פורום הריון ולידה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
הפורום נועד לתת תמיכה לנשים בהריון, מענה מקצועי לכל השאלות בתחום הריון ולידה. ביצוע בדיקות בהריון, מתי להגיע לחדר לידה, ניתוחים קיסרים, הריון בסיכון גבוה ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
32687 הודעות
31742 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה

31/08/2019 | 10:31 | מאת: אראלה

עובר ראשון גודל 39.8 עובר שני 27.6 קראתי שזה טווח הנורמה (26-37) אך האם הפער ביניהם תקין? האם זו כבר אינדיקציה להתפתחות של כל אחד מהם?

יתכנו פערי גדילה בין תאומים, בעיקר אם מדובר בתאומים לא זהים. בכל מקרה יש צורך בהמשך מעקב. במסגרת הסקירה המוקדמת תבוצע הערכת משקל ובהתאם לממצאים תקבלי הנחיות לגבי הצורך במעקב נוסף. בהצלחה!

30/08/2019 | 23:48 | מאת: שני

היי, התחלתי בימים האחרונים להרגיש תחושת נימול בכף היד, כאילו שהאצבעות ״נרדמות״. זה לא מאוד מפריע בינתיים ולא כואב, סתם קצת מציק. אני יודעת שתסמונת התעלה הקרפלית עלולה לגרום לכך אצל נשים רבות במהלך ההריון, אבל ראיתי שזה צפוי בעיקר בשליש השלישי, אז רציתי לשאול האם זה תקין שזה קורה לי כבר בשבוע 25? תודה רבה!

תסמונת התעלה הקרפלית היא שכיחה מאוד בהריון ויכולה להופיע גם בשבוע 25. עם זאת, לצורך וידוא האבחנה והערכה יש לגשת לבדיקת רופא משפחה. בהצלחה

30/08/2019 | 19:42 | מאת: הילה

שלום ד"ר. אני בת 34 בהריון בשבוע 19 אחרי ivf עשיתי בדיקת חלבון עוברי שיצאה 1:1900 סיכון תסמונת. עשיתי גם פנורמה מורחבת ויצאה 1:10,000 האם אפשר וצריך לסמוך על הפנורמה? הרופא לא המליץ על מי שפיר. בנוסף בשבוע 16 משקל העובר היה 170 ונאמר שהוא גדול. האם זה מדאיג או תקין? אני קצת מודאגת מזה אשמח לעזרה תודה רבה

היי הילה, בדיקת פנורמה הינה בדיקת סקר טובה מאוד לזיהוי סיכון מוגבר לתסמונת דאון. יעילות הבדיקה בהערכת הסיכון לתסמונות אחרות הוא נמוך יותר וכלל ההפרעות הגנטיות שנבדקות בבדיקה זו הוא קטן יותר בהשוואה לבדיקת מי שפיר (ובפרט אם מבצעים גם צ'יפ גנטי). אם שאלתך נוגעת לזיהוי תסמונת דאון אזי שבדיקת פנורמה היא תחליף טוב למי שפיר (באמינות גבוהה כמעט כמו ביצוע מי שפיר). לגבי רוב ההפרעות הגנטיות האחרות, בדיקת פנורמה אינה מדויקת כמו בדיקת מי שפיר.. לגבי עניין המשקל- במידה והסקירה הראשונה הייתה תקינה ולא הומלץ בסיומה על בדיקות מיוחדות, איני רואה מקום לדאגה.. גשי לרופא המטפל עם הבדיקה ובמידה ויהיה צורך הוא יפנה אותך לגורם המתאים. בהצלחה!

30/08/2019 | 10:34 | מאת: אא

היי ילדתי לפני חודשים ולא קיבלתי הסבר לתופעה שהייתה לי לפני הלידה בבית החולים (הרופא אמר שהוא לא יודע ממה נבע הדימום) ביום הלידה התחילו לי צירים קטנים ודימום מסיבי (כמו של מחזור) ולא פקק רירי שבדקו אותי הייתי בפתיחה של 1.5 סה״כ בבדיקת אולטרסאונד השלייה הייתה נראית תקינה לאחר הלידה השלייה יצאה בשלמותה עברתי לידת ואקום עם זירור. במשך 24 שעות עד הלידה היו דימומים שלא פסקו קרשיות יתר הייתה תקינה גם ממנה יכול לנבוע הדימום? חשוב לי לדעת לפני ההריון הבא... דבר נוסף, האם יש בדיקות מורחבות של קרישיות דם מעבר למה שעושים דרך הקופה? האם תופעה זאת נדירה - דימום לפני לידה? תודה רבה

שלום, הפרשה דמית סביב תהליך הלידה וכמובן שלאחריה היא דבר נפוץ ולרוב מהווה חלק מהתהליך הפיזיולוגי של הלידה עצמה. קשה לייעץ ללא התרשמות ישירה מכמות הדימום שכן כמות הדימום משתנה מאוד בין אשה לאשה ולא ניתן לדעת אם ההפרשה היא בגדר הנורמה או חריגה. ראשית אני מאמינה שאילו היה צורך בהערכה מיוחדת היית מקבלת המלצות מפורטות במכתב השחרור מבית החולים. במידה ולא קיבלת המלצות מיוחדות אולם אתם עדיין לחוצה מהנושא אני ממליצה לך לפנות לרופא המטפל לצורך הערכה ושקילת הצורך בבדיקות נוספות.

