פורום הריון ולידה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
הפורום נועד לתת תמיכה לנשים בהריון, מענה מקצועי לכל השאלות בתחום הריון ולידה. ביצוע בדיקות בהריון, מתי להגיע לחדר לידה, ניתוחים קיסרים, הריון בסיכון גבוה ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
32741 הודעות
31742 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה

03/10/2019 | 20:47 | מאת: עומר

שלום, אני בשבוע 13 הריון ראשון והשבוע התלוותי לאימי לבדיקת ct עם חומר ניגוד. סליחה על הבורות אך אשמח לדעת האם קיימת סכנה בכך שהתלוותי אליה לבדיקה(ישבתי מחוץ לחדר אך המתנו קרוב לארבע שעות). תודה מראש

אין שום בעיה

03/10/2019 | 14:14 | מאת: עדי

שלום, עשיתי השבוע בדיקת הריון ביתית שיצאה חיובית, והבוקר עשיתי בדיקת דם. אני אמורה לטוס בעוד יומיים, ולא הצלחתי להבין האם יש צורך לעשות שתי בדיקות דם, או שניתן להסתפק באחת. יש לי תור בעוד שבועיים לרופא נשים, האם אני יכולה לנסוע? תודה!

03/10/2019 | 14:47 | מאת: עדי

כמה פרטים ששכחתי - מדובר בשבוע 4+4. אני אמורה לנסוע לשבוע, וכמה ימים אחר כך יש תור לרופא נשים. זה בסדר שעד אז לא אעשה שום בדיקה נוספת?

04/10/2019 | 07:32 | מאת: עדי

תוצאת הבדיקה הייתה 1407, למקרה שזה רלוונטי. אשמח אם תוכלו להשיב כי אני טסה מחר...

אם תוכלי לתת לנו מעט יותר מרחב נשימה מיום טחד למענה...זה יהיה פרקטי יותר... לענייננו-לא ברור מדוע לקחת בדיקה כמותית, זה בדרך כלל שמור להריונות לא תקינים והאמת שבדיקה אחת לא אומרת כלום, 1400 זו תוצאה סבירה לגמרי לשבוע שבו את נמצאת, כל עוד את לא מדממת לא נראה לי שצריכה להיות בעיה לטוס

05/10/2019 | 09:07 | מאת: עדי

פשוט הוספתי פרטים, אני מתנצלת. לא ידעתי שההודעות כאן מפריעות לכם. עשיתי את הבדיקה שאליה הפנה אותי רופא, מן הסתם לא כתבתי בעצמי את ההפנייה. תודה על התשובה הלא נעימה. לא אמנע מכם מרחב נשימה להבא. שנה טובה :)

03/10/2019 | 07:40 | מאת: 131

היי, אני בשבוע 34 וככה"נ יש לי פטריה( גרד+צריבה). האם בטוח להשתמש באגיסטן? בנוסף, בעייתי מאוד להשתמש בנרות בלילה כי אני קמה לפחות 5 פעמים לשירותים, קרם לבד יעיל או שיש לחפש תכשירים אחרים?

את יכולה להשתמש בכל טיפול מקומי כולל טבליות

02/10/2019 | 21:12 | מאת: מור

שלום, קיבלתי אלטרולט למיגרנות וכאבי ראש, לקחתי 4 כדורים ורק אז נאמר לי שלאור העובדה שאנו מתכננים הריון אסור לי לקחת את הכדור. כמה זמן צריך להימנע מניסיון להרות לאחר הנטילה שלו??

בעייתי רק בשליש שלישי וגם אז...באופן מאוד מוגבל כך שלא נראה לי שיש לך בעיה, סוד קטן...לפעמים משתמשים בו להקאות מאוד קשות בהריון שאינן מגיבות לטיפולים אחרים...לא נראה את צריכה לחשוש

אני בשליש ראשון של הריון בסיכון עם יתר פעילות בלוטת התריס 0.09 וברזל נמוך וסודיום נמוך האם אוכל לצום יום כיפור מבלי לסכן את העובר . אני בת 46 יש לי 7 ילדים בבית ב"ה לתשובתך אודה , אסתר אברהמי

לא ברור לגמרי מדוע מדובר בהריון בסיכון, האמת היא שבשליש הראשון עניין הצום פחות קריטי פרט לעובדה שאת עלולה להתייבש בקלות יותר בגלל חוסר שתיה ומאחר ולחצי הדם נמוכים את עלולה להתעלף בקלות, אם את מאוד רוצה הייתי נוקט במדיניות של "שתיה לשיעורים" זה מאוד ובקורה התחתונה נוזלים זה החלק החשוב

02/10/2019 | 19:08 | מאת: הילה

שלום. רציתי בבקשה לדעת האם זה בסדר ליטול ברזל בטרימסטר הראשון. באתרי האינטרנט שבדקתי כתוב שלא, אבל מצד שני יש את המוצר המצורף שמיועד לנשים בכל שלבי ההריון אבל כן מכיל ברזל.. רציתי גם לדעת האם זה בסדר ליטול ביום 800 יחידות של חומצה פולית. כי המוצר הזה מכיל שני סוגי כדורים ואמורים לשתות את שניהם בכל יום- קפסולת ויטמינים שיש בה 400 יחידות, ועוד קפסולת אומגה 3 שגם מכילה 400 יחידות חומצה פולית. תודה רבה, הילה

02/10/2019 | 20:29 | מאת: הילה

משום מה אי אפשר לראות את צילום המסך של המוצר ששאלתי עליו. מצורף קישור https://www.altman.co.il/product/women/pregnancy/%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%96-9-%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D/

שלום הילה אין בעיה ליטול ברזל בכל שלבי ההריון. המינון של חומצה פולית המומלץ בהיעדר גורמי סיכון הינו 400 מקג ליום בכל תקופת גיל הפריון.

02/10/2019 | 22:28 | מאת: הילה

אשמח אם את מוכנה בבקשה להיכנס לקישור ולהגיד אם המולטיויטמין הזה טוב בעינייך (פרנטל 9). תודה רבה

02/10/2019 | 14:34 | מאת: יפעת

כתבתי פה לא מזמן על כך שהייתי צריכה להתחיל בצילום רחם וטיפולי פוריות או הזרעה. לאחר שתי בדיקות ביתיות היום עשיתי בדיקת דם ובטא יצאה חיובי 9507. פעם אחרונה שקיבלתי מחזור הייתה ב22.8. האם הבדיקה של הבטא תקינה לפי שבוע בהריון? קבעתי תור לעוד 3 שבועות לרופא נשים. זה סביר? כמו כן,ממשיכה בפעילות הספורטיבית שלי הכוללת 3 אימונים בסטודיו בשבוע וכמובן שאני מורידה חזרות ועומס לפי התחושה שלי. האם זה בסדר? זה הריון ראשון ואני דיי חוששת.

