פורום הריון ולידה

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
הפורום נועד לתת תמיכה לנשים בהריון, מענה מקצועי לכל השאלות בתחום הריון ולידה. ביצוע בדיקות בהריון, מתי להגיע לחדר לידה, ניתוחים קיסרים, הריון בסיכון גבוה ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
32741 הודעות
31742 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה

שלום רב, אני ממש בתחילת הריון, שבוע 5, האם ניתן לצבוע את השיער עם צבע המכיל אמוניה. האם ניתן לקיים יחסי מין או עדיף להמתין לבדיקת דופק?

שלום סיגל, עדיף לצבוע השיער בצבע שלא מכיל אמוניה. לגבי יחסי מין, אצל אשה ללא גורמי סיכון מיוחדים (כגון הפלות חוזרות, דימום בהריון..) אין הגבלות מיוחדות לגבי קיום יחסים. המשך הריון קל

23/10/2019 | 10:01 | מאת: סיון

אני בהריון שלישי שבוע 8. כבר שבוע יש לי כאבי ראש לא חזקים, אני מרגישה חמה ואין לי חום 36.9... מדדתי לחץ דם בבית, והוא תקין. האם זה הגיוני הכאבי ראש האלו? מה עליי לעשות?

שלום סיון, ראשית כאבי ראש יכולים לנבוע ממצבים שאינם קשורים בהריון. נסי לשתות הרבה ולנוח. ניתן להשתמש במשככי כאב כגון אקמול/אופטלגין. באם התלונות לא חולפות או במקרה של כאבים עזים/הופעת חום/הרגשה חריגה- פני לבדיקת רופא. ניתן להתחיל הברור אצל רופא משפחה. רפואה שלמה!

22/10/2019 | 21:30 | מאת: אא

האם קו חלש מעיד על הריון ? תודה

קו חלש בבדיקה בייתית יכול בהחלט להצביע על הריון צעיר. יש לחזור על הבדיקה בהפרש של מס' ימים. בהצלחה

22/10/2019 | 20:24 | מאת: עדי

היי דוקטור. שבוע 23+6 לאחר סקירה מאוחרת התוצאות קצת מדאיגות אותי. Bpd -59.7 mm שבוע 24+2 אחוזון 62.5 Hc- 220.5 mm דבוע 24 אחוזון 41.2 Ac-192 mm שבוע 23+6 אחוזון 43.2 Hc/ac 1.14 Fl- 39.2 mm שבוע 22+4 אחוזון 8.07 Hl- 37.2 mm שבוע 23 אחוזון 27 Cerebelum 26.4 mm שבוע 23+5 אחוזון 72 Efw 598g שבוע 23+2 אחוזון 28.7 זה הריון ראשון.. ואני נורא מןדאגת .. כמובן שאלך לרופא למעכב.. אבל תוכל בבקשה להסביר לי מה בעצם זה אומר שהעצמות קטנות יותר לגיל? ומהי המלצתך?

שלום עדי, ממצא עצמות ארוכות שקטנות לגיל ההריון יכול לנבוע מגורמים רבים. זה יכול לנבוע מגנטיקה משפחתית, הפרעה גנטית ועוד.. יש לפנות לרופא המטפל ולהמשיך ברור דרכו. על סמך בדיקה יחידה ובמיוחד על פי הנתונים שהצגת שהינם עדיין בתחומי הנורמה אין המלצה חדמשמעית. יתכן ויבחר בשלב ראשון לעשות מעקב סונוגרפי חוזר של מדדי העובר ויתכן שיפנה אותך כבר עכשיו להמשך ברור כגון ייעוץ גנטי וסקירה מכוונת. בהצלחה

22/10/2019 | 15:26 | מאת: אנה

אשמח לתשובה, ממש לחוצה. אני בשבוע 9 להריון, והיום הרכיבו אצלי ארון חדש, וכשסיימו בקשו שאבדוק אם הכל בסדר. כשעליתי בחדר היה ריח חריף, אפילו לא יודעת של מה, של דבק אולי, או של אצטון, משהו כזה.... שאפתי אותו לשניה וישר יצאתי מהחדר. האם זה מסוכן לעובר??? האם נגרם נזק?

שלום אנה, לא ניתן לענות בצורה וודאית מבלי לדעת מה מקור הריח. עם זאת, הסיכוי לנזק כלשהו כתוצאה מחשיפה חד פעמית וקצרה לחומר נדיף שואף לאפס. אם את מאוד מוטרדת מהעניין את יכולה לברר עם המתקינים מה מקור הריח ולפנות למרכז להרעלות בשאלה של הסיכון בחשיפה אליו.

21/10/2019 | 10:18 | מאת: אירית

שלום, אני בשבוע 27, מטופלת באנטיביוטיקה (אוגמנטין) בעקבות דלקת בדרכי השתן. צריכה לעבור העמסת סוכר 100 בעקבות תוצאה לא תקינה ב-50 גרם. הבנתי שכדאי לעשות את הבדיקה כמה שיותר מהר וכבר עברו 10 ימים. האם אפשר לעשות את הבדיקה יום למחרת נטילת כדור האנטיביוטיקה האחרון? האם זה לא יכול לשבש את התוצאה?

היי אירית אין בעיה לבצע את ההעמסת הסוכר ללא קשר לנטילת אוגמנטין. בהצלחה

היי, אני יוצאת לשני לילות להפלגה באירופה (אהיה בשבוע 22). הבנתי שיכולות להיות בחילות והקאות מההפלגה, ותוהה איזה כדורים מותרים בהריון ושכדאי להצטייד בהם מראש עבור הנסיעה. תודה רבה

ערב טוב אם את מעוניינת בטיפול חד פעמי אפשר ליטול פרמין לטיפול ממושך יותר קיימות תרופות שונות בשוק ביניהן דיקלקטין, זופרן ועוד. ניתן לקבל מרשם מרופא מטפל.

19/10/2019 | 13:41 | מאת: שאלה

בת 29, מנסים להיכנס להיריון 10 חודשים ללא הצלחה. בדיקות הורמונליות תקינות. מקבלת מחזור כל 45 יום בערך. במחזור האחרון לקחתי איקקלומין מהיום החמישי למחזור, אחד ליום למשך חמישה ימים. ואסטרופם מהיום התשיעי למחזור, פעמיים ביום למשך שבוע. במעקב זקיקים לא נצפו זקיקים עד היום ה-21 למחזור. לאחר מכן הוחלט על הגדלת המינון בסבב הבא. נמצאת כבר ביום ה-60 למחזור וטרם קיבלתי מחזור. מה ניתן לעשות? פשוט לחכות עד המחזור הבא כדי להתחיל שוב ? מדוע זה מתעכב מעל הרגיל? תודה

ערב טוב אם נשלל הריון ניתן לקבל טיפול הורמונאלי לקבלת ווסת שיאפשר טיפול חדש. באם קיבלת איקקלמין והיית במעקב משמע שיש רופא פריון שמעורב בתהליך- כדאי לפנות אליו לקבלת המלצה מתאימה בהתאם לרקע. בהצלחה!