29/08/2019 | 17:53 | מאת: אופיר

בשקיפות עורפית 1.3 סקר 1 nt=1.01 papa a= 1.64 free beta hcg= 3.58 סקר 2 afp=1.74 free beta hcg =5.37 ue3=0.8 free beta בבדיקה ה 2 גבוה ונרשם כי נדרש ייעוץ גנטי אציין כי בשקלול הבדיקות הראשונות והשקיפות (ללא השניות)הסיכון היה נמוך ולכן לא חושב בבדיקות השניות, אך אינני רגועה. מה משמעות החריג בבדיקה ? האם יש סיכון לתסמונת דאון? אודה להסבר

שלום אופיר ערך מוגבר של בטא בבדיקת תבחין סקר שני מהווה בדרך כלל המלצה למעקב במסגרת הריון בסיכון מאחר ואנו יודעים שזה יכול להגדיל סיכוי לסיבוכים שקשורים לשליה. הסיכוי לתסמונת דאון הוא סטטיסטי לפי שיקללו כל הבדיקות שביצעת והבדיקה האבחנתית היחידה שיכולה לתת תשובה הינה דיקור מי שפיר. לקבלת מידע מלא אנה פני לרופא מטפל. בהצלחה!

29/08/2019 | 17:53 | מאת: ליפז

שלום רב. יש נשים שמספרות שהן קיבלו מחזור כל חודש במשך כמה חודשים ובכלל התברר - שהן בהיריון. 1.האם יש באמת דבר כזה?או שמדובר על דימומים ארוכים ושונים שרק מזכירים ווסת? 2.האם לפי בטא ואול' אפשר לדעת מהו גיל ההיריון, ומתי הייתה ההתעברות בערך? 3. האם בבדיקה הראשונה של בדיקת דופק, הרופא רואה באיזה שבוע בדיוק העובר? אם לא, באיזו בדיקה כן? תודה מראש!!

היי ליפז, יש נשים שסובלות מדימומים במהלך ההריון ועל כן עלולות לטעות ולחשוב כי אינן בהריון. הדימומים אינם סדירים כמובן.. ביטא בהריון יכול לתת אינדיקציה בלבד אך לא שבוע מדויק שכן ישנו טווח תקין בכל גיל הריון ( ולא רמה מסויימת) אך בעזרת אולטראסאונד טרימסטר ראשון ניתן לחשב את גיל ההריון לפי גודל העובר, כך למשל בבדיקת הדופק - CRL

28/08/2019 | 17:24 | מאת: אורית

היי. אני ב"ה חודש שישי הריון ראשון. עד עכשיו אכלתי מיונז בכל מהלך ההריון כמעט כל יום. הבנתי שאם רשום שזה מביצים מפוסטרות אז מותר. והיום גילתי שעדיף להמנע ממיונז קנוי. האם יש בזה סיכון??? אשמח לתשובה

שלום אורית אם המיונז עשוי מביצים מפוסטרות לא אמורה להיות בעיה באכילתו. בהצלחה

בבדיקת שקיפות עורפית נאמר לי שnt: 1.9 והסיכון המשוקלל של הגיל והשקיפות בלבד 1:548. בבדיקה ביוכימית: Papp-a 1.59 Free Bhcg 0.98 לתסמונת דאון: הסיכון לפי גיל בלבד: 1:240(בת 37) הסיכון המשוקלל של השקיפות הגיל והבדיקות הביוכימיות: 1:460 לטריזומיה 18: 1:10,000 בהערה נכתב שבגלל הגיל הסיכוי לתסמונת דאון גבוה ועלי לפנות לייעוץ גנטי. בכל מקרה התכוונתי מפאת גילי לעשות בדיקת מי שפיר לאחר סקר וסקירת מערכות שליש שני, אבל האם משהו בתוצאות הביוכימיות לא טוב או בטווח לא תקין? הסיכוי שניתן לי על סמך השקיפות בלבד היה טוב יותר, האם ישנה בעיה? אני מאוד דואגת. תודה מראש

ליתר דיוק: nt: 1.9mm (1.67 mom)

שלום דנה מדובר בבדיקות סטטיסטיות לגילוי תסמונות בהריון ומושפעות גם מהגיל. כתלות בתוצאה יש הנחיות לפיהן ממליצים או לא לבצע בדיקות נוספות כמו מי שפיר שהיא בדיקה אבחנתית. רק לפי גילך ישנה המלצה לביצוע מי שפיר ובדיקת השקיפות ותבחין הדם מוסיפות להסתברות. כדאי לקבל מידע מלא מהרופא המטפל. בהצלחה!

שאלתי את הרופאה אך היא לא ענתה באופן ברור והייעוץ הגנטי רק עוד שבועיים. האם בדיקות הדם לא תקינות או בתחום הנורמלי אך לא אופטימלי? מה הסיבה לכך שהסיכון עלה כתוצאה משיקלול בדיקות הדם, ביחס לסיכון שמתבסס על הגיל והשקיפות בלבד?( למשל, הבנתי מקריאה אונליין ש1.67 nt mom זה נורמלי אבל לא אופטימלי ורצוי היה שהשקיפות היתה נמוכה יותר, מה בנוגע לpapp-a והבטא החופשית) תודה

27/08/2019 | 14:09 | מאת: ח

שלום שבוע 15 ישנה בדרך כלל רק על צד שמאל אך לפעמים מתוך שינה מתעוררת על הגב. יצא שישנתי כמעט שעתיים על הגב וחוששת. האם הדבר בעייתי?

