פורום מיניות האישה, הריון ומניעתו

הפורום יעסוק בכל הקשור למיניות האישה. החל מהתגובה המינית התקינה של האישה - התגובה הגופנית והנפשית לגירוי מיני, וכלה בקשיים, בעיות ושאלות הקשורות בתפקוד המיני. נשמח לעמוד לרשותכן ולענות על שאלות בנושא.
7729 הודעות
6342 תשובות מומחה

מנהלי פורום מיניות האישה, הריון ומניעתו

13/01/2019 | 12:14 | מאת: טליה

אני 3 חודשים אחרי לידה. אני חושבת שאני שוב בהריון.. קיימנו יחסים כשהזרע יצא בפתח הנרתיק ולא הייתה חדירה והייתי עם נר קוטל זרע. אני מניקה מלא אבל קיבלתי מחזור חודש ושבוע אחרי הלידה ועכשיו הוא לא הופיע שוב והתחילו מעט בחילות והתמעט החלב ממש.. כמה שאלות- א. יש סיכוי שאני אכן בהריון? ב. שמתי משחת אובסטין, האם זה עלול להשפיע על העובר? (הפסקתי עכשיו) ג. האם יכול להיות פגם ביחד בגלל הקוטל זרע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

א. עשי בדיקת דם לאשר הריון ב. אין בעיה עם משחת אסטרוגן או קוטל זרע מבחינת העובר

13/01/2019 | 11:30 | מאת: עדי

שלום ד"ר, אודה לדעתך. לפני כחצי שנה שמתי התקן תוך רחמי מסוג בלרין ונגמרה לי דלקת ברחם. הוצאתי אותו וטופלתי באנטיביוטיקה. התחלתי לקחת לפני ארבעה חודשים גלולות זואלי אשר גרמו לי לחרדות, שלשולים, יובש וכאבים ביחזי מין ובאופן כללי הרגשה לא טובה ואף פיגמנטציה. בהמלצת רופאה עברתי לטבעת נובה רינג. מאז הכנסתה לפני 3 חודשים בדיוק אני חווה כאבים באיזור איבר המין, אי נוחות וכאבים ביחסי מין. כמו כן, ירידה כללית במצב הרוח, בחילות בערבים ולמרבה החרדה שמתי לב שגם הופיעו לי כתמים חומים נוספים באיזור האף. רופא המליץ על סרזט (לקחתי בעבר והיה באופן יחסי בסדר. הפסקתי מחשש מאחוזי מניעה נמוכים וירידה דרסטית בחשק מיני). האם בסרזט אכן אין חשש לפיגמנטציה או חשש מופחת? האם סרזט טובה יותר מבחינת תופעות הלוואי שהועלו והאם היא בטוחה ברמה מספקת? אני צעירה וממש לא מעוניינת להיכנס להיריון. תדה רבה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

סרזט היא גךןךה בטוחה שלא מכילה אסטרוגן ולכן לא תגרום לפיגמנטציה ואם הרגשת איתה יחסית טוב הייתי ממליצה לך להמשיך איתה במידה ויווצר יובש נרתיקי אפשר להוסיף משחת אסטרוגן לנרתיק שאיננה נספגת למחזור הדם והשפעתה היא מקוןמית בלבד

שלום דר' האם זרע לאחר שיצא לאוויר העולם בתוך ניר / כוס פלסטיק הוא אפשרי לשימוש זאת אומרת האם אפשרי לגנוב זרע במצב שכזה ?? בתודה רבה מראש

זרע יכול לחיות כשעה לאחר השפיכה

לפעמים גם יותר ולכן יש אפשרות לשימוש בזרע הזה

07/01/2019 | 09:35 | מאת: מור

שלום, התחלתי חפיסה ראשונה של זואלי החודש ביום הראשון של הווסת. יומיים לפניי שסיימתי את הגלולות הפעילות,התחילו לי הפרשות דמיות בעיקר בעת ניגוב לאחר פיפי, אבל ממש לכמה שעות, למחרת במשך יומיים היה לי דימום ממש קל וחלש, כמו של סוף ווסת. אני רגילה שיש לי מחזור ארוך ודימום מאסיבי, האם זה תקין? זה נחשב המחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

