פורום הריון ולידה

הפורום נועד לתת תמיכה לנשים בהריון, מענה מקצועי לכל השאלות בתחום הריון ולידה. ביצוע בדיקות בהריון, מתי להגיע לחדר לידה, ניתוחים קיסרים, הריון בסיכון גבוה ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
33840 הודעות
30717 תשובות מומחה

מנהלי פורום הריון ולידה

08/08/2019 | 16:49 | מאת: שגיא

שלום, אשתי בת 31 בריאה, עברה לפני כחודשיים לידת ואקום (לידה ראשונה), כחודשיים לאחר הלידה אובחנה עם צניחת רחם. שאלתי היא כיצד ניתן לטפל בתופעה, האם קיימים מקרים שהרחם חזר למקומו ללא התערבות ניתוחית? (שמעתי דעות חלוקות בעניין). ובמידה ואינו חוזר למקומו במה כרוך הניתוח האם קיימים סיכונים שלא תוכל להיכנס להיריון בעתיד כתוצאה מהתערבות ניתוחית, מה זמן ההחלמה וכו. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שגיא לצניחת רחם ישנן דרגות חומרה שונות. חלק מהבעיות מסתדרות או משתפרות בהדרגה כשמתרחקים מהלידה. במקרים בהם הצניחה משמעותית ומפריעה לאישה קיימים טיפולים שונים, גם כירורגיים. לעיתים ממליצים להימנע מתיקון כירורגי עד לאחר סיום תוכנית ילודה או לחילופין קורה שממליצים על לידה בניתוח קסרי. לקבלת פרטים רלוונטיים לאשתך אנה פנו למרפאת רצפת אגן.

06/08/2019 | 19:42 | מאת: רינה

שלום אני בהריון שבוע 15 ובדיקת דם שלי הראה שעמליאז שלי 175 האם זה גבוה בגלל השינויים ההורמונלייים בהריון או שאין קשר? והאם זה מצריך לראות רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רינה ערכי עמיחאז לא משתנים בדרך כלל בהריון. לא יודעת מאיזו סיבה נלקחה הבדיקה אך כדאי להיוועץ ברופא שהפנה לבדיקה לגבי משמעות התוצאה. ערכים וגברים יכולים להופיע במגוון סיבון ביניהם הקאות מרובות, דלקת בלבלב וכו

06/08/2019 | 14:48 | מאת: עומר

שלום רב, אני בתחילת ההריון וקראתי בכמה מקומות שמומלץ לצרוך יוד בתחילת ההריון. האם זה נכון? האם מומלץ לכל אישה ללא קשר למצב הבריאותי לצרוך יוד כתןסף תזונה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עומר המלצות משרד הבריאות: מומלץ לצרוך יוד במינון של 150-250 מיקרוגרם. לפחות חודש לפני שהאשה מתכננת להרות, במשך כל ההיריון וכל תקופת ההנקה. היוד הוא חומר מזין וקריטי לבריאות נאותה בכל שלבי החיים. הוא חיוני לצורך תפקוד תקין של בלוטת התריס, במיוחד טרם ובמהלך הריון ולמניקות לצורך התפתחות תקינה של מח העובר והילוד. מקורות עיקריים ליוד במזון: אצות ים, דגי ים (ופירות ים), מוצרי חלב (בעיקר חלב ניגר), ביצים ומלח מיודד (בד"כ 30 מק"ג יוד ל–1 גרם מלח). ניתנים להשגה גם תוספי תזונה: עם וללא מרשם במינונים שונים (75 - 220 מק"ג יוד לטבליה). תזונה בריאה ומאוזנת הכוללת מוצרי חלב ודגי ים מספקת את כמות היוד הנחוצה למרבית האוכלוסייה הבוגרת. צריכת תוסף יוד עשויה לסייע רק למי שאינו נוהג לצרוך מזונות עתירי יוד באופן המספק את גופו. לחולי בלוטת התריס, נוטלי תרופות או כאלו שחוו מחסור ביוד במשך שנים רבות, מומלץ להיוועץ בדיאטן/ית או רופא לפני נטילת תוסף יוד. התוסף צריך להכיל potassium-iodide'' בכמות של עד 150 מק"ג (לבוגרים). לנשים הרות ומניקות בריאות, שאינן בטוחות שהן צורכות מספיק יוד, מומלץ להיוועץ בדיאטן/ית.

05/08/2019 | 22:59 | מאת: רננה

שלום, בבדיקת בטא ביום האיחור למחזור היה 351, עכשיו לפי החישוב אני 5+2, היום בדקתי שוב בטא והיה 16,800. זה לא גבוה מידי?? באולטרסאונד נראה שק הריון.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עומר, הטווח הנורמלי של רמות הביטא הוא גדול מאוד ומשתנה מאשה לאשה ומהריון להריון, ומכאן מגבלת הבדיקה. עם זאת, רמה של 16800 בשבוע 5.2 אכן על פניו היא גבוהה מהצפוי. גם מידת השינוי בין 2 הבדיקות היא די גבוהה. רמות ביטא גבוהות יכולות להיות בהריון תקין וגם יכולות להצביע על: חישוב שגוי של גיל ההריון, הריון מולרי, או הריון מרובה עוברים. יש לחזור על מדידת ביטא ולבצע אולטראסאונד חוזר בימים הקרובים ועם התוצאות יש לפנות לרופא המטפל. בהצלחה

טעיתי בשם, ההודעה מכוונת לרננה.. עימך הסליחה (:

05/08/2019 | 20:47 | מאת: שאלונת

שלום, לאחר כאבי בטן תחתונים וחולשה כללית גילו שיש התקצרות של צוואר הרחם 26 מ''מ אני כעת בשבוע 19 , נתנו לי זריקות פרוגרסטרון לשבועות הקרובים פעם בשבוע בנוסף נתנו לי כמה ימי מנוחה . האם מקרה כזה יכול להוביל לשמירת הריון או להיפך האם המצב יכול להשתפר ? מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

