פורום מיניות האישה, הריון ומניעתו

הפורום יעסוק בכל הקשור למיניות האישה. החל מהתגובה המינית התקינה של האישה - התגובה הגופנית והנפשית לגירוי מיני, וכלה בקשיים, בעיות ושאלות הקשורות בתפקוד המיני. נשמח לעמוד לרשותכן ולענות על שאלות בנושא.
7437 הודעות
6464 תשובות מומחה

מנהלי פורום מיניות האישה, הריון ומניעתו

25/01/2020 | 19:37 | מאת: דניאלה

בבקשה אני מתחננת לפניכם תכתבו לי מהי התרופה הגנרית המאושרת במקום סיזוניק אבל בדיוק אותו דבר ובאיזו ארץ אפשר להשיג? אם טבע הפסיקו לייצר אותה רק בארץ או גם בארה"ב? בבקשה בבקשה בבקשה! אני סובלת וזו הגלולה היחידה שאיתה הרגשתי טוב. אני אמצא דרך להשיג ולקנות אותה רק רוצה לדעת דבר בטוח!

סיזוניק היא בדיוק כמו מיקרוגינון.אם תצרפי 3 חפיסות של מיקרוגינון תגיעי לאותה תוצאה כמעט לחלוטין

26/01/2020 | 11:42 | מאת: דניאלה

תודה ד"ר ליאורה אני ניסיתי מיקרוגינון והרגשתי זוועה עם זה, וגם 3 חפיסות לא מגיעות ל- 90 יום של הימנעות ממחזור שאני רוצה להשיג כי אני מאוד סובלת במחזור כל חודש. בבקשה, תעני על מה שאני שואלת - מהי התרופה הגנרית שהיא התחליף בדיוק של סיזוניק? הרי בטוח עוד חברה ייצרה את זה לא? כמו שיש תרופות גנריות למלא תרופות אחרות שנותנים בקופה. מי יכול לדעת ולברר את זה אם לא הגינקולוג שלי בקופה? תודה מראש

צר לי לא מכירה שם גנרי ולא מכירה חברה אחרת שמיצרת תחליף לסיזוניק שמכילה לבונורגסטרל ואתיניל אסטרדיול

28/01/2020 | 14:53 | מאת: דניאלה

אם את לא מכירה האם זה אומר שלא קיימת שום תרופה כזו שהיא תחליף מדויק לסיזוניק? או שייתכן שיש חברה בחו"ל שמייצרת את זה?

21/01/2020 | 12:50 | מאת: נירית

ד"ר שלום, יש לי חבר כבר חצי שנה ואנחנו בני 19, קיימנו יחסים שלשום והקונדום נקרע, עכשיו שמתי לב שהיה לי פספוס של גלולה בחמישי, האם אני יכולה לקחת גלולת יום שאחרי? חברה אמרה לי שיש גלולה בשם אלה שיעילה ליותר זמן מפוסטינור, זה נכון? לכמה זמן היא יעילה? האם היא מומלצת? מתי אני יכולה לבצע בדיקת הריון בתקווה שתצא שלילית?

פוסטינור ונוראלבו יעילות עד 72 שעות. אלה יעילה עד 5 ימים. במידה ועד בטווח הזמנים כולם יעילים באותה מידה כמובן שאין 100% הגנה בכל גלולה עשי בדיקת שתם ביתית לאחר כשבועיים מהארוע שבו נקרע הקונדום

הייתי קצת אדישה ועברו כבר 3 ימים מאז שקיימנו יחסים בלי קונדום והוא גמר בפנים. יש לי מה לעשות עדיין?? מפחדת לעשות עוד שבוע בדיקה ולגלות שאני בהיריון

גלולות אלה יעילות גם אחרי 5 ימים

החדרת אצבע של הבן זוג 3 ימים לפני המחזור. והיום אני באיחור של 4 מהמחזור. האם יש סיכוי להריון? לא בטוח אם נגע באיבר שלו לפני שהחדיר או לא. אבל השפיכה שלו בטוח הייתה אחרי שהוא החדיר לי. כלומר לא הייתה שפיכה לפני שהחדיר והוא היה עם תחתונים. המחזור שלי סדיר.

רציתי להבהיר כשהוא גמר הוא עשה את זה עם היד וניגב עם מגבונים אני הייתי רחוקה ועם תחתונים. יום אחר כך היה לי קצת נוזל חום מאוד בהיר על התחתונים. אני רוצה להוסיף שלא היה לי שום אקט מיני אחר לפני בתקופה של חודשיים שבהם קיבלתי מחזור בזמן (30 יום) . בנוסף אני בטוחה שהיה ביוץ ביום ה13 של המחזור כי הרגשתי כאבים בבטן תחתונה בצד ימין וגם היה נוזל צהוב אחרי בתקופת הביוץ הייתי חולה עם שפעת ולקחתי כדורים האם זה יכול לשבש את הביוץ? האם יש סיכוי לביוץ ביום ה28 למחזור בזמן ההחדרה? מחלה יכולה לעכב את המחזןר הבא?