שלום יפעת טווח הנורמה לערכי בטא מאוד רחבים על פניו הערך נשמע הגיוני. בהנחה שאת חשה בטוב ואין כאבים חריגים או דימום אין בעיה להמתין לבדיקה בעוד 3 שבועות. לגבי פעילות גופנית בהריון- אם הינך רגילה לעשות ספורט אין מניעה מלהמשיך. תיהי קשובה לגופף לגבי המאמץ.

02/10/2019 | 11:30 | מאת: מעיין

שלום רב, אני כרגע בהריון השלישי שלי, כשבשני ההריונות הקודמים היו לי צירים מוקדמים משבוע 22-24 והייתי בשמירת היריון. האם סביר להניח שזה יקרה גם בהריון הזה או שזה לא בהכרח? מאוד מפחדת ושוקלת לבקש שמירה מראש כדי למנוע.

שלום מעיין עבר של צירים מוקדמים מגדיל סיכוי להישנות תופעה בהריון נוכחי. אבל, לא מחייב. רק הזמן יגיד מה יהיה בהריון הנוכחי. עליך להיות במעקב ולפעול לפי המלצת רופא מטפל. לא מוכרת לי אפשרות של שמירה מניעתית על רקע צירים מוקדמים בהריונות קודמים.

02/10/2019 | 00:31 | מאת: טוי

האם חיסון משולש לשעלת- טטנוס- דיפתריה לפני שנתיים וחצי לקראת נסיעה למזרח יכול להגן כעת בזמן הריון? אני מאוד חוששת מהחיסון. ידוע כי חיסון לשעלת בפני עצמו עלול להיות לא יעיל ואף מזיק, אך מחלת השעלת מפחידה ביותר. בנוסף קיבלתי לא מעט חיסונים טטנוס בשנים האחרונות- הרבה מעבר להמלצה הכללית של משרד הבריאות, עקב נסיעות לחו"ל. ובחיסון האחרון היו לי תגובות נוירולוגיות וכאבים חמורים בכל היד למשך כמעט שבועיים, לכן אינני נלהבת להתחסן שוב כעת . האם ניתן לראות בבדיקת דם נוגדנים לשעלת ובכך לדעת מה רמת הצורך להתחסן בכלל??

ערב טוב משרד הבריאות ממליץ להתחסן כנגד מחלת השעלת בכל הריון גם אם חוסנת בעבר. תופעות של כאב ביד נפוצות כתוצאה מהחיסון.

01/10/2019 | 21:27 | מאת: ליר

שלום וערב טוב, בבקשה תענו לי על כל השאלות אני יודעת שהן מוזרות. *איך הזרע יוצא מהגוף? בשתן? *יש דבר כזה שזרע יכול לחיות בגוף אחרי וסת? *יש סיכוי שזרע נשאר בגופה של האישה יותר משלושה ימים ? נגיד מתחבא לו אי שם בצוואר הרחם? תודה מראש..

בוקר טוב הזרע נפלט בזרימת השפיכה מהזכר ומגיע לאברי המין הנקביים, חלקו נפלט מהנרתיק, חלקו נאגר כ 48 שעות בריר של צוואר הרחם וחלק מתקדם ומגיע לרחם ולחצוצרות, שם אם ישנה ביצית (סביב ביוץ) הזרעונים יכולים להפרות אותה ואחרת אחרי כ 48 שעות הם כבר לא חיוניים ונספגים בגוף האישה. זרע לא שורד מעבר ל 48-72 שעות בגוף האישה.

01/10/2019 | 21:06 | מאת: איולה

בשבוע 28, בחודשיים האחרונים הבחנתי בפטכיות קטנות על החזה והצלעות המתרבות מידי שבוע.. נוספו על הכתפיים וקצת על הזרועות . הראיתי לרופאת הנשים שלי שאמרה שזה יכול לקרות בהריון. לא שלחה לשום בדיקה או בירור בנושא. האם עלי לבקש בדיקה כלשהי?? האם ידועה תופעה כזו שהיא לגיטימית והגיונית בהריון? בבדיקות דם סטנדרטיות נראה שטווח כמות הטסיות תקין אך בצד הנמוך שלו. אילו ערכים נוספים עלי לבדוק??

בוקר טוב בהריון לעיתים מופיעים ממצאים הנקראים spider angioma שנראים ככתמים אדומים הנעלמים בלחיצה והם שפירים ויעברו לאחר לידה- יתכן וזה מה שאת חווה. אחרת הייתי מעלה את החשש שלך בפני הרופאה ושואלת על צורך בהרחבת בירור מעבר למה שעשית.

01/10/2019 | 13:09 | מאת: אדוה ר.

שלום רב ושנה טובה, בימים אלה אני שוקלת לבצע דיקור מי שפיר אל מול בדיקת NIPT. שקיפות עורפית הסתכמה בהסתברות לתסמונת דאון של 1:450. הרקע שלי: בת 34. נמצאת בשבוע 14 ומוגדרת בהריון בסיכון. יש לי ילדה אחת בת שנה ו 10 חודשים. בחצי שנה האחרונה היו שתי הפלות מוקדמות טבעיות ורציפות בשבועות 4 ו 5. לאחר ההפלות נערך בירור ומצאו שיש לי APLA בכייל גבוה. על כן אני מטופלת בקלקסן 40 מ"ג ואספירין 100 מ"ג. אני מחפשת מידע ללא הצלחה בנושא כיצד הסיכון בדיקור מי שפיר מושפע במטופלת עם מדללי דם. קראתי שעליי להפסיק את התרופות מספר ימים לפני דיקור מי השפיר, להבנתי הפסקה של כמה ימים בנטילת התרופות כרוכה בסיכון. אני מנסה למצוא מידע באשר לסיכון בדיקור עצמו במי שיש לה קרישיות יתר בשילוב עם מדללי דם. אני חוששת שהסיכון הטמון בדיקור מי השפיר הוא מוגבר עם הרקע שלי. האם ידוע לך על קשר בין הדברים? כמו כן, אני מתרשמת מעדויות של נשים שביצעו NIPT וחלו טעויות בבדיקת הדם, שהתבררו רק בדיקור מי שפיר. ואני לא יודעת האם האחוז שחברות התרופות מפרסמות של 99.5% באיתור תסמונת דאון הוא אחוז מהימן מספיק. אני מניחה שיש נשים רבות כמוני שמתחבטות בין שתי החלופות. אך אני מנסה להחליט בהסתמך על הרקע שלי ולראות אם זה תורם לסיכון מוגבר בדיקור.