שבת שלום הרופאה שלי לא מאמינה בתוספי תזונה לכן לא יכלה להביא את דעתה בנושא האם מותר לי לקחת בהריון 1. כמוסות ג'לטין של סולגאר 2. אומגה 3 של סולגאר? אני בסיום טרימסטר ראשון בריאה ללא בעיות ולוקחת מינון 4 לחומצה פולית כי לא צריכה יותר וכל הבדיקות דם שלי תקינות האם זה בסדר לקחת לאישה בריאה את התוספים בהריון?

ניתן לפנות למרכז הטרטוגני לקבלת מענה מתאים. בהצלחה

19/10/2019 | 08:29 | מאת: טולי

שלום המחזור האחרון שלי היה ב31.8 בתאריך 6.10 גיליתי שאני בהריון בבדיקה ביתית כביכול שבוע 5 יום אחרי הלכתי לבדיקת אולטרסאונד לא ראו כלום אחרי כמה ימים עשיתי בדיקת בטא יצא 1040 יום אחרי הבדיקת בטא הלכתי שוב לבדיקה ראו שק הריון קטן ריק אחרי 5 ימים הייתי כבר שבוע 6 ויומיים הלכתי שוב עדיין ראו רק שק הריון בגודל סנטימטר וחצי הרופא אמר אולי ביוץ מאוחר יש לי 3 ילדים ובכולם שבוע 6 כבר ראו דופק עכשיו אני תאורטית שבוע 6 ו6 ימים עוד לא הלכתי לבדוק יש סיכוי שההריון יתפתח תקין? ועוד שאלה אם יש שק הריון ריק יש סיכוי של שיהיו לי בחילות? כי בימים האחרונים אני ממש סובלת מבחילות תודה רבה

אם הביוץ היה מאוחר יתכן והשבוע יותר צעיר. בהיעדר כאב חריג או דמם כדאי להתעזר בסבלנות ולבצע בדיקת אולטרסאונד חוזרת בהפרש של שבוע כדי לבחון תקינות הריון. באופן תיאורטי שק הריון ריק בו לא מתפתח עובר תקין עדין יכול לגרום לתופעות של תחילת הריון- התופעות אינן מעידות על תקינות ההריון. בהצלחה.

לפי תאריך וסת אני שבוע 7 וחצי היום הייתי אצל הרופא הוא אמר שהעןבר תואם לשבוע 6 כנראה היה ביוץ מאוחר לפני יומיים גם הייתי הייתי אצל הרופא הוא ראה דופק קטן היום אצל הרופא הוא גם ראה דופק אבל בקושי הוא ניסה לשמוע אבל לא שמע הוא אמר שהעיקר שהוא ראה ולחזור לביקורת עוד 10 ימים יש סיכוי שההריון לא תקין? אני ממש בלחץ

18/10/2019 | 16:06 | מאת: מוריה

שלום רב, אני אמא לשתי בנות מקסימות. לאחרונה גיליתי שאני בהריון. כעת אני בשבוע 3+4 עשיתי 3 בדיקות ביתיות על מנת לאשש שאני בהריון. שבוע הבא נקבעה לי בדיקת דם. העניין הוא שבניגוד להריונות הקודמים, הפעם לא הרגשתי את כאבי "ההשרשה" של העובר. אני זוכרת שמדובר בדמוי כאבי מחזור עמומים כאלה והפעם אני ממש לא מרגישה כלום. לא מדברת על דימום כי גם בפעמים הקודמות לא היה לי שום דימום ומבחינתי זה בסדר. אבל הכאבים... למה לא מרגישים אותם? האם זה מעיד משהו על תקינות ההריון? אני ממש מודאגת. כרגע אני מרגישה רק עצבנית והחזה שלי כואב מאוד. חוץ מזה שום תופעה... האם ייתכן שהעובר לא השתרש?

אין מושג של כאבי השתרשות. תחושות של כאבי בטן/כאבי מחזור/ בחילות/ רגישות בשדיים וכו יכולים להופיע או לא בתחילת הריון ולא מעידים על תקינותו. וכל הריון יכול להיות שונה מקודמיו. בהעדר דימום או כאב חריג מומלץ לבדוק תקינות הריון בבדיקת אולטרסאונד אחרי שבוע 6 פלוס כשכבר ניתן לראות דופק. בהצלחה.

18/10/2019 | 10:07 | מאת: אילנית

האם אני יכולה להמשיך לקחת אבקת קולגן (הטרנד החדש לעור צעיר) בזמן הריון? התחלתי לקחת קולגן חצי שנה לפניץ ועכשיו גיליתי שאני בהריון. האם זה לא מזיק לעובר? בדיקות דם תקינות, ההריון התחיל תקין מאוד.

ערב טוב לא מכירה השפעה של החומר על התפתחות עוברית ולא בטוחה האם נבדק מאחר ולא כל התוספים נבדקו במחקרים. ממליצה להתיעץ עם המרכז הטרטוגני.

17/10/2019 | 22:29 | מאת: ווילאנל

שלום, אני בסוף שבוע 10 עם תאומים (לא זהים). בהתחלה היו 3 עוברים אך אחד נספג. בבדיקת אולטרסאונד ראו שהגודל של עובר אחד הוא 3.13 ס"מ ושל השני 2.95 ס"מ. מבחינת גיל ההריון הגדול בן 10.0 והשני בן 9 ו-6 כלומר הפרש של יומיים. האם ההפרש מדאיג? ממש לא הייתי רוצה שעוד אחד יספג :( תודה

שלום הפרש של יומיים תקין לחלוטין. המשך הריון קל.

18/10/2019 | 23:06 | מאת: ווילאנל

תודה, מה לגבי ההפרש בגודל?

17/10/2019 | 21:17 | מאת: אני

שמעתי שניתוח קוניזציה בעקבות CIN3 (לפני 6 שנים שעשיתי, אחרי הלידה השנייה שלי גילו CIN3) , יכול להשפיע על זירוז לידה. אכן?? כלומר, בגלל הניתוח הזה הלידה שלי תוקדם. בכמה זמן הלידה תוקדם? האם זה משמעותי והאם זה נכון בכלל מבחינת זמן הלידה?