הדבר אינו בעייתי כלל, בעיקר בשבוע הריון זה.. כשמדברים על ירידת לחץ דם בשל ירידה בהחזר הוורידי עקב לחץ של הרחם הגדול על כלי הדם , מדובר על טרימסטר שלישי וסוף ההריון..

שלום, לפני כ5 שבועות ילדתי לידה ראשונה בלידה שהסתיימה בואקום (העובר היה מעל 4 קילו למרות הערכות משקל נמוכות יותר, ונקלע למצוקה לקראת סוף הלידה). בעקבות ירידה בהמוגלובין לאחר הלידה (14 בתחילת הלידה, 9 אחריה) ביצעו אולטראסאונד לפני השחרור בו נצפו קרישי דם ברחם עם סבירות בינונית לשאריות שליה. טופלתי בציטוטקס ונקבעה לי ביקורת שאריות שליה 6 שבועות לאחר הלידה (שבוע הבא). כיום, 5 שבועות לאחר מכן, הדימום הנרתיקי טרם הפסיק, ונראה כי הוא מתגבר בהנקה- האם זה קשור לחשד לשאריות שלייה? האם זה תקין שדימום יימשך 5 שבועות לאחר הלידה? (הוא כן ירד בכמות לכמות של מחזור חודשי) בנוסף, יש לי עדיין כאבים היכן שתפרו אותי (התפרים עצמם נמסו, ההצטלקות שנוצרה מכאיבה) וכאבים בעצם הפוביס ובעצם הזנב. האם הכאבים קשורים לדימום? האם מלבד אולטראסאונד לבדיקת שאריות שליה יש צורך בבדיקות נוספות? האם יש משהו שאני יכולה לעשות להקלה בבית? (תרגילים עבור הכאבים בעצמות וכ'ו...) תודה מראש!

היי, במידה ועדיין דימום של ממש יש צורך באולטראסאונד לבדוק הימצאות של שארית שליה.. דימום מהרחם אכן מתגבר בהנקה בשל התכווצות הרחם בזמן הנקה. שארית שליה יכולה לצאת לפעמים לבד אך לפעמים יש צורך בהיסטרוסקופיה להוצאתה. האם הדימום פסק והתחדש? לגבי הכאבים- בנוגע לכאבי הפוביס ועצם הזנב בהחלט ניתן לבצע פעילות גופנית מתונה או לפנות לרפואה משלימה ככירופרקט או פיזיותרפיסט להקלה ואין קשר לשליה וכדאי להתייעץ עם רופא המכיר את הרקע שלך טרם לכן. מומלץ לפנות לבדיקת רופא מטפל לגבי בדיקת התפרים תרגישי טוב!

תודה רבה! הדימום מדי כמה ימים מפסיק לכמה שעות עד יממה וחוזר.. ביקורת בהקשר של שאריות שלייה יש לי באמת ביום שני, נראה מה יגידו. תודה רבה!!

27/08/2019 | 12:02 | מאת: אורנה

היי, יש לי קצת קושי לחשב את הביוץ.. מה שקורה לי במחזורים האחרונים שהמחזור מתחיל דימום ממש ממש קל ברמה של ניגוב בלבד בלי למלא פד בערך כשלושה ןאז יש דימום כחמישה ימים. האם עלי בחישוב להשיב את ה3 ימיפ הראשונים? תודה!

שלום אורנה היום הראשון לווסת נחשב כיום הדימום הראשון. עוצמת הדימום יכולה להשתנות. בהצלחה

שלום ווסת אחרון היה ב16.9.19וסיומו ב22.06.19 שאיבה היתה ב09.07.19 והחזרה היתה ב 11.07.19וב 25.07.19 קבלתי תשובה חיובית שאני בהריון עכשיו באיזה שבוע אני ואיך מחשבים לפי מה תודה

בהנחה שמדובר בהחזרה של עוברים טריים מהשאיבה הנוכחית (עוברים יום 2) מחשבים את גיל ההריון לפי הפחתת 14 יום מתאריך השאיבה. כלומר תאריך ווסת אחרונה 25.6. לפי זה גיל ההריון סביב שבוע 9 ו4 ימים. יש לוודא שגיל ההריון תואם גם לגיל הריון לפי סונר. בהצלחה.

26/08/2019 | 20:28 | מאת: מורני286

שלום ,שבוע 35+2 בבדיקת us נמצא ריבוי 270 ממ .אחוזון 95. סוכרת הריונית 50 תקינה . מי שפיר וציפ גנטי תקינים בשבוע 18 תקינים אילו בדיקות המשך על הרופא לשלוח אותי ? האם ישירות להעמסה 100 ? יש אפשרות שיוותר על העמסה של 100 ויאמר שהמדדים לא גבוהים מאד? תודה

ריבוי מים בין AFI250-300 נקרא ריבוי מים קל- mild. במקרה כזה יש להפנות לבירור הכולל העמסת סוכר גדולה של 100 וסקירה מכוונת.. לא כדאי לוותר על ההעמסה של 100 שכן סכרת הריון הינה אחת הסיבות המובילות לריבוי מים קל ויש לה משמעות להמשך ההריון.. בהצלחה!

26/08/2019 | 12:55 | מאת: OR

היי, האם מריחת גל אלוורה לאחר חשיפה לשמש , שנקנה בסופר פארם יכול להזיק? במידה ואסור להשתמש במה כן ניתן?