להערככתי אין סבירות להריון אבל אם את לא שקטה עשי בדיקת שתן ביתית לשלול הריון ופני לרופא נשים לברור האי סדירות של המחזור

04/01/2020 | 04:11 | מאת: טייסון

אני והחברה קיימנו "סקס יבש" כאשר היא עם טייץ ותחתונים ואני עם תחתוני בוקסר צמודים בלבד. במהלך האקט היה חיכוך בין האיברים כאשר היא מעליי עד ששנינו גמרנו, לאחר מכן שמתי לב שהבוקסר שלי רטוב מאוד מבחוץ וגם המכנס טיפה, ואצלה היה כתם קטן ליד האיזור שלה (בצד של המפשעה מקדימה) האם קיים סיכוי להריון?

אין סכוי להריון דרך בגדים

29/12/2019 | 01:33 | מאת: חדש בתחום, עם ידע תיאורטי.

שלום, מה הסבירות להכנס להריון כאשר שמים את הקונדום (durex ultra safe) (כראוי) לפניי שהפין בכלל נוגע בפות, הקונדום לא נשמט במהלך קיום יחסי המין בכלל (גם לאחר שימוש בחומר סיכה על בסיס מים), וכשגומרים, גומרים בחוץ עם הקונדום, והוא נבדק אחריי השימוש ולא היו בו חורים או שהיה פגום (נקשר ונזרק לפח). ולאחר האקט חיטוי הידיים באלכהל (וללא מגע חוזר)? (כידוע לי, שום דבר לא מגן 100% גם קונדום רק 97%, אם יש סבירות להכנס להריון בסיטואציה כזאת מה היא? ובאיזה חלק בדיוק הזרע יכול להגיע לנרתיק?) תודה רבה!

בדרך כלל הכשלונות של הקונדומים נובעים משימוש לא נכון. כשיש שימוש תקין השבירות של כניסה להריון יורדת משמעותית וקשורה כנראה לתקינות הקונדום עם מיקרוקרעים או בריחת זרע תתוך כדי הוצאתו. שמוש בשמנים הורס לטקס למשל

28/12/2019 | 22:45 | מאת: שרון

היי ליאורה רציתי להתעייץ איתך,יש לי חבר ואנחנו מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה .. קיבלתי מחזור ביום חמישי שעבר ב19.12 הוא הקדים לי ביום אחד ובאותו היום שקיבלתי היה לי ממש הרבה דם נשמע מחזור תקין מבחינת הדימום אבל אני בלחץ כי קיבלתי בחמישי והוא נגמר ביום שני .. שזה אומר אם היה דימום מסיבי אז סופרים באותו היום רציתי לדעת האם מחזור 5 ימים זה תקין? בדרך כלל יש לי 5 ימים או שבוע אין חשש מהריון נכון??

על פניו נשמע שהכל תקין אני מבינה שאת חוששת מהריון. עשי לאחר המחזור בדיקת שתן לשלול הריון וממליצה לך לפנות לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה

26/12/2019 | 16:16 | מאת: אוראל

אני לפני חתונה ( לא קיימתי יחסי מין) לקחתי את המדבקות על מנת לסדר את המחזור וכשהורדתי לקח לה יומיים עד שקיבלתי מחזוא האם זה בסדר?

ככה צריך להיות

26/12/2019 | 12:24 | מאת: אנג'לינה

אני והחבר מקיימים יחסי מין מוגנים אך ורק עם קונדום. קורה לפעמים שתוך כדי אקט פרוע האיבר מין שלו יוצא ללא הקונדום. נוצר מצב לא נעים שהקונדום מלא בזרע בגלל כמה פעמים של פליטות וקשה לי לדעת אם במצבים האלה נכנס זרע לתוכי. מה ניתן לעשות כדי למנוע את האפשרות שזרע יכנס לתוכי. אני מתנגדת בתוקף לקחת גלולות או תכשירים אחרים.

דבר ראשון כשהקונדום והזרע נשארים בתוך הנרתיק את יכולה להכנס להריון ולכן אינך מוגנת כדאי לפנות לרופא נשים ולברר על אמצעי מניעה אחרים חוץ מגלולות שאת יכולה להגן על עצמך מהריון דבר שני כשהוא מוציא את הפין שיחזיק את שולי הקונדום תוך כדי ההוצאה ושידאג שהוקנדום לא ישאר בנרתיק

29/12/2019 | 13:51 | מאת: אנגלינה

העיניין הוא שאיבר מין שלו או מתרופף ונפלט ממני או לפעמים בתנוחות מסוימות האיבר מין יוצא. מקרים שקורים ללא כוונה. (ניסינו עם גומי על קצה הפין הקרוב לגוף אבל זה מפריע לשפיכה וה..ן מתנפח וזה הבנתי מסוכן ).