היי, אורך צוואר של 26 מ"מ בשבוע 19 נחשב עדיין בטווח הנורמה אולם לאור העובדה שהערך נמצא יחסית בתחום הנמוך של הנורמה ובנוכחות כאבי בטן תחתונה בהחלט יש מקום להמשך מעקב והערכה. מידת הסיכון תלויה בגורמים רבים ובהם- ההסטוריה המיילדותית, רקע של פעולות המערבות את צוואר הרחם (כגון קוניזציה), BMI ועוד. משמעות רבה גם לנוכחות/העדר דינמיקה בין בדיקות עוקבות (האם יש הבדל במדידות חוזרות של אורך הצוואר לאורך זמן). במקרים שבהם ישנם גורמי סיכון או עדות להתקצרות של הצוואר- יהיה מקום לשקילת הצורך בשמירת הריון. בינתיים, נסי להמנע מפעילות שגורמת/מחמירה את כאבי הבטן, ובהמשך, בהתאם לאורך הצוואר ולגורמי הסיכון תקבלי את ההמלצות הפרטניות מהרופא המטפל. בהצלחה!

05/08/2019 | 19:22 | מאת: אבי

שלום, האם יש תסמונות נוספות שבודקים במי שפיר וציפ גנטי שהסטטיסטיקה עולה משמעותית ביחס לגיל כמו תסמונת דאון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, אכן ישנן הפרעות גנטיות נוספות ששכיחותן עולה עם הגיל. חלק גדול מהן נבדק בבדיקת מי שפיר. בהצלחה

05/08/2019 | 19:11 | מאת: מור

שלום וערב טוב, ביצעתי אתמול בשעה 15 בצהריים צילום רחם. למזלי הרב הבדיקה יצאה תקינה. לא הספקתי לשאול את הרופא שביצע כמה שאלות: 1. כיצד היוד שהוחדר במהלך הבדיקה יוצא מהגוף? 2. איך אדע שהכל יצא? 3. מה הסטיסטיקה אומרת לגבי היריון ספונטני לאחר צילום רחם? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מור, חומר הניגוד מצילום הרחם נספג בגוף ואין צורך לבצע מעקב אחר העניין. לפי הספרות ישנה עלייה קלה בסיכוי להרות ספונטנית בחודש-חודשיים לאחר ביצוע הצילום. בהצלחה (:

05/08/2019 | 19:06 | מאת: ליגל

שלום רב, אני יודעת שהשאלה שלי מוזרה מאוד. ואני בעצמי יודעת את התשובה. אבל אני חייבת לשאול על מנת להרגיע את בת דודה שלי שכל הנראה פיתחה אובססיה מסויימת בגלל משהו שעשתה. ואני חייבת לישר לה קו. השאלה כזו: ברגע שאישה קיימה יחסים עם אדם , לאחר מכן , קיבלה ווסת פעמיים זא ב2 סבבים, ובנוסף בין כל הטירוף נשלחה גם לצילום רחם אשר ידוע לי "שוטף" את הרחם. אז בעצם אין שום סיכוי בעולם שהזרע ישאר חי במצב שכזה? אין לו שום סיכוי "להיתפס" ברחם או בשחלות נכון? סליחה ותודה על ההבנה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ליגל, גם בתנאים אופטימליים זרע חי במערכת הנקבית רק ימים בודדים ולא מעבר לכך.

05/08/2019 | 18:03 | מאת: נויה

שלום, בת 27 הריון שלישי שבוע 34 מחר בעזרת השם. שבוע שעבר הייתי אצל הרופא נשים שאמר לי שהעובר גדול בשלושה שבועות שהייתי בשבוע 33 הוא התאים ל36. העמסת סוכר 50 יצאה תקינה בזמנו. והוא שלח אותי לבצע העמסת סוכר של 100 לשלילה של סכרת בגלל שהעובר גדול. ברוך השם העמסת סוכר יצאה תקינה. מה עושים במצב של עובר גדול ? נשמע לי המון שלושה שבועות. העובר שקל בבדיקה 2690

לקריאה נוספת והעמקה
05/08/2019 | 18:07 | מאת: המשך

בהמשך להודעה הראשונה בלידה ראשונה ילדתי בשבוע 39 3.300 לידה שניה בשבוע 41.3 ילדתי 3700 אז זה לא שיש לי ילדים במשקל גדול בלידה זה ממש מוזר. אשמח לדעת אם מבצעים זירוז במקרים כאלה או ששולחים לקיסרי.

שלום נויה במקרה כזה מבצעים מעקב גדילה ובאם שאר נתוני ההריון תקינים לעיתים ממליצים על זירוז סביב שבוע 40 על מנת להימנע מקשיים בלידה עם עובר גדול. בהיעדר סכרת ניתן ללדת ואגינאלית עד 4500 גרם כתלות בשאר הנתונים של האישה והעובר. בהצלחה.

05/08/2019 | 17:58 | מאת: יעל

אני בשבוע 6 פלוס יומיים פתאום הרגשתי שכל התחתונים רטובים הלכתי לשירותים ויש לי הפרשות חומות בהירות האם תקין?

לקריאה נוספת והעמקה
05/08/2019 | 18:10 | מאת: יעל

התחילו לי גם כאבים בבטן התחתונה

שלום יעל, יתכן ומדובר בהפרשות תקינות. אין דרך לדעת בלא בדיקה. ממליצה לגשת לבדיקה והערכה של רופא נשים. בהצלחה

05/08/2019 | 16:05 | מאת: מורן

שלום אני בשבוע 20 להריון מאז שנכנסתי להריון היה לי פעמיים קלקול קיבה או וירוס אני עדיין לא יודעת מה מהם, של שלשולים והקאות ללא חום שינהם עברו תוך 24 שעות מה שקצת מלחיץ אותי זה האם יכול להיות אפשרות שנדבקתי בליסטריה ולא ידעתי מכך? האם כדאי לי לבדוק את זה? והאם זה אפשרי באמצעות בדיקת דם גם אם זה היה לפני כחודש? תודה על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

היי מורן, זיהום בליסטריה לרוב מלווה חום ונמשך מעבר ליממה אחת. אבחון ההדבקה נעשה ע"י זיהוי החיידק בתרבית כך שלא ניתן לדעת כעת אם מה שחווית היה בשל זיהום בליסטריה.