עם הזואלי המחזור החודשי קלוש ביותר ואפילו נעלם וזה תקין לחלוטין

06/01/2019 | 15:36 | מאת: עדן שלו

בעלי ואני מנסים להכנס להיריון בחודשים האחרונים. אני בריאה והמחזור שלי סדיר בשנים האחרונות (משך זמן קבוע, כמעט ללא כאבים מקדימים). לפני כיומיים (כשבוע לאחר הביוץ) החל דימון מוזר ונקודתי, ממש בדומה לימים לפני הווסת החודשי. היום לעומת זאת, קמתי אפופת כאבים בבטן תחתונה ובהמלך היום החל דימון חזק יותר שלווה גם במיגרנה. אציין כי שאני בתקופה לחוצה (דיי מצב רגיל אצלי) מבחינת הלימודים. האם עליי לפנות לרופאה? מה כדאי לעשות? האם עוד יש סיכוי להיריון, או שמדובר במחזור חודשי משובש שנובע מלחץ/שינויי מזג אוויר ועוד?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה שבעקבות לחצים הקדים המחזור בכל מקרה עשי בדיקה לשלילתץ הריון נדיר אבל שדימום בהשרשה יהיה כל כך חזק

06/01/2019 | 01:15 | מאת: מעיין

שלום, אני חצי שנה אחרי לידה. מחזור אחרון:24.12.2018 היום קיימנו יחסי מין לא מוגנים..(אתמול היה יום אחרון למחזור) מה הסיכוי להריון??

לקריאה נוספת והעמקה

סבירות קלושה ביותר תלוי מתי יהיה הביוץ שלך וצריך לזכור שזרע יכול לחיות בגוף האישה עד 3 ימים

05/01/2019 | 16:56 | מאת: רועי

ראשית אתאר את סיטואציה: שכבתי עם מישהי עם קונדום. במהלך יחסי המין לא הרגשתי שהקונדום מחליק. בנוסף, לאחר שגמרתי הקפדתי להוציא את הקונדום בצורה בטוחה (שלא ייזל זרע לתוך איבר המין של הבחורה) וגם ווידאתי שאין בו חור. לכאורה מדובר במין בטוח, אך יש דבר אחד שמדאיג אותי: ברוב הזמן שהייתי בתוך הבחורה, לא הייתה לי זקפה מלאה – אלא רק זקפה חלקית. קראתי את ההוראות שרשומות בחפיסת הקונדומים, ושם נכתב שיש לשים קונדום אך רק כשיש זקפה מלאה. שתי שאלות: 1. בהתחשב בכך שלא הרגשתי שהקונדום החליק, ושלא הבחנתי בשום קרע – האם אמורה להיות לי סיבה לדאגה מכך שהייתי בתוך הבחורה עם זקפה חלקית? 2. באופן כללי, מה הן הסכנות בלחדור לבחורה עם קונדום על זקפה חלקית, פרט לכך שזה מגביר את הסיכוי שהוא יחליק?

לקריאה נוספת והעמקה

הסכנה העיקרית שהקומדום יחליק

01/01/2019 | 15:58 | מאת: אליה

לקחתי לפני כמעט שבועיים גלולת היום של אחרי אלה. תוך כדי אני לוקחת גלולות קליר למניעה, לקחתי כי פספסתי גלולה. ידוע לי שזה משפיע על היעילות של הגלולות גם, מתי אני יכולה לקיים יחסים שוב?כלומר מתי אני מוגנת מהגלולות הרגילות כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן תלוי באיזה שלב שכחת את הגלולה אבל כדי להיות על הצד הבטוחהוסיפי קונדומים לשבועיים הקרובים

29/12/2018 | 17:08 | מאת: דניאלה

שלום, רציתי לדעת תשובה אחת ולתמיד לגבי בדיקת ביוץ ביוץ. 1. האם ביום שאני מבצעת בדיקת ביוץ סביב השעה 14:00 בביתי, ומופיע לראשונה 2 קווים - זה היום בו אני בייצת וצריך להתחיל לנסות או שרק אחרי 24 שעות מהופעת 2 הקווים צריך להתחיל לנסות? 2. האם ישנה המלצה לנסות יום אחרי יום או יום כן יום לא מהופעה ראשונה של 2 הקווים? תודה רבה רבה. דניאלה

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל הבדיקה חיובית יום לפני הביוץ. תקראי בעלון המצורף כדאימספר ימים לקראת הביוץ להתחיל לקיים יחסי מין יום כן יום לא אם את לא יודית מראש את יום הביוץ קיימי יחסי מין כשהבדיקה חיובית

29/12/2018 | 04:46 | מאת: לין

היי, בת 20 שכבתי עם חבר שלי עם אמצעי מניעה(קונדום) ולבסוף יצא לי מין הפרשות לבנות וסמיכות. הקונדום לא נקרע, אבל אני לא יודעת עם זה הפרשות או הזרע שלו. איך יכולתי לדעת ,ומה עליי לעשות כדאי לקחת פוסטינור בכל זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הקונדום לא נקרע ולא נשמט במהלך ההוצאה אין חשש מהריון

