פורום הריון ולידה

הפורום נועד לתת תמיכה לנשים בהריון, מענה מקצועי לכל השאלות בתחום הריון ולידה. ביצוע בדיקות בהריון, מתי להגיע לחדר לידה, ניתוחים קיסרים, הריון בסיכון גבוה ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
33825 הודעות
30699 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה

23/07/2019 | 13:20 | מאת: עדי-לי

אני בהריון ראשון שבוע 8, בשבועיים וחצי האחרונים סובלת מאוד מבחילות שמוקלות ע״י אכילה בלבד של פחמימות ...נוסף לעייפות קיצונית יוצא שאני אוכלת המון ונטולת תנועה . מרגישה שתול זמן קצר עליתי המון . מיואשת . יש למיין כי טרם ההריון הייתי מאןד פעילה מבחינת ספורט ושמרתי על תזונה בריאה מאןד. האם ניתן לאזן את העלייה הקיצונית בהמשך ההריון ואולי אף לרזות באופן בריא כאשר עניין הבחילות יתאזן על ידיי חזרה תזונה מאוזנת וספורט?

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב. תלונות על עייפות ובחילות המוקלות ע״י אכילת פחמימות נפוצות מאוד בתחילת הריון. במידה והיית פעילה מבחינת גופנית טרם ההריון ניתן ומומלץ להמשיך בפעילות גופנית כל עוד אותה פעילות לא גורמת לך לאי נוחות והינך בהריון בסיכון נמוך- על כן מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל.. את יכולה לעבור לפעילות פחות מאומצת כדוגמת הליכה. לבחילות מומלץ לאכול במנות קטנות לאורך היום, ליטול ויטמינים המיועדים להריון וניתן ליטול ג׳ינג׳ר או טיפול תרופתי כדיקלקטין במידה והבחילות מאוד מפריעות למהלך חייך... העליה המומלצת במשקל במהלך ההריון נקבעת לפי הBMI טרם ההריון, ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע לעליה המומלצת בשבילך. בנוסף ייעוץ דיאטנית יכול לעזור לגבי דיאטה בריאה שתשפר את תחושתך.. לא מומלץ לרדת במשקל בהמשך ההריון אך בהחלט ניתן למתן את העליה במשקל. לרוב אותה תחושת עייפות ובחילות חולפת לאחר בטרימסטר הראשון והדברים מסתדרים.. המשך הריון נעים וקל!

23/07/2019 | 12:53 | מאת: קרן

הריון ראשון, שבוע 30 אורך צוואר בשבוע 24 בסקירת מערכות היה 32 מ״מ. נבדקתי בשבוע 28 היה צוואר דינאמי- נע בין 24-28 במהלך הבדיקה. אין צירים- נבדקתי במוניטור מספר פעמים. שבוע שעבר בשבוע 29 נמדד 27 מ״מ והשבוע נמדד 26 מ״מ. מטופלת בפרוגרסטרון 200 מ״ג פעם אחת ביום. מצויה במנוחה מלאה בשכיבה+ביקורת שבועית אצל הרופא המטפל. הריון תקין, סובלת מסוכרת הריון ומאוזנת בתזונה. האם הטיפול נשמע מתאים למצב?

לקריאה נוספת והעמקה

צהריים טובים, בעת דינמיקה צווארית המלצותינו הינם למעקב הריון תדיר מהרגיל הכולל ניטור ומעקב אחר אורך תעלת צוואר, מתן פרוגסטרון ואגינלי ומנוחה ( לציין כי לא הוכח ששכיבה מאריכה את משך ההריון וחשוב גם להימנע מחוסר ניידות מוחלט). נראה כי קיבלת את כלל ההנחיות וכי את במעקב שבהחלט מתאים למצבך. במידה ואורך תעלת צוואר מעל 25 מ״מ וללא צירים בניטור, אין אינדיקציה לטיפול נוסף כמתן צלסטון להבשלת ריאות. מאחלת לידה קלה במועד!

23/07/2019 | 12:42 | מאת: Rr

שלום, נמצאת בשבוע 29. בשבוע 5 בוצעה הפסקת הריון של 1 מהתאומים בעקבות מום וחוסר התפתחות באמצעות הזרקה של תמיסה. שאלתי היא, האם הלידה תתבצע בניצוח קיסרי? אי שזה לא מחייב. כרגע שניהם נמצאים כמובן ברחם.

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב, דילול של הריון תאומים לעובר יחיד אינו מחייב לידה בניתוח קיסרי כלל. העובר המדולל ישאר ברחם ויצא במהלך הלידה. יש לעדכן את הצוות בחדר לידה. המשך הריון נעים

23/07/2019 | 12:08 | מאת: לילי

שלום, התעברתי ב-25/5, וב-9/6 ביג השבועות שתיתי כוס יין. עוד לא ידעתי שאני בהריון. האם יכול להיווצר נזק לעובר? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שתיית אלכוהול אינה מומלצת במהלך ההריון ולא ידוע על מינון שנחשב בטוח. על אף זאת נראה כי הסיכוי לנזק במקרה המתואר נמוך. ניתן להתייעץ במהלך ההריון בנוגע לחומרים ותרופות עם ההריופון- 089779309

23/07/2019 | 11:49 | מאת: בהריון

בא.ס הריון צעיר אמרו כי העובר קטן בשבוע מהתאריך שהכרזתי עליו. בסקירה המוקדמת הבדיקה הייתה תקינה ואז אמרו שגיל העובר מתאים לשבועיים פחות ממה שהכרזתי עליו. כעת בסקירה המאוחרת יש כבר פער של 3 שבועות... האם זה הגיוני? ובגלל מה זה יכול להיות? יש לציין שהילד הראשון גם היה קטן בשבוע- שבוע וחצי, אבל אז הפער היה אחיד לאורך כל ההריון... אודה לתשובה, ממש לחוצה...