שלום ניתוח קוניזציה איננה אינדיקציה לזירוז לידה אבל מהווה גורם סיכון ללידה מוקדמת על כן יש צורך במעקב במסגרת הריון בסיכון. בהצלחה!

17/10/2019 | 21:12 | מאת: שאלה

אני בת 35, הריון שלישי. כרגע שבוע 8. הבטן מתנפחת לי למימדים מאוד מאוד גדולים... אני לא יודעת למה, זה נראה כאילו אני בחודש רביעי חמישי עכשיו. יש לי צ'יסטה בשחלה לפי בדיקת רופא. חוץ מהציסטה הכל תקין באולטראסאונד. מדוע מתנפחת הבטן בצורה כל כך דרסטית בשבוע 8?

שלום נפיחות בתחילת הריון יכולה להיות משנית להורמונים, בעיקר הפרוגסטרון. לרוב בהמשך התחושה יורדת. יותר נפוץ אחרי טיפולי פריון. אם אין כאב חריג והציסטה במעקב לא נשמע שיש מקום לחשש. בהצלחה.

17/10/2019 | 09:26 | מאת: סיון

אני בהריון רק היום גיליתי.. אני אמורה להיות בערך בשבוע 7.. באתי לקבוע תור לרופאת נשים שלי והתור היחידי הפנוי אני אהיה בשבוע 10+5.. האם תקין לעשות בשבוע כזה בדיקת דופק לעובר?

17/10/2019 | 21:06 | מאת: נטע

גם אני אותו סיפור. גיליתי שאני בהריון לפני כמה ימים, אני בשבוע 6 אוטוטו שבוע 7. התקשרתי לקבוע תור לרופא נשים, התור הכי קרוב שנתנו לי הוא בעוד חודש וחצי. אמרתי לקידה: זה הגיוני שאני אחכה חודש וחצי בלי להתחיל מעקב הריון???? אמרה כן. זה בסדר. נו.. ככה זה בקופת חולים כללית, עכשיו תהי במתח ותחכי חודש וחצי כדי להתחיל תהליך מסודר של הריון ומבחינתם זה בסדר גמור לחכות. הפקידה אמרה אם כואב לך או יש דימום תלכי למיון. הזוייייייי

שלום סיון אם אין כאב או דימום אין שום בעיה לבצע בדיקה ראשונה בשבוע 10+ את יכולה בינתיים לקבוע תור לשקיפות עורפית כדי לא ״לפספס תור״ בהצלחה!

19/10/2019 | 12:31 | מאת: זפיר

אני גיליתי בשבוע 6 ובגלל שלא ידעתי איך הכל מתבצע הרופא משפחה שלי הביא הפניה לאולטרסאונג הריון צעיר + לציין דחוף התקשרתי למכון אמרתי בהנחיית הרופא מדובר בבדיקה דחופה הביאו לי תוך שבוע תור אין דבר כזה לחכות תתעקשי אני עוד הריון ראשון ושמעתי סיפורים לא נעימים א על בעיות בהתפתחות למה לחכות ולחיות באשליות מומלץ לבצע בדיקת אולטרא סאונד צעיר לגלות שהכל תקין והעובר ברחם ועם דופק בתור התחלה זו דעתי

16/10/2019 | 22:36 | מאת: עדי

שלום רב, אני בשבוע 33, משתדלת לשתות הרבה, כפי שמומלץ , אבל לא מרגישה שיוצא לי שתן בהתאם. וגם כשאני הולכת אחרי כמה שעות טובות -לא יוצא בהתאם למה ששתיתי. אני יודעת שדוקא אמור להיות הפוך, שיש דחיפות. עשיתי תרבית שתן וכללית לפני שבועיים בערך והיה תקין . ואין לי בצקות בגוף. האם זה נורמלי? תודה.

שלום עדי האם יש תחושה של חוסר התרוקנות? האם יש כאבים? אם עם גשי להיבדק השאלה של שארית שתן אחרת לא נשמע שיש בעיה. תרגישי טוב.

אין כאבים או הרגשת חוסר התרוקנות אך יש תחושת לחץ בכל האיזור ואני צריכה להתרכז ובסוף יוצא טפטוף איטי ומועט.

16/10/2019 | 17:36 | מאת: שאלה

פתיחה יכולה להיסגר לאורך זמן ומחיקה יכולה להיעלם? בבדיקה אמרו לי שיש פתיחה של 1.5 והצוואר מחוק לגמרי( שבוע36). זה אומר שמפה זה רק מתקדם או לא בהכרח?

ערב טוב דינמיקה צווארית לא נעלמת. המצב יכול להשאר כמו שהוא מספר שבועות או להתקדם. בהצלחה!

16/10/2019 | 13:23 | מאת: הילה

שלום יש לי תנור בבית שמעביר זרם חשמלי. אני מתעסקת הרבה באפייה וכל פעם חוטפת זרם, כמעט 10 פעמים ביום. זרמים קטנים ולא נעימים. היום היה טכנאי והבנו שהזרם המועבר בעוצמה של 100 וואט. אני ממש חוששת שזה פגע בעובר בצורה כלשהי. האם זה יכול לפגוע בו? אני חוטפת את הזרמים האלה כבר כמה חודשים וממש מפחדת..

שלום הילה נשמע שהתנור מאוד לא בטיחותי וכדאי להימנע באופן כללי מהתחשמלות. בהקשר להריון התחשמלות נכנסת בקטגוריה של ״טראומה״אנה גשי להיבדק. תרגישי טוב.

18/10/2019 | 11:06 | מאת: הילה

עברתי מאז את כל הבדיקות כי לא חשבתי שזה משהו חמור כל כך והכל תקין. גם אקו לב עובר שביצעתי וגם יש תנועות כל התקופה ודופק האם זה מספיק כדי להיות שקטה שהכל בסדר?

16/10/2019 | 11:07 | מאת: אישה בהריון

הי אני בשבוע 29 להריון... עשיתי בדיקת טוקסופלזמה בתחילת ההריון ואני לעולם לא נדבקתי. לפני מספר ימים נשך ושרט אותי חתול (בצורה מאוד שטחית). החתול מחוסן ומטופל היטב. רציתי לבדוק תוך כמה זמן יהיה יעיל לעשות שוב את בדיקת הדם לטוקופלזמה ולבדוק שלא נדבקתי ב"ה... תודה חג שמח בשורות טובות...

טוקסופלזמה מועבר באמצעות בשר נגוע נא או שאינו מבושל דיו, צואת חתולים, או אדמה המכילה צואת חתולים.  מגע של נשיכה/סריטה לא אמורים להוות בעיה בהקשר הזה. בכל מקרה נוגדנים עולים לאחר תקופת דגירה בין 1-3 שבועות לאחר החשיפה ואז ניתן לזהותם בדם.