שלום אדוה, נושא קרישיות יתר בהיריון הוא נושא מורכב ותלוי בפקטורים רבים כך שבפועל ההמלצות אינן גורפות וכל מקרה לגופו. את ההנחיות עבורך את צריכה לקבל מהרופא המטפל אולם אנסה להבהיר מספר נקודות.. ראשית בשל העדר מידע מספק בספרות הרפואית אין הנחייה ברורה לגבי מועד הפסקת הטיפול באספירין ומועד חידושו לאחר הבדיקה. לגבי קלקסן המצב פשוט יותר ובמינון שאת נוטלת יש להפסיק נטילתו 12 שעות לפחות ממועד הדיקור. לגבי סוג הבדיקה.. בדיקת מי שפיר היא בדיקה אבחנתית ויכולה לספק תשובה מהימנה לגבי נוכחות/העדר הפרעות גנטיות רבות. NIPT מוגדרת כבדיקת סקר אולם המהימנות שלה באבחון של תסמונת דאון היא גבוהה מאוד. מהימנותה לגבי הפרעות גנטיות אחרות היא פחותה בהרבה וכן כמות ההפרעות הגנטיות שניתן לבדוק בה היא קטנה יחסית. כך שבפועל, אם את מעוניינת להעריך את הסיכוי לתסמונת דאון בלבד-nipt היא חלופה הגיונית בהחלט אולם יש לקחת בחשבון את המגבלות שציינתי. בכל מקרה, אני ממליצה לך לפנות לרופא המטפל שיעזור לך להגיע להחלטה לגבי סוג הבדיקה שתעשי ובהתאם, את ההנחיות באשר לטיפול התרופתי. בהצלחה.

01/10/2019 | 21:11 | מאת: אדוה ר.

תודה רבה על תשובתך, סייעת לי מאוד:)

שלום, בהריון שבוע 21. מזה יומיים סובלת מעייפות קיצונית, סחרחורת, צמאון כל הזמן לא משנה כמה שותה, יובש קיצוני בפה. וכאבים בקיבה. על מה זה יכול להעיד? האם אלו תופעות טבעיות? תודה

עייפות וסחרחורת יכולים להופיע בהריון באופן כללי ובירידה בהמוגלובין. צימאון הינה תופעה מוכרת בהריון גם כאב בקיבה יכול להיות צרבת למשל. את יכולה לבקש מרופא מטפל הפנייה לבדיקת דם להערכת המצב. תרגישי טוב ושנה טובה.

30/09/2019 | 17:46 | מאת: הילה

שלום. אני בת 30, בריאה בדרך כלל, לא שותה אלכוהול ולא מעשנת. אבל... שתיתי חד פעמי כרבע כוס יין קידוש בשבוע השני. חשיפה כזו עשויה לסכן את העובר? תודה

שלום הילה, צריכת יין חד פעמית בכמות מועטה לא אמורה לסכן אותך או את העובר. שנה טובה והמשך הריון קל.

30/09/2019 | 13:00 | מאת: ענת

קיימתי יחסים לא מוגנים 17 יום אחרי היום הראשון של המחזור, לקחתי פוסטינור (2 מנות של 75 בהפרש של 12 שעות) כמעט ישר אחרי. חוששת שבגלל שהיחסים היו אחרי הביוץ הגלולה לא תעבוד ואני בהריון. מה הסיכויים לכך? מתי הכי מוקדם אפשר לבדוק בוודאות?

שלום ענת, גם באשה עם מחזורים סדירים לא תמיד ניתן לחזות בוודאות את מועד הביוץ ולכן לא ניתן באמת לדעת מתי ביחס אליו התקיימו היחסים. כמו כן, מנגנון העבודה של פוסטינור אינו מבוסס רק על מניעת ביוץ והוא עובד גם במנגנונים אחרים כמו הורדת הסיכוי להשרשה במקרים בהם הייתה הפרייה. הדבר החשוב הוא נטילה כמה שיותר בסמוך למועד קיום היחסים הלא מוגנים. בכל מקרה יש לבצע בדיקת הריון כשבועיים לאחר קיום היחסים בכדי לוודא שאכן לא הרית. בהמשך אני ממליצה בחום לפנות לרופא נשים בכדי להתאים לך אמצעי מניעה יעיל ובטיחותי יותר לטווח הרחוק. בהצלחה.

30/09/2019 | 22:05 | מאת: ענת

קודם כל תודה רבה על המענה. בנוסף, האם כחלק מתופעות הלוואי של פוסטינור יכולה להיות גם הפרשה לא תקינה?

אני לא יודעת מה בדיוק כוונתך בהפרשה לא תקינה.. בשבועות הראשונים שלאחר נטילת פוסטינור יתכנו דימומים לא סדירים ולעיתים המחזור הראשון שלאחר הנטילה לא מגיע במועד הצפוי.

דר שלום רב ושנה טובה, אני בשבוע 6 ( כנראה ) בבדיקות הדם נראתה עלייה של הבטא מ572 ל907 מיום ראשון עד חמישי האחרון.. (והיום יום ראשון). מלפני שבועיים כבר התחילו הפרשות חומות , לאחר מכן וורודות כתומות ריריות במשך 3 ימים, ועכשיו יצא גוש סוג של יבש בצבע וורוד עתיק.. ואתמול כאבה לי הבטן התחתונה כל היום, לא כאב רציני אבל לא כיף.. האם צריך ללכת למיון? האם יש צורך במנוחה בשכיבה? תודה רבה

שלום נטלי, כל עוד אין כאבי בטן, דימום משמעותי או חום, אין צורך לפנות מיידית למיון אולם כן יש צורך לפנות לבדיקת רופא נשים בימים הקרובים לוידוא תקינות ההריון. אין צורך במנוחה מוחלטת ועם זאת מומלץ להמנע מביצוע פעילות מאומצת מדי. בהצלחה.

29/09/2019 | 17:12 | מאת: Asas

שלום, לאחר עיכוב של יום במחזור (עולם ההמחזור התעכב) עשיתי בדיקת הריון. אחרי כ3 דקות זאת התוצאה שהופיעה- פס שני חלש מאוד. (בתמונה) ניתן להסיק משהו מהתוצאה? אחזור על הבדיקה בעוד 3 ימים כמומלץ בהוראות. תודה מראש.

שלום, התמונה לא עלתה אבל מתיאורך בהחלט יתכן שמדובר בתשובה חיובית. אכן ההמלצה הינה לבצע בדיקה נוספת בהפרש של מספר ימים. בהצלחה

30/09/2019 | 17:20 | מאת: ASAS

מנסה לצרף כאן את התמונה שוב .

התמונה לא עלתה ..