26/12/2019 | 01:56 | מאת: לוטם

שלום דוקטור, לאחר קיום יחסי מין עם בן זוגי התפתחה אצלי דלקת בשתן . התחלתי טיפול אנטיביוטי שניתן עי רופא המשפחה .. אני כבר ביום החמישי של הטיפול ! רציתי לשאול אם ניתן לקיים יחסי מין ? תודה מראש

מציעה לך לא לקיים יחסי מין עד שאת מסיימת את הטיפול כפי שניתן לך על ידי הרופא המטופל

23/12/2019 | 20:43 | מאת: האם יש סיכוי להריוו

היי, אני ובן הזוג שלי קיימנו יחסי מין בדיוק ביום הביוץ שלי, יחסי מין לא מוגנים. הוא תמיד יודע לגמור בחוץ ובמשך שנתיים לא קרתה טעות שהוא גמר בפנים אפילו לא פעם אחת. מעולם לא נכנסתי להריון. גם לא ששכבנו בימי הביוץ. בכל מקרה ביום ששכבנו ביום הביוץ שלי הוא גמר לי ביד כמות דיי מכובדת של זרע כעבור 2 דקות הוא ביקש שאחדיר את זה לאיבר המין שלי ופשוט הכנסתי את כל כמות הזרע שהיא עדיין לבנה ורטובה אל איבר המין שלי. לא יודעת אם עמוק מידי או לא עמוק מידי. כי האמת שההינו שתויים קצת באותו היום. אבל לא התקלחנו אחרי זה או משהו. החדרתי את זה לאיבר המין שלי, נרמדנו... היום אני 4 ימים לפני האיחור במחזור. עשיתי בדיקת דם בבוקר יצא לי בטא נמוך מ3. ייתכן שנכנסתי להריון מאותו האקט? או שהחודש הזה כבר אבוד? האמת שאנחנו דיי רוצים את ההריון אבל אני כבר כל כך חסרת סבלנות וגם הוא ולא בא לנו סתם לפתח ציפיות. תכלס היום הרביעי לפני האיחור והבדיקת דם יצאה שלילית. בנוסף הבנתי שהסיכוי להכנס להריון בדרך הזו היא קלושה מאד, כ5%. מה דעתך? יש סיכוי גבוהה יותר או שנספיד את החודש הזה כבר.

עשית את הבדיקה להריון מוקדם מידי אם זו בדיקה ביתית, את יכולה לעשות בדיקת דם בשלב כזה שתהיה יותר מדויקת. יש אפשרות לכניסה להריון גם במצב כזה למרות שאם אתם רוצים להכנס להריון לא מבינה למה לא לקיים יחסי מין עם גמירה בפנים.

24/12/2019 | 10:24 | מאת: עשיתי בדיקת דם

עשיתי בדיקת דם אתמול, ציינתי את זה. לא בדיקה ביתית. הבדיקת דם אתמול יצאה תשובה של בטא נמוך מ3 וזה 4 ימים לפני האיחור. היום בבוקר עשיתי בדיקה ביתית של בדיקת הריון שכיביכול מגלה הריון 4 ימים לפני האיחור וגם יצא שלילי. הוא לא גמר בפנים כי זה גורם לי לכאבים עזים.

23/12/2019 | 18:50 | מאת: שאלה

היי, יש לי שאלה היפותטית, אם קרום הבתולין *לא* נקרע, הזרע יכול לחדור אל תוך הרחם?

אם יש שפיכה בפתח הנרתיק ואת ביום של הביוץ זרע יכול לחדור לנרתיק ולרחם ולהפרות

17/12/2019 | 22:34 | מאת: חשש להיריון

אני וחבר שלי עשינו סקס יבש, ואני לא קיבלתי עד עכשיו מחזור כבר חודשיים, ואני ממש מפחדת

אם הכוונה בסקס יבש סקס עם בגדים אין סיכוי שאת בהריון אבל פני לרופא נשים לברור אי סדירות במחזור

החלפתי בין הגלולות שהיו לי(מליאן) לגלולות מינס ולא קיבלתי מחזור ב4 כדורי סרק שיש בהן.. הרופאת נשים אמרה לי שכדי להחליף גלולות פשוט לחבר בין החפיסה הישנה לחדשה.. כלומר לא קיבלתי מחזור כשסיימתי את החפיסה של המליאן אבל עכשיו אני מסיימת כבר את החבילה של המינס( נשארה לי גלולת סרק אחת ומחר אני אמרוה להתחיל חבילה חדשה)

אם את פעלה מינית כדאי לעשות בדיקת שתן לשלול הריון. ואם שלילי את יכולה להיות רגועה לפעמים בגלל המינון הנמוך של הגלולות לא מופיע מחזור אבל הכל תקין

15/12/2019 | 11:56 | מאת: רותם

היי ליאורה זו רותם שפתחתי את הפוסט האחרון וענית לי על השאלה בקשר להחדרת האצבעות של הבן זוג שלי לאיבר מין שלי לאחר שהוא נגע באיבר מין שלו ואני מפחדת בגלל הטיפות אז אם בעוד כמה ימים אני אמורה לקבל מחזור אני אקבל?

מאמינה שכן בכל מקרה פני לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה

14/12/2019 | 18:40 | מאת: רותם

שבוע טוב ליאורה רציתי לשאול אותך יש לי חבר כבר שנתיים אנחנו מקיימים יחסי מין עם קונדום קבוע ואתמול היינו ביחד ולא קיימנו יחסי מין היינו עם בגדים היה כמו סקס יבש כזה ואז הוא נגע גאיבר מין שלו ואז נגע באיבר מין שלי כלומר דחף אצבעות אני ממש מפחדת שלמרות שהוא לא גמר כן היו טיפות אהבה על האצבעות שלו והוא דחף לי אצבעות .. יש סיכוי להריון?

סבירות נמוכה לא ברור אם טיפות אהבה מכילות תאי זרע הדעות חלוקות. ואם כן והוא החדיר אצבעות שהיו עם הנוזל הזה אז יש סכוי קלוש ביותר

14/12/2019 | 13:32 | מאת: ...