לקריאה נוספת והעמקה

צהריים טובים. גיל ההריון נקבע לפי הסונר המוקדם ביותר שבוצע ולפיו נבדקים פרמטרים של העובר בהמשך ההריון. אם גיל ההריון יתוקן, כעת בסקירה המאוחרת יש הפרש של שבועיים. גם ערך זה מוגדר כחריג ועליך לפנות לרופא המטפל בהקדם האפשרי

22/07/2019 | 19:32 | מאת: פרח

שלום רב, בת 31, אני בהריון ראשון שבוע עשירי. מאז שהתחיל ההריון כל מה שאני אוכלת עושה אותי ממש עייפה, ברמה שאני רוצה לישון. אחרי השינה יש תחושת כבדות ונפיחות, ואני לא יכוחה לאכול יותר כלום. יוצא שאני אוכלת ממש מעט, ארוחה אחת קטנה. האם זה תקין, והאם יש מה לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פרח, תחושת עייפות היא אחת התלונות הנפוצות בהריון, במיוחד בתחילת ההריון ובסופו. במקביל, ישנם שינויים בחילוף החומרים ובדרישות התזונתיות. אצל אחות ליווי ההריון בקופת חולים תוכלי לקבל מידע על התזונה המומלצת בהריון בכלל וכן המלצות אישיות בהתאם לנתונים פרטניים שונים כמו משקל הגוף, סכרת וכו'. בכל מקרה, ארוחה אחת קטנה ביום אינה מספקת את הערך התזונתי הנדרש. עד להדרכה בקופת חולים אני ממליצה לך לנסות ארוחות קטנות במהלך היום, שתיה מרובה והפחתת צריכת הפחמימות "הפשוטות". בהצלחה!

22/07/2019 | 15:28 | מאת: מבולבלת

היי בנות, זה נשמע מוזר אבל אני ממש מבולבלת- יומיים לפני יום הביוץ האחרון שלי אני ובעלי קיימנו יחסים ומבחינתי זה לא היה סביר שאכנס להיריון מהפעם הזו. קצת אחריי זה התחלתי להרגיש מין דקירות כאלה בבטן התחתונה + בחילות ומין סחרחורות / רגעים כאלה של טשטוש, חיכיתי לראות אם יהיה דימום השתרשות אבל לא היה כלום אז התעלמתי. ביום שהייתי אמורה לקבל מחזור, לא באמת קיבלתי רק היה ממש מעט דם, ברמה שבקושי רואים, בניגוב. יום למחרת קיבלתי אבל לעומת המחזור שבדר"כ יש לי המחזור הזה היה קצר מאוד יחסית (3 וחצי ימים לעומת 6 + שיש לי בדר"כ) ועם דימום יחסית חלש, כלומר כן היה דימום אבל ברמה שהייתי צריכה להחליף פד פעם ביום כאשר בדר"כ אני מחליפה 3-4. היום, ארבעה ימים אחרי שנגמר המחזור אני עדיין מרגישה את כל התסמינים שהרגשתי לפניי וגם כאבי גב ורגליים ועוד'. יש סבירות שזה הריון?

לקריאה נוספת והעמקה

הדרך הפשוטה והבטוחה לדעת היא לבצע בדיקת הריון (:

22/07/2019 | 13:40 | מאת: לימור ברוך

שלום אני בהיריון בשבוע 8 סובלת באופן כללי ממעי רגיז אתמול התחיל להיות לי גזים מרובים ויציאות מרובות וכל יציאה אחריה אין הקלה בכלל כואבת לי נורא הבטן הרגע היום הספקתי להיות 4 פעמים בשירותים ונורא כואבת לי הבטן האם זה תופעות לוואי מהיריון? ומה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לימור, במהלך ההריון נשים רבות חוות שינויים בפעילות מערכת העיכול ובהרגלי היציאות. כמו כן, נשים רבות מציינות אי נוחות בבטן התחתונה וכאבי בטן דמויי כאבי מחזור. קשה לקבוע על סמך שאלתך האם תלונותייך משקפות שינויים פיזיולוגיים בהריון או תופעה אחרת כגון זיהום במערכת העיכול, החמרה במחלה הבסיסית או בעיה גינקולוגית. ממליצה לך לפנות לברור אצל רופא הנשים המטפל וכן, במידה ואת במעקב של גסטרואנטרולוג- לפנות גם אליו. בהצלחה!

22/07/2019 | 10:37 | מאת: שומרוש

אני משתמשת במכשיר מריטה חשמלי (אפילציה, אפיליידי וכו), על גבי הבטן ההריונית שלי.. המכשיר למעשה מורט, עושה רעש חזק ורטט רב. אין בו קרינה או חום, ללא חומרים משום סוג. משך ביצוע הפעולה כ 4 דקות סה"כ. האם יש בכך סכנה כלשהי לרווחת העובר?? האם רעש ורטט חזקים מזיקים לו איכשהו???? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אפיליידי- מריטת השיער בצורה מכנית, אינו פוגע בעובר וניתן להשתמש בו במהלך ההריון. מכשיר עם לייזר אינו נבדק מספיק במהלך ההריון ועל כן אינו מומלץ

22/07/2019 | 01:01 | מאת: ניצן

האם יש הבדל בין U/L לבין IU/L ?

U מסמן יחידות של חומר כלשהו שנקבעו במעבדה האות i זה קיצור למילה international כלומר יחידה בין לאומית אלו ערכים מוסכמים במעבדות.

21/07/2019 | 22:49 | מאת: ענת

ערב טוב בבדיקה היום אורך צוואר הרחם היה 23 ואני בשבוע 29. האם זה תקין? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אורך תקין של צוואר נקבע מעל 25 ממ עם זאת יש משמעות לסיבה למה בוצעה המדידה- האם היו צירים או מדידה אקראית, מה היה אורך תעלה הקודם ומה היה ההריונות קודמים. כמו כן לעיתים יש שונות בין בדיקות. כדאי לעשות מעקב לפי ההמלצות שיתן רופא מטפל. בהצלחה!