אין מניעה ממריחת ג׳ל אלוורה בהריון

26/08/2019 | 12:43 | מאת: מור

שלום רב, בבדיקת דם לגילוי הריון יצא בטא 13,338. עשיתי אולטרסאונד וכרגע רואים רק שק הריון ללא עובר. האם זה תקין? כי לפי המספר הגבוה זה אמור להיות שבוע 6 ואז כן רואים עובר ודופק. או שאני טועה. קצת קשה לי לדעת מה גיל ההריון כי אני מטופלת פוריון אבל הייתי לפני היסרטסקופיה ניתוחית ובדקתי יום לפני הניחות בדיקת הריון ויצא חיובי וניכנסתי להריון טבעי....עדיין לא עשיתי החזרת עוברים...ולא שום דבר שקשור לנושא. בתאריך 26.7 הזרקתי אוביטרל....בתאריך 5.8 קיבלתי מחזור שהיה יחסית כבד וארך כ6 ימים עשיתי בדיקת ביוץ ביתית בתאריך 15.08 ויצא ביוץ חיובי....וכניראה ששם ניקלטתי להריון טבעי מבלי העוברים המוקפאים. הרופא אומר שזה לא הגיוני ושזה קרה קודם אבל זה שרואים רק שק זה אומר שזה ממש חדש ... כבר הלכתי לאיבוד ולא יודעת אם זה טוב או רע שיש רק שק הריון כרגע ובטא 13,338

שלום מור בערך בטא כזה אכן מצופה לראות יותר משק הריון אם ההריון תקין. יש לבצע מעקב מול רופא מטפל ולקבל ממנו הנחיות. בהצלחה

שלום רב, הריון ראשון שבוע 13+5 ביומיים האחרונים כאבי בטן תחתונה קבועים מידי כמה דקות מתגברים (לא כאבי מתיחה של הרחם שאני רגילה לחוות) ללא דימום או תופעות נוספות לאחר בדיקה במוקד נשים וUS נמסר שהכל תקין. בכל זאת חשש ממחלה סמויה/ דלקת/ בעיה בהריון. האם יש ממה לחשוש?

היי, חסרים לי נתונים נוספים באנמנזה- האם יש שלשולים, הקאות, חום, תלונות במתן שתן כצריבה או דחיפות.. תלונות כפי שתיארת יכולות להגיע ממקורות שונים. טוב שפנית למוקד ווידאת כי בסונר הכל תקין אך מומלץ לפנות לרופא מטפל במידה והמשך התלונות תרגישי טוב!

25/08/2019 | 15:35 | מאת: מיכל

שלום רב, אני בתהליך IVF- שאיבה והחזרה שאמור להתקיים בנובמבר. הזמנתי כרטיסים לתאילנד באוקטובר ועכשיו הבנתי מחברה שאסור לטוס לתאילנד לפני הריון בגלל חשש לזיקה. האם נכון? האם עלי לבטל את הנסיעה?

שלום מיכל מומלץ להתיעץ עם מרכז למטייל לגבי הנחיות פרטניות לכל מדינה. בהצלחה

25/08/2019 | 14:24 | מאת: שרון

שלום, שבוע 35 wbc 17.4 . בדיקת שתן תקינה, אין חום או תסמינים ותרבית שלילית. אציין כי מתחילת ההריון הערכים נעים בין 12-17. האם הגיוני בהריון? הייתי במיון יולדות ולא התרגשו כלל אך גם לא קיבלתי הסבר לתוצאה הגבוהה. כמו כן, בשבועיים האחרונים אני ממש מתעייפת אחרי כמה דקות של הליכה ממושכת- נורמלי בשבוע כמו שלי?

שלום שרון עליה בירה הלבנה הינה תקינה בהריון ויש נשים אצלן זה יותר משמעותי מאחרות. עם זאת כל מקרה לגופו לכן הכי נכון לקבל מידע מהימן מרופא מטפל המכיר אותך. בדומה לעניין ההתעייפות לאחר הליכה בהריון מתקדם שיכול להיות תסמין תקין או סימן לבעיה.. המשך הריון קל

24/08/2019 | 23:15 | מאת: מירי

אני שבוע 23 עם כאבים חזקים מהגב התחתון כלפי מעלה בצד ימין ומקרין לבטן . הייתי היום במיון ושחרורו אותי ואני עדיין סובלת מכאבים מצטרפת תמונה של המוניטור רוצה לדעת האם רואים צירים?

יקירה לא ניתן לראות את התמונה המצורפת.. אם עדיין מרגישה בהתקשויות עלייך לפנות לבדיקת רופא בהצלחה!