29/09/2019 | 14:13 | מאת: אנונימית

מקבלת מחזור כל 45-50 יום, החודש לקחתי איקקלומין מהיום ה-5 למחזור עד ה-9 ומהיום ה-9 עד היום ה-15 אסטרופם פעמיים ביום. בוצע מעקב זקיקים - לא התפתח זקיק עדיין (כבר יום 21 למחזור). מבחינת עובי הרירית התחיל ב-5 עלה ל-9 וביום ה-21 ירד ל-5.5. שאלתי היא: האם כשיהיה ביוץ החודש הזה אפשר שוב לקחת אסטרופם כדי לעבות שוב את הרירית? או לחכות למחזור הבא שוב.. תודה

מחזור הבא לדעתי, נשמע כאילו איקקלומין לא עשה את העבודה החודש בצורה מספקת

29/09/2019 | 08:29 | מאת: י.ו

שלום רב, אני בת 42 (כמעט), לאחר 4 קיסריים. האחרון לפני כ3 שנים. ללא תופעות לוואי אחרי, ללא הדבקויות והחלמה מהירה אחרי. בניתוח קיסרי אחרון שוכנעתי לבצע קשירת חצוצרות. השנה חוויתי אובדן של הוריי ומאוד רוצה להיכנס להריון. חולמת על זה כל הזמן. עד כמה זה אפשרי? מסוכן? אשמח להסבר על האופציות שיש לי. כולל איך. תודה מראש ושנה טובה

שוכנעת? חתמת על הסכמה לדעתי...בכל מקרה, את יכולה להיכנס להריון עם הפריות, האם זה חכם? זה שיקול שלך, הבעיה העיקרית תהיה אם השיליה תושרש על צלקת הניתוח, במידה וכך הניתוח הופך להיות מורכב מאוד ויכול להיות דימום שייסכן את חייך ויצריך כריתת רחם, זו הסיבה שהציעו לך את האפשרות הזו של קשירת חצוצרות.

03/10/2019 | 20:46 | מאת: י.ו.

תודה על התגובה. שוכנעתי לא התכוונתי להאשים אף אחד, הכוונה כן, שמעתי טיעונים משכנעים והסכמתי לחתום.

28/09/2019 | 22:16 | מאת: דנה

בשל החגים אני מתקשה לבצע את בדיקת הדם של הסקר הביוכימי בסמיכות לבדיקת השקיפות. האם עדיף שאבצע את בדיקת הדם יומיים לפני השקיפות או ארבעה ימים לאחריה? תודה

לא משנה אם לא תעברי שבוע 13+6, בהצלחה

28/09/2019 | 13:29 | מאת: רחלי

היי אני שבוע 26+5 ואין לי נוגדנים לcmv. מזה שבועיים גיסתי לא מרגישה טוב ואתמול נודע לי שיש לה cmv פעיל. מה הסיכוי להדבק (שותה אחריה בקידוש) מה הסיכון בשלב זה של ההריון והאם יש צורך להמנע ממפגשים איתה עד ללידה? במידה וחלילה נדבקתי תוך כמה זמן ניתן לזהות בבדיקת דם?

את אמורה לעשות מעקב כל כמה שבועות כדי לוודא שלא נדבקת, יכול להיות שאפילו לא תרגישי את המחלה, בכל מקרה תעשי בדיקה בשבוע הקרוב, אם חלילה נדבקת מהר מאוד תראי את זה, זה פחות מסוכן משליש שני אבל עדיין מטריד

29/09/2019 | 07:49 | מאת: רחלי

פעם אחרונה שנבדקתי הייתה בשבוע 25 כלומר לפני כשבועיים...עוד טרם החשיפה לcmv..בדיקת דם אמורה לזהות את זה כבר כעבור שבועיים? כשאתה כותב שזה פחות מסוכן אך עדיין מטריד, מה ההשלכות? האם עדיין יש סכמה לחוסר התפתחות תקינה של המוח?

שלום, שאלה לגבי בחורה בת 37 שעברה בעבר הפלה יזומה, חולה כבר למעלה מעשור בדלקת פרקים כרונית , נוטלת תרופה ביולוגית . שאלה: האם מוכר קושי להיקלט להריון במקרה של המחלה הזו? מה ניתן לעשות / ליטול בכדי להיכנס להריון. תודה מראש

לא ברור על איזה רקע דלקת הפרקים שלך ואם אני צריך לבחור איפה יהיו בעיות אז לטעמי יותר במהלך ההריון (תלוי ממה את סובלת) מאשר בהפריה, יכול להיות שאם את נושאת נוגדנים מסויימים אז ממש בתחילת ההריון בשבועות הראשונים יש יותר הפלות, זה לא לגמרי ברור מדברייך, בכל מקרה ייתכן ודלקת המפרקים היא רק ביטוי אחד של מחלה רחבה יותר ואת צריכה בירור מעמיק.

27/09/2019 | 19:24 | מאת: יפעת

היי, אז שנייה לפני שעשיתי צילום רחם כדי להתחיל בטיפולים או הזרעות, נראה לי שנכנסתי להריון. המחזור מאחר ב5 ימים. שתי בדיקות בבית יצאו חיוביות ואני רק מחכה לבדיקת בטא שאעשה אחרי החג. יש לי מספר שאלות( התור שלי לרופא נשים ב22 לאוקטובר). 1.אם המחזור האחרון שקיבלתי היה ב22 לאוגוסט, ממתי מחשבים את השבועות הריון? מאז התאריך של הביוץ כביכול או המחזור הקודם? כי לפי ההיגיון, בהריון התרחש בימי הביוץ למעשה. 2.האם זה בסדר שקבעתי אם ככה לפי החישוב ב22 לאוקטובר לפעם הראשונה? 3.יש לי כאבים קצת מידיי פעם במהלך היום בבטן התחתונה, מעין דקירות שהולכות וחוזרות. מה זה יכול להיות? 4.מה לגבי ספורט? הבנתי שאם התאמנתי לפני, אני יכולה להמשיך כרגיל. שואלת כי יש לי זמן עד התור לרופא וחשוב לי לדעת אם זה בסדר. מרימה קצת משקולות, ועושה אימונים שהמקסימום דופק בהם הוא 160. וכמובן גם כפיפות בטן שהבנתי שזה קצת פחות מומלץ. אשמח למענה על השאלות מכיוון שאין לי מושג בכלום. תודה על הסבלנות והמענה.

ספורט זה בסדר כל עוד את מצליחה לעמוד באתגרים, צפי לקושי ניכר ולירידה ביכולת סביב סוף שליש ראשון ותכי עם זה- תצטרכי להוריד קצת עומס. מחשבים לפי היום הראשון של הוסת האחרונה לא לפי הביוץ

25/09/2019 | 16:08 | מאת: אפרת

שלום רב, בעלי ואני מנסים להיכנס להיריון כבר תקופה די ארוכה.. אין סיבה ברורה מדוע זה לא קורה. הפרופיל ההורמונאלי שלי תקין, צילום רחם תקין . לגבי הזרע יש בעיה מורפולוגית אבל ממש קטנה ( הרופא לא יחס לזה חשיבות רבה) 1.האם יכול להיות שיש בעיה לזרע של בעלי והביצית שלי להתחבר? האם קיים דבר כזה? 2. היום קיבלתי מחזור 25.9 זה בוודאות אומר שהביוץ שלי קרה לפני שבועיים בדיוק? תודה מראש