22/07/2019 | 09:09 | מאת: ענת

תודה על התשובה המהירה. זה הריון ראשון לכן אין השוואה . לא היו צירים בדקנו כי לפני חודש פלוס היתה הפרשה חומה ומאז הרופא הפרטי בודק כול שבועים. הוא החליט לתת לי אוטרוגסטן 200 פעמים ביום ליתר ביטחון והשאלה אם זה לא הרבה מידי 400 ביום? תודה

21/07/2019 | 22:07 | מאת: קרן

שלוםרב, האם מומלץ לבצע בשבוע 28 חיסון לשעלת והאם חיסון זה מכיל מרכיב פניצילין? בברכה ותודה , קרן

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ ולא מכיל פניצילין

21/07/2019 | 19:42 | מאת: מיכל

בסקירת מערכות 1 שביצענו באופן פרטי אצל רופא מומחה הוא ציין כי נצפה TR ו MR בלב ובדר"כ זה מסתדר עד הסקירה המורחבת. לא ניתן הנחייה מפורשת לביצוע אקו לב עוברי. האם יש צורך שנעשה עוד לפני הסקירה המורחבת?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אמר לכם שזה יסתדר כנראה שזה זניח ואם לא ביקש אקו לב עובר תסמכו על הרופא המומחה שלכם...

21/07/2019 | 17:50 | מאת: אנונימית

היי אני שבוע 6.5 נצפה היום שק באולטרסאונד ללא גבולות ללא חלבון והרופא ביקש שאעשה אולטרסאונד בעוד שבןע, אני ממש בלחץ למי זה קרה והכל היה תקין? בנוסף, עשיתי בדיקת בטא לפני 5 ימים היה 768 והיום ביצעתי שוב ויצא 793 לא הכפיל... אודה לעזרתכם

לקריאה נוספת והעמקה

אתקצת לפני שבוע 6 אם אכן ההריון תקין, אכן באולטרסאונד בשבוע הבא תוכלי בוודאות לדעת, שיהיה בהצלחה

22/07/2019 | 18:18 | מאת: אנונימית

ומה לדעתך עם הבטא שלא הכפילה את עצמה? לא בעייתי?

21/07/2019 | 14:41 | מאת: אנונימית

היי, מה מומלץ נגד צרבות? גם תרופות ללא מרשם יתקבלו בברכה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש ארסנל עצום של תרופות ללא מרשם, חלקן מבוססות על ג'ינג'ר, חלקן על שילובים שונים של ויטמינים וחומרים מעכבי בחילה ואפילו קרח מרוסק ובכלל... הכל לגיטימי כל עוד מותר בהריון ועושה לך טוב, בחלק של תרופות המרשם מאוד פופולרית היום דיקלקטין אבל אם זה לא עוזר אפשר לקחת פראמין ואפילו זופרן

היי בת 29, אחרי שימוש של עשר שנים,הפסקתי גלולות בחודש פברואר. מאז המחזור לא סדיר. מחזור ראשון ב-18.4 , מחזור שני ב-7.6. בדיקות הורמונליות תקינות. ב-2.7 בדיקת ביוץ ביתית הייתה חיובית. שבוע לאחר מכן היה לי הכתמות חומות במשך כמה ימים. טרם קיבלתי מחזור, בבדיקת דם היום ה-21.7 בטא 6, מה זה אומר? מה עליי לעשות עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה

לחזור על הבדיקה בעוד שבוע

21/07/2019 | 09:43 | מאת: שירה

שלום שתיתי שלוק אחד מיין של קידוש של 15 אחוז אלכוהול. האם זה מסוכן? האם יש להימנע? אני בשבוע 20. תודה

שלום שירה, לא הוגדר רף חד משמעי ממנו עולה הסיכון לפגיעה עוברית כתוצאה מחשיפה לאלכוהול. עם זאת, כמות הצריכה כפי שתיארת היא נמוכה ביותר והסיכוי לפגיעה כתוצאה מצריכה חד פעמית בכמות זו הוא קלוש ביותר. ממליצה להמנע מצריכת אלכוהול נוספת בהמשך ההריון. בהצלחה!

21/07/2019 | 07:46 | מאת: איולה

שלום, אני בשבוע 17 . ברצוני לשאול כמה שאלות.. 1. האם באמת קיים סיכון לעובר במקלחת חמה? שומעת גרסאות שונות... מתקלחת במים רותחים גם בקיץ.. רגילה לתחושת סחרור קלה ביציאה מהמקלחת. האם זה אכן מסוכן?? 2. תחושת חום והזעה בישיבה בחוף הים.. איך יודעים מה הגבול בו יש להמנע משמש/חום ?? האם יש פרק זמן מסויים שמותר באופן רשמי? 3. אני נוטלת מידי יום פרנטל. כדאי להוסיף משהו מעבר? אומגה 3 ? ויטמין כלשהו? 4. האם לאחר מאמץ, כמו נקיון ושטיפת רצפה, לגיטימי להרגיש כאבים בבטן תחתונה למשך כמה שעות?? או שזו נורת אזהרה כלשהי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איולה, 1. החשש העיקרי ממקלחת חמה הינו מעליית טמפרטורת הגוף לרמה שעלולה לסכן את העובר. נכון להיום לא הוכח סיכון לעובר במקלחת בטמפ' של עד 40 מעלות למשך מקסימלי של 20 דקות. עם זאת, לא ממליצה על טמפ' כזו שגורמת לך לחוות סחרחורת. 2. חשיפה מוגזמת לשמש ובטח בחום של הקיץ בארצנו אינה מומלצת בכלליות, ובפרט בהריון. ממליצה להיות תמיד באזור מוצל, להשתמש בתכשירי הגנה ולהקפיד על שתיה מרובה. 3. יש להיוועץ ברופא נשים מטפל לגבי הצורך בתוספים נוספים, כיון שכל מקרה לגופו. 4. כאב בטן לאחר פעילות מאומצת עלול להיות נורת אזהרה. יש למתן את הפעילות הגופנית באם גורמת לכאבים ולדאוג למנוחה במהלכה. במקרה של כאב חריג ממליצה לגשת לבדיקה.