28/12/2018 | 17:30 | מאת: אנונימית

אני ובעלי מנסים לשכב אבל לא מצליחים להגיע לחדירה מלאה. אנחנו רוצים להיכנס להריון, השאלה האם ניתן להיכנס להריון אם הוא גומר רק בפתח הנרתיק ואין חדירה מלאה? אם קרום הבתולין עדיין לא נקרע בכלל? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי אבל הסכוי יותר נמוך כדאי לפנות לברור מדוע אינכם מצליחים לבצע חדירה מלאה ולטפל בזה

28/12/2018 | 11:56 | מאת: שיר

שלום, רציתי לדעת לגביי אחסון גלולות, אם אני שמה את החבילות שלי על השולחן בחדר ואני מפעילה בו מזגן די בקביעות על 28/9 מעלות, האם זה יכול להשפיע על הגלולות? קראתי את העניין של האחסון רק לפניי כמה ימים (אני בחפיסה הראשונה שלי של גלולות). תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לא בחום כל כך גבוה אבל לא ממש עקרוני הרי גם בקיץ משאירים בטמפרטורת חדר

האם יש סיכוי להכנס להריון אחרי 5 ימים של סוף המחזור למשל אם סיימתי את המחזור ביום ראשון ושכבתי ביום שישי יש סיכוי. להכנס להריון ויש לציין שהמחזור סדיר כל 28 תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן בהתחשב בעובדה שזרע יכול להפרות עד 3 ימים לאחר המשגל ביוץ קורה סביב יום14 מתחילת המחזור

לפני כשבועיים וחצי לקחתי את גלולת היום שאחרי (נורלבו) בעקבות פספוס גלולה וקיום יחסי מין לא מוגנים. מאז לא היה דימום מיוחד, היום גמרתי לקחת את גלולות הדמה שלי ואני אמורה להתחיל חפיסת גלולות חדשה אך עדין לא קיבלתי מחזור, מתי אני צריכה לדאוג כי קראתי שיתכנו שינויים בעקבות לקיחת גלולת היום שאחרי? האם להמשיך לחפיסה חדשה או להפסיק לקחת גלולות ולחכות למחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

התעלמי מזה שלא קבלת מחזור והתחילי חפיסה חדשה אבל עשי לפני כן בדישה לשלילת הריון בכל זאת

26/12/2018 | 01:28 | מאת: דניאל

אני נוטלת גלולות אך בחודש האחרון אני לקחתי כל פעם גלולה בשעה אחרת (בעקרון אני מקצה את השעה 10 בערב לזה אבל בדרכ יוצא לי לקחת ב12-1 בלילה או לפעמים גם בוקר אחרי). שכבתי עם חבר שלי בשבת ולא לקחתי את הגלולה של שבת ורק בראשון בצהריים נזכרתי, לאחר מכן גם בראשון שכבנו וגם את הגלולה של ראשון שכחתי ואותה כבר לקחתי רק בשני בערב. היום אחרי יומיים היה לי דימום קל פעמיים בצבע חום אדמדם. רציתי לדעת אם יש סיכון כלשהו או שאני מוגנת גם שלקחתי בהפרשי שעות שהם מעל 15 שעות וגם הלקיחה עצמה בחודש היא לא הייתה סדירה בכלל (אני בדיוק באמצע החבילה).

לקריאה נוספת והעמקה
26/12/2018 | 07:45 | מאת: רעות

ממליצה לך לקחת גלולת היום שאחרי

אינך מוגנת כדאי לקחת גלולת היום שאחרי אם לא עברו עדיין 72 שעות מקיום יחסי מין והוסיפי קונדומים בבועיים הקרובים

קחי גלולת היום שאחרי

24/12/2018 | 22:05 | מאת: אורית

הבת שלי בערך בת 13. היא קיבלה מחזור פעם ראשונה קצת לפני גיל 12. היום היא אמרה לי שכל מחזור שהיא מקבלת בעצם המחזור שלה הוא לא דימום נוזלי אלא גושים. כשהסתכלתי ראיתי מעין גושים קטנים כמו חתיכות של כבד. היא טוענת שלפעמים יש לה גושים ממש גדולים. זה נורמלי? איך אפשר לבדוק את הנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

נורמלי לחלוטין. אבל צריך להעריך את כמות הדימום. כדאי שתעשה ספירת דם לודא שהיא לא אנמית

24/12/2018 | 02:44 | מאת: מאי

היי , שאלה חשובה היתי צריכה להוציא את הטבעת בשעה 22 בלילה ביום חמישי , שכחתי והוצאתי אותה רק יום למחרת ב 15:30 בצהריים ביום שישי שעברו יותר מ12 שעות . האם אני צריכה להמשיך את ההפסקה יום נוסף ? מתי להשים טבעת חדשה ? האם יש סיכון אם קיימתי יחסי מין יום למחרת?