15/10/2019 | 15:27 | מאת: מיטל

שלום ד״ר, מנסים להיכנס להריון, כעת אני בחודש שמיד אחרי המחזור מסיום חבילת הגלולות. חמישה ימים לפני המחזור המשוער הופיע דימום קל רק בניגוב ובהיר, השדיים גדלו והתחיל להופיע כאב במגע בפטמות, מאוד רגישות. שתן תכוף בלי קשר לכמות השתייה. מדי פעם כאבים קלים באגן, כמו לפני מחזור אבל הרבה יותר קלים. הפרשות לבנות מרובות, ללא ריח. ביצעתי בדיקת הריון ביתית ביום שהיה אמור להגיע המחזור (אתמול) בשתן הראשון של הבוקר, יצאה שלילית. 1. ביצעתי את הבדיקה בלילה שקמתי לשתן מספר פעמים, האם זה יכול להשפיע על הבדיקה? 2. לחזור על הבדיקה בשנית במידה ואני לא מקבלת מחזור? 3. לבצע בדיקת דם להריון אם התשובה הביתית עדיין שלילית? האם שילוב הסימנים שאמרתי יכולים להעיד על הריון? אני בת 26, לקחתי גלולות במינון נמוך למשך שנה, לפני כן המחזור הגיע כל חודש, פלוס מינוס שבוע שינוי. תודה רבה.

שלום מיטל, לאחר הפסקת גלולות לוקח למחזור מס' שבועות ועד מס' חודשים עד שהוא חוזר להיות סדיר. הסימנים שציינת יכולים להופיע בהריון אך לא בהכרח.. הם יכולים גם להיות קשורים לפעילות ההורמונלית שלך שהתחדשה עם הפסקת הגלולות. ממליצה לחזור על הבדיקה הבייתית בעוד מספר ימים. שיהיה בהצלחה!

15/10/2019 | 14:03 | מאת: אפרת

שלום, נבדקתי להערכת גדילת עובר בשבוע 32 וראו שהעובר גדול- שוקל 2.5 קג ובאחוזון 97%. ביצעתי סקירה מאוחרת ומוקדת, מי שפיר וסקר לסכרת היריון 50 גרם- הכל תקין. האם יש צורך בבדיקה של 100 גרם? סקירה מוכוונת? גדילת עובר? אני לא מצליחה להבין מה הסיבה לזה... תודה

שלום אפרת במקרה של עובר מעל אחוזון 95 מומלץ לבצע בירור כאשר הבדיקה הראשונה היא העמסת סוכר של 100 גרם מאחר והסיבה הנפוצה ביותר לעובר גדול הינה סכרת הריון. באם הבדיקה יוצאת תקינה יש לשקול צורך בבירור נוסף. ובמקביל מעקב גדילה כל שבועיים. בהצלחה!

15/10/2019 | 10:56 | מאת: פרח

אני בהריון, שבוע 16. לא נדבקתי בעבר בcmv והרופא שלי הורה לי להתרחק מאנשים עם חום כדי למנוע הידבקות בזמן ההריון. יש לי 2 ילדות בנות 8 ו-10. האם אני צריכה לדאוג להרחיק גם אותן מילדים עם חום/אחרי חום? מתלבטת כמה אני צריכה להיות בלחץ מזה... כמה לשבש את שגרת חייהן מהחשש להידבקות? לא שאלתי את הרופא כי באותו רגע לא חשבתי על זה.. מאז היו כמה סיטואציות כאלה ואני באמת לא יודעת איך להתנהג. אשמח לחוות דעתך ולהסבר איך עליי להשמר מזה ולעבור בשלום את ההריון בהקשר הזה, עם ילדים בבית... תודה רבה!

שלום פרח CMV הינו נגיף המועבר בנוזלי הגוף (כגון רוק ושתן). הפרשת הנגיף לאחר הדבקה יכולה להמשך מס' שבועות ואף מס' חודשים במקרים מסוימים. מאגר ההדבקה העיקרי בנגיף הינו ילדים עד גיל 6. מכיון שביטוי המחלה שונה מאדם לאדם ומכיון שהפרשת הנגיף יכולה להמשך זמן ממושך, לא ניתן לנטרל לחלוטין את הסיכוי לחשיפה. ההמלצות הינן: - יש לרחוץ ידיים עם מים וסבון לאחר כל מגע עם טיטולים או מגע עם רוק של ילדים. - יש להימנע מלנשק ילדים מתחת לגיל 6 שנים על השפתיים או באזור הפנים. - יש להימנע מהכנסת מוצצים של ילדים לפה. - יש להימנע מאכילה או שתייה במשותף עם ילדים מאותה צלחת, כוס או סכו"ם. - על אישה הרה המפתחת סימנים דמויי מחלת הנשיקה (חום גבוה, כאבי גרון, הגדלת בלוטות לימפה וכו'), לפנות לרופא המטפל על מנת להיבדק באם נדבקה בנגיף CMV לגבי בנותייך, וודאי עימן שהן מודעות להמלצות הנוגעות לכללי היגיינה בסיסיים ונסי לצמצם חשיפה לחולים. שיהיה המשך הריון קל

15/10/2019 | 00:08 | מאת: סתיו

היי , אני 11 שבועות אחרי לידה . חודשיים וחצי . אני לא מניקה . 6 שבועות אחרי לידה קיבלתי מחזור שהיה חלש וקצר נמשך 3 ימים . כרגע קיבלתי שוב מחזור .. שנמשך יומיים ושוב היה מאוד מאוד חלש , יותר הכתמות מאשר דימום . האם זה תקין ? יכול להעיד על משו ? יש צורך בבדיקה ? יש לציין שנבדקתי אצל רופא נשים 6 שבועות אחרי הלידה ואמר שהכל בסדר. (לפני הלידה המחזור שלי היה 7 ימים והיה מאוד אינטנסיבי מבחינת הדימום . )

שלום סתיו, הזמן עד לחזרת מחזורים סדירים לאחר לידה משתנה מאשה לאשה. יתכן והדימומים שהיו לך לא מבטאים חזרה למחזור ביוצי סדיר. בהנחה שכחלק מהביקורת לאחר הלידה בוצע גם US שהיה תקין, רוב הסיכויים שבתוך מס' שבועות או חודשים הדברים יחזרו למצב הרגיל. במידה והמצב נמשך פני לרופא המטפל להערכה.