24/08/2019 | 20:54 | מאת: דניאל

שלום הייתי שמח לשאול כמה שאלות של ידע. 1. קראתי שמשך הזמן של ביוץ הוא רק 24 שעות שבהם ניתן להפרות את הביצית בזרע, המשמעות היא שלאחר הביוץ, למרות שהביצית נמצאת בחצוצרה היא לא יכולה להיקלט כבר על ידי זרע? 2. קראתי שבאופן כללי(לא מדבר על יוצאי דופן) ביוץ מתרחש 14 יום לפני הוסת הבא, זה אומר שלאישה שיש לה מחזור קבוע כל חודש של 28 יום, הביוץ שלה מתרחש ביום ה 14 של המחזור? ושאר הימים (עם הפרש של 3 ימים קדימה ואחורה) הם ימים שלא ניתן להיכנס להריון? תודה רבה

שלום דניאל אכן ביוץ מתרחש בערך ביום ה 14 בווסת בת 28 יום הביצית ניתנת להפריעה במשך כ 24 שעות והזרע יודע לשרוד במערכת הנקבית כ 3 ימים לכן מומלץ לקיים יחסי מין בטווח של כ 3 ימים לפני הביוץ ועד יום הביוץ עצמו על מנת להיכנס להריון בהצלחה

23/08/2019 | 14:27 | מאת: סתיו

שלום! אני בהריון שבוע 32. עקב נשיכה בשבוע 19 קיבלתי חיסון שעלת (הכלול בחיסון טטנוס). האם אני צריכה לעשות חיסון שעלת נוסף או שהחיסון שכבר עשיתי מספיק להגן על התינוק עד שיוכל לקבל חיסון משלו?

אין צורך בחיסון נוסף במידה וקיבלת במהלך ההריון.. בהצלחה!

23/08/2019 | 01:49 | מאת: אילנה

שלום רב, היום הייתי במוניטור במוקד נשים ואחות שקבלה אותי שמה לב שלא עשיתי חיסון אנטי D בשבוע 28. יש לי סוג דם A נגטיב. מדבר בהריון שלישי ואני עכשיו בשבוע 40. שמתי לב שקבלתי חיסון כזה רק בהריון הראשון ובשני גם לא קבלתי. האם זה קריטי שלא קבלתי חיסון הזה בשבוע 28 כי בכל האתרים באינטרנט מצויין שאישה עם סוג דם שלישי חייבת לקבל חיסון הזה. חשוב לציין, שבדיקת COOMBS יצא שלילית , כלומר , תקינה. תודה מראש על התגובות.

שלום אילנה סוג דם שלילי אכן מחייב מתן אנטי D במקרה זה בודקים נוגדנים (coombs( ואז נותנים את הזריקה. בנוסף מבצעים בדיקה גם לילוד לסוג הדם. כל עוד הנוגדנים נותרו שליליים לא נוצר נזק.

22/08/2019 | 20:03 | מאת: רעות

שלום, אני בת 33 נמצאת בהריון 3 שבוע 5. היום ביצעתי בדיקות ורמת ths שלי היתה 3. אני יודעת שבהריון הערך צריך להיות 2.5... האם הערך תקין? האם צריך להתחיל לשכול לקחת אלטרוסין?

רמה תקינה של TSH הינה רמה שצריכה להיות בטווח מסוים , הטווח כתלות במעבדה.. לדוגמא בכללית בין 0.2-4.7 במידה והתשובה בטווח משמה שהבדיקה תקינה ויש צורך במעקב שגרתי בלבד.

22/08/2019 | 13:23 | מאת: ליז

שלום, אני בשבוע 25, והגיעו תוצאות בדיקות דם. יש 2 ערכים גבוהים מהנורמה שהייתי רוצה להבין מה אומרים: WBC - 11.4 NEUT.abs - 9.3 בנוסף, בבדיקת שתן יצא: ליקוציטים - 250. אודה לתשובה האם זה בסדר או צריך להמשיך בירור (הרופא שלי בחופש). תודה!

בהריון הרמה של הספירה הלבנה בדם עולה באופן פיזיולוגי וזוהי תוצאה תקינה. גם בשתן ישנם לויקוציטים בשלל הפרשות שונות התקינות בהריון ויש לוודא שהניטריטים תקינים ותרבית שתן שלילית.

22/08/2019 | 12:28 | מאת: נופר

האם מותרת לשימוש בהריון? הרופא משפחה שלח לי מרשם למשחה לדלקת בעין וכתבתי שאני בהריון והוא גם מודע לכך אך שקראתי בעלון ובאינטרנט רשום שזה לא מומלץ בהריון. האם עליי לדאוג? תודה

בכל נושא של תרופות המותרות בהריון יש להתיעץ עם המרכז הטרטולוגי.

שלום, אני רוצה להתחיל להיכנס להיריון. הייתי אתמול אצל רופאת נשים והיא אמרה לי שהיא רואה ביוץ שמתחיל מצד ימין. מה זה בעצם אומר? שאני מבייצת? מה המשמעות של מהצד? הוא אמור להגיע לאמצע בהמשך? אתמול הייתי שלושה ימים אחרי סיום מחזור שנמשך שבעה ימים. כשהייתי צעירה היו לי דימומים ורופא נשים אמר לי שהדימומים נגרמים כתוצאה מביוץ שמתרחש אציל פעמיים בחודש. היום אני אחרי גיל 40. ואין לי דימומים כבר שנים. זה אומר שאני ככל הנראה מבייצת רגיל?

הי, רופאת הנשים כנראה ראתה זקיק שחלתי בגודל המתאים להיותו לקראת ביוץ. ישנן 2 שחלות והביוץ יכול להתרחש מכל אחת מהן ואין משמעות לצד. הן אמורות להיפגש בזרע ולעבור דרך החצוצרות לרחם. אם הווסתות סדירות והרופאה במעקב זקיקים ראתה כי יש זקיק לפני ביוץ אז הביוץ תקין. בהצלחה!