שלום דוקטור! אני וחבר שלי קיימנו יחסים מס פעמים באותו יום עם קונדום אקסטרה סייף. כל הזמן שאלתי והוא בדק אם הכל בסדר והוא לא נקרע וכך היה . אני אמורה לקבל מחזור בסוף החודש אך פוחדת שאיכשהו אולי נכנסתי להריון למרות שהסבירות מאוד נמוכה . האם את חושבת שאני יכולה להיכנס להריון? תודה על התשובה

אם הקונדום לא נקרע ולא נשמט במהלך יציאת הפין הסבירות להרות נמוכה מאוד אין אף אמצעי הגנה שהוא 100% בטיחות

15/12/2019 | 17:50 | מאת: ...

תודה דוקטור! לא קרה דבר כזה .. עדיף להתחיל לקחת גלולות? זהו אמצעי הגנה הרבה יותר בטוח?

10/12/2019 | 06:15 | מאת: ליאב

היי ליאורה אני ממש בלחץ! אתמול הייתי עם חבר שלי ביחד היינו עם בגדים ולא קיימנו יחסי מין והוא גם לא גמר . אבל הוא כן דחף לי אצבעות,אבל אני בלחץ שהוא נגע באיבר מין שלו ולא שמתי לב ואז דחף לי אצבעות .. האם ניתן להיכנס להריון בלי מצב של גמירה?ואם היה מצב של גמירה מה הסיכוי? למרות שהוא לא גמר

אין סבירות להריון

21/11/2019 | 14:10 | מאת: נועה

מחזור לא סדיר ולא יודעת זמן ביוץ אם יצא לחבר שלי נוזל שנגע בנרתיק, (הבנתי שזה נקרא טיפות אהבה.. )הוא לא גמר בכלל וניסה טיפה לחדור אבל בסוף לא חדר. יש סיכוי להריון? כי הבנתי שבטיפות אהבה אין זרע. ורציתי בנוסף לשאול האם זה מאחר את הופעת הוסת והאם הופעת וסת בעצם שוללת כל סיכוי להיכנס להריון ממה שהיה לפני הוסת.

לא ברור טם בטיפות האהבה יש זרע או אין אם קבלת מחזור נשללת הסבירות להריון אם יש איחור כדאי לעשות בדיקת שתן לשלול הריון

20/11/2019 | 16:27 | מאת: דנה

בת 20. המחזור לא סדיר כך שלא יודעת זמן ביוץ. לחבר שלי יצא נוזל מהפין שנגע בנרתיק. הוא בוודאות לא חדר ולא גמר בכלל. מה הסיכוי להריון?

סבירות נמוכה ביותר שכן הסבירות שבטיפות האהבה היוצאות מהפין לפני שפיכה יש תאי זרע היא נמוכה ואם לא היתה חדירה אז הסבירות גם כן יורדת

20/11/2019 | 23:51 | מאת: דנה

היי, ואם הוא קצת ניסה לחדור, אבל לא באמת נכנס, כל עוד זה טיפות אהבה, עדיין אין סיכוי להריון?

19/11/2019 | 21:34 | מאת: מיה

שלום אני בת 28 לאחר שתי לידות קיבלתי מחזור ב 8.11 מין הסתם שאיחר 4 ימים מהמועד המשוער בדרך כלל מקבלת בכל 4 לחודש . בתאריך 14.11 קיימנו יחסים ולא נזהרנו ויום למחרת ומכיוון שאני לומדת ולא רוצה הריון לקחתי פוסטינור ,, תופעות הלוואי היו מזעזעות כאבי ראש שדיים בטן תחתונה עייפות לא נורמלית ישנתי המון שעות ללא יכולת לשלוט בעייפות אני כבר פיתחתי חרדה לכדור מכל התסמינים שעשה לי ,, אבל מה שהכי מוזר שהיום קיבלתי עוד פעם מחזור 19.11 זה כבר פעמיים מחזור בהפרש 10 ימים באותו חודש. אני רוצה לדעת האם אני אקבל מחזור בחודש הבא בתאריך הזה 19.11 ? או בתאריך הקודם ??? זה ממש חשוב לי כי אני אמורה לנסוע לחו"ל

לא יודעת מתי יגיע המחזור הבא כי הפוסטינור משבש את התאריכים.

17/11/2019 | 08:13 | מאת: לידור

היי ליאורה רציתי להתעייץ איתך .. אתמול הייתי במועדון וכשהלכתי לשירותים לעשות פיפי הייתי עם בגדים הורדתי את השורט עור שלי והתחתון וזה ממש פגע בריצפה ואז כשסיימתי לעשות פיפי שמתי עליי את השורט והתחתון ואז שמתי לב שיש בריצפה פיפי של אחרים ואני בסרטים כי זה מועדון ואולי אנשים קיימו יחסי מין והיה שם זרע ואולי זה נגע בי, מפחדת שיש סיכוי להריון?? שזה נגע בבגדים ואולי זה הגיע לאיבר מין שלי?

