שאלה

דיון מתוך פורום  הפרעות אכילה - תמיכה

23/12/2010 | 03:39 | מאת: חנה

אני לומדת עם בחורה שירדה במשקל לפני הרבה זמן. היא הייתה שמנה מאד לפני כן. כמה זמן היא הייתה מאושרת במשקל שהגיעה אליו למרות שנשאר לה עודף קל. לאחרונה רזתה 15 ק"ג בארבעה חודשים. התחילה לאכול בצמצום, לעשות הרבה ספורט, למרות שהגיעה למשקל התקין מבחינת הטבלאות היא טוענת שהיא שמנה מדי. עד הערב היא שותה רק מים ואוכלת אחרי פעילות גופנית נמרצת. אני יודעת שהיא התחילה לקחת כדורים נגד עצירות. היא אדם בוגר ולא ילדה. השאלה היא איך אפשר לעזור במקרה כזה ואם צריך.

לקריאה נוספת והעמקה
28/12/2010 | 10:24 | מאת:

אין ספק שיש פה בחורה עם בעיה רצינית. אין ספק שהחברה שלך בהפרעת אכילה. זה לא שפוי לשתות מים כל היום ולקחת כדורים משלשלים כל הזמן. את יכולה לנסות בדרך עקיפה אולי ולא לדבר ישירות על האוכל לברר אם היא באיזה שהיא מצוקה ואם כן לנסות להציע לה ללכת לשיחות להגיד לה שיש לך מישהי שאת יכולה להמליץ בחום ששמעת מחברה. אני אתן לך טלפון של מטפלת מדהימה. בלי להזכיר כמובן אוכל או הפרעת אכילה כי אחרת ישר היא תפתח אנטי כמו כן כחברה את יכולה להעצים אותה ולהגיד לה כל הזמן כמה היא נפלאה ומדהימה. להגיד לה דברים שיחזקו את הבטחון העצמי שלה ואת הדימוי העצמי הירוד שיש לה וכן כמובן להשאר חברה ולתמוך לאורך כל הדרך. יותר מזה אין הרבה מה לעשות.

30/12/2010 | 02:25 | מאת: חנה

היא מדברת כל הזמן על כמה היא שמנה (היא רזה ובמשקל תקין לגמרי). יש לה הרבה מצוקות, היא אדם מאד מבולבל. אני יודעת שהיא הולכת לפסיכולוג מומחה להפרעות אכילה. היא טוענת שהוא אחד הטובים בתחום. אנחנו אומרים לה הרבה שאנחנו אוהבים אותה. היא גם שואלת תמיד. משום מה זה לא עוזר להפנים.