05/08/2019 | 15:30 | מאת: פשושית

שלום, וסת אחרונה 7/7 בדיקה ביתית חיובית היום בדיקת דם- בטא 80.5 יש לי התכווצויות מרובות וכאב חד בצד. האם למרות הכל יש סיכוי?

לקריאה נוספת והעמקה

היי, ערך זה יכול להיות תקין בהריון צעיר. ממליצה לחזור על בדיקת ביטא כעבור יומיים-שלושה. בהצלחה

05/08/2019 | 13:28 | מאת: שרית

שלום רב, אני בהריון בשבוע 8, בבדיקות דם שערכתי בתחום הסרולוגיה הזיהומית, נתקבלו התוצאות הבאות: 1. PARVO VIRUS IGG - פוזיטיב / חיובי 2. PRAVO VIRUS IGM - נגטיב / שלילי מקריאה שטחית באינטרנט, הבנתי שזה וירוס שמסוכן לנשים בהריון, ולצערי נכנסתי קצת ללחץ. אודה על קבלת הסברים ו/או הנחיות. בתודה מראש, שרית.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרית מתוצאת הבדיקה עולה כי נדבקת בעבר וכעת את מחוסנת לכן נוגדני igg חיוביים. ואינך חולה כעת לכם נוגדני igM שליליים. המשך הריון קל

06/08/2019 | 07:23 | מאת: שרית

ד״ר רבינוביץ בוקר אור, מודה לך מקרב לבי על התשובה המרגיעה 🌷

03/08/2019 | 22:42 | מאת: יעל

שלום רב, אני בת 38, עברץי שץי לידות בניתוחים קיסריים: לפני 8 ח', וקודם לכן לפני שנה ו- 8 ח'. בימים האחרונים אני מרגישה כאבים בצלקת, בעיקר בזמן מאמץ. האם תופעה זו מוכרת? האם עלי להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל ישנן נשים שסובלות מרגישות באזור צלקת ניתוחית בשל פגיעה עצבית במקום. נעבר לכך הערכה תצריך בדיקה של רופא.

03/08/2019 | 13:25 | מאת: נופר

היי. היינו בכנס שלכם אתמול ורציתי לדעת מה הדגם של הבריכה משבקשים מהזוג להביא ללידת מים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נופר, בכדי לאפשר לידת מים היולדת מתבקשת להביא עימה בריכה מתנפחת חדשה מדגם 58480 INTEX לידה קלה (:

04/08/2019 | 16:46 | מאת: נופר

תודה רבה:) שאלה נוספת.. קראתי שמאפשרים שהות בבריכה רק עד שלב של פתיחה מלאה ואז צריכה לעבור לכיסא/ מיטת לידה האם זה נכון?? מאחר ומעוניינת עד סוף הלידה ויציאת התינוק להיות במים...

02/08/2019 | 20:40 | מאת: פזית 1

שלום השתמשתי היום בערכת מדיסטסט גולד ערכת הריון הראה שלילי אני לא מבינה את זה יש לי איחור במחזור 3 ימים האם הערכה אמינה ? או לא תקינה מבקשת תשובה בהקדם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, לכל בדיקה סף רגישות לרמת הביטא בדם. במידה והתוצאה שלילית וללא קבלת ווסת, יש לחזור על הבדיקה לאחר יומיים. ניתן גם לבצע בדיקת ביטא בדם דרך קופת חולים

אשתי בשבוע 15, עד לפני שהיא נכנסה להריון התנדבתי במד״א בתור נהג אמבולנס והפסקתי. עכשיו הייתי רוצה לחזור, אך אני מודאג מהזיהומים שמביאים הביתה מהמשמרת - חיידיםק למיניהם (פוגשים גם CRE), וירוסים וכו׳. אני יודע שמיליוני אנשים עובדים בבתי חולים ומד״א בזמן הריון, אבל בכל מקרה רציתי להבין את הסיכונים - האם כדאי להפסיק את ההתנדבות לזמן ההריון? האם יש טיפים מיוחדים? מה הסיכונים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, ראשית כל הכבוד על הדאגה והמחשבה:-) כפי שאמרת , אנשים רבים עובדים בבתי החולים , כולל נשים בהריון.. מומלצת בעיקר היגיינת ידיים מכיוון שרוב הזיהומים עוברים בצורה נשימתית או פקו- אוראלי- דרך הידיים לפה ושטיפת ידיים או חיטוי על ידי אלכוהול ימנע את ההעברה. רוב הזיהומים המסוכנים בהריון מועברים לדוגמא על ידי מאכלים שהאישה עצמה אוכלת- כמו בשר נא, ביצים לא מבושלות.. כל שעלייך לעשות זה לשמור על הגיינה , לחטא את הידיים באלכוהול בין מטופלים ולאחר משמרת וניתן גם להחליף בגדים.. בהצלחה!!

היי הייתי בשבוע 9 ולצערי לא הייתה התפתחות והדופק הופסק... עברתי הפלה כירורגית גרידה... הדימום היה יומיים בלבד ולאחר מכן בטווח החמישה השבוע קיימתי יחסי מין עם בעלי...כרגע עשיתי בדיקת הריון ויצא חיובי... השאלה אם זה הריון או עדיין השפעה של ההריון הקודם? מלבד זה בימים אחרי ההפלה הייתי בבית מלון והייתי בג'קוזי,אכלתי דגים מלוחים ואכלתי סושי...כמובן כי לא העלתי בדעתי שיכול להיות שאהיה בהריון... האם זה מזיק ועד כמה מזיק? ואם כן נעשה נזק מתי ניתן יהיה לדעת על הנזק? כמו כן לרופאת נשים אני כרגע לא רוצה ללכת עד שיעבור לפחות חודש ואז גם אם זה הריון יעבור את ההתחלה כי ההפלה עדיין חושבת עלי ואני מאוד מפחדת...תודה רבהה רבהה