19/07/2019 | 11:29 | מאת: הריונית

שלום רב, אני בשבוע כמעט 21 ויש לי דימום מהאף לאורך כל ההריון עד כה. הדימום עצמו הוא לא מאסיבי ונמשך כמה דקות, אך לפחות פעם בשבוע. האם מצב זה תקין? והאם מצריך התייעצות עם רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

דימום מהאף הינו תופעה נפוצה בהריון. ניתן גם לבדוק במסגרת רופא אף אוזן גרון באם התדירות עולה. המשך הריון קל

18/07/2019 | 22:28 | מאת: מור

שלום רב, אני בשבוע 37+2 , הריון תקין לחלוטין. בשבוע שעבר קיבלתי תוצאות שהצביעו על מעט עליה בתפקודי הכבד- Ast -33 Alt - 48 היום חזרתי על הבדיקות כעבור שבוע בדיוק והתוצאות הן Ast-33 Alt-46 האם התוצאות תקינות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להיוועץ ברופא המטפל אשר הפנה לבדיקה.

18/07/2019 | 18:50 | מאת: אורטליייי

אני בשבוע 31+5 ואני נמצאת בהריון בסיכון בגלל עיכוב בגדילה תוך רחמי ובגלל ממצא של 2 עורקי טבור אתמול עשיתי אולטרסאונד ואמרו לי שהיקף ראש קטן בשבועיים ושלחו אותי לסקירה מכוונת למוח יש ממה להילחץ ?

לקריאה נוספת והעמקה

היי אורטל לא ברורה מה השאלה כאן.. כדאי להשלים בירור כפי שהומלץ לך. בהצלחה!

20/07/2019 | 21:47 | מאת: אורטליייי

הכוונה שאם ראש קטן זה נחשב ממצא ? יש לי במשפחה היקפי ראש קטנים השאלה זה גנטי שלחו אותי גם לסקירה מכוונת למוח יש לי סטייה של שבועיים בהיקף של הראש אני שבוע 32 עכשו

היקף ראש מושפע גם מנטייה משפחתית וגם מהתפתחות המוח. נשלחת לבירור על מנת להדגים בצורה אופטימלית את מבנה המוח.

שלום, אבקש את חוות דעתכם לגבי בדיקת הריון האם אנחנו בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

????

17/07/2019 | 16:53 | מאת: אופיר

צהריים טובים, בהריון שבוע 13, באופן ספונטני אכלתי גלידת יוגורט, כזו שמוכרים בדוכנים, וכעת חוששת כי אולי אסור היה לי לאכול זאת. הבנתי שגלידה אמריקאית עדיף לא לאכול בהריון והרי המכונה היא על אותו רעיון. האם עלי לבדוק משהו כעת? לבקש מהרופא בדיקות שונות? ואם כן איזה... באמת לא חשבתי על זה כשאכלתי, הכל מאוד חדש לי וכנראה בגלל זה עושה פה ושם טעויות אודה להכוונה מה לעשות ומה הנזק שיכול להיות. מדובר בהריון יקר וחוששת מאוד. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר אין בעיה לאכול גלידה בהריון. מומלץ להמנע מבשר ודגים נעים. המשך הריון קל

17/07/2019 | 09:56 | מאת: מיכל

אני סובלת מתת בלוטת התריס ומטופלת ביוטירוקס. הבלוטה מאוזנת. כעת אני בהריון. כל כמה זמן אני אמורה לבדוק את בלוטת התריס למעקב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי מיכל מומלץ לבדוק כבר בתחילת ההריון משום שלרוב דורש עליה במשקל ולאחר מכן אם מאוזנת לרוב בודקים פעם בטרימסטר או בהתאם לתוצאה. מזל טוב

16/07/2019 | 14:57 | מאת: עדי

שלום רב. לפני חודשיים עברתי בשבוע 7 הפלה בשל הריון חוץ רחמי, עם מטוטרקסט. ההנחיות שניתנו לי הן לא לקחת חומצה פולית עד שהבטא מתאפסת. אתמול הבטא התאפסה. אבל היום עשיתי אולטרסאונד לביקורת (מה שלא עשו לי בחודשיים האחרונים), והתגלה שעדיין יש שם ״בין הרחם לשחלה הודגם ממצא הטרוגני בגודל 9*13 מ״מ. הודגמה זרימת דם לתוכו״. אמרו שאין עם זה בעיה ולחזור לביקורת אחרי וסת, ואין צורך לראות עכשיו גיניקולוג. אבל - האם בינתיים בכל זאת מותר לי להתחיל לקחת חומצה פולית, למרות הממצא הזה? ושאלת בונוס- האם כדי לנסות להיכנס להריון מספיק לחכות 3 חודשים מההפלה, או שצריך 3 חודשים ממתי שהתחלתי לקחת חומצה פולית? ברקע תרופה עם תופעת לוואי שיכולה לגרום למומים בעובר. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עדי ממצא כמו שאת מתארת יכול להראות באולטרסאונד זמן יחסית ממושך לפני שנעלם. כל עוד ערכי בטא הגיעו לאפס ההריון נגמר. מומלץ להמתין 3 חודשים לפחות מזריקת המטוטרקסט להריון וליטול לפחות חודש טרם ההריון חומצה פולית. בהצלחה!

16/07/2019 | 10:26 | מאת: לוסי

אני בהריון שבוע 11+5 יש לי צריבה כמו משהו חריף בנרתיק הולך יום יומיים וחוזר יום יומיים מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

היי לוסי צריבה יכולה להיות משנית לפטריה אנא גשי להיבדק אצל רופא נשים מטפל.