אין בעיה עם שוכחים להוציא את הנובהרינג עד 3 ימים לאחר תאריך ההוצאה. תחזירי את הנובהרינג בתאריך הקבוע שלך

19/12/2018 | 20:11 | מאת: Yael

אני לוקחת גלולות קליר כבר שנתיים ועשיתי הפסקה לא מתוכננת מהגלולות למשך 5 ימים, התחלתי לקחת את הגלולות ולאחר 9 ימים קיימתי יחסי מין לא מוגנים, בנוסף בטעות לקחתי ביום ה 8 שני גלולות. האם יש סיכוי להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

אם היית מכוסה 9 ימים עם הגלולות הסבירות להריון נמוכה

19/12/2018 | 14:09 | מאת: שירה

היי אני בת 20 פעילה מינית , ויש לי הפרשות לבנות מרובות יש ימים שממש אני יכולה לראות שכבה עבה על התחתונית . הייתי השבוע אצל רופא נשים לבדיקה בקשר למשהו אחר הוא עשה לי בדיקה וואגינלית והכל היה בסדר ותקין , ושחכתי לשאול על כך רציתי לדעת האם זה סימן לא טוב או למה זה נגרם

לקריאה נוספת והעמקה

הפרשות נרתיקיות מרובות יכולות להיות מסיבות רבות, גלולות, דלקות, פטריות שינויים בצוואר הרחם אם את מוטרדת חיזרי לרופא הנשים שלך והתיעצי איתו

18/12/2018 | 21:53 | מאת: Shira

חבר שלי גמר בחוץ, אחרי שהוא גמר נגעתי בו קצת והיה לי נוזל זרע על היד. אחרי זה ניגבנו שנינו במגבונים את הידיים שנגעו בזרע, אחרי כ5 דקות הוא הכניס לי יד לנרתיק. האם יש סיכוי להריון במצב כזה? מה עלי לעשות?

אין סכוי להריון

תודה רבה! אין סיכוי גם אם היה לו זרע על היד וגם הוא ניגב את זה במגבון לפני שהוא הכניס את היד?

18/12/2018 | 10:42 | מאת: שני

שלום רב, אני בדיוק 5 שבועות אחרי לידה ואתמול אני ובעלי קיימנו יחסים לא מוגנים והוא סיים בחוץ.(משגל נסוג) התינוק על הנקה מלאה ואוכל בין 1-3 שעות בד"כ. מה הסיכויים להריון? האם כדאי לקחת פוסטינור? מתי הביוץ הראשון מתרחש לאחר לידה?

לקריאה נוספת והעמקה

סבירות להריון נמוכה מאוד ביחוד שאת מניקה הנקה מלאה והוא גמר בחוץ

18/12/2018 | 09:21 | מאת: אירית

ביתי בת 18 ומעוניינת לקחת גלולות. היא עדיין לא קיימה יחסי מין ויש לה מחזור לא סדיר וסובלת מאקנה. מה היית ממליצה לה לקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

היא צריכה לפנות לרופא נשים שיעשה הערכה רפואית מלאה ויחליט איזב גלולות מתאימות לה

17/12/2018 | 14:44 | מאת: עדן יוסף

אני נוטלת גלולות מסוג מיקרוגינון כבר כ6 שנים ( היום אני בת 21) הייתי אצל רופאת נשים שאמרה לי שאלה גלולות ממש לא טובות ומלאות באסטרוגן והיא המליצה לי להחליף למליאן. רציתי לדעת איזה מין תופעות לוואי יופיעו כאשר אתחיל לקחת מליאן. בנוסף אני בתהליך של הפסקת עישון ורציתי לדעת אם עישון סיגריה פעם ב ביחד עם נטילת גלולות מליאן יכול לעשות נזק?

לקריאה נוספת והעמקה

סיגריה אחת ביום לא מפריעה ללקיחת גלולות מליאן היא גלולה טובה עם פחות הורמונים וסביר להניח שלא יהיו לך תופעות לואי

08/12/2018 | 15:47 | מאת: נוי

חודש שעבר קיבלתי מחזור ב7 בחודש. אתמול החלו לי כאבי מחזור אך עד עכשיו אין הפרשה. אין סיכוי להריון. מה לעשות לפנות למיון?

לקריאה נוספת והעמקה

אין מספיק פרטים עליך, פני לרופא מטפל

04/12/2018 | 12:26 | מאת: שירן

היי שלום אתמול הייתי עם חבר שלי ועשיתי לו ביד והוא לא גמר . אבל הוא נגע באיבר מין שלו ואני לא יודעת אם יצאו טיפות כי אחרי זה הוא נגע לי באיבר מין וממה שאני זוכרת הוא לא דחף אצבעות .. האם קיים סיכוי להיכנס להריון מזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סבירות להריון