14/10/2019 | 18:50 | מאת: מעיין

שלום, אני ובעלי מנסים להיכנס להיריון כבר שנה. אני בת 29 והוא בן 30. עברתי כמה סבבים של הורמונים לצערי ללא הצלחה. מחזור לא ממש סדיר, אבל כן מקבלת בכל חודש. בין 28-35 ימים. פרופיל הורמונאלי תקין, צילום רחם תקין ובדיקת זרע תקינה. אין הסבר ברור לבעיית הפיריון שלנו. ווסת אחרונה 25.9, הרגשתי כאבים באיזור שחלה מצד ימין והמון הפרשות פוריות, ביום ה 16 לווסת ביצעתי בדיקת דם אסטרדיול 79.37 פרוגסטרון 2 א. האם תוצאות אלה מעידות על ביוץ קרוב? קיימנו יחסיים בימים ה15 , 17, 19 ב. מאתמול אני מרגישה כאבים בחזה , החזה רגיש, וכאבי מחזור עמומים מאוד. לא בדיוק כאבי מחזור , דומה "ורחוק". האם זה אומר שהמחזור מתקרב? או שזה גם יכול להיות היריון? ג. בלוטת התריס שלי לא הייתה מאוזנת. ובשל כך התחלתי כדורים לאזן אותה. כרגע היא מאוזנת. האם זה משהו שיכול לשפר את הסיכויים שלי? תודה רבה ומועדים לשמחה

שלום מעיין, בחלק גדול מהזוגות שמתמודדים עם קושי בכניסה להריון, לא נמצא גורם מסביר. עושה רושם שביצעת את הבדיקות הדרושות כחלק מהברור. לגבי שאלותייך.. 1. חסרה תוצאת רמת LH. אך גם בלעדיה ניתן לומר שהתוצאות שרשמת לא ככ מתאימות למועד הביוץ. מבדיקת הורמונים יחידה לא ניתן להסיק מתי הוא כן היה/יהיה. 2. מתלונותייך לא ניתן לקבוע אם מדובר בתופעות הקשורות בווסת/ביוץ/הריון. כל האופציות אפשריות ויש להמתין למועד הווסת המשוער ורק אז ניתן יהיה לדעת.. 3. טוב שאת מטפלת בחוסר האיזון בבלוטת התריס. חוסר איזון משמעותי יכול לפגוע בסיכוי להרות ולגרום לסיבוכי הריון. איני יודעת איזה טיפולים עשית עד כה אולם אם יש קושי בזיהוי מועד הביוץ ניתן לעשות מעקב ביוץ בייתי או לחילופין מעקב זקיקים בUS (עם/בלי מעקב הורמונלי במקביל). ישנם מגוון טיפולים אפשריים - פני לרופא המטפל שלך כדי שיסביר לך על האפשרויות השונות. בהצלחה!

שלום מעיין סביב הביוץ ישנה עליה של אסטרוגן שמגיע לערך של מאות בדרך כלל ולאחריו ישנה ירידה בערכים פרוגסטרון בדרך כלל נמוך לפני הביוץ ואז עולה אחריו מתוצאה בודדת בלי תמונה של אולטרסאונד קשה לי לומר אם הביוץ התרחש כבר. הסימפטומים שאת מתארת אינם אינדיקציה לכלום ולא ניתן להסתמך על פיהם לגבי מרחק והווסת או קיום הריון איזון בלוטת התריס חשוב להריון צעיר, בלוטה לא מאוזנת יכולה להשפיע גם על פריון וגם על התפתחות העובר. רצוי במקרה כזה להיות בבירור דרך רופא פריון. בהצלחה!

שלום רב. אני בת 35 .הייתי 5 שנים עם התקן מירנה, ביולי הוצאתי אותו מאז לא מצליחה להכנס להריון. במשך חודשיים עשיתי מעקב ביוץ עם בדיקות ביתיות ולא היה לי פס שני חזק . מחזור מאוד סדיר . החודש קיבלתי מחזור שלושה ימים לפני , גם ממש בקושי , עשיתי בכל זאת בדיקת הריון ויצא שלישי

שלום ענת לפי הנתונים שמסרת לא רואה כעת בעיה מאחר ואתם מנסים רק חודשיים. דימום ווסתי יכול להקדים או להתעכב בכמה ימים ועדין זהו מחזור סדיר. הערכות לבדיקות הביוץ אינן מהימנות ב 100% ויכולות לא לזהות ביוץ גם אם מתרחש. ברוב המקרים מחזור סדיר מצביע על נוכחות ביוץ. ההמלצה בגיל 35 בהנחה ולא ידוע על בעיות כלשהן לנסות לפחות חצי שנה להרות טרם התחלת בירור. בהצלחה!

14/10/2019 | 01:11 | מאת: ליאן

ד"ר שלום, לפני 5 שנים ילדתי וכשהתינוקת יצאה המיילדת אמרה שיש 2 שיליות ושהיה לי מזל כשפקעו לי את מים (יכל להיות דימום). יש לציין שלא ראו את זה בסקירות. עכשו אני לקראת לידה נוספת, מה אני יכולה לעשות כדי שזה לא יחזור על עצמו? תודה מראש

שלום ליאן לרוב מדובר בממצא שלא אמור לחזור על עצמו אבל ניתן לבצע הסתכלות מכוונת על השליה מה שאמורים לעשות בסקירות בכל מקרה ובנוסף בשבועות המאוחרים יותר ניתן לבדוק נוכחות כלי דם מעל הפה הפנימי של צוואר הרחם. המשך הריון קל!

13/10/2019 | 15:49 | מאת: מודאגת

אני בשבוע 7 להריון בבדיקת us נצפה דופק ועובר תקין תואם גיל. בנוסף לכך נצפה מבנה נוזלי נוסף בגודל 12 x8 ללא תוכן. הטכנאי אמרה שיתכן והיה תאום שנספג האם ההסבר מספק? האם זו סיבה למעקב נוסף אן דאגה להריון ולעבור התקין? תודה וחג שמח

קשה לקבוע בוודאות מהנתונים שמסרת במה מדובר. בהנחה שאין דימום או כאבים חריגים, העובדה שיש עובר תואם עם דופק מעידה שככול הנראה אין ממה לחשוש. הראי לרופא המטפל את תוצאות הus ובמידה ויהיה צורך במעקב הוא ינחה אותך לכך. בהצלחה

12/10/2019 | 18:44 | מאת: תמרה

שלום, אני בשבוע 5 בהריון מטיפולי הפריה האם זה בסדר להכנס לים המלח ולבריכה רגילה ? תודה

בהנחה שאין דימום או מצב רפואי חריג אחר אין בעיה להכנס לים ולבריכה

12/10/2019 | 17:48 | מאת: בלה

שלום רב, מחר אני אמורה לקבל מחזור מחר וביצעתי היום בשעות הערב בדיקת הריון ביתית בתוצאות יצא פס אחד חזק ופס שני חלש האם זה מראה על הריון? תודה רבה

שלום בלה, בהחלט יתכן שמדובר בהריון. בצעי בדיקה נוספת בימים הקרובים בכדי לוודא את האבחנה. בהצלחה!