לקריאה נוספת והעמקה

צהריים טובים, מהשאלה לא ברור כמה זמן חלף מהגרידה , עושה רושם כי מדובר בשאריות של הריון קודם, עלייך לבצע בדיקת ביטא בדם ולפנות לבדיקת רופא מטפל כעת ולא לחכות חודש (אם הבנתי נכון עברו מספר ימים מהגרידה ולכן לא מתאים שמדובר בהריון נוסף) שיהיה בהצלחה

תודה על המענה... כנראה לא הייתי ברורה... ההפלה הייתה ב16/7...קיימתי יחסים בשבוע של ה21 כאשר הייתי בבית מלון... ערכתי בדיקה ב30/7 ויצא חיובי... תודה

02/08/2019 | 11:39 | מאת: נטלי

שלום, אני בשבוע 23 של הריון תאומים (שני שקים). 1. מתי אני אמורה להתחיל מעקב תנועות וכיצד מבצעים אותו עם תאומים - האם יש דרך לדעת מי מהם זז בכל פעם? 2. יש לי אולטרסאונד פעם בחודש - האם האם ישארו באותו מיקום שאראה באולטרסאונד ואז אוכל לדעת לפי מיקום, או שהם יכולים לזוז בין לבין? 3. נאמר לי שיש שליה קדמית - האם יש לזה השפעה על מספר התנועות המורגשות גם בשבועות מתקדמים?

לקריאה נוספת והעמקה
04/08/2019 | 07:12 | מאת: מעקב תנועות תאומים

בתור מי שיש לה תאומים, אחרי שתהי באולטרסאונד תדעי את המיקומים ותוכלי לשייך תנועות שנמצאות בצד הרלבנטי לעובר הרלבנטי (כמובן שיש חלקים בהם יש ספק מי זה). שיליה קדמית מקשה על הרגשת התנועות של אותו עובר גם בשבועות מתקדמים. בנוגע למעקב, זה מאוד תלוי בהתפתחות ההריון. בשלב כלשהו תתחילי להגיע לביקורות באופן הרבה יותר צפוף מפעם בחודש (מה גם שככל שההריון מתקדם הם פחות מחלפים מקומות...)

שלום נטלי שבוע בו אישה מתחילה להרגיש תנועות שונה בין נשים ובין הריונות החל משבוע 24 בערך ישנה ציפיה לתנועות שניתן לעקוב אחריהן לאורך היום. ככל שהשבועות יתקדמו כל עובר ימוקם באזור דיי קבוע ובהתאם תלמדי לזהות את תנועותיהם שליה קדמית יכולה למסך על חלק מהתנועות. המשך הריון קל

02/08/2019 | 08:27 | מאת: עדי

אחר בדיקה ראשונית חיובית על היריון הרופאה נתנה לי מרשם למולטי ויטמין להיריון ל9 חודשים של אלטמן. העדפתי לקחת קופסא לחודש לנסות מאשר חבילה של 9 חודשים ולכן הרוקח נתן ליפרנטאל עם 30 טבליות. ראשית לא הכי הבנתי שיש בכדור הזה גם חומצה פולית. מה הכמות והאם אומר שצריכה להפסיק לקחת חומצה פולית בנפרד? שנית יש לי בעיה עם בליעת כדורים גדולים ולכן לועסת את הכדור האם זה נותן אותו אפקט או פוגע בספיגה? האם הכדורים של אלטמן או כדורים אחרים קטנים יותר או האם יש משהו נוזלי שניתן לקחת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי עדי, קודם כל מזל טוב על ההיריון. פרנטל מכיל 400 מק"ג חומצה פולית, שזה המינון הבסיסי המומלץ לכלל הנשים. עד כמה שידוע לי ניתן לרסק/לחצות את הכדור. מציעה לוודא זאת מול רוקח. בהצלחה!

01/08/2019 | 23:28 | מאת: שלי

שלום רב. הריון ראשון עוברית שקלה לפי הערכת משקל 1600 בשבוע 32. כעת שבוע 36 הערכה 2300. הייתה ירידה באחוזון, האם זה תקין? בבדיקה שליה וכל המדדים תקינים. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי את כלל הנתונים בשאלה.. יש לראות מה היו האחוזונים במהלך ההריון עצמו והאם היתה שבירת אחוזונים נוספת. יש לזכור שמדובר בהערכה סונוגרפית בלבד שאינה מדוייקת. יש להמשיך מעקב אצל רופא מטפל עם הערכת משקל נוספת 10 ימים לאחר המעקב האחרון בכדי לראות מה המגמה ולעקוב אחר פרמטרים נוספים כמו כמות מים ובהמשך מוניטור. בהצלחה!

01/08/2019 | 21:06 | מאת: איילת

שבוע 5. סחרחורות כל היום לא סחרחורת של מסתובב אלה של אי יציבות האם הגיוני? האם זה בסדר?

לקריאה נוספת והעמקה

יש מספר סיבות לסחרחורות ותחושת אי יציבות כולל בעיה ממקור האוזניים, מקור נוירולוגי או חסר בברזל או ויטמין B12. עלייך לפנות לבדיקת רופא להמשך בירור

שלום רב, נקבעה לי סקירה מוקדמת לשבוע 16+2. האם יש בעיה עם זה? כדאי להקדים? באתר של קופ"ח כתוב שיש לבצע בשבוע 14-16 ולא ברור לי אם זה כולל את שבוע 16 או עד 16) תודה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לבצע סקירה מוקדמת בשבוע הריון זה. בהצלחה!

31/07/2019 | 19:21 | מאת: שולית

המחזור מאחר בשבוע ועשיתי בדיקת דם- התוצאה הייתה 25.0 לא גדול מ ולא קטן מ.. פשוט ככה. מה זה אומר? מה עושים עכשיו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שולית ערך 25 הוא חיובי כלומר את בהריון. למעקב אחר תקינות ניתן לבדוק בעוד כמה ימים שעולה בקצב של בערך פי 2 כל יומיים. מעל בטא 1500-2000 ניתן לראות שק ברחם. באם מופיעים כאבים או דימום מומלץ לפנות לבדיקה.

