אישתו של אחי בולמית כבר מעל 3 שנים

דיון מתוך פורום  הפרעות אכילה - תמיכה

05/04/2013 | 22:37 | מאת: נינה

שלום, אישתו של אחי בולמית מזה 3 שנים אולי יותר, לעולם לא היו לנו הפרעות אכילה במשפחה ככה שמלבד זה שהיא רזתה מאוד לא היה לנו מושג שהיא מקיאה כל מה שהיא אוכלת. לקח לנו הרבה זמן להבין שההאכילה המרובה שלה יורדת לאחר זמן בשירותים. לא יוצא לי לראות אותם הרבה ופנינו מספר פעמים אליה והיא מכחישה וכועסת על האשמות ואחי תמיד מאמין לה. בחג האחרון החלטנו שאם לא נפנה לאחי שוב אולי יום אחד זה יהיה מאוחר מדיי אנחנו דואגים מאוד אחד לשניה ולא מצליחים לעזור. אחי כעס מאוד שפנינו אליו וגיסתי תמיד נותנת לו תירוצים, לא הרגשתי טוב/ דברים כאלה ואחרים והוא בהכחשה בדיוק כמונה. אני ממש מבקשת אם יש דרך כל שהיא שאפשר לעזור לנו. אין להם עדיין ילדים הם נשואים מזה 5 שנים אנחנו בטוחים שזה בגלל זה וגם כי אני מפחדת שגיסתי תמות מזה , ההכחשה הזו מאוד מפחידה והיא כבר המון זמן במצב הזה. תודה נינה .

לקריאה נוספת והעמקה
06/04/2013 | 23:39 | מאת:

אין ספק שהפחד מוצדק ובולמיה מסוכנת מאוד. הכחשה היא חלק מהמחלה. אולי במקום להטיח האשמות באחיך פשוט יום אחד ותשבו לדבר בשקט ותגידו לו מה אתם רואים ושאתם דואגים לשלומה. אם היא לא תרצה לקבל עזרה ואם גם הוא לא ירצה לראות דברים ויעדיף לברוח מהם אז זו בעיה רצינית מאוד. הכחשה היא חלק מאנורקסיה ובולמיה. במקרה כזה זה מבוי סתום ואין הרבה מה לעשות אלא לקוות שיום אחד היא תתפכח לפני שיגמר רע כי בכוח לא ניתן לטפל בה.

15/04/2013 | 09:27 | מאת: צילומית

יכול להיות שהוא מודע לבעיה בדיוק כמוכם. יש מצב שהם מדברים על זה בבית ויש מצב שהיא הולכת לטיפולים (אם אתם רואים את זה פעם ב... והוא חי איתה יום יום אין מצב מצב שהוא לא יודע-מניסיון מר שלי..). מה שכן, יכול להיות שהם החליטו להכחיש את זה למשפחה המורחבת מהסיבות הברורות של - סטיגמות, שאלות וכו. תנסו לברר איתו אם הוא יודע ואם כן פשוט תניחו להם.