11/10/2019 | 21:42 | מאת: מילי

בת 42 הריון שני שבוע 22 בסקירה מאוחרת נמדד צוואר רחם 31 ממ. בביקורת מס ימים אחכ שבוע 23 נמדד 30 ממ. מדי פעם מעט ברקסטון היקס לא סדירים שעוברים במנוחה ושתיה. הרופא סבר שאין צורך בהתערבות ומתן פרוגסטרון. הריון ראשון לפני כשנתיים היה תקין והסתיים בלידה בשבוע 39. מטבע הדברים אני לחוצה האם יש עילה למתן פרוגסטרון וכל כמה זמן כדאי להיות בביקורת לאורך צוואר? תודה

הי מילי לפי הנתונים שנתת אין אינדיקציה לטיפול בפרוגסטרון והצוואר לא התקצר (הבדל של 1 ממ בין בדיקות חסר משמעות לחלוטין)

היי , הייתי אצל הרופא אחרי צום יום כיפור בגלל קצת כאבי בטן והוא שלח אותי לבדוק באולטרסאונד שהכל טוב , באולטרסאונד הם ראו שהדופק איטי אבל יש תנועות תקינות לעובר . עברתי שקיפות , סקירה מוקדמת ועוד כמה בדיקות אולטרסאונד ונאמר לי שהכל תקין הטכנאית אמרה לי שהרבה פעמים רואים שזה פשוט עובר מעצמו אני מודאגת,זה מסכן את העובר שלי? והאם זו יכולה להיות טעות מכיוון שעד כה כל הבדיקות יצאו תקינות..

לעיתים רואים האטה בדופק באולטרסאונד והסיבות לכך יכולות להיות שונות. אם הסקירה יצאה תקינה ככל הנראה אין מה לדאוג. אם יש ספק שאלי את הרופא המטפל האם יש מקום לאקו לב עובר. בהצלחה.

11/10/2019 | 12:26 | מאת: אנונימי

היי, אני שבוע אחרי ביוץ (טיפול באיקקלומין 3 פעמים ביום וזריקת אוביטרל). אתמול תוצאות הבדיקה הראו: E2- 3207 Progesteron - לא כתבו ערך מדויק אלא "מעל 190" Lh- 3.8 אשמח להבין מה המשמעות והאם יש בתוצאות משהו שמרמז על הצלחת הריון? תודה מראש

משמעות הבדיקה שאת אחרי ביוץ. זוהי לא בדיקת הריון.

11/10/2019 | 07:51 | מאת: 💙💙💙

שלום ובוקר טוב... יש לי כמה שאלות... 1. מה הפירוש לכך שאומרים שהזרע נספג בגוף האישה הוא לא מופרש החוצה דרך הנרתיק? 2. סליחה על השאלה- אבל אחרי 48 שעות יש סיכוי שזרע "יחיה" שוב ? או שהוא מאבד את החיות שלו? 3.אחרי וסת אין סיכוי שנשאר זרע בגוף? אשמח להסבר תודה מראש :)

1. חלק מופרש מהנרתיק וחלק ממשיך למערכת הנקבית ואם לא מפרה ביצית נספג/מתמוסס 2. לאחר 48 שעות הזרע לא פעיל יותר 3. בדרך כלל ווסת נמשכת כמה ימים ואם קיימת יחסי מין טרם החלה לא אמור להשאר זרע חי במערכת המין

10/10/2019 | 20:25 | מאת: נועה

שלום רב קיבלתי היום תוצאות שאני נשאית של 3 גנים מוקוליפידוזיס תסמונת בלום נימן פיק...וחרב עולמי! מאוד נלחצתי בעלי עדיין לא עשה את הבדיקות...ואני לקחתי את זה קשה...

אני מבינה שנלחצת מהתוצאות, אבל אינני מבינה מה בעצם את שואלת.. נשאות זה דבר נפוץ, זו הסיבה שממליצים לעשות בירור טרם כניסה להריון והשלב הבא זה שבעלך יבדק. בהצלחה!

12/10/2019 | 20:22 | מאת: נועה

אם חס וחלילה גם בעלי יתגלה כנשא אני חוששת מלבצע בדיקת מי שפיר...עד כמה היא מסוכנת?

חודשיים וקצת אחרי לידה(5.8) בלידה הקודמת חוברתי לקטטר 3 שבועות בגלל אצירת שתן בלידה הזאת שבוע ומאז כבר חודשיים מתקשה לתת שתן בלי נשימות או לחיצות על הבטן התחתונה בלי שארית שתן(נבדקה 3 פעמים במיון) מטופלת אצל פיזיותרפיסטית שאיבחנה כיווץ יתר ובדיקור סיני בדיקה נוירולוגית ואורטופדית תקינה גם בדיקה גניקולוגית הלכתי לאורודינמיקה לפני שבועיים: שלפוחית היפוטונית- התכווצות ירודה כייוץ יצר של הספינטר השתנה דיספונקציונלית נמצאת במעקב אורוגניקולוגי תשובות ct עדין לא הגיעו הלידה הייתה עם אפידורל שהתנתק בפתיחה 7 ועבר לכלי דם שעה וחצי של לחיצות כי הראש היה כלי מעלה תורים למומחים אין לזמן הקרוב למרות שהתייעצתי לפני כשבועיים עם מומחה שאמר שזה יעבור באיזשהו שלב ועדין אני לא רואה את הסוף יש איזשהי דרך לטפל? סיכוי שלא יעבור?

שלום טליה, על אף התסכול ותחושת חוסר האונים כרגע אני יכולה רק לנסות ולהרגיע אותך שרוב הנשים חוות שיפור במהלך השנה שלאחר הלידה. נשמע שאת מבצעת את הברור והטיפולים הנכונים, וטוב שכך. ממליצה לך להמשיך מעקב וטיפול במסגרת של מרפאת רצפת אגן או אצל אורולוג. בהצלחה!