31/07/2019 | 18:36 | מאת: אופיר

שלום, אנחנו בשבוע 15+3 עשינו סקירת מערכות מוקדמת, בסקירה נמצא כי העובר גדול בכ- 5 ימים מהמועד האמיתי. אמרו לנו כי ייתכן והעובר גדול וזה תקין ( הריון ראשון, אין אינדיקציה) האם ייתכן? כמו כן בגלל שהעובר על פי מדדיו מתאים לשבוע 16 +2 נאמר לנו כי כבר בשבוע הבא נוכל לעשות מי שפיר האם התוצאות יהיו מהימנות למרות השבוע המוקדם? אודה לתגובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אופיר גיל הריון נקבע לפי תאריך ווסת אחרונה ואולטרסאונד בטרימסטר 1. אם ביצעת בדיקה בטווח הזה והעובר התאים במעקב בגודל לשבוע, סטייה של עד שבוע נחשבת תקינה. בסקירה לא נהוג לבצע שינוי לגיל הריון. אם זו בדיקה לראשונה בהריון ישנם פרמטרים נוספים שיכולים לסייע בקביעת גיל ההריון. בכל מקרה הבדל של 5 ימים נשמע סביר.

31/07/2019 | 22:01 | מאת: אופיר

תודה על התשובה שבוע הריון לפי בדיקה ראשונית 15.3 היום בסקירה העובר בגודלו היקף ראש, בטן וכו׳ מתאים ל 16.2-16.4 האם זה בסדר שנקבע לי מע שפיר לשבוע הבא (בדיוק בעוד שבוע)?

31/07/2019 | 12:37 | מאת: טליה

ד"ר שלום רב אני בשבוע 27 וכאשר נכנסתי לשירותים קיבלתי מכה מהידית של הדלת , כנראה שעדיין חשבתי שאני רזה. בכל אופן הידית נכנסה בי בבטן העליונה כ4-5 סמ מעל הטבור מצד ימין . עשתה סימן אדום שחלף אחרי כמה דקות. האם יש חשש לשלום העובר? מחר בכל מקרה יש לי בדיקה אצל הרופאה. היכן ממוקם הרחם בשבוע 27 וכמה העובר מוגן מפני מכות יבשות? תודה מראש על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

בשבוע 12 הרחם יוצא מאזור האגן הגרמי ובשבוע 20 נמצא בגובה הטבור. בעת חבלה בהריון מומלץ להיבדק על ידי רופא.

30/07/2019 | 22:30 | מאת: אלינור

שלום, אני חודש ו 11 יום אחרי לידה... ילדתי ב 19.6 אחרי הלידה היה דימום במשך כמה ימים שהלך ופחת והפסיק לגמריי כעבור חודש בדיוק ב 19.7 היה דימום כבד כמו של מחזור שהלך ונחלש שנמשך 9 ימים הפסיק ליומיים ועכשיו פתאום חזר שוב. האם זה תקין...?!

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב כדאי לבצע בדיקת אולטרסאונד ובדיקה גניקולוגית על מנת להבין מה הגורם לדימום.

30/07/2019 | 16:45 | מאת: טוי

אני עובדת בחנות בה הדלפק בגובה הבטן התחתונה, ועליו מכשיר ברקוד שמוציא אור אדום (כמו בסופר וכו..) המכשיר מופנה כלפי העובדות ואני בתזוזה כל הזמן, כך שיוצא שהאור האדום עובר על גבי הבטן ההריונית שלי כל רגע. האם יש סכנה בכך??? האור הזה מסוכן לעובר באיזושהי צורה?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב אינני יודעת להגיד האם המכשיר פולט קרינה ובאיזה מנגנון פועל. אם יש לך ספק יש לברר מול איש מקצוע באיזה מנגנון עובד ובהתאם לשאול במרכז הטרטולוגי האם ידוע על השפעה אפשרית על העובר.

30/07/2019 | 14:10 | מאת: א

שלום, מחזור אחרון התחיל ביום 28.6 (נטלתי איקקלומין פעם 1 והיו מס' זקיקים מובילים). ביום ראשון הזה עשיתי בדיקת דם ויצאה בטא 169. האם זה תקין? זה הריון ראשון שלי ולכן אשמח לדעת מתי לקבוע תור לרופא? האם לעשות בדיקת דם נוספת? אני נחשבת בשבוע 4 או 5? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב אם הווסת החלה ב 28.6 את בשבוע 4 פלוס 5 ימים ניתן לבצע אולטרסאונד לבדיקת תקינות הריון כאשר בשבוע 5+ אמורים לראות שק הריון עם שק חלמון ואחרי שבוע 6 מופיע דופק. בהצלחה.

29/07/2019 | 19:09 | מאת: איולה

הריון ראשון, שבוע 19. לפני כמה ימים היתה לי סחרחורת די חזקה מהבוקר עד הערב, ממש תחושה שעומדת ליפול.. לקראת הערב הסחרחורת נרגעה אבל התחילה תחושה מוזרה ביד ימין, שהפכה לנימול שהפך לעקצוצים.. ואז התחילו גם עקצוצים ברגל ימין ובפנים בצד ימין. למחרת התופעות נעלמו מלבד מעט סחרור. האם עכשיו (ארבעה ימים אחרי) עלי לבדוק את התופעה לעומק או שזה הגיוני/מוכר בהריון?? היתי אצל הגניקולוגית היום שהפנתה לנוירולוג.. אבל התור הקרוב לנוירולוג יהיה רק בנובמבר..

לקריאה נוספת והעמקה

הי, מומלץ לבדוק את התופעה בהקדם. במידה וללא תור לנוירולוג ניתן לפנות לבדיקת רופא משפחה להתחלת בירור ועזרה בייעוץ נוירולוג. במידה והתלונות חוזרות יש לפנות לבדיקת רופא באופן מיידי

29/07/2019 | 17:56 | מאת: חן

היי, על פי מקלון ביוץ הביוץ היה ב10.7 שבועיים לאחר מכן ב 25.7 עשיתי בדיקת בטא ראשונה התוצאה היא 75. לאחר 4 ימים ב29.9 עשיתי בדיקת בטא שנייה והתוצאה היא 201. האם זו עלייה מספיקה ב4 ימים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב עליה של בטא בדרך כלל מצופה להיות בערך פי 2 כל 48 שעות. בכדי לוודא תקינות הריון מומלצת בדיקת אולטרסאונד כאשר לרוב ניתן לזהות דופק אחרי שבוע 6. בהצלחה.

