הכשת נחש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עזרה ראשונה: המדריך המלא להצלת חיים

מישהו התמוטט לידכם ואתם צריכים להגיש לו עזרה מידית? עזרה ראשונה יכולה במקרים רבים לעשות את ההבדל בין חיים למוות. לרגל יום העזרה הראשונה הבינ"ל (11.9), קבלו את המדריך המקיף להצלת חיים לקראת יום העזרה הראשונה שיצוין ברחבי העולם ב-11 בספטמבר, ביקשנו מד"ר רפאל סטרוגו - סמנכ"ל רפואה במד"א, להסביר לנו מהם המצבים שבהם הגשת עזרה ראשונה יכולה להציל חיים, מדוע חשוב שכל אדם ידע להגיש אותה וגם: מה לעשות ומה לא לעשות בסיטואציות השונות.    מהי חשיבותה של הכשרת הציבור להגשת עזרה ראשונה? לדברי ד"ר סטרוגו החשיבות הרבה של הכשרת הציבור הרחב להגשת עזרה ראשונה, מבוססת על שתי הנחות מוצא שמשלימות זו את זו: ההנחה הראשונה היא שישנם אירועי חירום רפואיים שבהם מניעת מוות או נכות היא בעיקר פונקציה של זמן, כך למשל דום לב, השתנקות, תגובה אנפילקטית (אלרגיה קיצונית), דימום פורץ וכדומה. "אירועים אדומים הם אירועי חירום רפואיים שבהכרח מובילים למוות או לנכות, ולכן יש בהם חשיבות רבה במיוחד...
ללמוד עוד על הכשת נחש
הכשות ועקיצות: למהר לבית החולים-תמונה

לאחר הכשת נחש או עקיצת עקרב אסור למצוץ את הרעל, לשים חוסם...

מאת: נגוהה...
19/07/2011
איך נשמור על הילדים בחופש הגדול?-תמונה

שנת הלימודים אוטוטו מסתיימת והילדים יוצאים לחופשת הקיץ....

מאת: מערכת zap...
19/06/2019
עזרה ראשונה: המדריך המלא להצלת חיים-תמונה

מישהו התמוטט לידכם ואתם צריכים להגיש לו עזרה מידית? עזרה...

מאת: מערכת זאפ...
11/09/2019
הסכנה השקטה של הקיץ: הכשות נחשים-תמונה

הקיץ בשיאו ומד"א כבר מדווחים על עלייה של 50 אחוז במספר...

מאת: ד"ר ג'לאל...
30/06/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להכשת נחש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הכשת נחש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, רציתי לדעת כיצד ממליטה האיילה? האם היא ממליטה כמו כל היונקים, או מסיפור ששמעתי שרשום בתורה שהיא ממליטה ע"י הכשת נחש????? איפה אפשר למצוא חומר על הנושא?

אור שלום, אין קשר להכשת נחש.

יש קשר וחצי התורה לא משקרת האיילה כשיש לה צירים חזקים היא עולה לפסגת הצוק והיא רוצה שהתינוק שלה ימות אז אל עליון מזמן נחש שמכיש אותה היא ממליטה והוא נופל מהצוק אז מגיע הנשר שתופס אותו אומרים שנשיונל הגאוגרפיק קלטו את זה פעם ואני לא מוצא את הקליפ של זה

השבוע שמעתי עדות ממקור ראשון על מעקב בטבע שהתנהל ע"י קבוצת תלמידים ביחד עם עזריה אלון ז"ל בו מצאו איילה לפני המלטה הם סגרו עליה והמתינו ואכן ראו נחש מגיח מקיש ונמלט

שלום רב, האם ייתכן שייגרם נזק קבוע לאדם שהוכש על-ידי נחש צפע, קיבל נסיוב ושרד? איזה נזקים עשויים להגרם במצב כזה, ועד כמה הם שכיחים? תודה.

אם האיש שרד ושוחרר במצב טוב , עבר מאז שיחרורו יותר משבועיים ואין לו סיבוכים , חוזר למצבו הבסיסי .......................

תודה על המענה, אבל איזה סיבוכים עלולים להגרם ועד כמה הם שכיחים?

השאלה לא ברורה ??

לפני שבועיים מהיום החתול נמצא עם רגל אחורית נפוחה, והוטרינר חשד באבצס. לאחר שניתחנו אותו הרגל התנפחה שוב, והחתול עבר ניתוח נוסף. למחרת התנפחו לו שתי הרגליים, הוא הקיא, נראה תשוש לחלוטין ונשימותיו היו מהירות ושטחיות. הוטרינר חשד ברגע זה שמגובר בהכשת נחש, ולאט לאט כל הסימנים להכשה התחזקו. לא נמצא פצע הכשה, החתול מאושפז כבר יומיים עם נוזלים, אנטיביוטיקה, וקיבל השבוע מנה אחת של פלסמה. כרגע לא נראה שיפור במצב החתול, הוא אוכל מעט לבד, אך הוא שוכב ולא מסוגל לעמוד. הוא לא נותן גם שיגעו בו וצורח מכאבים.. הוטרינר טוען שאין צורך בנסיוב, שאם הוא יצא מהמצב הזה זה יהיה בכוחות עצמו. כרגע החתול כבר שבועיים מאושפז, מזיע בעיקר בבטן וברגליים האחוריות.. האם זה נכון להמשיך בטיפול ללא הנסיוב או משהו נוסף?

תיקון חשוב!! כתבתי בטעות מאושפז יומיים, הכוונה למאושפז שבועיים!!! שבועיים שהוא לא קם בעצמו ורק אנחנו מנקים את צרכיו ומחליפים לו סדינים..

יש תנועות ברגליים אחוריות? נשללה קריש דם ברגליים אחוריות??? מחלת לב אפשרית? לגבי הכשות נחש, לא כל המקרים מחייבים נסיוב....הכל בתלות במצב בע"ח וחריגות בבדיקות הדם. מנגד אין מניעה לתת בעיקר במצבים הקשים.

היום היה לו רפלקס ברגליים האחוריות, הוא הקפיץ אותן.. עשו לו בדיקת דם אבל אין לי מושג מה התקבל שם.. הוא מזיע מאוד מהבטן והיא נפוחה. ההכשה כנראה הייתה ברגליים האחוריות אבל לא מצאנו סימני נשיכה..

לחתול שלנו שהוא חתול רחוב יש משהו ברגל יתכן והוא נפצע הוא לא נותן לנו לראות מה יש לו הרגל נפוחה והוא לא דורך עליה אין לי מוקסיפן אפשר לתת דוקסילין במקום?

שלום נורית יתכן והרגל שבורה / הכשת נחש / גוף זר תקוע - במקרים האלה האנטיביוטיקה לא תספיק... במידה וזה רק זיהום, עדיף דוקא לתת טיפול עם אנטיביוטיקות ממשפחת צפלוספורין או פניצילין. שבוע טוב

20/12/2015 | 22:52 | מאת: נורית
מתוך פורום וטרינריה

תודה רבה ושבוע נפלא