10/10/2019 | 13:37 | מאת: אביטל

אני שלשה שבועות אחרי קיסרי חירום (בגלל מצג פנים). כיומיים אחרי הניתוח התפתחו לי כאבים חזקים ברום הבטן, כאבים שלא אפשרו לתפקד כרגיל ובעיקר הורגשו בעת הליכה, הגעתי עם הכאבים למיון גניקולוגי ושם הניחו שהכאבים נובעים משריר שנתפס במהלך הניתוח באזור הסרעפת ויוצר שם כאב עצבי והורו על נטילת משככי כאבים עד ש"ישתחרר". לפני כ4 ימים הכאבים החזקים חזרו קשה לי להתהלך, להרים את התינוק ואף להניק. בגלל שעבר זמן מהניתוח לא נראה לי שזה רק שריר, מה זה עשוי להיות? התור לרופא הנשים רחוק ותור לגסטרו' יש רק עוד שלשה חודשים. תודה

היי אביטל, הסימפטומים שאת מתארת יכולים לנבוע משלל סיבות. חלקן לא קשורות בהכרח בניתוח. לא ניתן לבצע הערכה או אבחון ללא בדיקה. יש לפנות לרופא מטפל. ניתן להתחיל הברור גם אצל רופא משפחה, אצלו גם זמינות התורים בדכ גבוהה יותר. בהצלחה

10/10/2019 | 12:38 | מאת: תמר

מחזור אחרון ב5.9.19 לפני 6 ימים לאחר איחור במחזור ביצעתי בדיקה ביתית עם תוצאה חיובית להריון כעבור יומיים (יום א האחרון) ביצעתי בדיקת דם בקופח עם תוצאת hcg של 1900 עד אתמול בערב (רביעי) הרגשתי תחושת כבדות בגוף, רגישות ונפח השדיים עלו מאוד. היתה תחושת עייפות וצורך עז בשתיה. היום קמתי בבוקר כאשר אני לא מרגישה כמעט אף אחת מהתחושות הללו. במיוחד מדאיג אותי שהרגישות בשדיים שעד אתמול די כאבו לי במגע , כיום מרגישים רגילים (למעט הנפח שעדיין גדול מהרגיל). היום אני גם לא מרגישה תחושת עייפות כלל. פרט נוסף, אתמול (אך גם בימים קודם לכן) חשתי כאבי בטן קלים. כמו כן היתה לי תחושה שהיה כתם מאוד בהיר וקטן ומעט חום, וגם מעט הפרשות לבנות על התחתונים האם ייתכן שעברתי הפלה טבעית?

שלום תמר, אני מכירה היטב את החשש בתחילת הריון ומבינה את תחושותייך עם השינוי בתסמינים שאת חווה. עם זאת, נוכחות ועוצמת הסימפטומים (רגישות בשדיים, אי נוחות בטנית, עייפות וכו') בהחלט יכולה להשתנות במהלך השבועות הראשונים, ואינה מעידה בדכ על תקינות ההריון. כל עוד אין דימום, חום או התגברות משמעותית בכאבי הבטן- איני רואה מקום לדאגה. בהצלחה

08/10/2019 | 13:25 | מאת: Agas

שלום, אני בשבוע 5 פלוס 3, היום עברתי us ראשון בו נאמר כי רואים שק הריון וחלמון והכל תקין. הבנתי כי לפעמים רואים את השקים ללא עובר. הרופא לא אמר כלום על עובר, אבל בטופס שקיבלתי צויין מספר עוברים. (1) האם זה אומר שהכל תקין ויש נוכחות של עובר? תודה על תשובתכם.

בוקר טוב, ההריון מטבעו מתפתח בשלבים. לרוב סביב שבוע 5 ניתן לראות בUS שק הריון ושק חלמון וסביב שבוע 6 קוטב עוברי ודופק עוברי. לפי תיאורך הרושם הוא כי מדובר בממצאים התואמים את גיל ההריון. בהצלחה

07/10/2019 | 22:40 | מאת: אדר

שלום אני בשבוע 37, ברגל שאני הולכת או קמה אני מרגישה שם לחץ ואף כאב לא יודעת אם זה כי ראש העובר כבר למטה וזה אמור להרגיש ככה או שזה נובע מבעיה אחרת. ניסיתי להסתכל עם מראה אם קיים שם משהו חדש אבל זה בעיקר נפוח וכנראה ורידים שמתנפחים. האם זה תקין להרגיש כזה לחץ בשלב הזה או שיש צורך בטיפול?

שלום אדר, התלונות שלך מאוד שכיחות לשלב זה של ההריון. ברוב הגדול של המקרים זה נובע מכובד ולחץ של הרחם והעובר על איברי/רקמות האגן. במידה והכאב עז או בהופעת דימום או תלונה חריגה אחרת, כדי לפנות לבדיקת רופא.

07/10/2019 | 18:39 | מאת: סיון1234

בת 36.5 עם שני ילדים השנה עברתי הריון חוץ רחמי עם הסרת חצוצרה והריון תוך רחמי שהסתיים בהפלה כי היה לא תקין. מחזור וביוץ סדירים היום אני שוב בהריון סהכ מרגישה טוב. בטא בשבוע 5 פלוס 2 =954 היום עשיתי אולטרסאונד אצל רופא נשים אני בשבוע 5 פלוס 3 ולא נצפה שק הריון 1. אם הבטא אתמול הייתה 954 אז כעבור יום היה אמור להיראות שק הריון לא? ובפועל עדיין לא ראה. מה זה אומר? ביוץ סדיר 2. מה הבטא התקינה הצפויה להיות בהנחה שההריון תקין בשבוע 5 פלוס 6? בגלל ההיסטוריה שלי אני מאוד חוששת לשלום ההריון. אשמח אם תוכלו לעדכן למה עליי לצפות לאור הממצאים שכתבתי תודה

שלום סיון, אני מבינה את החששות שלך לאור שתי החוויות הקשות שעברת בהריונות האחרונים. ערך הבטא שציינת תקין לשבוע וזו כבר התחלה טובה.. שק ההריון לרוב מזוהה לראשונה בסונר ואגינלי במהלך השבוע החמישי, ויתכן שהבדיקה שלך נעשתה בשלב מעט מוקדם ושבעוד ימים ספורים ניתן יהיה לזהות שק הריון. רמת הבטא לרוב מכפילה עצמה כל 48-72 שעות אולם יש שונות רבה בין נשים שונות ובין הריון להריון ולכן הטווח התקין הוא רחב. בכל מקרה אני בהחלט רואה מקום לאופטימיות. המון בהצלחה!