03/12/2018 | 00:08 | מאת: נועה

אנו נשואים 10 שנים מצוין! לאחר שימוש בשקף האמריקאי ונרות אחרים למניעת הריון, הפסקתי לחוש תחושה מקומית בנרתיק ואי אפשרות לאונן אפי', לא חוסר חשק מיני כללי אלא חוסר תחושה והנאה מקומית, יש מה לעשות??? תודה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכירה את השקף האמריקאי בדרך כלל מנרות קוטלי זרע אין בעיה תחושתית פני לרופא נשים סקסולוג לבדיקה ולהערכה

02/12/2018 | 02:13 | מאת: שרון

היי..עברתי את הניתוח לפני חודש אצל בורנשטיין. אני מיואשת מהתפרים שלא עוברים והמכאבים.לא מצליחה לחזור לשגרה. אשמח לעוד חוות דעת מתי התפרים נעלמים ויש החלמה שמאפשרת לי לצאת מהבית ולא להרגיש כל היום רע.

לקריאה נוספת והעמקה

החלמה מניתוח היא מאוד אינדבידואלית מדובר על כ 6 שבועות בממוצע אך יכול לקחת גם 3 חודשים.

01/12/2018 | 17:58 | מאת: נטע

היי ד"ר ליאורה. אני ממש מפחדת ובחרדות.בן הזוג שלי חדר אליי לכמה דקות וישר יצא והוא גם לא גמר בכלל אךילו לא בחוץ.היא היה ללא קונדום. יש סיכוי שנכנסתי להריון?ואם כן הסיכוי גבוה?הייתי יום לפני הביוץ. אני ממש משתגעת כבר.

לקריאה נוספת והעמקה

הסבירות אפסית אבל חכי למחזור

30/11/2018 | 09:14 | מאת: שון

שלום, בת 23 עם שחלות פולציסיטות הפסקתי ליטול גלולות בעקבות קבלת מחזור פעמיים בחודש עם מחזור ולאחר ההפסקה המחזור לא הגיע החלטתי בהתייעצות עם הרופאה ליטול חמישה ימים פעמיים ביום פרימולט נור, לאחר ארבע ימים החלו כתמים של דם אל לא באמת מחזור אבל יחד עם כאבים נוראיים. רציתי לדעת למה המחזור כלכך חלש ואם יכול להיות שהזרם יתחזק בהמשך? כבר ביום רביעי של דימומים.. אשמח לתשובה (יש לציין שזו לא פעם ראשונה שאני נוטלת פרימולט אך מעולם לא הייתה לי תופעה כזו) אודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל הדימום לא אמור להתחזק העיקר שהגבת לפרימולוטנור אפילו אם זה תגובה חלשהפני בחזרה לרופאת הנשים שלך

26/11/2018 | 22:05 | מאת: חיילת צעירה

עד היום החבר שלי השתמש בקונדום ומכיון שאנחנו מתראים פעם בשבועיים בערך שנינו מעוניינים לקיים יחסי מין ללא קונדום כדי להגביר את ההנאה. מה את מציעה? כמובן לא כדורים ולא כל האמצעים בתוך הנרתיק. האם שפיכה מאחור מהווה סיכון להריון?שפיכה בשיפשוף על השפתיים החיצוניות?

לקריאה נוספת והעמקה

שפיכה בפתח הנרתיק יכולה להפרות אם את ביום הביוץ ולכן מומלץ להשתמש באמצעי מניעה מסודרים ולא לסמוך על אופציות של שפיכה מבחוץ התיעצי עם רופא נשים על אמצעי מניעה שמתאימים לך

26/11/2018 | 16:08 | מאת: מיכנ

שלום לך ברצוני לברר עד היכן מגיע האיבר של הגבר כשהוא חודר לנרתיק? האם הגבר יכול להחדיר את האיבר כולו לנרתיק? אודה לכם

אורך נרתיק ממוצע כ7-10 סמ בזמן גירוי מיני הנרתיק יכול להתארך פי 1.5

24/11/2018 | 12:24 | מאת: יפעת

היי, מה עלי לעשות אם אתמול בלילה קיימתי יחסי מין לא מוגנים, האם גלולה אחת תעזור? רק אחת או עליי ליטול יותר? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

מספיק גלולה אחת אם זה אלה עד 5 ימים מהמגע הלא מוגן

19/11/2018 | 03:53 | מאת: ליאל

הי ליאורה . השתמשתי בגלולות בערך חצי שנה, והפסקתי . קיבלתי מחזור הכל כרגיל ואחרי שבועיים וחצי קיבלתי שוב, אני ביום ה4 והדימומים רק מתגברים. יש לי כמויות אדירןת , בד"כ ביום ה4 כבר אין לי כלום. רציתי לדעת אם יש סיבה לדאוג או שזה ליגיטימי בגלל הפסקת הגלולות? חייבת לציין שפעם הייתי משתמשת בגלולות שנתיים רצוף וכשהפסקתי לא היה ככה