20/07/2019 | 20:51 | מאת: לוסי

נבדקתי ע״י רופא נשים אין פטריה ואין דלקת בדרכי השתן ועדיין יש לי צריבה

אנא היוועצי ברופא שבדק אותך לא נוכל לגלות מכתיבה בפורום את מקור הבעיה

16/07/2019 | 01:11 | מאת: ליאור

היי, זהו הריון ראשון שלי. התחלתי את ההריון במשקל 47 ק"ג, גובה 161 ואני עולה בקצב מהיר במשקל- כרגע מתחילה שבוע 21 שוקלת 57 ק"ג. האם זה תקין? כי לפי מיטב הבנתי ולפי דברים שקראתי קצב העליה שלי מהיר מאוד יחסית לשבוע בו אני נמצאת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליאור קצב עליה במשקל משתנה מאישה לאישה בהריון ואף בין הריונות, ותלוי בגורמים רבים.

שלום, אני בהיריון שני ויש לי רחם די-דלפי. בהיריון הקודם עברתי ניתוח קיסרי היות והעובר היה מצג ראש ולא ניתן לבצע היפוך בגלל סוג הרחם. אני בשבוע 32 בהיריון הנוכחי והעובר כעת במצג ראש. אני שוקלת ללדת ואגינלית vbac ומעוניינת להבין אם זה אפשרי בכלל כאשר מלבד סוג הרחם יש לי גם 2 צווארים ומחיצה בנרתיק לכל אורכו. תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי מור יש לפנות ליעוץ וקבלת מידע בבית חולים בו את מתכננת ללדת בהצלחה!

שלום, אני בהריון, בשבוע 19.6. באולטרסאונד היום נצפה עובר שמתאים לשבוע 18.3 והתבקשתי לחזור לסקירה מאוחרת עוד כשבועיים. שאר ההיבטים היו תקינים (דופק, מי שליה, תנועות עובר). שאלתי הינה מה המשמעות - האם זה מצביע על בעיה כלשהי? שאר הבדיקות עד כה (שקיפות, סקירה מוקדמת, בדיקות דם) היו תקינות אך מדובר בהריון רביעי לאחר שלוש הפלות בראשית ההריון. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם הייתה התאמה בשליש הראשון ובשקיפות אז המדידה כרגע יצאה קטנה מאיזושהי סיבה, זה משהו שיצטרכו לעקוב אחריו, תחכי לסקירה

15/07/2019 | 10:47 | מאת: לילי

שלום, אני בשבוע 5 פלוס 3, אני מקבלת פעמיים ביום נרות אנדומטרין מכיוון שבהריון הקודם התגלה מחסור והוא נפל. שאלה שלי האם יכול להיות שההריון הנ"ל לא מתפתח/כבר נפל והאנדומטרין גורם לתופעות הריון כמו מתן שתן תכוף, חזה נפוח, בחילות וחוסם את הדימום של ההפלה? חייבת לציין שאין דימומים ולא עשיתי בדיקת דם ( עברתי 3 הריונות כימיים לכן הפעם הגעתי להחלטה שלא אבצע בדיקת דם), קבעתי תור לאולטסאונד לשבוע 6 פלוס 4 לבדיקת דופק. שאלה נוספת מה סיכוי שאגלה רחם ריק בבדיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לילי נרות אנדומטרין מכילות הורמון פרוגסטרון שאכן יכול לגרום לחלק מהתופעות. על מנת לוודא שההריון תקין אנא המתיני לבדיקת האולטרסאונד. בהצלחה!

14/07/2019 | 00:04 | מאת: מיכל

שלום, אני בהיריון ראשון, סקירה ראשונה ושניה יצאו תקינים למעט שני כלי דם בחבל הטבור. כרגע אני בשבוע 35 ונמצאת במעקב סוכר בגלל ערך אחד חריג בבדיקה של 100..אני מאוזנת לגמרי..בבדיקה שגרתית העלתה הטכנאית שהראש והבטן קטנים..להלן התוצאות: Bpd שבוע 32.1 Hc שבוע 32.5 Ac שבוע 32.1 Femur שבוע 33.1 השאלה אם זה מצדיק סקירה מכוונת וmri..?מיותר לציין שזה מאוד מלחיץ ומשאיר אותנו מודאגים..אשמח לקצת הרגע בעניין..

18/07/2019 | 18:55 | מאת: אורטליייי

אני גם בשבוע 31+5 וגם לי יש ממצא של 2 כלי דם בחבל הטבור ואני נמצאת בהריון בסיכון גבוה בגלל זה ואתמול עשו לי אולטרסאונד ואמרו לי שהיקף של ראש קטן בשבועיים ביחס לגוף ושלחו אותי לסקירה מכוונת למוח שלחו אותך גם לסקירה מכוונת ? ומה בסוף אמרו לך ?

18/07/2019 | 20:09 | מאת: מיכל

עשיתי היום בבית חולים, ראו שכל הגוף באופן שווה פחות או יותר קטן בסביבות 3-2 שבועות. והסטיה של הראש הרבה יותר קטנה ממה שאמרו באולטראסאונד.. בגלל גיל ההיריון לא רואים טוב את הראש בגלל שהוא כבר למטה אז רוצים שנעשה mri, וייעוץ גנטי ודיקור מי שפיר וכו..ובכל מקרה בגלל הגודל מבחינתם הם מאשפזים במטרה שתוך שבוע ליילד.."תינוקות קטנים לא מתנהגים יפה בבטן" למרות שהשליה תקינה והזרימות טובות..

20/07/2019 | 21:44 | מאת: אורטליייי

שבוע כמו שלך הם רוצים שתעשי מי שפיר לא מבינה אותם שהם שולחים בשבוע כזה לי יש גם עיכוב תוך רחמי וראש קטן וגם אצלי הראש למטה אני בשבוע עכשו 32 מפחיד אותי שהראש קטן סטייה של 2.2- זה אומר משהו ?

אל תלחצי.. כשתעשי סקירה מכוונת יגידו לך לגבי הסטייה. כל מכשיר וכל טכנאי הוציא לנו סטייה אחרת..בסקירה המכוונת ראו סטיה קטנה בהרבה ממה שאמרה הטכנאית בקופה... לגבי עיכוב בגדילה, הערב התייעצנו עם מנהל מחלקה והוא טוען שיש לבדוק זרימות בחבל הטבור ובראש. ולבדוק גדילה אחת לשבועיים ולא כל שבוע ולראות האם באמת אין גדילה ובמצב כזה עדיף שיגדל בחוץ מאשר שיתעכב בבטן..אני חושבת עכשיו לגבי הזירוז האם זה חכם לעשות זרוז לתינוק קטן ובפרט שזה היריון מאוד יקר לנו..או שפשוט ללכת לניתוח.