07/10/2019 | 18:23 | מאת: רחלי

שלום רב, תוצאות: בצום: 83 שעה לאחר שתיית התמיסה: 188 שעתיים לאחר שתיית התמיסה: 160 שלוש שעות לאחר שתיית התמיסה: 97 אשמח לדעת אם מדובר בסכרת הריון ומה הטיפול המומץ. תודה מראש

שלום רחלי, מכיון שישנן שתי תוצאות חריגות בבדיקה אכן מדובר בסכרת הריון. יש לפנות לרופא המטפל והוא ינחה אותך ויתן לך הפניות לגורמים הרלוונטים (כגון דיאטנית ומרפאת סכרת). לרוב הטיפול הראשוני בסכרת הריון כולל הדרכה לשינוי התזונה ואורח החיים, מעקב סוכר ובהתאם לצורך לעיתים הוספת טיפול תרופתי. בהצלחה!

אני בת 36 בתחילת הריון ראשון ספונטני (שבוע 5) והיום הרופא אמר לי לקחת 2 נרות ביום לחיזוק ההריון. למיטב הבנתי זהו הורמון שלוקחים במהלך הפריות לפני הריון. האם גם אחרי כניסה להריון ספונטני יש צורך בהורמון הזה? תודה מראש!

שלום טליה, נרות פרוגסטרון אכן נמצאים בשימוש בחלק גדול מהמקרים של טיפולי פיריון. איני יודעת מה הסיבה הספציפית במקרה שלך אבל ישנם רופאים הממליצים על השימוש בהם גם במקרים אחרים כמו למשל במקרה של דימום בטרימסטר ראשון.

היי אפרת תודה על התשובה. אין לי דימום הרופא אמר שהוא רוצה שאקח את הנרות בגלל ציסטה שיש לי. אני ממש בדילמה כיוון שאין דימום ולא עשיתי טיפולי פוריות. האם זה עלול להזיק לי?

מניחה שאת מדברת על ציסטה שחלתית? אני אישית לא מכירה אינדיקציה כזאת לשימוש בנרות פרוגסטרון. עם זאת ישנם רופאים הנוהגים להמליץ על טיפולים שונים על סמך ניסיונם הקליני ומכיון שמדובר בטיפול הנחשב בטיחותי בהריון - אין מניעה רפואית. במקרה של ספקות אני ממליצה לך להיוועץ ברופא המטפל. בהצלחה (:

06/10/2019 | 22:15 | מאת: אנונימית

שלום רב ברצוני לדעת האם תבלין אורגנו בכמות של כף זה בסדר במהלך הריון? (שבוע 19.5) אשמח לדעת בכללי לגביי תבלינים.

אין בעיה עם צריכת אורגנו בהריון. אין גם בעיה בצריכת תבלינים אחרים בהריון. קחי בחשבון שאותן המלצות הקיימות במצב לא הריוני קיימות גם בהריון (כגון הגבלת כמות הצריכה של מלח וסוכר).

06/10/2019 | 09:34 | מאת: עדי

שלום רב, אני בהריון ראשון היום החלו לי הפרשות חומות מעטות(שני כתמים בגודל חצי שקל) עם מעט כאבי בטן. האם יש צורך לגשת למיון לבדיקות נוספות? תודה מראש

שלום עדי אין סיבה לפנות למיון בעקבות החתמה דמית. אם מופיע דימום או כאבים יש לפנות לבדיקה כשלרוב המוחלט ניתן לפנות לבדיקה דרך קופת החולים.

05/10/2019 | 17:20 | מאת: הילה

אני בשבוע 29 להריון ומזה מס׳ ימים סובלת מצינון, כאב גרון ובטן ״מתהפכת״ (ללא חום וללא שלשולים/הקאות). המצב השתפר לפני יומיים ואתמול החמיר שוב. האם זה עלול להיות וירוס/חיידק שמסוכן לעובר או שכל עוד אין חום אין סיבה לדאגה? האם יש בדיקות שכדאי לעשות? אציין שבערך יומיים לפני שהתחיל הצינון הייתי בסביבה של הרבה ילדים קטנים (ג׳ימבורי) אבל השתדלתי להקפיד על חיטוי, ושבכל הבדיקות עד כה נמצאתי שלילית לנוגדי IgM וIgG לCMV (אבל הבדיקה האחרונה הייתה לפני שהתחיל הצינון), ולפני ההריון נמצאתי חיובית לIgG לטוקסופלזמה. תודה!

אי אפשר לדעת ככה מהמידע שאת נותנת מה הסיבה לתלונותיך. מבחינת הסבירות יותר שכיח וירוס. באם ישנה החמרה או עליית חום/ שלשולים יש לפנות לבדיקת רופא. רפואה שלמה.

יום חמישי עשיתי בדיקת בטא ,לפי תאריך אחרון הייתי 4 פלוס 6 ,בטא של 1285. מחר אני רוצה לחזור על הבטא השאלה אם זה אמור להכפיל את עצמו?.

טווח הנורמה לעליה של הבטא הוא יחסית רחב ואמור להכפיל עצמו בערך כל 48 שעות. באופן כליי בהריון רגיל אין סיבה לעקוב אחר עלייה של בטא. אם אין דימום או כאב חריג יש לבצע אולטרסאונד באופן אחרי שבוע 6-7 כשניתן לראות דופק. בהצלחה.

בת 36.7 כמה משפיעה פיברו על כניסה להריון? אם בכלל

פיברומיאלגיה לא אמורה להשפיע על כניסה להריון או מהלכו. בהצלחה

Bdp 93 ממ מתאים ל37.5 סטית תקן 0.9 Hc 325 ממ מתאים ל36.6 סטית תקן 1.2 Ab 291 ממ מתאים ל33.1 Fl 64 ממ מתאים ל33.2 משקל 2304 גיל הריון משוער 35.1 אחוזון 45 משקל 2304 מדוע אם הכל תקין ברוך השם במוח עדיין הראש גדול בשבועים ויותר והגוף פתאום קטן בשבוע האם מסוכן?

מאותה הסיבה שאנחנו לא כולאים את כל האנשים שהם מעל גובה 1.90 מטר, יש סטיות מהנורמה בטבע וכל עוד הם בגדר נורמה ולא אמרו לך אחרת את יכולה להיות רגועה אבל להמשיך לעקוב, זה בינתיים נראה תקין

תודה רבה מה הכוונה להמשיך לעקוב לעשות עוד הערכה נוספת בהמשך?

03/10/2019 | 21:53 | מאת: דנה

שלום אני בהריון בשבוע 36, הבחנתי שיש לי פצעים מסביב לשפתיים בנרתיק וזאת לא תחושה נעימה לעולם לא סבלתי מפטריות או פצעים, השאלה שלי מזה יכול להיות?ממה זה נובע? האם יש טיפול?האם זה מסוכן?

לבדוק אצל רופא הנשים מה טיב הפצעים האלה ולנסות לקבל אבחנה, את לא מסתובבת בהריון עם פצעים בנרתיק בלי להבין מה זה