יש חלק נכבד בתוך הגורמים לאי פריון שנקרא "גורם בלתי מוסבר"... סביר מאוד שהביוץ שלך היה לפני שבועיים, וודאות זו מילה גדולה מדי

ד"ר שלום רב אני בשבוע 36 האם ניתן לעשות טיפול שיננית? או שעדיף לדחות. חוששת שיתחילו לי צירים עקב הטיפול הכואב בדכ . תודה מראש

תעשי, אין בעיה עם זה

25/09/2019 | 00:11 | מאת: סתיו

6 שבועות בדיוק אחרי הלידה בייצתי , אני יודעת כי אני מרגישה ביוץ . יומיים לאחר הביוץ הלכתי לבדיקה שגרתית אצל הרופא נשים שאמר לי שהוא רואה כריש דם ברחם ושאל אותי אם אני עדיין מדממת מהלידה .( מה שכבר לא קרה .. הפסקתי לדמם ) יום אחרי הבדיקה אצל הרופא (3 ימים אחרי הביוץ) התחיל דימום אינטנסיבי שנמשך 4 ימים בערך .. השאלה שלי אם זה היה המחזור הראשון ? ואני לא מניקה .

סביר מאוד שכן, תלכי לביקורת נוספת לוודא שכל תוצרי ההריון יצאו

ד"ר שלום רב אני נוטלת כבר שבועיים צפורל אחד ביום מניעתי (לא היתה לי דלקת בשתן זה מחשש לזיהום אבנים בכליות). השאלה שלי האם בהכרח זה עלול להתפתח לפטרייה בנרתיק? בנוסף אני אמורה

אני בשבוע 35 , ואמורה לקחת אנטיביוטיקה עד סוף ההריון. בנוסף האם מותר להשתמש בכמוסות פמינה אלטמן לנרתיק? כמניעה תודה מראש

הי טליה, אנטיביוטיקה עלולה לשנות את הפלורה הטבעית בנרתיק ולגרום לצמיחה של פטריה על חשבון חיידקים ׳טובים׳ אך אין הדבר בהכרח קורה.. בהחלט יכול להיות שלא תרגישי שום שינוי. בכל מקרה טיפול מניעתי אנטיביוטי זה הינו הכרחי. בהצלחה!

24/09/2019 | 15:07 | מאת: אליש

היי, קיבלתי מחזור ב21.8, הכתמות בלבד במשך יןמיים-שלושה כשב24.8 היה דימום חזק. החל מ21.9 יש דימום קל מאוד רק בניגוב. היום עשיתי בטא ויצא 135. האם יש צורך לדאוג או שזה תואם את השבוע? ומתי כדאי לעשות בדיקה חוזרת. כמו כן האם כדאי לבקש מהרופאה פרוגסטרון עקב הדימום הקל ביותר בניגוב או שזה בכלל דימום השרשה? תודה רבה!

24/09/2019 | 16:55 | מאת: אליש

אוסיף רק שמ24.8 היה דימום חזק ונראה שהגיע המחזור. חודש לאחר מכן ב21.9 שוב הכתמות כפי שציינתי רק בניגוב.

השאלות שלך לגיטימיות אבל הן ברמת המיקרו של המיקרו, אנחנו לא יודעים להגיע לרמות הקטנות האלה ולתת תשובה ודאית ובטח ובטח לא לטפל כירורגית או בכל דרך אחרת של אחד על אחד, בטא של 135 זה מאוד מוקדם, הכתמה של השרשה? יכול להיות, אבל זאת יכולה לבוא לידי ביטוי גם כמה ימים אחרי שהדם נאגר בנרתיק, בקיצור...אנחנו לא באמת יכולים לדעת חוץ מלשער השערות אינטליגנטיות על בסיס הביולוגיה שאנחנו מכירים, הצעתי היא שתתני לזה קצת זמן ואם את מאוד בלחץ תוכלי לעקוב אחרי העליה של ההורמון

23/09/2019 | 19:55 | מאת: דנה

שלום, אני בשבוע 17, לוקחת בחודש האחרון פרנטל שמכיל בין היתר חומצה פולית 400 מק"ג ו30 מ"ג ברזל. רופאת הנשים רשמה לי בנוסף גם פוליפרין שמכיל 34 מ"ג ברזל ו500 מק"ג חומצה פולית מכיוון שההמוגלובין המשיך לרדת, ולשאלתי בנוגע לברזל אמרה שעודפי ברזל יצאו בצואה. מה בנוגע לעודף החומצה הפולית? כדאי/צריך לקחת כל כך הרבה חומצה פולית(כל הבדיקות תקינות עד כה, והקפדתי לקחת 400 מק"ג חומצה פולית ארבעה חודשים לפני ההריון) האם עודף חומצה פולית עלול להזיק? (ראיתי שהברזל שרשמה מכיל גם חומצה פולית רק אחרי שרכשתי את התרופה והרופאה בחופשה ...)

מזכיר לך שיש כאלו שלוקחות 5 מ"ג שזה בערך פי 5 ממה שאת לוקחת, לא כל כך מוכרות בעיות עם חומצה פולית בעודף ובטח לא כמו חסר חומצה פולית

23/09/2019 | 14:39 | מאת: שולית

היי אני אנמית.. הייתי אצל המטולוגית שהמליצה לקחת באורח קבע פולקס. נכנסתי להריון (לא מתוכנן) והמשכתי ליטול את הכדורים.. לא ייחסתי חשיבות יתר המידה מאחר והכדור מגיע יחד עם חומצה פולית שחשובה בהריון. ואז תהיתי עם עצמי אם זה בכלל בסדר ליטול כדורי ברזל בתחילת הריון? או שמא מחכים לשבועות מתקדמים יותר. מפחדת שעשיתי נזק

צהריים טובים, בהחלט כדאי ואף מומלץ ליטול ברזל בתחילת ההריון במידה ויש חסר בברזל, כלל וכלל אין סיבה לדאגה והדבר לא יכול לפגוע בעובר, אלא להיפך.. בהצלחה!

23/09/2019 | 00:18 | מאת: אופיר

שלום רב, גובה 1.63 משקל לפני ההריון 97 עודף משקל משמעותי. שבוע 23, עד כה ירדתי במשקל, כ 10 קג ופתאום נראה תנודות חדות בשבוע האחרון עליתי 400 גר ביום האחרון יליה של כמעט 1 קג נראה לי לא תקין, ואף מדאיג! אוכלת מסודר ומשתדלת גם מאוזן, במעקב דיאטנית, אבל עדיין נראה לי חריג האם עלי לחשוש מפני הצטברות נוזלים/רעלת וכו׳ ?