22/08/2019 | 01:10 | מאת: עביר

שלום ווסת אחרון היה ב16.9.19וסיומו ב22.06.19 שאיבה היתה ב09.07.19 והחזרה היתה ב 11.07.19וב 25.07.19 קבלתי תשובה חיובית שאני בהריון עכשיו באיזה שבוע אני ואיך מחשבים לפי מה תודה

שלום עביר בהנחה שההחזרה ב 11.7 היתה של עובר בן 3 ימים אזי הביוץ כביכול היה 3 ימים קודם והווסת המחושבת ב 25.6. לפי כך נכון להיום מדובר בשבוע 9+5 בהצלחה

22/08/2019 | 00:30 | מאת: שחר

היי, רציתי לדעת האם אחוז שומן נמוך מידי יכול להשפיע על תוצאות בדיקת הריון (דם ושתן)? זאת אומרת לקבל תוצאה שלילית על אף שהיא בעצם חיובית? אני חווה המון תופעות לוואי כמו בהריון ובנוסף הוסת האחרונה לא הגיעה.. מה כדאי לעשות?

אחוז שומן נמוך אינו משנה את התוצאה. עלייך לפנות לבדיקת רופא לבדיקת התופעות. סופש נעים

21/08/2019 | 18:26 | מאת: אפרת

שלום שבוע 18 כבר איזה שבועיים יש לי כאבי ראש כל יום יש ימים שאני לוקחת אקמול אחד ויש ימים שאני לוקחת 2 לפי רמת הכאב האם כאב הראש בכמות כזו הוא תופעה הנובעת מההריון? האם זה תקין לקחת אקמול תקופה כזאת ארוכה? (מציינת שאני מטופלת במדללי דם וקלונקס במקביל) תודה

הי, כאבי ראש של שבועיים אינו דבר שבשגרה, עלייך לפנות בהקדם לרופא לבירור התופעה.. אין מניעה מנטילת כדור או שניים של אקמול ביום אך לא לאורך זמן גם בשביל בריאותך. תרגישי טוב ואנא פני לבדיקת רופא לבירור

21/08/2019 | 10:27 | מאת: אנונמית

היי -בטח 10800 בתחילת שבוע 5,מעידה על התקדמות לא טובה?

בדיקה חד פעמית אינה יכולה לתת תשובה לשאלתך. ייתכן ומדובר בהריון מתקדם יותר ותיאורך לא נכון. יש לבצע בדיקת אולטראסאונד וביקורת רופא מטפל בהצלחה!

20/08/2019 | 23:49 | מאת: אופיר

ערב טוב, שבוע 18, בבדיקות דם מעט חריגה בתפקודי כבר שהולכים ומשתפרים (היה סביב 40 כשהטווח הוא עד 30) חלבון בשתן (איסוף) היה 198 ירק ל 178 טסיות 180 המוגלובין 12.3 לחץ דם 120/75 (כמה מדידות שונות) ללא חום, כאבי ראש בשעות הצהריים מרגישה ״יציאה״ של הבטן ובשעות הערב ממש מורגשת נפוחה מתוחה וקשה התחושה מופיעה דווקא בבטן עליונה אין כאבים נוספים. מטופלת בכדורים: קולכיצין וסלאזופירין האם התופעה הזו של התקשות ונפיחות הגיונית ? האם מצריך בדיקה? תור לרופא רק בעוד חודש.... אודה להכוונה

שלום אופיר הבדיקות שעשית אינן בדיקות שגרה בשבוע 18 כלומר היתה סיבה כלשהי לביצוען.. לכן ממליצה להיוועץ ברופא שהפנה לבדיקה לגביי משמעות התוצאות.

20/08/2019 | 18:27 | מאת: איילת

היי, אני בשבוע 6 להריון. אין לי תופעות בכלל! לא בחילות לא רגישות לא מרגישה שום דבר שונה. האם זה תקין? מעיד על משהו?

שלום איילת קיום או העדר תופעות לוואי לא מעיד על תקינות הריון.

20/08/2019 | 13:58 | מאת: סתיו

היי אני שלושה שבועות אחרי לידה רגילה עם תפרים , שכבר החלימו ודימום שעוד מעט יספק , הוא לראות הסוף . רציתי לדעת מתי מותר לקיים יחסי מין לאחר לידה ?

שלום סתיו מומלץ להמתין לביקורת רופא נשים שלרוב מומלצת 6 שבועות לאחר הלידה. מזל טוב!

שלום רב לצוות הרופאים בהמלצת רופא הנשים שלי התחלתי לקחת את פריג'נטלי מולטי ויטמין אך לא מצליחה לבלוע ואם כן גורם חבילות הוראות מה עושים ?

שלום גילי אנא היוועצי הרופאת למציאת חלופה מתאימה. המשך הריון קל

20/08/2019 | 12:28 | מאת: גל

שלום בעוד יומיים יש לי העמסת סוכר 100 גרם. האם יש להעמיס ביומיים האלו פחממות או שעלי להתנהג רגיל? תודה על מענה גל

שלום גל, יש להתנהל כרגיל ולהגיע בצום להעמסה.

19/08/2019 | 19:11 | מאת: אנה

גיליתי אתמול שאני בהריון ואני משערת שאני שבוע 4 או 5 (פעם אחרונה וסת הייתה במאי וטרם עשו לי אולטרסאונד). הזוגיות עם בעלי 6 שנים והוא סובל מהרפס בשפתיים פעמיים בשנה. טפו טפו מעולם לא התפרץ לי ואני לא יודעת אם אני נשאית. היום אכלנו בטעות מאותו המזלג - האם יש סיכון לעובר במידה ופתאום יתפרץ לי ההרפס בפעם הראשונה? ומה הסיכוי שזה יקרה אם זה לא קרה עד עכשיו ב6 שנים האחרונות?