אני בת 37, הריון שלישי, ישלי שני ילדים בריאים, ביצעתי שקיפות עורפית היתה תקינה, בסקירה המאוחרת ( שבוע 23) התברר שיש מודק אקוגני בחדר השמאלי של הלב, ואסמטריה בין חדרי המוח של העובר: חדר שמאלי 8.8 ןחדר ימני 5.8) הרופאה אמרה שעש סוףיכון גבהו לתסמונת דאון גם בגלל הגיל שלי. המליצה על דיקור מי שפיר, אבל אני מודאגת מהבדיקה הזאת ולא מעוניית לעשות אותה, אז המליצה לפחות לעשות בדיקת nipt. מה הסיכויים להולדת תינוק עם תסמונת דאוון?

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל שלך בערך 1:200,אם תוסיפי בדיקות תוכלי להיות מדויקת יותר למשל שקיפות, חלבון עוברי, סקר ביוכימי של השליש הראשון, אם תרצי להיות מדוייקת יותר עד רמה של מעל 99% לגבי תסמונת דאון את יכולה לעשות NIPT אם תרצי לדעת בוודאות תעשי דיקור

12/07/2019 | 19:54 | מאת: Tut

שלום ד"ר. שבוע 27, נמדד צוואר רחם של 14 מ"מ. לאחר מנוחה התארך קצת ל 18. קיבלתי צלסטון. הצוואר שלי לא ארוך מלכתחילה (בשבוע 14 נמדד 26 ממ) 2 לידות קודמות בשבוע 40 גם עם קיצור צוואר, לאחר שמירה ואוטרוגסטן. כעת גם מטופלת באוטרוגסטן משבוע 10. האם יש מקום לדאגה? כיצד עליי להתנהל? שמירה בשכיבה מלאה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אני משוכנע שעם היסטוריה כזו את במעקב הריון בסיכון ויש לך הנחיות לשמירת הריון, אגב עברת פעולות בצוואר הרחם? למה מקוצר משבוע מוקדם כל כך? בכל מקרה אם צלחת עד שבוע 40 אני משער שתחת טיפול כמו שאת מקבלת ומנוחה יהיה בסדר

21/07/2019 | 21:04 | מאת: Tut

תודה על תגובתך. לא עברתי פעולות על צוואר הרחם. האם יכול להיות שזה המבנה שלו והוא קצר מטבעו? אני במעקב הריון בסיכון אבל טרם אישרו לי שמירה ולכן לא יודעת איך להתנהל בנתיים, עובדת עבודה משרדית ומשתדלת לא להתאמץ יותר מדי.

12/07/2019 | 16:16 | מאת: בילבי

אני בשבוע 8+4 הריון שני. יש לי בעשרה ימים האחרונים והייתי כבר פעמיים באולטראסאונד שהראה דופק והכל תקין. היום אמרו לי שזאת הפלה מאיימת. הדימומים רק גוברים. האם עצם ההתגברות של הדימומים בהכרח מעידה על הפלה קרובה? היום הדופק היה תקין..

לקריאה נוספת והעמקה

הפלה מאיימת זה מינוח רפואי לכל הריון עד שבוע 22 עם דימום, זה ממש לא אומר שכל דימום זו הפלה אבל בכל הפלה יש דימום

12/07/2019 | 15:50 | מאת: טלי

שלום אני חווה כבר שבועיים כאבים נוראיים בגב תחתון דקירות בבטן תחתונה בחילות וסחרחורות .. עייפות בלתי מוסברת והשתנה מרובה.. מחזור אחרון היה ב 24 ליוני .. האם יש סיכוי שאלה סימני הריון ? (יש לי בדיקת הריון ביתית אבל נמאס להתאכזב כל פעם מחדש)..

לקריאה נוספת והעמקה

אין דרך יותר אמינה מבדיקה, בסוף יצליח

11/07/2019 | 23:44 | מאת: Keren

שלום רב היום ביצעתי צילום רחם בצילום הרופא אמר שהיתה חסימה אך השתחרר ברגע שהוזרם החומר. השאלה היא 1- ממה נגרמת החסימה הזאת? 2- האם חסימה יכולה להיווצר שוב? 3- האם הגורמים החוסמים נמצאים עדין בגוף ויכולים ליצור שוב חסימה? או שיוצאים בדרך כלשהיא ? 4- האם חסימה זו גרמה לאי פריון? תודה רבה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

חסימה יכטלה להיות מהרבה סיבות, רירי צמיגי, הידבקויות כתוצאה מדלקת, אנדומטריוזיס, ניתוחים קודמים בבטן או באגן, דימום מקומי, יש הרבה סיבות, ייתכן בהחלט שהצילום רחם פתח הגורם לחסימה לא ברור לי כך שלא יכול לשער אם הוא נמצא או לא זה דורש בירור הרבה יותר מקיף וזה אכן אחש הגורמים לאי פריון

11/07/2019 | 09:13 | מאת: שיר

שבוע 32- ניתן להיכנס לים המלח או להימנע? עם בריכה רגילה יש בעיה? תודה!

אין בעיה לא עם זה ולא עם זה, תיזהרי מהשמש

10/07/2019 | 23:16 | מאת: ליאת

שלום, שבוע 13 פלוס 6 אושפזתי למשך שבוע עקב חשש לירידת מים ודימום שהפסיקו. נבדקתי במשך כל הזמן עד היום וכמות המים לעובר הייתה תקינה, החשש הוא שירידת המים הייתה מעובר נוסף (ההריון החל כתאומים) ששקו נפלט כי הפסיק להתפתח. היום שבוע 16 פלוס 4 אובחנתי עם הפרדות קרומים, כרגע בשמירת הריון. אשמח למידע בעניין, כולל על התנהגות, מותר לקום להסתובב וכדומה. אשמח לדעת האם זה מצב פתיר או שמא אהיה כך עד הלידה. מה הסיכוי ללדת בזמן ולא בלידה מוקדמת?