אין סיכוי להריון

היי חברה שלי ילדה בגיל 19 וכיום בת 28. לפני כן לא היו לי נשים אחרי לידה, והאיבר מין שלה ניראה מוזר יחסית. אני לא הכי טוב במושגים אבל ניראה לי קוראים לזה השפתיים הקטנות/הפנימיות אצלה יחסית גדולות כאלה ויוצאות החוצה ומתגלגלות כזה. ...לא יודע אף פעם לא ראיתי איבר מין כזה(גם לא היו לי יותר מידי חברות וניסיון מיני). קצת לא נעים לי לדבר איתה על זה אבל עדיין רציתי לדעת למה זה ככה ומה גורם לכך? האם בגלל הלידה? קיום יחסי מין מרובים? איבר מין גברי גדול מידי? תצורת הגוף... לא יודע. קצת מוזר לי ומאוד מעניין אותי למה.? מצטער מראש אם פגעתי, לא רציתי לפגוע באף אחת פשוט אני דיי בור בנושא. תודה מראש

מבנה אבר המין שונה מאוד מאשה לאישה.עד כדי כך שונה שישספר שנקרא petals - צלם שצילם 100 אברי מין של נשים כשכל אחת נראית אחרת מהשניה. יש פסלים שמארים מאות אברי מין של נשים והצורה של כל אחת שונה. כך שאין נורמלי או לא נורמלי והכל תקין. ברור שאישה שעברה לידה פתח הנרתיק מתרחב ואם היא גם עברה חתוך במהלך הלידה החיתוך נעשה בצד ימין וזה יכול לגריום לעוות קל של המפתח. מבנה שפתיים קטנות הוא מולד בדרך כלל.

אני וחבר שלי שכבנו שבוע שעבר בדיוק ללא אמצעי הגנה הוא אמר שהוא לפני גמירה אז הוא הוציא את איבר מינו וגמר על הגב שלי ועל הישבן חוששתני שנזל מהשפיך שלו לכיוון האיבר שלי ואני לא יודעת אם זה נכנס או לא אני יכולה להכנס מזה להיריון? בבקשה לענות דחוף אני בלחץ...

אין סבירות להריון

21/10/2019 | 03:55 | מאת: חסוי

***אותה שאלה אבל ערכתי אותה: היי, אני ובן הזוג שלי שכבנו ללא שום אמצעי מניעה. אנחנו תמיד שוכבים ככה ומעולם לא קרה שנכנסתי להריון (כבר שנתיים). שהוא מרגיש שהוא רוצה לגמור אני זזה ושמה את היד שלי על איבר המין שלו. בפעם האחרונה שעשינו את זה בימים האחרונים הוא שוב גמר בחוץ, על האצבעות ועל היד שלי נשאר מעט מהשפיך שלו, החצי השני טיפטף על הבטן שלו. ( אין לו הרבה שפיכה שהוא גומר). לאחר מכן כ- 6-8 דק אחרי שגמר, הרגשתי כאב קצת והכנסתי את האצבעות שלי שהיו עליהן מעט שפיך לאיבר המין שלי. לנסות להבין מאיפה הכאב כפעמיים. חשוב לי לציין שבזמו הזה מהרגע שהוא גמר ועד שהכנסתי את אצבעותי לאיבר המין שלי היד שלי הייתה בדקות האלה על איבר המין שלו וכשהכנסתי את אצבעותי השפיך שלו עדיין היה נוזלי ולא יבש כלל. ועל האצבע שלי ברובו. שאלתי.. אני יכולה להכנס ככה להריון? זה קרה בדיוק ביום של הביוץ שלי (אבל זה לא בטוח כי המחזור שלי לא כל כך סדיר)..

סבירות נמוכה אבל לא בלתי נמנעת אם היו עדיין תאי זרע חיים בנוזל השפיכה. אם את עדיין בטווח של 3 ימים קחי נורלבו או פוסטינור אם בטווח של 5 ימים גלולת אלה אחרי זה המתיני לזמן המחזור ואם יש איחור עשי בדיקת שתן לשלול הריון

21/10/2019 | 00:22 | מאת: שאלה

היי, אני ובן הזוג שלי שכבנו ללא שום אמצעי מניעה. אנחנו תמיד שוכבים ככה ומעולם לא קרה שנכנסתי להריון או משהו כזה (כבר שנתיים). שהוא מרגיש שהוא רוצה לגמור אני זזה ושמה את היד שלי על איבר המין שלו. בפעם האחרונה שעשינו את זה בימים האחרונים הוא שוב גמר בחוץ, על היד שלי ובאצבעות שלי נשאר מעט מהשפיך שלו ( אין לו הרבה שפיכה שהוא גומר). לאחר מכן כ- 6-8 דק אחרי שגמר, הרגשתי כאב קצת והכנסתי את האצבעות שלי שהיו עליהן מעט שפיך לאיבר המין שלי. לנסות להבין מאיפה הכאב. שאלתי.. אני יכולה להכנס ככה להריון?

סבירות להכנס להריון נמוכה ביותר אבל לא בלתי נמנעת אם היית בדיוק ביום הביוץ שלך

19/10/2019 | 10:04 | מאת: לינוי

היי,בעקבות אי קבלת מחזור 3 חודשים , קיבלתי מהרופא מרשם לפרימולוט נור . נטלתי אותם במשך חמישה ימים(כל יום 2 כדורים) . עכשיו אני יומיים אחרי הפסקת הנטילה והמחזור לא הגיע עדיין. אני מרגישה נפוחה בגוף במיוחד ברגליים ובבטן . האם יכול להיות קשר בין הדברים?