אין סכנה לעובר גם במידה ותהיה לך התפרצות של הרפס בשפתיים. לציין שמעל 90 אחוז מהאוכלוסיה נחשפו להרפס סימפלקס 1 וברובם פשוט לא מבטאים זאת בפצעים . סופש נעים

19/08/2019 | 14:42 | מאת: דניאלה

שלום רב, ביצעתי בדיקת דם ורציתי עזרה בפענוח התוצאה (הרופא שלי אינו זמין), האם מדובר בהריון.....? BHCG QUANTITATIVE 174 IU/L תודה מקרב לב.

אכן מדובר בהריון:-) יש לפנות לרופא מטפל להמשך מעקב.. שיהיה בהצלחה!

שלום רב ביום חמישי ביצעתי מעקב זקיקים והרופא טען שנועד הביוץ עבר לפי בדיקת דם ולפי אולטראסאונד ביום ראשון חזרתי שוב לביקורת ואכן הרופא אמר שישנה נסיגה של הזקיקים שנשארו .כלומר היה ביוץ היום ביצעתי בדיקת ביוץ ביתית כי חשבתי כאבים בצד כמו לפני ביוץ תוצאה הייתה חיובית האם ייתכן שיש ביוץ? האם ייתכן שהרופא טעה? אלו ערכים בבדיקת דם מראים ביוץ? למרות שבבדיקת גם אחרונה אני רואה רק ירידה במדדים ולא עליה. אשמח להתיחסות

שלום קרן הבדיקות הביתיות מזהות lh מעל רמה מסויימת. הערך נותר מוגבר גם כמה ימים לאחר הביוץ. בהצלחה!

19/08/2019 | 10:28 | מאת: ענת איתן

היי, במידה ושותים אלכוהול ובתינוק על הנקה מלאה, אחרי כמה זמן ניתן להניק לללא חשש שהאלכוהול עוד נמצא במערכות הגוף? תודה ענת

שלום ענת מומלץ להיוועץ במרכז הטרטולוגי.

18/08/2019 | 23:28 | מאת: קובי

שלום רב, אשתי בשבוע ה13 להריון וביומיים האחרונים סובלת מכאבי בטן חזקים. בבדיקה של מיון נשים, אולטראסאונד ובדיקות דם יצא כי הכל תקין עם העובר אך יש חריגה ברמת העמילאז (מוגבר). יש לציין שהעמילאז שלה מוגבר כבר שנים. האם יש סכנה בכך שמחייבת התייחסות מיידית או שאפשר להימנע מהמתנה ממושכת במיון כרוגי ובדיקה בהמשך (לאחר ההריון)?

שלום קובי כאבי בטן חזקים דורשים בירור מעבר לתקינות הריון בפרט אפ בדיקות המעבדה לא תקינות. רפואה שלמה

18/08/2019 | 20:16 | מאת: גל

שלום פרופ׳ עשיתי היום העמסת סוכר 50 גרם. התוצאה 145. האם מדובר בסכרת? אני בלחץ מהתוצאה. חשוב לי לציין שאתמול הייתי בלחץ נפשי רב. יש אולי קשר לתוצאה? מתי מומלץ לבצע את הבדיקה של ה100 גרם? תודה על מענה גל

העמסת סוכר של 50 הינה בדיקת סקר, משמעה שאינה נותנת אבחנה של סכרת אך במידה והתוצאה מעל 140 יש לבצע בדיקה אבחנתית שהינה העמסת גדולה של 100. על כן אל תיכנסי כעת ללחץ, פשוט תבצעי בהקדם את ההעמסה הגדולה.. בהצלחה!

18/08/2019 | 12:26 | מאת: טל

שלום, אני בשבוע 35 וכבר יותר משבוע יש לי תחושת שריפה מתחת לשד שמאל בחיבור לבטן. אין סימנים חיצוניים וההרגשה היא פנימית. מורגש מאוד גם כשאני בלי חזייה ובכל תנוחה שאני נמצאת (שכיבה, ישיבה, עמידה). האם זה דבר שקורה בהריון בדרך כלל או שאני צריכה ללכת לבדיקה?

18/08/2019 | 12:28 | מאת: טל

מתקנת - מתחת לשד ימין

סביר להניח שזה קשור בגודש שכבר מתחיל להיות יותר משמעותי-סביר מאוד, בכל מקרה הרבה לא יעשו עם זה עד שלא תלדי וזה די בקרוב...תנסי להבדיל מבית החזה, שכיחים מאוד כאבים בצלעות וברקמות סביב הצלעות

17/08/2019 | 17:07 | מאת: אילנה

שלום רב, אני בחודש תשיעי , בשבוע 39 וזה ההריון השלישי שלי. כבר תקופה (משהו כמו חודשיים) יש לי תחושה מוזרה מידי פעם, התינוק זז בבטן בצורה מוזרה, זה מרגיש כאלו הוא מקבל זרם חשמלי ובטן רועדת, אפשר גם להגיד שזה נראה כמו פרקוס של שתי שניות. חשוב לי לציין שכל הבדיקות שעברתי היו תקינות וגם הערכת משקל אחרונה מלפני שבוע ימים. האם מדובק בתנועות תקינות וזה קורה מידי פעם בהריון או שיש צורך בבירור יותר מקיף ? תודה מראש,על התייחסות.