לקריאה נוספת והעמקה

סביר שיהיה דימום לא סדיר ושונה עם הפסקת הגלולות בכל מקרה אם הדימום חזק מאוד ולא מפסיק פני לבדיקת רופא נשים

14/11/2018 | 20:57 | מאת: שיראל

ערב טוב, לפני כמספר חודשים היה לי גידול שפיר בברך, ניתחו אותי והסירו אותו אך יש לגידול הספציפי הזה נטייה לחזרה (גידול בשם gct) ולכן עליי להיות במעקב ולבצע כל חודשיים צילום רנטגן על מנת לוודא שאכן הגידול לא חוזר בשנה הראשונה , רציתי לדעת האם כדאי לי לקחת גלולות בזמן הזה על מנת למנוע כניסה להריון ? מכיוון שאצטרך לעבור 4-5 צילומי רנטגן במהלך ההריון והבנתי שתינוקות הרבה יותר רגישים לקרינה מייננת מאשר מבוגרים והדבר יכול לסכן. אשמח לדעתך בעניין

לקריאה נוספת והעמקה

אם הצילומים הם רק בברך אין בעיה לצלם גם בהריון עם חלוק עופרת להגנה על העובר. בכל מקרה התיעצי עם רופא נשים מטפחלל

אני וחבר שלי שכבנו אנחנו שוכבים אבל עם עם חדירה ממשית זאת אומרת שבפועל אני עדיין בתולה כי לא כואב לי שהוא חודר וגם לא ירד לי דם בפעמים הראשונות שלנו מה שכן בפעם האחרונה שכבנו מאחורה והוא גמר בפנים בלי קונדום בגלל החשש שאני אקלט להריון לקחתי גלולת היום שאחרי פוסטינור בבוקר מיד שבוע לאחר מכן מופיע לי דימום ממש כמו מחזור . הזמן שלי לקבל הוא עוד יותר משבועיים וחצי מה שלא נראה תי הגיוני כי המחזור שלי תמיד מאחר בחיים לא מקדים בצורה דרסטית כזאת אני רוצה לדעת מה הסיבה לזה אל זה בגלל הגלולה או שמה בעיה גניקולוגית אחרת אודה לתשובה ממש ממש מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

הי מאמי הסירי דאגה מליבך. אין שום בעיה חלילה,זה טבעי לחלוטין. הדימום יפסק לך בין יומיים ל3 ימים .

סביר להניח שהדימום הוא בגלל הפוסטינור שיכול לעשות תגובת דימום שלא במועדו ממליצה לך לגשת לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה

10/11/2018 | 12:58 | מאת: אירית

היי ד"ר אני ובן זוגי קיימנו אתמול יחסי מין תחילה מוגנים ולאחר שהוא גמר היו גם יחסים לא מוגנים אציין שלפניי יומיים נגמר לי המחזור ובחדירות הבאות הוא לא גמר.. האם קיים סיכוי גבוהה להריון

לקריאה נוספת והעמקה
24/11/2018 | 00:48 | מאת: מבינה בתחום.

מזאת אומרת לא גמר? מאמי, אל תסמכי על זה שהוא לא גומר בפנים. תקחו אמצעי מניעה, ממליצה לך על גלולות . בכל אופן, אם אלו לא ימי הביוץ שלך הסיכויים להריון ירודים אך אם תמשיכו לקיים יחסים ללא אמצעי מניעה את עלולה להכנס להריון . הוא לא חייב לגמור בפנים בשביל שתיכנסי להריון! אפשר להכנס גם מטיפות האהבה שיוצאות מבלי שהוא מרגיש לפני שהוא גומר.

סבירות נמוכה מאוד אבל לא בלתי אפשרית

31/10/2018 | 11:49 | מאת: דורית

אני בת 17 וכדי לקרוע את הבתולים שלי ניסיתי בהתחלה לאונן עם האצבעות (הכנסתי עד 2 אצבעות) אבל לא הרגשתי שום כאב וגם לא ירד דם. הכנסתי 3 אצבעות ואותו דבר. הכנסתי את כל כף היד ולא הרגשתי דבר.השאלה היא מה עם הבתולים? לא שכבתי עם אף אחד ולפני כן לא הכנסתי כלום חוץ מטמפונים שגם נכנסו ללא קושי.

לקריאה נוספת והעמקה
24/11/2018 | 00:53 | מאת: מורן, מבינה בתחום

מזאת אומרת מה עם הבתולים? את עדיין בתולה מאמי, שתקיימי יחסים עם גבר יירד לך דם . אין סיבה למהר, להפך בדור שלנו תתגאי בזה שאת עדיין בתולה, ותשכבי רק עם הגבר הנכון שבאמת תסמכי עליו והוא גם יהיה גאה בך!