זה נשמע כאילו התחיל טוב, את אמורה לרדת במשקל במהלך הריון עם הנתונים שהתחלת, העליה הנוכחית במשקל לא ברורה לגמרי, תפני לרופא המטפל שלך יקחו לך פרופיל מעבדה עם תפקוד כלייתי וחלבון בדם וכל מה שקשור בצבירת נוזלים

22/09/2019 | 17:25 | מאת: רונית

מנסים חצי שנה להכנס להריון. מחזור אחרון הקדים בשבוע (22.8) וביוץ היה ב12/8 בערך. לא י6דעת כבר אם הייתי אמורה לקבל מחזור היום בכל מקרה לא קיבלתי. לא הגיע וגם בדיקות הריון (4 ימים לפני של סנסו) מראות שלילי. פתאום מצאתי את עצמי בהתקף עצבים קשה. האם יכול להיות מצב רוח של כעס בהשתרשות או שפשוט המחזור מאחר...? והאם יש קשר לזה שאני לוקחת כרגע פלוקונאזול 150??? (כל שלושה ימים-כדור כל שלושה ימים

שלום רונית אנסה להתייחס לכל הנקודות שבעלת- אם הווסת האחרונה היתה ב 22.8 כלומר לפני חודש, בהנחה שיש לך ווסת כל חודש אזי עדין אין ממש איחור. באם לא יופיע דימום בשבוע הקרוב ניתן לבצע בדיקת הריון ובהתאם בדיקת רופא נשים. שינוים במצב הרוח אינם סימן להשתרשות. לגביי השימוש בפלוקנזול- הטיפול עצמו אינו אמור להשפיע על מועד הווסת. בהצלחה!

22/09/2019 | 16:31 | מאת: אני

אני בשבוע 32 ומהכניסה לטרימסטר השלישי חשה בקשיי נשימה. מדי פעם גם דפיקות הלב מואצות, אבל הדופק מתייצב אחרי כמה דקות. היום מספר שעות הדופק היה מואץ - בין 100-120 ומאוד קשה לי לנשום. הרופא אמר שיש צורך לבדוק תפקוד בלוטת התריס. עד כה הרופא לא הפנה אותי לבדיקה זו, אלא רק לאחר שפניתי. הבנתי שבמקרים מסוימים זה ממש קריטי ואני מפחדת שקרה משהו לעובר. האם יש סיבה לדאגה? עד כמה משמעותי תפקוד בלוטת התריס בהריון והאם לא מאוחר מדי לטפל בשבוע 32?

ערב טוב דפיקות לב מואצות וקשיי נשימה חולפים יכולים לנבוע ממגוון רחב של סיבות חלקן קשורות להריון וחלקן לא. לגבי תפקודי בלוטת תריס- אכן יכולה להיות סיבה לדופק המואץ, אם הבלוטה אינה פועלת ברמה תקינה מטפלים גם בהריון. הפרעה שמופיעה לראשונה רק בשבוע 32 פחות משפיעה על העובר. ממליצה לפנות לבירור מסודר מול רופא מטפל שיכלול בדיקות דם ולשקול צורך בהרחבת הבירור לתלונותיך בהתאם לרקע הרפואי ובדיקה רפואית. המשך הריון קל!

22/09/2019 | 15:48 | מאת: מורן

שבוע 6, נהנתי ממרק עם פטרוזיליה שלפתי חברה טענה שאסור פטרוזיליה היות וגורמת להפלות? יש סיכון? תודה

היי מורן אין מניעה מלאכול פטרוזיליה. חשוב להקפיד לשטוף פירות וירקות על מנת להמנע מהדבקה במזהמים כגון טורסו פלזמה. בתיאבון!

22/09/2019 | 12:09 | מאת: אא

שלום, מתכננת חופשה באירופה ומעוניינת לעלות ברכבלים לפסגות ההרים, אהיה בשבוע 12-13 במהלך החופדה. האם יש הגבלת גובה שעד אליו מומלץ לעלות? תודה

ערב טוב לא מוכרת לי הגבלה כזו להריון. ההנחיות לגבי התנהלות בגבהים לא אמורה להיות שונה מהנחיות למטפסי הרים/ תיירים אחרים. אל תשכחי שגם בגבהים שונים בעולם חיות נשים שנכנסות להריון..

22/09/2019 | 07:31 | מאת: לינוי

היי לאחר התייעצות כאן בפורום ועם הרופאה הלכתי לסקירה מכוונת שלישית למוח. שבוע 32+1 להלן הממצאים: BPD - 84.20 mm מתאים ל34 אחוזון 87.49 OFD - 108.40 mm מתאים ל35.1 HC - 304.50 mm מתאים ל34 אחוזון 59.48 AC - 277mm מתאים ל31.6 אחוזון 37.45 HC/AC 1.10 FL - 63.40 mm מתאים ל32.6 אחוזון 54.78 ממוצע משך ההריון 33.4 שבועות הערכת משקל 1979 גרם. תודה לאל כל חדרי המוח והבדיקה מכוונת תקין . האם התוצאות תקינות? אשמח לדעת האם היחס גם תקין? מה אומר שהראש יותר גדול מהגוף? האם זה פופורציונלי? תודה רבה

שלום לינוי על סמך התוצאות שרשמת נראה כי כל הערכים בטווח התקין. איננני מכירה את הרקע או הסיבה בגללה הפנו אותך לבדיקה לכן לקבלת תשובה יותר מעמיקה עליך לפנות לרופא שהפנה אותך לבדיקה. בהצלחה!

22/09/2019 | 07:08 | מאת: אאאאא55555

שלום, הריון רביעי. בכל ההריונות לא היו לי נוגדנים cmv תמיד חששתי.. אבל משום מה.. הפעם..זה אחרת. מאודד חרדה (גננת במקצועי) אם אני אוכלת בחוץ אני בחרטה.. למה אכלתי בחוץ במקום שאני לא יודעת מה רמת הניקיון ובמחשבות עד הבדיקת דם הבאה שתראה שהכל בסדר.. אשמח למעט סדר בסיכויים להדבק.. ואיך נדבקים? אכילה בחוץ, ילדים.. אני יושעת שיש סיכון והחורף.. רק בפתח. תודה רבה 😊🌺

ערב טוב ההדבקה וירוס cmv עוברת במגע עם הפרשות גוף- שתן צואה, דם. במקרה שלך מאחר ואת גננת את אכן בקבוצת סיכון מוגבר לכן ממליצה להקפיד על הגינת ידיים מירבית ולהפחית מגע ישיר עם הפרשות גופם של הילדים. למשל באם את מחליפה חיתולים להקפיד על שטיפת ידיים ואף להשתמש בכפפות.. ובנוסף לבצע מעקב בבדיקות הדם אחר הנוגדנים. בהצלחה

21/09/2019 | 12:39 | מאת: ניתוח קיסרי

שלום, עברתי ניתוח קיסרי חירום לפני שנה וחודשיים, אמרו לי שהצלקת תקינה וסגורה אך ממש עקומה. מעבר לכך עד היום האזור כולו בתחושות לא רגילות ומאוד רגיש, מידי יום יש לי כאבים, במיוחד אחרי פעילות גופנית, יש תחושה מאוד לא נעימה כאשר משהו נוגע באזור (אפילו תחתונים או מכנסיים). אני תוהה אם זה תקין שדברים אלה לא עברו ובנוסף, רוצה להכנס להריון שוב בעוד כחצי שנה וממש בחששות איך הצלקת שמרגישה כל כך לא תקינה תצליח לעמוד בזה? תודה רבה