מחזור בדרך כלל מגיע כ 3 ימים לאחר הפסקת הכדורים התחושות נפיחות שלך מעידות שהמחזור עומד להגיע

17/10/2019 | 16:57 | מאת: אנונימית

היי, חבר שלי חיכך בישבן שלי את איבר המין שלו והיה נוזל קדם גמירה על הישבן. הייתי עם תחתון רגיל שממש התכווץ ונכנס לי לישבן כשזה קרה, מניחה שהוא היה רטוב. לא קיימתי מעולם יחסי מין ולא התבצעה חדירה כלשהי. האם יש סיכוי להיריון?

סבירות להריון ללא חדירה נמוכה ביותר אך יכולה לקרות אם נוזל השפיכה הגיע לפתח הנרתיק

17/10/2019 | 16:20 | מאת: אמילי

היי אני נוטלת גלולות יאז. פספסתי את הגלולה ה-6 בחבילה ושמתי לב לזה רק אחרי 24 שעות. יש לציין שישר לקחתי 2 גלולות ברצף ומאז לא פספסתי אף גלולה. קיימתי יחסי מין ביום הגלולה ה-15 (אתמול),כלומר כ-8 ימים מאז שלקחתי 2 גלולות. כנראה שבמהלך קיום היחסים נפלט זרע מהקונדום. יש מה לחשוש מהריון או שאני מוגנת?

להערכתי לאחר 8 ימים הסבירות נמוכה ביותר אבל בכל מקרה מציעה לך להסתכל בעלון של הגלולות ולודא סבירויות

16/10/2019 | 12:22 | מאת: אני וחבר שלי

אני וחבר שלי עשינו את זה על יבש בהתחלה הוט הזיז לי את התחתון אבל אחרי זה לא והוא טוען שהוא גמר על התחתון אבל אני מפחדת שזה יכול לעבור שאלתי אותו כמה פעמים והוא אמר שאין סיכוי

אין סכוי להריון דרך בגדים/תחתונים

15/10/2019 | 18:47 | מאת: יוסי

הייתי בלי קונדום על הכוס שלה, לא בפנים, והתחככנו, ויצא מצב שגמרתי לה על/ מעל הכוס , לא בפנים! ואחרי 20 שניות היא רצה לשטוף את זה, יש סיכוי להריון??

סבירות להריון ללא חדירה נמוכה ביותר אך יכולה לקרות אם נוזל השפיכה הגיע לפתח הנרתיק

היי שלום...רציתי לשאול עד איזה גיל ניתן להיכנס להריון באופן טבעי? והאם כל עוד אישה מקבלת מחזור היא כן יכולה להיכנס להריון? נניח גם בגיל 48?

בגיל 35 הפריון של האישה מתחיל לרדת. סביב גיל 40-42 היכולת להרות ללא טיפול נמוכה

12/10/2019 | 20:42 | מאת: יהונתן

אוקיי אני יודע שזה ישמע מוזר מה שאני הולך להגיד אבל בבקשה אשמח לתשובה מפורטת למרות הסיטואציה המוזרה. ניכנסתי לשירותים ותוך כדי ישיבה יכול להיות שהיה לי נוזל טרום שפיכה בפין שנגע בקרש של האסלה ולאחר שעה וחצי אחי גם ישב על הקרש בשירותים ואז לאחר כשעתיים אחרי שאחי ישב בו הוא קיים עם אשתו יחסי מין בוודאות...האם יש סיכוי שאישתו תיכנס להריון מהנוזל טרום שפיכה שלי? אפילו משהו תיאורטי? אני חושש מזה. אנא תשובתך המפורטת בבקשה דוקטור.

אין סבירות למעבר תאי זרע מהאקרש של האסלה

13/10/2019 | 12:14 | מאת: יהונתן

שאלתי מה הסיכוי אם כאשר זה כן היה עובר לגבר ואז ממנו לאישה? אנא השתדלי לתת תשובות מפורטות בבקשה.

12/10/2019 | 19:57 | מאת: נופר

מה העמידות של זרע שבא במגע עם אוויר? מה המקסימום זמן שהוא יכול לשרוד באוויר ועדיין להפרות?

5 שעות באויר חדר

11/10/2019 | 01:26 | מאת: אורית

היי אני חיילת ויש לי בעיה שורף ומגרד לי בנרתיק ויש לי כמו קילופים כאלה שאני מגבת את השתן אני לא יודעת מה זה , ולוקח הרבה זמן לקבוע לרופאת נשים את יכולה לעזור לי ? אני לא מבינה מדוע הקילופים

יכול להיות שיש לך פטריה נרתיקית. תבקשי מרופא היחידה שיתן לך משחת טבעקוטן חיצונית ואת יכולה לקנות ללא מרשם נר אגיסטן לנרתיק בינתיים בכל מקרה שרייני לך תור לרופאת נשים

09/10/2019 | 15:05 | מאת: דחוף

אני וחבר שלי קיימנו יחסי מין עם קונדום לפני כשבועיים וחצי (לא זוכרת זמן מדויק). הוא גמר בפנים, וכשהוציא את איבר המין שלו ראינו נוזל על השפתיים של איבר המין שלי. לא לגמרי הבנו אם הנוזל שלו או שלי, יכול להיות שנזל החוצה מהקונדום כשגמר (כי בדר״כ אין לי כמות כזאת וצבע לבן של הנוזל). בדקנו והקונדום לא נקרע. ישר ניקינו הכל עם מגבונים. אני אמורה לקבל מחזור מחרתיים ואין לי שום תסמינים של מחזור- בדר״כ יש. מה הסיכוי שאכנס להריון מהמקרה הזה? תודה!