29/07/2019 | 16:44 | מאת: הדס

בהריון שבוע 5+2 , בחמישי האחרון עשיתי בטא שיצאה באזור ה4000 , אתמול(3 ימים לאחר מכן ) הבטא הייתה באזור ה13000, היום בבוקר הייתי אצל טכנאית שראתה שק הריון לא סדיר ללא שק חלמון וללא קוטב עוברי , האם יכול להתפתח הריון תקין עדין ?

לקריאה נוספת והעמקה

בתחילת הריון הביטא - הורמון ההריון מכפיל את עצמו בערך כל יומיים. העליה אצלך תקינה ובמצב כזה תקינות העובר נקבעת לפי הערכה באולטראסאונד. מומלץ לעשות בדיקה חוזרת אצל הרופא המטפל

29/07/2019 | 16:19 | מאת: עדי

שלום. בימים האחרונים יש לי כאביים חזקים בשדיים ..כל מגע ממש כואב בעיקר מתחת לפיטמה וליד בית השחי השמאלי כאילו מקרין אני אמורה לקבל מחזור ביום שישי הזה אבל אין לי כאבים כאלו לפני מחזור והופנתי לעשות בדיקת הריון בדם היום ויצא iu/l קטן מ2..ועשיתי לפני כן בעבר בדיקות והיה רשום תמיד שלילי לא ככה,האם עדיין קיים סיכוי של הריון? או שזה וודאי שלא? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ביטא מתחת ל5 בבדיקת דם משמעותה ביטא שלילית. במידה ויהיה איחור במחזור כדאי לבצע בדיקה חוזרת. בהצלחה!

אתמול עשיתי אקו לב עוברי בפעם השלישית כי בפעם הראשונה והשנייה הרופאה אמרה שהיא לא רואה טוב וכדאי לחזור שוב אז אתמול הייתה הפעם השלישית והאחרונה הסיכום היא שהכל תקין ברוך השם ובשורה האחרונה בסיכום היה כתוב שהרופאה מבקשת לבדוק את התינוק לפני שישוחרר מבית חולים לבדוק את הקשת אני בשבוע32 פלוס ,שאלתי אותה למה ענתה שהיא ראתה את הקשת והכל תקין אבל היה לא טיפה קשה לראות מה יש אחרי הקשת האאורטה ולא הבנתי כל כך מה זה אומר ואשמח לעזרה!!!? האם זה מסוכן או יצטרך ניתוח לתינוק כשיוולד ???

אתמול עשיתי אקו לב עוברי בפעם השלישית כי בפעם הראשונה והשנייה הרופאה אמרה שהיא לא רואה טוב וכדאי לחזור שוב אז אתמול הייתה הפעם השלישית והאחרונה הסיכום היא שהכל תקין ברוך השם ובשורה האחרונה בסיכום היה כתוב שהרופאה מבקשת לבדוק את התינוק לפני שישוחרר מבית חולים לבדוק את הקשת אני בשבוע32 פלוס ,שאלתי אותה למה ענתה שהיא ראתה את הקשת והכל תקין אבל היה לא טיפה קשה לראות מה יש אחרי הקשת האאורטה ולא הבנתי כל כך מה זה אומר ואשמח לעזרה!!!? האם זה מסוכן או יצטרך ניתוח לתינוק כשיוולד ???

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב אינני יודעת מה סיבת הבדיקות החוזרות או מה היא ראתה או לא ראתה אך אם אמרה שהבדיקה תקינה משמע שלא ראתה משהו חריג. לעיתים ממליצים על בדיקה לאחר הלידה מאחר ואז ניתן להדגים בצורה אופטימלית את המבנה. בהצלחה בהמשך.

29/07/2019 | 12:36 | מאת: יעל

שלום, ילדתי לפני 12 שבועות בקיסרי יזום. אחרי 6 שבועות הייתי בביקורת אצל הרופא והוא עשה אולטראסאונד וראה שהכל בסדר ואפילו יש זקיק אני מודה שלאורך 12 השבועות יש לי דימומים הולכים ובאים . אני כבר לא יודעת מה לשייך לדימום לידה או למץמחזור. אני אלך להיבדק השבוע שוב, אבל עד אז - מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל לא ניתן לדעת בלי בדיקה מלאה והבנת כל הרקע שלך.

29/07/2019 | 10:37 | מאת: רוני

שלום, גיליתי שאני בהריון בשבוע חמישי , עד עכשיו שתיתי כמות גדולה של יין ובירות. כמובן שאין בכוונתי לשתות בכלל. מה הנזק שנגרם ומה הבדיקות אותן כדאי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, ההמלצה אכן לא לשתות כלל במהלך ההריון, קשה לקבוע מה הסיכוי לנזק ונראה כי קטן לאור גיל ההריון הצעיר בו גילית את ההריון והפסקת עם שתיית אלכוהול. מומלץ להשלים את בדיקות הסקר המקובלות ובנוסף ניתן להתייעץ עם ההריופון במספר 08- 9779309

29/07/2019 | 06:31 | מאת: נועה

שלום ד"ר, אני שבוע 21 ואלד וצפויה ללדת בקיסרי בשבוע 38 לפי הרופא המטפל. שאלתי: לפני ההריון עשיתי בדיקת זקיקים ובדיקות דם וראו שהביוץ היה ביום ה20 לפחות. באולטרסאונד הראשון ובשקיפות נראה שלא צריך לתקן לי ימים כי תאריך הווסת תואם לגיל ההריון. כיצד זה ייתכן אם בייצתי בשבוע איחור? חוששת שיקבעו לי קיסרי מוקדם מידי בגלל חישוב לא נכון

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב, גיל ההריון נקבע באופן המדויק ביותר לפי סונר טרימסטר ראשון. במידה ולא היה צורך בשינוי גיל ההריון בסונר זה כפי שציינת, אין צורך לדאוג. בהצלחה!