כשליש מבהנות לא מדממות בפעם הראשונה חלק מהבנות קרום הבתולים מאוד גמיש ונמתח ולכן גם אין כאבים. יכולן להיות שבמהלך נסיונות להחדרת טמפונים קרום הבתולים התרחב ונקרע מבלי שתרגישי

שלום. הזמנתי מרחיבי נרתיק מהאינטרנט סט של 6.. איך משתמשים בזה? פשוט להכניס את זה מבלי להוזיז או לתרגל את זה בדימוי של פין(להכניס ולהוציא)? כל כמה זמן צריך להחליף מרחיב ולעלות בהדרגה? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לפנות לסקסולוגית או לפיזיותפריסטית כדי לקבל הדרכה איך להחדיר נכון את המרחיב ואיך להשתמש בו

28/10/2018 | 13:09 | מאת: ליאם

האם לכל אחת יורד דם שהקרום נקרע או שלא מחייב? יכול להיקרע מבלי שיירד דם?

28/10/2018 | 13:12 | מאת: המשך

ואיך אני יכולה לדעת אם נקרע הקרום או לא? אפשר להסתכל במראה ולראות?

שלושים אחוז מהנשים לא מדממות בפעם הראשונה קשה לאבחן במראה אם את בתולה או לא. האבחנה תעש ה על ידי רופא נשים

28/10/2018 | 13:06 | מאת: ליאת

היי. אני וחבר שלי מנסים לקיים יחסי מין וזה כואב (אני בתולה) נראה לי שאני מאוד צרה. יש דרכים להרחיב את הנרתיק? אני מנסה עם 2 אצבעות אבל זה מאוד כואב. ניסיתי קצת עזרקאין 5% אבל עדיין כואב קצת. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

פני קודם כל לרופא נשים לאבחון מה הבעיה לפעמים הבעיה במבנה קרום הבתולים שהוא נוקשה ומפריע לחדירה ואז הטיפול יכול להיות בפרוצדורה ניתוחית קלה להרחיב אותו. אם הקרום תקין אז כנראה שאת מכווצת מה שנותן תחושה של נרתיק מוצר ואז הטיפול הוא סקסולוגי או פיזיותרפי ולפעמים הבעיה ברגישות עצבית בפתח שאז הטיפול הוא אחר

26/10/2018 | 14:04 | מאת: בת 36

היי. נטלתי במשך 4 שנים גלולות יסמין והפסקתי לפני כחודש.לאחר מכן קיבלתי ווסת. הווסת האחרונה שלי הייתה לפני כ 30 יום. מאחר לי המחזור כבר יומיים . עשיתי בדיקת הריון יצאה שלילי. כמה ימי איחור אמורים ללכת לרופאת נשים? ומתי אמור להגיע הווסת ? האם המחזור משתנה לאחר הפסקת הגלולות?

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר הפסקת גלולות יכול להיות שיקח כמה חודשים עד שהמחזורים יתאזנו ויחזרו לסדר. הכל תלוי איך היו המחזורים שלך לפני הגלולות. אם הם היו לא סדירים אז יש סכוי שגם לאחר הפסקת הגלולות ימשיכו להיות לא סדירים

24/10/2018 | 12:47 | מאת: דורית לוי

בת 40 ונשואה 15 שנה. לאחרונה אני חווה עליה מטורפת בחשק המיני שזה בא לידי ביטוי בתדירות (חייבת בבוקר לפני שבעלי יוצא וחייבת בלילה לפני השינה). בימי שישישבת שנינו בבית ואני פשוט מטורפת על סקס. לבעלי זה לא מפריע אבל אני לא מבינה מה גרם למצב הזה. תמיד עשינו סקס בתדירות סבירה לפי הבנתינו. ממה זה יכול להיות?

הסיבות יכולות להיות רגשיות, הורמונליות, עצביות תרופתיות ועוד. מציעה לך חלפנות לרופא נשים המומחה בטיפול מיני כדי שיעשה את הערכה הנכונה למצבך

24/10/2018 | 10:58 | מאת: שי

היי ד"ר ליאורה אברמוב, רציתי לדעת האם יש קשר בין השניים? (עור ומין...)

לקריאה נוספת והעמקה
24/10/2018 | 10:59 | מאת: שי

יש לי פשוט את שניהם ולדעתי חלה הרעה במקביל

אין קשר בין פסוריאזיס ווסטיבוליטיס למרות שאם יש פסוריאזיס באברי המין זה יכול לגרום לאי נוחות בעריה ולכאבים בקיום יחסי מין מחלות עור אחרות הפוגעות ברירית הוסטיבולום יכולות לכרום לכאבים כמו וסטיבוליטיס אבל אם בבדיקה אין שום ממצאים עוריים אז ההגדרה היא של וסטיבוליטיס

17/10/2018 | 00:29 | מאת: נור

בת 29 רווקה לאחרונה מרגישה התכווציות בבטן תחתתןנה באמצע לא יודעת אפ זה הרחם כשאני לוחצת על הבטן משהו מתנגד לי מה זה יכול להיות?!