לקריאה נוספת והעמקה

זה תלוי בכל כך הרבה גורמים, ככל שהעובר נספג מוקדם יותר סיכוי טוב יותר להגיע ללידה תקינה, שבוע 16 זה מוקדם ואני משער שנספג עוד הרבה לפני, אם את לא מדממת זה טוב, דימום במצב הזה מעלה סיכון לירידת מים מוקדמת ולצרות אחרות, אם אין לחצים, כמות המים של העובר תקינה, כל אלו דברים שאם ישתנו עלולים להעלות סיכון לסיבוכים ןמעקב הריון בסיכון ראוי שיהיה

10/07/2019 | 22:07 | מאת: הריון ראשון :)

הי :) אמרו לי (לצערי) שיש לי רחם שהיא או דו קרנית או דידלפי (שלחו אותי לבדיקה בספקולום עדיין לא נבדקתי) השאלה היא כזאת, אם מדובר ב2 רחמים וכבר יש הריון (שבוע 11), האם ניתן להכנס להריון גם ברחם השניה? ואם זה דו קרני, מה הסבירות שאפשר להגיע עד סוף ההריון? עד איזה גודל בממוצע עובר יכול להשתרש במצבים כאלה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יש הריונות ברחמים כאלה ותתפלאי... לפעמים יש גם 2 הריונות ברחם רגיל... גם בכזה יכולים להיות 2 הריונות, ההבדל בין דו קרני לדידלפי הוא בצווארים (יש לך 2 אם זה דידלפי) ושימי לב שבמקרים כאלה לפעמים יש גם מחיצה בנרתיק והיא יכולה להיות אורכית או רוחבית, ואפשר לגמרי הריון במצב כזה רק שזה הריון בסיכון כי יש מה שנקרא נפח פונקציונלי מופחת, זה אומר שהנפח של הרחם קטן יותר וזה עושה יותר צירים מוקדמים ואפילו לידות מוקדמות, לא פשוט אבל לגמרי אפשרי, אגב לגבי האבחנה...זה נשמע לא לגמרי ברור, את יכולה להוסיף פרטים לגבי איך איבחנו

20/07/2019 | 23:32 | מאת: הריון ראשון :)

חשבתי שישלחו אותי לאבחנה אבל לא ניתן בגלל שאני בהריון. אני בשבוע 13, וניגשתי לבדוק את הנושא עקב טיפה דימום..אמרו לי שלפי מה שרואים יש נרתיק אחד ויש צוואר רחם אחד. *האם מדובר בדו קרני? בדידלפי? סתם מחיצה? בנוסף לדעתם הם חושבים שיש 2 רחמים אך כמו שאמרו לי רק אחרי הריון ניתן לבדוק בוודאות. בנוסף יש הפרשות חומות כבר שבוע *וחצי וראיתי מעט דם. האם זה מראה באמת על 2 רחמים? סליחה על כל השאלות קצת מלחיץ תודה :)

10/07/2019 | 14:53 | מאת: הדס

שלום, אני בסוף שבוע חמישי/תחילת שישי. (תאריך ו.א. לא מדויק). בדיקת בטא ביום שני 16138 בדיקת בטא הבוקר (רביעי) 25160 האם זה תקין? מתי כדאי לעשות אולטרסאונד? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

תעשי, יש כבר דופק ועובר ואפשר לקבוע גיל הריון

10/07/2019 | 13:12 | מאת: shura

היי, כל הערכים יצאו תקינים חוץ מבדיקת ה180 יצא לי ערך נמוך- 41. האם זה אומר שיש לי סכרת הריון? כל שאר בדיקות הדם יצאו תקינות במסגרת העמסת סוכר 100. הערך הנמוך הוא הבדיקה האחרונה אחרי 3 שעות. הבנתי שזה אמור להיות ערך נמוך.

לקריאה נוספת והעמקה

כעיקרון זה לא סכרת, ממש לא אבל את לא אמורה לנחות ככה עם הסוכר, בכל מקרה, אני ממליץ לכולן להוריד פחמימות ולהעלות מנת חלבון בארוחה ולשמור על תבנית של ארוחות קטנות יותר פעמים ביום

09/07/2019 | 19:49 | מאת: חסויה חסויה

היי בנות, מה לדעתכן הבדיקה אומרת ? הקו השני בהיר בהיר בהיר

לקריאה נוספת והעמקה
15/07/2019 | 01:08 | מאת: שני

באתר הזה לא רואים תמונות.. אבל בעיקרון אם את מדברת על בדיקת הריון ביתית, בדכ הטענה היא שאם יש קו, לא משנה כמה חלש/חזק- זה חיובי. כדי לוודא כדאי לעשות בדיקת דם.

אמורה להיות מסוגלת להעלות קבצים

היי, הייתי מאושפזת עקב ניתוח טורשן, וגילו שיש לי המוגלובין 8.3, אני נוטלת ספאטון פעמיים ביום, האם זה מספיק? האם כדאי לעבור לתוסף אחר? אני סובלת מעצירויות וזו הסיבה שעברתי לנוזלי. ויכול להיות שהירידה בברזל הייתה עקב הניתוח? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תסביב שחלה פותרים בניתוח קצר ולא מדמם, זה לא מזה, את כנראה צריכה ברזל דרך הוריד, פני לרופא נשים או משפחה

08/07/2019 | 21:03 | מאת: איילת

שלום, היום קרה לי משהו קצת מוזר. הייתי בחוץ והיה לי מאוד חם, כשחזרתי הביתה מדדתי חום והיה 37.6. שטפתי את הפנים וירד מהר ל-36.4 ומאז ברוך השם לא עלה שוב ואני מרגישה מצוין לאחר שנחתי. איך זה יכול להיות שחום הגוף עולה כך? האם יש לכך השפעה על העובר? אני בשבוע 27. תודה.