הרעיון הוא שכשמוציאים את הפין מהנרתיק מחזיקים את הקונדום עליו כדי שבזמן ההוצאה לא יזל הזרע החוצה אחרי שבועיים ניתן לעשות בדיקת שתן ביתית של הריון ולודא מה המצב.

10/10/2019 | 18:44 | מאת: דחוף

אעשה בדיקה, אבל אפשר להסתמך על בדיקת שתן ביתית להריון? לדעתך מה הסבירות שאכנס להריון מהסיטואציה הזו?

07/10/2019 | 16:33 | מאת: דפנה

האם יש סיכוי להיכנס להריון מטיפות אהבה? ואם במידה ויש זרע בטיפות אהבה מה אורך החיים שלו מחוץ לגוף הכוונה באוויר הפתוח...על קרש של אסלה לדוגמא? אשמח לתשובה מפורטת בבקשה.

הסבירות שיש תאי זרע בטיפות האהבה נמוכה הסבירות שיהיו מסוגלים לעלות מאסלה לנרתיק ולהפרות אפסית

01/10/2019 | 08:13 | מאת: ריף

שלום, קיימתי יחסים לא מוגנים עם בעלי. הוא גמר בחוץ. לאחר מספר שעות הרגשתי ביוץ, ולכן לא לקחתי פוסטינור (קראתי שהוא דוחה ביוץ שכבר הרגשתי שמתקיים). האם יש סיכוי להריון?

הסבירות להכנס להריון מגמירה בחוץ נמוכה אם כי לא בלתי אפשרית במידה ולא תקבלי מחזור כשבועיים מהארוע עשי בדיקת שתן להריון ביתית

26/09/2019 | 06:56 | מאת: אביב

סיימתי מחזור לפני כמעט שבועיים ואני בחצי חפיסת גלולות, פספסתי גלולה אחת ולא השלמתי אותה אחרי 12 שעות. למחרת לקחתי גלולה כרגיל ובכל זאת קיבלתי מחזור. לפני המחזור היו לי הפרשות חומות ממש מוזרות. להמשיך את החפיסת גלולות כרגיל?

הדימום בגלל ששכחת גלולה ולא השלמת מאחר ואת באמצע חפיסה המשיכי כרגיל אינך מוגנת מהריון הוסיפי קונדומים במידה ואת פעילה מינית

21/09/2019 | 22:54 | מאת: אביה

אני 4 שנים עם התקן מירנה ללא וסת.....השמנתי ומרגישה כמו בהריון מאז גם במשקל עליתי 10 קג ללא הצלחה בלהוריד כולל תחושות שמזכירות הריון וכבר עברתי כמה הריונות כך שאני מכירה כמו גם מלאות בחזה בדקתי. מספר פעמים והכל תקין האם אחרי שאוציא את ההתקן יהיו שיבושים במחזור או הריון מרובה עוברים?? האם כדאי לשים התקן של מונה ליזה מיד לאחר ההוצאה??? מה ממליצים במצב כזה..... אני מתכננת הריון נוסף יש לי 5 בנים ורוצה בת מה ההמלצות והסיכויים תודה רבה

אם היו לך מחזורים סדירים לפני ההתקן סביר להניח שהמחזורים שלך יחזרו להיות סדירים .התקן לא הורמונלי יכול לחזק את המחזורים מבחינת כמות וימי דימום אך לא יהיו לו תופעות לואי אחרות התיעצי עם רופא הנשים שלך בהתאם לתוכניות לכניסה להריון אם יש מקום להחדיר התקן נוסף עם הוצאת המירנה

15/09/2019 | 17:49 | מאת: האם אני יכולה להכנס להריון

אני לוקחת כבר קבוע ללא איחורים גלולות למניעת הריון של יאז ואני ובן זוגי שכבנו ללא קונדום והוא גמר בחוץ למרות זאת לקחתי את גלולת החירום ״אלה״ ולא היה תופעות לוואי של דימום ווסתי האם יש סיכוי שאני יכנס להריון?

אם את מקפידה על לקיחת גלולות באופן רציף וסדיר הסבירות להכנס להריון אפסית

15/09/2019 | 16:58 | מאת: בתאל

הריון... היי אני וחבר שלי היינו יחד בלי תחתונים המין הזכרי נגע לי קצת בנרתיק ממש כמה שניות והוא לא גמר יצאו רק כמה טיפות אהבה ומיד הוא זז ממני אני בתולה יש סיכוי להריון אני ממש בלחץ ומצויינת שזה לא היה בזמן ביוץ .batya levi

סבירות נמוכה אם לא היית בזמן ביוץ נדיר שטיפות האהבה מכילות תאי זרע. בכל מקרה אם יהיה איחור במחזור עשי בדיקת שתן לשלול הריון

13/09/2019 | 00:19 | מאת: הודיה

היי אני עם התקן מירנה וכשקיימתי יחסי מין עם בעלי ( אחרי המון זמן) וכשהוא חדר אלי הרגשנו שנינו כאילו משהו חסום שם וכאב לי מאוד מה זה יכול להיות?