ערב טוב במהלך ניתוח קסרי מבצעים חתך בכל השכבות מהעור, רקמות חיבור, ועד לרחם. בדרך נפגעים עצביי תחושה העוברים שטחית על פני העור והתוצאה היא ירידה בתחושה ולעיתים הפרעות שונות בתחושה (״פרסטזיות״) שיכולות להתבטא בתחושות שאת מתארת. חלקן משתפרות עם הזמן וחלקן נותרות. אין הדבר מעיד על חוזק הרקמה הצלקתית. ההמלצה הינה להמתין כשנה בין ניתוח לכניסה להריון. על מנת לקבל מידע יותר פרטני ניתן לפנות לרופא נשים מטפל ליעוץ טרום הריון. בהצלחה.

חודש חמישי, סובלת מעצירויות. לעיתים לאחר שאני מצליחה יש דם יבש מהישבן בעת הניגוב. למה? זה מסוכן?

שלום חן, הופעת דם בצואה מצריכה בדיקת רופא.

20/09/2019 | 14:51 | מאת: גל

שלום פרופ׳ אני בשבוע 31. מזה כשבוע אני מרגישה תנועות עובר מוגברות. מרגישה את העובר ממש זז (יותר מאשר בעיטות) בתדירות ממש גבוהה (כשאני יושבת אני מרגישה אותו כמעט תמיד). האם זה תקין או ללכת לבדוק? תודה גלי

שלום גל, מעקב תנועות עובר הוא חלק חשוב מהערכת סטטוס העובר וטוב שאת ערה לתנועותיו. במקרה של שינוי בדפוס התנועות ההמלצה הינה לגשת לבדיקה. עם זאת, רוב החששות והסיבוכים הקשורים בשינוי דפוס התנועות - קשור במקרים של הפחתה בתנועות. בכל מקרה, במידה ולתחושתך יש שינוי בדפוס התנועות המוכר לך אני ממליצה לגשת לבדיקת רופא נשים. בהצלחה

שלום, שבוע 8.5 קיבלתי דלקת בדרגי השתן וטופלתי 14 ימים בזינת. לאחר שבוע וחצי לערך התפתחה פטריה וגינלית. הרופא רשם אגיסטן בנרות וקומאגיס קרם למריחה בשפתיים הפנימיות וכל האזור. הטיפול ניתן ל 6 ימים. עברו 3 ימים ואני עדיין מרגישה את הפטריה. בנוסף כחלק מתמיכה בהיריון אני מחדירה 300 מג אוטרגיסטן וגינלית. בכל החדרה אני מרגישה שזה מגרה את הפטריה. השאלה היא האם הטיפול שניתן לי לפטריה נראה תקין והאם הגיוני שהפטרייה עדיין מורגשת? ההרגשה קצת מתסכלת. תודה, רוני

שלום רוני פטרייה נרתיקית בהריון היא תופעה שכיחה ושימוש באנטיביוטיקה אף מעלה עוד יותר את השכיחות. זיהום פטרייתי בהריון גם נוטה להיות עיקש ועמיד יותר לטיפול. כמו כן, שימוש באוטרוגסטן מגביר את ההפרשות הנרתיקיות, דבר שיכול לבלבל עם נוכחות פטריה. ממליצה לחזור אל הרופא המטפל לצורך הערכה ושקילת הצורך בהמשך טיפול.

19/09/2019 | 23:32 | מאת: יעלי

שלום, ככול הנראה שבוע 4+ אחרי בטא חיובית יום א 104 חזרתי על הבדיקה פעם שניה ביום ד 676 היום ( יום ה ) סימני הריון די נעלמו , רגישות בחזה כמעט נעלמה לגמרי, אין התכווצויות בבטן... האם תקין? כדאי לבצע בדיקה נוספת? הרופא בקש שאתאם תור רק בעוד שלושה שבועות , מקווה שאצליח להחזיק בזמן הזה בחוסר ידיעה . אשמח לחווד תודה

שלום יעלי, מכירה היטב את החשש בתחילת הריון ומבינה את תחושותייך עם השינוי בתסמינים שאת חווה. עם זאת, נוכחות ועוצמת הסימפטומים (רגישות בשדיים, אי נוחות בטנית וכו') בהחלט יכולה להשתנות במהלך השבועות הראשונים, ואינה מעידה בדכ על תקינות ההריון. כל עוד אין דימום, חום או התגברות משמעותית בכאבי הבטן- איני רואה מקום לדאגה. בהצלחה

19/09/2019 | 08:49 | מאת: אנונימי

שלום דר יום 8 להחזרת עובר אחד מוקפא בטא 81 פרוג גדול מ127 אסט 860 יום 11 להחזרה בטא 127 פרו 93 אטס 1373 לא קיבלתי אוביטרל יש סיכוי להריון תקין ?

שלום, אכן באופן כללי נהוג לצפות להכפלה של ערך ביטא כל יומיים אולם בהחלט ישנם מקרים שבהם העלייה אינה"לפי הספר" ובכל זאת מדובר בהריון תקין. לפי הערכים שציינת כאן לא הייתי ממהרת להסיק על תקינות/אי תקינות ההריון. יש צורך בהמשך מעקב. בהצלחה!

18/09/2019 | 19:00 | מאת: טליה

שלום ד"ר אני בשבוע 34, לאחר שמשבוע 33 אושפזתי עם צירים מוקדמים וקיבלתי טיפול. היום נבדקתי כי הרגשתי לחצים בבטן תחתונה ונרתיק ומעין דקירות ולא נצפו צירים במוניטור אך יש פתיחה 1 סמ ומחיקה 50 אחוז. האם במצב כזה אפשר למשוך עוד כמה שבועות? למה הכוונה מחיקה? האורך של הצוואר 30. ממה יכול לנבוע הדקירות שהרגשתי בנרתיק מעין הרגשה שצורב. אין לי דלקת בשתן. תודה מראש

שלום טליה, נשים רבות חוות צירים מוקדמים, ורובן הגדול יולדות לבסוף במועד. קשה להעריך מי מהנשים אכן תלד מוקדם ומי לא. בהתייחס לשאלותייך- 1. על פי תיאורך, בהחלט יש מקום לאופטימיות שההריון יוכל להמשיך עוד מספר שבועות, במיוחד אם אין תיעוד של צירים בניטור ובהנחה שאין דינמיקה מבחינת צוואר הרחם. 2. מחיקה הינו מונח המתאר את מידת התקצרות צוואר הרחם. 3. תחושת דקירות בנרתיק יכולה להופיע משלל סיבות.. לא תמיד ניתן למצוא גורם וודאי. יש נשים שחוות זאת מעצם ההריון המתקדם והלחץ של הרחם, יש שחשות כך משנית לבדיקות נרתיקיות או לאחר קיום יחסי מין וכו'. בכל מקרה, משנשללו צירים, אין דינמיקה של צוואר הרחם ונשלל תהליך זיהומי- איני רואה מקום לחרדה. בהצלחה!

