ביקש שאעשה אולטרסאונד בעוד שבןע, אני ממש בלחץ למי זה קרה והכל היה תקין? בנוסף, עשיתי בדיקת בטא לפני 5 ימים היה 768 והיום ביצעתי שוב ויצא 793 לא הכפיל... אודה לעזרתכם

אתקצת לפני שבוע 6 אם אכן ההריון תקין, אכן באולטרסאונד בשבוע הבא תוכלי בוודאות לדעת, שיהיה בהצלחה

22/07/2019 | 18:18 | מאת: אנונימית

ומה לדעתך עם הבטא שלא הכפילה את עצמה? לא בעייתי?

21/07/2019 | 14:41 | מאת: אנונימית

היי, מה מומלץ נגד צרבות? גם תרופות ללא מרשם יתקבלו בברכה תודה מראש

יש ארסנל עצום של תרופות ללא מרשם, חלקן מבוססות על ג'ינג'ר, חלקן על שילובים שונים של ויטמינים וחומרים מעכבי בחילה ואפילו קרח מרוסק ובכלל... הכל לגיטימי כל עוד מותר בהריון ועושה לך טוב, בחלק של תרופות המרשם מאוד פופולרית היום דיקלקטין אבל אם זה לא עוזר אפשר לקחת פראמין ואפילו זופרן

היי בת 29, אחרי שימוש של עשר שנים,הפסקתי גלולות בחודש פברואר. מאז המחזור לא סדיר. מחזור ראשון ב-18.4 , מחזור שני ב-7.6. בדיקות הורמונליות תקינות. ב-2.7 בדיקת ביוץ ביתית הייתה חיובית. שבוע לאחר מכן היה לי הכתמות חומות במשך כמה ימים. טרם קיבלתי מחזור, בבדיקת דם היום ה-21.7 בטא 6, מה זה אומר? מה עליי לעשות עכשיו?

לחזור על הבדיקה בעוד שבוע

21/07/2019 | 09:43 | מאת: שירה

שלום שתיתי שלוק אחד מיין של קידוש של 15 אחוז אלכוהול. האם זה מסוכן? האם יש להימנע? אני בשבוע 20. תודה

שלום שירה, לא הוגדר רף חד משמעי ממנו עולה הסיכון לפגיעה עוברית כתוצאה מחשיפה לאלכוהול. עם זאת, כמות הצריכה כפי שתיארת היא נמוכה ביותר והסיכוי לפגיעה כתוצאה מצריכה חד פעמית בכמות זו הוא קלוש ביותר. ממליצה להמנע מצריכת אלכוהול נוספת בהמשך ההריון. בהצלחה!

21/07/2019 | 07:46 | מאת: איולה

שלום, אני בשבוע 17 . ברצוני לשאול כמה שאלות.. 1. האם באמת קיים סיכון לעובר במקלחת חמה? שומעת גרסאות שונות... מתקלחת במים רותחים גם בקיץ.. רגילה לתחושת סחרור קלה ביציאה מהמקלחת. האם זה אכן מסוכן?? 2. תחושת חום והזעה בישיבה בחוף הים.. איך יודעים מה הגבול בו יש להמנע משמש/חום ?? האם יש פרק זמן מסויים שמותר באופן רשמי? 3. אני נוטלת מידי יום פרנטל. כדאי להוסיף משהו מעבר? אומגה 3 ? ויטמין כלשהו? 4. האם לאחר מאמץ, כמו נקיון ושטיפת רצפה, לגיטימי להרגיש כאבים בבטן תחתונה למשך כמה שעות?? או שזו נורת אזהרה כלשהי?

שלום איולה, 1. החשש העיקרי ממקלחת חמה הינו מעליית טמפרטורת הגוף לרמה שעלולה לסכן את העובר. נכון להיום לא הוכח סיכון לעובר במקלחת בטמפ' של עד 40 מעלות למשך מקסימלי של 20 דקות. עם זאת, לא ממליצה על טמפ' כזו שגורמת לך לחוות סחרחורת. 2. חשיפה מוגזמת לשמש ובטח בחום של הקיץ בארצנו אינה מומלצת בכלליות, ובפרט בהריון. ממליצה להיות תמיד באזור מוצל, להשתמש בתכשירי הגנה ולהקפיד על שתיה מרובה. 3. יש להיוועץ ברופא נשים מטפל לגבי הצורך בתוספים נוספים, כיון שכל מקרה לגופו. 4. כאב בטן לאחר פעילות מאומצת עלול להיות נורת אזהרה. יש למתן את הפעילות הגופנית באם גורמת לכאבים ולדאוג למנוחה במהלכה. במקרה של כאב חריג ממליצה לגשת לבדיקה.

19/07/2019 | 11:29 | מאת: הריונית

שלום רב, אני בשבוע כמעט 21 ויש לי דימום מהאף לאורך כל ההריון עד כה. הדימום עצמו הוא לא מאסיבי ונמשך כמה דקות, אך לפחות פעם בשבוע. האם מצב זה תקין? והאם מצריך התייעצות עם רופא?

דימום מהאף הינו תופעה נפוצה בהריון. ניתן גם לבדוק במסגרת רופא אף אוזן גרון באם התדירות עולה. המשך הריון קל