יכול להיות שההתקן זז או שאת מרגישה את החוט בצוואר הרחם דורש בדיקה במידי על ידי רופא נשים

לקחתי אלה לפני חודשיים, השאלה היא אם מותר לקחת שוב עכשיו? תודה

אפשר אבל ממליצה לך לפנות לרוןפא נשים להתאמת אמצעי מניעה זה הרבה יותר בריא מאשר לקחת גלולות עם מינון הורמונלי כל כך גבוה לעתים קרובות

08/09/2019 | 08:38 | מאת: י.כ

הי אני משתמשת במדבקות באופן קבוע. רציתי לשאול.. אם שכחתי להדביק מדבקה ביום חמישי והדבקתי רק במוצ"ש ואני אמורה לקיים יחסי מין ביום חמישי (מקווה וזה.. ) האם אני מוגנת? האם זה מספיק זמן ממוצש עד חמישי? בדר"כ אני שמה לפחות שבוע קודם הכוונה כמובן היא המדבקה שאחרי המחזור (הורדתי את המדבקה.. קיבלתי.. ועכשיו שמתי חדשה) מקווה שהשאלה מובנת. תודה!

בעקרון צריך להמנע שבוע מינימום עד שאפשר יהיה לקיים יחסי מין ולפעמים גם שבועיים קראי את העלון המצורף לגבי הנחיות של העלון המצורף בכל מקרה הוסיפי קונדומים

לאחר היחסים מצאתי את קצה הקונדום בתוכי יחד עם זרע. היחסים היו כיומיים שלושה לאחר תום הווסת שלי. האם את מעריכה סיכוי גבוה להריון שמהווה צורך לקחת פוסטינור? אולי חשוב לציין שאני מאובחנת גם בשחלות פוליציסטיות. אודה לך מאד על תשובתך

מאחר וזרע יכול לחיות בגוף האישה גם 3 ימים כדאי לקחת פוסטינור על כל מקרה

03/09/2019 | 18:07 | מאת: אנונימי

שפשפתי את איבר המין שלי בתוך המכנסים אך לא גמרתי לאחר מכן הוצאתי את איבר המין ניערתי אותו כמה פעמים והחזרתי. עכשיו אני לא יודע אם יצאו טיפות אהבה ונגעו ביד. כי לאחר מכן נגעתי בתחתונים שישבו במגירה,והחזרתי אותם בחזרה השאלה היא האם יש סיכוי להכנס להריון במצב כזה במידה והבחורה לובשת את אותם תחתונים?

אין סכוי להריון

04/09/2019 | 22:28 | מאת: אנונימי

גם אם יצאו טיפות אהבה?? אין אף סיכוי קלוש??? ואם אפשר הסבר למה

05/09/2019 | 18:22 | מאת: אנונימי

????????? בבקשה אני ממש לחוץ. אם במידה וטיפות אהבה כן נגעו ביד האם זה יכול לעבור לתחתון ומשם לנרתיק? סיכוי קלוש ? או שאין סיכוי כלל במידה ולא האם תוכלי לנמק מדוע למה לא ממש תודה לך

28/08/2019 | 13:23 | מאת: נעמה

שלום דוקטור, במצב שגבר גמר בחוץ (על עצמו) ,ניגב עצמו בלי לשטוף ידיים אלא עם טישו,ישב 20 דקות במזגן ואז הכניס אצבעות יש סיכוי לקליטת הריון? המחזור שלי לא סדיר והוא היה בפעם האחרונה לפני חודש בערך -המקרה קרה אתמול, האם לקחת פוסטינור? מה עליי לעשות? אציין שחדירה מלאה או חלקית לא הייתה בשום שלב באקט. תודה והמשך יום נעים :)

סבירות להריון קלושה ביותר

21/08/2019 | 22:05 | מאת: ברברה

אני מתנגדת בכל תוקף להשתמש בגלולות והגענו להסכמה שבסקס הראשון ללא חדירה לפות והגמירה תהיה בחוץ. באקט השני תהיה חדירה מכיון שהחבר עם שליטה על הפיכה. השאלה היא האם זה מספיק בטוח? עד היום כבר 4 חודשים זה מחזיק מעמד.

גם אם יש חדירה מלאה ללא שליכה יכולה להיות הפרשה מהפין של נוזל המכיל תאי זרע. אמנם נדיר אבל אפשרי ולכן לא חושבת שזו טכניקה מאוד בטוחה. או שתשתמשו בקונדומים או שתפני לרופא נשים ליעוץ אמצעי מניעה עבורך

התחלתי לקחת את חפיסת הגלולות (yaz) ביום הראשון של הדימום, קיימנו יחסי מין בשבוע השני של נטילת הגלולות. סיימתי את החפיסה וכרגע אני בשלב של הגלולות הלבנות (פלצבו) ועדיין לא קיבלתי מחזור. האם זה תקין כי זו החפיסה הראשונה שלי?

מחזור קורה בסוף הגלולות הלבנות או בתחילת החפיסה החדשה