אין לזה השפעה על העובר ויותר מזה לך אין השפעה על זה כך שמה שנשאר לך זה להנות מהמשך ההריון

08/07/2019 | 14:44 | מאת: דנה

בתחילת ההריון, כשלא ידעתי שאני בהריון היה לי כאב ראש ממש חזק ובלתי נסבל ולקחתי אקמול פוקוס אחד. זה היה בחודש השני להריון... לקיחה חד פעמית של כדור אחד יכולה לגרום לנזק? בשקיפות העורפית, סקר ביוכימי ראשון וסקירת מערכות נראה שהכל תקין, אם היה השפעה של הכדור על העובר היו מוצאים משהו בסריקות המוקדמות? האם יש ממה לחשוש? היום בסוף שבוע 15. תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

רחוק מאוד, אין לך ממה לחשוש ואין לך מה לעשות כרגע חוץ מלנסות להנות מההריון

08/07/2019 | 14:38 | מאת: הריונית בהפתעה

היי אני בת 28, בריאה בדר״כ היום בשבוע 16 כבר וגיליתי בהפתעה בחודש שלישי שאני בהריון, לא הרגשתי סימנים מקדימים עד אזור הזמן שגיליתי ואם הרגשתי עייפות או בחילה קישרתי את זה להיותי סטודנטית מותשת. עד כה כל הבדיקות תקינות (שקיפות עורפית וסקירת מערכות, כנ״ל לגבי הסקרים הביוכימיים) ואין משהו חריג אבל אני ממש חוששת. אני לא שותה אלכוהול לעתים קרובות בכלל... יצא שמתוך הזמן שלא ידעתי על היותי בהריון (עד שבוע 11) שתיתי בערך פעם בחודש כוס בירה אחת והיתה פעם אחת ששתיתי שתי בירות שנחשבות כבדות יותר מבחינת אחוז אלכוהול שזה היה כבר יותר סמוך לגילוי שאני בהריון... זה היה באזור שבוע 9-10 ששתיתי, מאז כמובן לא מתקרבת למשקאות אלכוהוליים. מה זה אומר מבחינת הנזק שיכול להיווצר? אם יש בדיקות שאני יכולה לבקש לעשות שיכולות לוודא תקינות של העוברית? כמו כן האם במקרה שכזה היית ממליצ/ה על בדיקת מי שפיר? אוסיף ואציין שאני במשקל תקין ומכל הסיטואציות ששתיתי לא השתכרתי ולא הרגשתי את זה בכלל, רק בפעם היחידה ששתיתי את השתי בירות הרגשתי שזה ״עלה לי לראש״. תודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי מאוד נמוך שיהיה משהו, אי אפשר לראות את זה בדיקור זה לא גנטי, אפשר לנסות לראות באולטרסאונד סימנים אבל זה לא ספציפי, הסיכוי בכמויות שאת מספרת קלוש.

07/07/2019 | 19:36 | מאת: יעל

שלום, רציתי לדעת האם מותר לאכול דפי אורז בהיריון? ואם כן האם יש הגבלה? תודה רבה! ....................

אפשר, בתיאבון

07/07/2019 | 12:37 | מאת: מריה

שלום רב, בהערכת משקל בשבוע 26+2 העוברית שקלה 1038, נאמר לי שזה אחוזון 90. בהערכת משקל ב שבוע 30+6 הערכת המשקל הייתה 1690 ונאמר לי שזה סביב האחוזון 50. אציין שאני שאני במעקב הריון בסיכון עקב hcg גבוה. בנוסף יש לי סכרת גבולית ( בהעמסה של 100 הערך אחרי שעה היה 182). אני מנטרת והסוכר שלי מאוזן. האם הירידה באחוזון במשקל של העוברית לא דרסטי ומהיר? והאם זה תקין בכלל? במידה ולא על מה זה יכול להראות?

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי זו תגובה מצויינת של העצירה בגדילה כתוצאה מהשמירה על ערכי הסוכר, בכל מקרה הערכות משקל עוקבות יתנו כיוון טוב מה קורה

19/07/2019 | 21:08 | מאת: מריה

תודה רבה על תשובתך

07/07/2019 | 05:12 | מאת: אופיר

שבוע 12, עם ירידה במשקל כ 10 קג, עם פריחה בזרועות בבית השחי והחזה, כחלק מבדיקות שערכתי עלו כמה בדיקות חריגות, אשר מטרידות אותי. תור לרופא נשים קצת רחוק.... נתרן 147 איסוף שתן 24, חלבון 198 LDH 455 ESR 39 CRP 3.3 ALT 40 AST 36 באולטרסאונד בטן עליונה כבד וכליות לא נמצא ממצא חריג מה מומלץ לעשות? האם יש חשש להריון? אודה לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

באיזה שבוע את? את אחרי מחלה ויראלית?

22/07/2019 | 15:06 | מאת: אופיר

שבוע 12, לא הייתי חולה בתקופה האחרונה, נוטלת עוד לפני ההריון כולכיצין 1.5 מג וסלאזופירין 2000 מג (מאובחנת ב - fmf + סקרואיליאטיס) אודה להמלצות וחוות דעתך

שלום, אני בתחילת ההיריון בשליש ראשון ומטופלת בדיקלקטין בעקבות היפראמזיס. על קופסת הטבליות של הדיקלקטין ישנה מדבקה אדומה כי בוצע שינוי בהרכב חומרים בלתי פעילים. בהיריון הקודם (2015-16) הדיקלקטין ממש הציל אותי. בהריון הנוכחי התרופה ממש לא עוזרת לי ואיני מרגישה השפעה כלל (אני ממשיכה להקיא את נשמתי). אם בהיריון הקודם 2 כדורים עזרו לי, כעת גם 4 כדורים אינם עוזרים (וזה המינון המקסימלי). האם יכול להיות קשר לשינוי המרכיבים? אודה לתשובתכם

אם זה מרכיבים לא פעילים אז לא