18/09/2019 | 18:47 | מאת: לינוי

היי תחילת הריון טסיות תקינות 264,000 לפני 3 חודשים 138,000 לאחר חודש 126,000 וכעת לאחר עוד חודש 107,000. האם מסוכן לי ? לתינוק? חוץ מזה שאסטר אפדירול? האם יש טיפול? אם כן מאיזה שלב?

שלום לינוי, הסיבות לרמת טסיות נמוכה בהריון (טרומבוציטופניה) הן מגוונות. כאשר מדובר בטרומבוציטופניה בלבד (ללא סימפטומים או ממצאים מעבדתיים נוספים) ורמת הטסיות נשמרת מעל 100,000 - לרוב הסיבה היא טרומבוציטופניה של הריון (gestational thrombocytopenia) - מצב הנחשב שפיר, שלא גורם לסיבוכים מיוחדים ולרוב רמת הטסיות חוזרת לנורמה לאחר הלידה. במידה ויש תסמינים או ממצאים אחרים, וכן במקרה של ירידה בטסיות לרמת נמוכה מ100,000- יש לשקול לבצע בדיקות נוספות לצורך הערכת הגורם. בכל מקרה, יש צורך להמשיך מעקב אצל הרופא המטפל ולנהוג לפי הנחיותיו. בהצלחה!

18/09/2019 | 13:53 | מאת: חדשה

שלום חדשה בעסק הריון ראשון שבוע 6-7 בשבועיים האחרונים פעמיים היו לי הפרשות חומות בצורת כתם או בניגוב. בכל פעם זה נעצר ישר אחרי אתמול בערב שוב נהיתה לי הפרשה חומה שהמשיכה להיום והפעם היתה יותר רצינית בתוספת קטנה אדומה. בפעח הראשונה שהייתי את הרופאת נשים שאלתי אותה והיא אמרה שזה בסדר. האם זה תקין? מסוכן? מה עלי לעשות?

שלום, ראשית מזל טוב על ההריון. הפרשה דמית בהריון דורשת הערכה של רופא נשים לוידוא תקינות ההריון. דחיפות הפנייה לבדיקה מושפעת מכמות הדימום ובהעדר/נוכחות סימנים נלווים (כמו כאבים, חום וכו'). אכן לרוב הכתמה חומה בכמות מועטה בתחילת הריון אינה מעידה על בעיה. בהצלחה!

18/09/2019 | 13:11 | מאת: מאי

שלום רב, אנחנו מכינים את עצמנו לקראת כניסה להריון :). הלכתי לגניקולוג ונתן לי- - לקחת חומצה פולית- לוקחת. - בדיקות גנטיות- עשיתי. - בדיקות דם. לאחר הבדיקות דם חזרתי לגניקולוג ואמר לי שצריך להשלים חיסון אדמת. יצרתי קשר עם טיפת חלב וביקשו שאראה להם פנקס חיסונים- לפי הפנקס חיסונים שלי רשום שיש לי שני חיסונים- 1. 39588IM , בתאריך 2/95. 2. HW68969MMR , בתאריך 3/2001. אודה לדעת האם יש צורך בחיסון אדמת בנוסף למה שכבר יש לי מעלה או האם זה מספיק. תודה מראש, מאי

שלום מאי, לפי הנחיות משרד הבריאות אשה שברשותה תיעוד של שני חיסוני אדמת שניתנו לאחר גיל שנה- נחשבת מחוסנת ואין צורך בחיסון נוסף.

22/09/2019 | 15:01 | מאת: מאי

ד״ר אפרת שלום רב, תודה רבה על תגובתך. תוכלי בבקשה לאמור לי האם שני החיסונים שאכן רשומים לי בפנקס הם של אדמת ולא חיסון אחר במקרה- 39588IM HW68969MMR תודה רבה, מאי

18/09/2019 | 11:36 | מאת: שולי

היי אני סובלת מריפלוקס כרוני.. נוטלת כל יום לנטון... לשמחתי נקלטתי ואני בתחילת הריון האם יש מניעה לקחת את הכדור? במקביל לוקחת חומצה פולית וברזל (פרוקל)

שלום שולי, מותר ליטול לנטון בהריון. יש לקחת בחשבון ששימוש ממושך עלול לפגוע בספיגת ברזל, ויטמין B12 ומגנזיום ועל כן יש ליידע את רופא הנשים על השימוש בה כדי שיוכל להעריך את הצורך במעקב אחר הללו.

18/09/2019 | 11:28 | מאת: שוני

שלום רב אני בתחילת הריון שבוע 5 הבן שלי נדבק במולוסקום... הבנתי שזה מאוד מדבק האם יש חשש שאדבק? מה הסיכון לי ולעובר ? מה עליי לעשות?

מולוסקום הוא שם כללי ליבלות הנגרמות על ידי וירוס הנקרא מולוסקום קונטאגיוזום. Molluscum contagiosum. היבלות מופיעות ברוב המקרים בילדים המדביקים אחד את השני בבית או בגן. לעיתים נדירות יותר היבלות מופיעות באנשים צעירים לאחר הדבקה במגע מיני. המולוסקום עובר בקלות מאדם לאדם במגע של עור לעור. ניתן להידבק גם במגע עם ביגוד או מגבת שהתנגב בה אדם הנושא את הווירוס. כאשר נוגעים בנגע או מגרדים אותה – קיימת גם העברה מאזור גוף אחד לשני. לא ידוע לי על סיבוכי הריון הקשורים בהדבקה בווירוס זה אולם ההמלצה הינה כמובן להמנע עד כמה שניתן ממגע עם האזורים הנגועים. כמו כן מומלץ להפריד שימוש במגבות במקלחת. מאחר שמגע במים מגביר את הסיכון להדבקה במולוסקום, מומלץ להימנע מלעשות אמבטיות משותפות עם הילד שסובל ממולוסקום. בהצלחה!

18/09/2019 | 07:56 | מאת: הגר

שלום. תכננתי חופשה לאיי סיישל בסוכות הקרוב.. וגיליתי שאני בהריון (ממש התחלה) האם אפשרי לטוס לשם או שבשליש ראשון זה בעייתי? תודה

שלום הגר מזל טוב על ההריון. מבחינה רפואית אין בעיה לטוס בהריון בטרימסטר הראשון ויש להתיעץ עם המרכז למטייל לגבי מיקום החופשה וההמלצות לגבי אותו אזור.

18/09/2019 | 12:17 | מאת: הגר

תודה רבה על התשובה המהירה.