28/07/2019 | 20:53 | מאת: רק אני

היי המחזור שלי מאחר כבר משהו כמו 5 ימים. לפני 4 ימים עשיתי בדיקה שיצאה שלילית.. לא זוכרת בדיוק מתי הביוץ אבל יודעת שהיה, הרגשתי. לפני שבועיים בערך קיבלתי מכה כואבת באזור הרחם מאחיין שלי. מאז האזור די רגיש.. ויש לי מין לחץ בגב התחתון בשבוע האחרון.. מעבר לזה יש המון הפרשות כבר שבועיים- בהתחלה היו ממש כמו מים ועכשיו יותר סמיכות. האם יש סיכוי שזה הריון או משהו שקורה בעקבות המכה? תודה..

לקריאה נוספת והעמקה

היי, לאור האיחור במחזור מומלץ לבצע שוב בדיקת הריון, ייתכן והראשונה היתה מוקדמת מדי ועל יש לחזור על כך. חבלה באזור הבטן בשבוע צעיר זה אינה פוגעת ברחם שאינו יוצא עדיין מהאגן. בנוגע להפרשות המרובות והכאב הבאנו מומלץ לפנות לבדיקת רופא..

שלום רב, יש לי ילדה אחת בת שנה וחצי, הריון ולידה תקינים. לאחרונה כתוצאה משתי הפלות בשבוע 5 עשיתי בדיקות דם שהעלו חשד גבוה לתסמונת אנטיפוספוליפידים. נאמר לי שבעת הכניסה להריון אקבל באספירין וקלקסן ואצטרך לעשות מעקב הריון בסיכון. אני בשבוע 4 להריון, לוקחת אספירין ונמצאת לפני בדיקת גניקולוג ראשונה להריון שתחול עוד שבוע. רציתי לדעת מה כולל מעקב הריון בסיכון בכל הקשור לקרישיות יתר. מי מבצע את המעקב? הגניקולוג שלי? אני מנסה להבין מה ההבדל בין מעקב הריון רגיל שעברתי בהריון הראשון, למעקב הריון בסיכון כעת שיש את נושא הקרישה על הפרק. האם זה אומר עוד בדיקות רלוונטיות נוספות על הבדיקות הרגילות? או שמדובר במעקב במרפאה מיוחדת? או שפשוט זה אומר שאבקר בתכיפות גבוהה יותר אצל הגניקולוג שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

עוד שאלה האם כל גניקולוג יכול לבצע מעקב הריון בסיכון או שצריך התמחות מיוחדת? הגניקולוג הנחמד שלי עמוס מאוד ואין תורים אף פעם, אז זה גם נושא שמדאיג אותי כי להבנתי זמינות במקרה זה כן חשובה.

יש גניקולוגים המומחים להריון בסיכון ומבצעים את מעקב זה. זמינות זה אכן חשוב אך לרוב במסגרת מעקב הריון בסיכון בכל פגישה מתאמים את התיזמון למפגש הבא ודבר זה, יחד עם ההיכרות הטובה בין הרופא המטפל למטופלת יוצרים זמינות טובה. בהצלחה!

וזה אכן אומר ביקורים תכופים יותר אצל רופא מעקב ההריון עם מעקב גדילה צמוד יותר ולבסוף החלטה על מועד הלידה. לרוב מדובר במרפאה מיוחדת אלא אם הגניקולוג שלך עושה מעקב הריון בסיכון בעצמו..

28/07/2019 | 18:31 | מאת: מירב

שלום אני טסה לוינה מחר. האם מותר לאכול שם מוצרי חלב? אני יודעת שבארץ הגבינות מפוסטרות, איך מתנהלים שם? תודה מירב

היי. אותן המלצות חלות גם בחו״ל- יש לוודא טרם אכילת מוצרי חלב שהינם מפוסטרים ומותרים לאכילה בהריון. אין לאכול גבינות שאינן מפוסטרות ממשקים שונים. הדבר לא אמור להיות בעייתי.. טיסה נעימה!

28/07/2019 | 13:36 | מאת: מתחילה

צהריים טובים, אשמח לעזרתכם בפיענוח תוצאות בדיקת שתן (שבוע 6). קיבלתי תוצאות ואני לא מבינה כלום... יש לי זמן עד התור הבא אצל הרופאה, ואני תוהה אם יש צורך להקדים. תודה מראש 😊

לקריאה נוספת והעמקה

הי, תרצי לצרף את תוצאות הבדיקה? אשמח לעבור איתך על התוצאה

29/07/2019 | 00:41 | מאת: מתחילה

תודה רבה! אני מנסה שוב להעלות את הקובץ...

27/07/2019 | 16:41 | מאת: אורטל

היי במעקב שגרתי שהייתי אצל רופא נשים בקופח נאמר לי שלא נעשה לי לפני ההריון בדיקת טוקסופלזמה. אני בשבוע 14 ואין לי חתולים, מודעת לעובדה שזה עובר גם דרך בשר נע (לא אכלתי כזה מאז גילתי שאני בהריון וגם לפני זכור לי מעט פעמיים בהם אכלתי בשר מדיום) האם כדאי להשלים את הבדיקה? או שפשוט לחכות לבדיקת סריקת מערכות ומי שפיר הרי חס וחלילה אם ההדבקות היא הדבקות ראשונית רק בדיקות אלו יוכלו להעיד אם חלילה קיימת הדבקות של העובר למיטה הבנתי. אשמח לשמוע דעה של רופא. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי אורטל את יכולה לבצע את הבדיקה בכל שלב של ההריון אם יש לך חשש מהדבקה. בהצלחה.