אין זרמים וכנראה גם לא פרכוסים בטח לא של שתי שניות, גם לא בשבועות האלה, נשמע לי בסדר האמת, את ממילא צריכה להתחיל מעקב מוניטורים בימים הקרובים, תתחילי כבר מחר

17/08/2019 | 12:18 | מאת: גל

שלום יש לי מחר העמסת סוכר. האם אני צריכה לאכול משהו לפני הבדיקה? מומלץ? תודה גל

אם זו העמסה של 50 את אוכלת רגיל, אם העמסה של 100 את אמורה להיות בצום 8 שעות

17/08/2019 | 02:28 | מאת: דנה

שלום, אני בשבוע 8 ומתכננת לטוס לאירוע משפחתי בחו"ל ואשהה שם משבוע 10 עד 14. אני יודעת שבעיקרון אין מניעה לטוס בשבועות האלה בהריון רגיל אך רציתי לדעת האם יכול להיות סיכון לעובר במקרה שאני טסה למקום גבוה ואשהה שם שבועיים (2600 מטר ליתר דיוק). תודה רבה!

כי...במקומות כאלה לא נולדים ילדים... ואין עוברים שמתפתחים, לא יקרה לו כלום, לא צריכה להיות בעיה

האם יש סכנה לעובר באכילה של לחם עם עובש? אני בשבוע 8 והיום פתאום שמתי לב שבחבילת הפיתות שאכלתי מהן ביומיים האחרונים יש מלא עובש. הפיתות חומות ולכן לא שמתי לב עד עכשיו, סיכוי גדול שאכלתי בטעות חלקים עם עובש. האם זה מסוכן לעובר? מה אני צריכה לעשות?

אם לא קרה לך כלום לא יקרה גם לעובר...תהיי אחראית יותר והכל יסתדר

16/08/2019 | 16:29 | מאת: נ

שלום, אני בת 29 ומתכננת לנסות להיכנס להריון בקרוב. בילדותי עברתי את שני חיסוני MMR כמו שנדרש. ביצעתי בדיקות לקראת ההריון ויצא שאין לי נוגדנים לאדמת למרות החיסון בילדות. האם אני צריכה לחזור על החיסון או שאם חוסנתי כנדרש אני נחשבת למחוסנת? תודה

16/08/2019 | 16:35 | מאת: נ

.................................... .....................................

ההמלצה טרם ההריון לבצע בדיקת נוגדנים לאדמת כך שבמידה וללא רמת נוגדנים מספקת יש להשלים מנת דחף על מנת לקבל רמת חיסוניות גבוהה, זאת מכיוון שאדמת הינה מחלה הפוגעת בעובר במידה ויש הדבקה במהלך ההריון. לא ניתן להתחסן במהלך ההריון מכיוון שזהו חיסון חי מוחלש בהצלחה

16/08/2019 | 08:28 | מאת: אופיר

היי, אני בשבוע 17.1 אתמול היו לי כמה שעות של דקירות בבטן התחתונה באמצע. באו והלכו. היום בבוקר קמתי בסדר אבל החזה שלי פתאום כבר לא קשה. אני מפחדת שאולי משהו לא בסדר ולצערי לא ניתן לי מענה בקופת החולים מאחר והם עמוסים ואין תורים. בנוסף, אני בהריון ראשון עוד לא מרגישה תנועות עובר.

17/08/2019 | 15:35 | מאת: שני

אני לא רופאה, אבל עד שהם יענו- שתדעי שיש מוקד אחיות בטלפון לרוב קופות החולים, שמיועד למקרים דחופים, וגם מרפאות מוקד שאפשר להגיע אליהן בלי תור...

שלום רב, אכן יש מענה טלפוני של מוקד האחיות של קופות חולים מהם ניתן לקבל הפניה לבדיקת רופא דחופה. מומלץ להיבדק ע"י רופא

שלום, אני בהריון שבוע 6 פלוס (בערך אמצע סוף השבוע) - לפי מעקב זקיקים יודעת מתי בערך היה הביוץ- בטווח של 3 ימים. והיום הרופא באולטרסאונד ראה רק שק הריון ללא עובר או פעימות. בנוסף, בשבועיים ויומיים הבטא שהתחילה ב169 כשגיליתי על ההריון קפצה רק ל11,300 בערך. אמורה לחזור לבדיקה נוספת עוד שבוע - מה הסיכוי שההריון תקין?

שבוע טוב יש לחזור על סונר ועד אז להמתין בסבלנות. לא ניתן לדעת אחרת.

15/08/2019 | 12:46 | מאת: דנה

אני בהריון (שבוע 11+2) בספירת דם התגלו אריתרוציטים בשתן בטווח הנורמלי הגבוה(10cell/mql) כשעשרה תאים למיקרטליטר הוגדר כרף הנורמלי הגבוה. התרבית יצאה שלילית. האם זה דורש טיפול? שלחתי שאלה אך הרופאה נוטה לענות רק אחרי שבוע...

בבדיקת שתן כללית+ תרבית ולא ספירת דם כמובן.

בוקר טוב יכול לסמן על בדיקה תקינה אם זהו הממצא היחיד לרוב חסר משמעות.