קשה לתת לך תשובה רצינית ללא בדיקה שלך פני לרופא נשים

15/10/2018 | 14:09 | מאת: שואלת

שלום, בת 30. לפני יומיים הופיעה לי רגישות וצריבה בעור הפות והוא אדום.רופאת נשים נתנה לי למרוח פוליקוטן .העניין הוא שבמרשם כתוב פעם אחת ביום כפול יום אחד. יכול להיות שאני צריכה לשים פעם אחת? אפשר לשים יותר מיום אחד?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר למרוח פוליקוטן עד 3 פעמים ביום למשך שבוע

הי, לאחרונה שמנו לב אני ובעלי שכאשר אנחנו עושים סקס יש ממש נהר קטן מתחתינו שנגרם ממני... האם זה מסוכן לעובר? האם זה דליפת מי שפיר.. מה זה המים האלו?

לקריאה נוספת והעמקה

תגובה נורמלית לגמרי שנגרמת מהרחבת כלי דם בנרתיק כתוצאה מהלחץ של הרחם ההריוני. מקור הרטיבות הוא דליפת נוזל מכלי הדם המורחבים. בנרתיק

12/10/2018 | 00:55 | מאת: מ.ב

בעקבות אוננות השפתיים הפנימיות מתנפחות באופן קבוע . הרופאת נשים בהתחלה חשבה שזאת פטריה ולקחתי טיפול למניעת פטריה (קומאגיס טבעדרם וכדורים) ולאחר שראינו שהניפחות ממשיכה רק בחיכוך עם האזור אז הרופאה אמרה לי לשים משחה הנקראת דרמקומבין השאלה היא האם לאחר כל המשחות והטיפולים האם כדאי לשים אותה והאם היא באמת יכולה לעזור לבעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא יכולה לתת לך תשובה ללא בדיקה שלך נסי ותראי אם זה יעזור

11/10/2018 | 13:48 | מאת: הנסיכה

אני והחבר מקיימים יחסי מין בלי אמצעי הגנה ולפני קיום יחסים מלאים הבן זוג שלי גומר ללא חדירה. ממתינים כחצי שעה ורק אז ממשיכים ליחסי מין כולל חדירה. החבר מצליח להחזיק ללא שפיכה. אלא מה שקרה בפעם האחרונה שגמרתי וזה גרם לבן זוגי לגירוי חזק ולשפיכה תוך כדי יציאה מהפות. אני שבוע אחרי המקרה ועדין לא קיבלתי. יש לציין שמהמקרה לא קיימנו יחסים עם חדירה. יש מצב להריון ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש לך כבר איחור במחזור עשי בדיקת שתן לשלילת הריון

10/10/2018 | 21:09 | מאת: ליטת

היי. יש לי חבר וניסינו לקיים יחסי מין (אני בתולה) אבל שהוא מחדיר לי זה כואב ולא מצליח להיכנס לאיבר שלי. ולאחר מכן זה שורף. ניסינו חומר סיכה.. מה אפשר לעשות? יש דבר כזה שאין תיאום מינית? יש לו איבר עבה מאוד.

כדאי לך לפנות לרופא נשים כדי לודא שאין בעיה בקרום הבתולים אצלך שמונעת חדירה

10/10/2018 | 15:25 | מאת: סבטלניה

לפני שנה וחצי עברתי כריתת רחם בגלל בעיה רפואית. מאז אני פוחדת וחוששת מיחסי מין עם בעלי ובעצם לא קיימנו יחסי מין "רגילים". לבעלי זה מאוד מפריע ולאחרונה הוא דורש שננסה. אני נורא חוששת ולו רק בגלל המחשבה שהאיבר מין יגיע לקצה ויגרום לקרע בנרתיק. בקרתי מספר פעמים אצל הגניקולוגית שלי והיא הסבירה לי והנחת אותי ממה להזהר. בכל אופן טני נורא חוששת. מה גם שמאז ירד לי החשק לסקס ואני פשוט עושה בשבילו. בעלי חסר סבלנות כבר והוא רומז בעדינות ש"אפשר למצוא בחוץ מה שחסר בבית".אני לא מאמינה שהוא יבגוד אבל אני חוששת מזה. מה לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

החרדות שלך מובנות אבל הן לא מציאותיות. אין מצב שיקרע הנרתיק לאחר שנה וחצי מהניתוח. מציעה לך לפנות לטיפול מיני רגשי כדי לעזור לך להתגבר על החרדות ולהבין ממה בעצם הן נובעות ולהחזיר אותך ואת בעלך לחיי מין תקינים ומהנים