27/07/2019 | 14:13 | מאת: א

שלום. עברתי עקירה כירורגית כשלאחריה נטלתי טיפות אופטלגין מדי יום במשך 3 ימים עד שגיליתי שאני בהריון (שבוע לפני האיחור). לאחר שגיליתי נטלתי במשך יומים אקמול עקב כאבים חזקים שעד היום לא עברו. כרגע הפסקתי מחשש לפגיעה.. האם ייתכן שהזקתי לעובר? מציינת שוב שגיליתי את ההריון כמעט שבוע לפני האיחור. כלומר רק מחר הייתי אמורה לקבל מחזור. אני ממש בלחץ.. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב אין מניעה מנטילת אקמול ואופטלגין בהריון. תרגישי טוב.

26/07/2019 | 19:08 | מאת: שרית

ערב טוב, אני בהריון שני אחרי המון זמן מהריון הראשון, ואני בשבוע 6 + 3 ימים. אני רעבה באופן קבוע כל הזמן, הבטן מקרקרת לי בטירוף ואלו תסמינים שממש לא היו לי בהריון הראשון. הריון קודם עליתי 9.5 ק״ג, ובקצב הזה לדעתי אני צפויה לעלות פי שניים 🤦🏼‍♀️ אני די חוששת מזה. מה עושים? האם זה עובר? תודה מראש על המענה ושבת שלום 🌷

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב שרית כל הריון מלווה בתחושות שונות. יש נשים שבמהלך טרימסטר ראשון מרגישות רעב מוגבר שבשלב מתקדם מתאזן. הקפידי על ארוחות מזינות ומאוזנות. בהצלחה!

היי לאחר שבוע וחצי של איחור וסת יצאה בדיקת הריון ביתית חיובית יום ראשון ניגשת לעשות בדיקת דם . בחודש האחרון השתן שלי יחסית כהה ואני שותה המון!! יש לציין שלפני שבועיים( עדיין לא ידעתי על ההריון) היה לי פטריה בנרתיק שהרופא קרא לזה קנדידה טופלתי במשחה ונרות . 1.האם יש קשר לשתן כהה בהריון או שזה קשור לפטריה? 2.איך אוכל לדעת שהפטריה עברה? אם הגרד ושאר הסימנים של הפטריה עברו אני יכולה להיות בטוחה שהקנדידה עברה?

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב צבע השתן מושפע מריכוזו ותכולתו.פטריה לא משפיעה על צבע השתן ואם אינך מרגישה גרד או תחושה לא נעימה בנרתיק סביר שהפטרייה חלפה.

26/07/2019 | 11:07 | מאת: מאיה

שלום אני בהיריון שני, רוכבת כשעה מדי יום על אופניים (לא חשמליים). באופן כללי אני עושה ספורט ואני בכושר (כמובן שגם לפני ההיריון). גם בהיריון הקודם הייתי ככה. האם יש בעיה לעשות טיול אופניים ארוך של שבוע בחו"ל? (דיווש של כ-50 ק"מ במסלול קל ומישורי המתאים למשפחות) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ספורט אליו את מורגלת מותר בהריון. מומלץ לא לעלות בסרגל המאמצים במהלך ההריון

26/07/2019 | 11:02 | מאת: נועה

שלום אני בהיריון שני בשבוע 11 ויש לי תחושה של רטיבות כל הזמן...אני פעילה גופנית ולא אובחנה אצלי בעיה ברצפת האגן אחרי ההיריון הקודם. האם יכול להיות בכל זאת דליפת שתן? או שיש סיכוי לדליפת מי שפיר? (יש בכלל מי שפיר בשבוע הזה?)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נועה רטיבות יכולה להופיע ממגוון סיבות ביניהן הפרשות תקינות, פטריה, דליפת שתן .. הסיכוי לדליפת מי שפער בשבוע 11 מאוד נמוך. אם יש ספק ותחושה של רטיבות מוגברת מומלץ להיבדק.

שלום נועה, ישנן מגוון סיבות לתחושת רטיבות בתחילת הריון. הסיבה השכיחה ביותר הינה ריבוי הפרשות נרתיקיות. מדובר במצב שכיח ותקין, כאשר השילוב עם החום והלחות יכול לגרום להפרשות להיות מיימיות יותר. אפשרויות נוספות כוללות הפרשה פטרייתית, בריחת שתן ועוד.. האפשרות של דליפת מי שפיר אינה סבירה בשבוע זה. בכל מקרה ניתן להעריך את הגורם אצל רופא נשים.

שלום, אני חיה בארה״ב וכרגע בהריון שני. היום הייתי אצל הגניקולוגית לבדיקה ראשונה. היא שאלה אותי מה היה משקלה של ביתי כשנולדה ולאחר שאמרתי לה שהמשקל היה 2.600kg היא הודיעה לי שבהריון הנוכחי עלי להתחיל טיפול במינון נמוך של אספירין החל משבוע 12 כדי למנוע הישנות של משקל לידה נמוך בטענה שאספירין מסייע לזרימת הדם בשילייה. אני מאוד חוששת ליטול תרופות במהלך ההריון ומעוניינת לוודא שזהו אכן טיפול מקובל שאין לו חלילה השלכות שעשויות לפגוע בעובר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב, בכדי להבין האם מדובר במשקל נמוך בלידה הקודמת עלי לדעת את שבוע ההריון בו ילדת ואת מין העובר, במקרים מסוימים אכן יש מקום לטיפול באספירין אשר מותר בהריון בהצלחה

תודה, ילדתי בת בשבוע 40+2. רק ברצוני לציין כי לאורך ההריון לא נצפו בעיות כמו רעלת או סכרת. ההריון היה תקין בגדול.

25/07/2019 | 23:11 | מאת: רויטל

ערב טוב היום עשיתי שעווה באיבר המין ובקו הבטן לאחר שקראתי כי מותר. לאחר המשיכה באיבר המין חשתי התכווצות בבטן, מין תחושה מוזרה. האם יתכן שפגעתי בעובר? אני ממשיכה להרגיש אותו (שבוע 22). תודה על מענה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב, אין מניעה מביצוע הסרת שיער בשעווה במהלך ההריון. במידה ועדיין חשה בהתכווצויות עלייך לפנות לבדיקת רופא