חתך עמוק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

האם ביה"ס שלכם בטוח?

הורים ומורים, האם אתם יודעים מה חיוני לבדוק כדי למנוע פגיעה של ילדים? איזו עזרה ראשונה יש להגיש בשעת חירום? מהו הציוד הרפואי שחשוב שיהיה בהישג יד? מתי יש צורך בפינוי רפואי? רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, כל מה שחשוב לדעת "במהלך שנת הלימודים, עולה משמעותית מספר הילדים שמגיעים לחדר מיון עם פגיעות טראומה שונות", אומר ד"ר איאס קאסם, סגן מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה. "רובן נגרמות כתוצאה מחבלה או נפילה שהתרחשה, בדרך ובחזרה מבית הספר וכן כתוצאה מחנק, מצב מסוכן במיוחד שעלול לסכן חיים, בעיקר בקרב ילדים קטנים יותר". אכן, שנת הלימודים שבפתח טומנת בחובה לא מעט סכנות בטיחות, שאת חלקן הגדול ניתן למנוע באמצעות הקפדה על תקנים שונים. במקרים רבים אחרים, היכרות (ולו שטחית) עם מתן העזרה הרפואית הראשונית הנכונה, עשויה למנוע את החמרת המצב ואף להציל חיים.     הפגיעות השכיחות ביותר של ילדים במסגרות החינוכיות הן חבלות. צילום: שאטרסטוק   מהן הפגיעות השכיחות ביותר בשנת הלימודים? על פי נתונים שהגיעו מארגון...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחתך עמוק

רפואה דחופה - תמונת המחשה
רפואה דחופה תקופת המדוזות בשיאה ומדי יום אנו שומעים על עוד ועוד מקרים של צריבות, עקיצות וכוויות ממד...
ללמוד עוד על חתך עמוק
 פצעי לחץ: ציוד איכותי - מציל חיים-תמונה

מניעת פצעי לחץ או טיפול איכותי בפצעים שכבר נוצרו עשוי להיות...

מאת: איי.טי....
24/12/2018
האם ביה"ס שלכם בטוח?-תמונה

הורים ומורים, האם אתם יודעים מה חיוני לבדוק כדי למנוע פגיעה...

מאת: מערכת זאפ...
22/08/2019
בריאות הילד: ביתו הוא מבצרו?-תמונה

הם בולעים כפיות, שותים חומרים רעילים, נופלים, נחתכים,...

מאת: אתי דור
31/08/2010
גסטרואנטרולוגיה: טכניקת חיתוך מיפן-תמונה

בבית חולים שיבא נוסתה בהצלחה טכניקת אנדוסקופיה להסרת...

מאת: מערכת zap...
28/08/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחתך עמוק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חתך עמוק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני שלושה שבועות עקב טראומה נחבלתי בגבה, בעקבות חתך עמוק נעשתה לי הדבקה עם דבק ביולוגי. נאמר לי כי הדבק ירד תוך שבוע אך הדבק עדיין דבוק לשיערות רבות של הגבה. האם יש חומר שבאמצעותו אוכל להוריד את הדבק? אני חוששת שהדבק ימרוט את שיערות הגבה הנותרות. תודה

אישית אני מעדיף לתפור פצע במקום משוער. הייתי ממליץ להמתין להתפרקות החומר.

האם אפשר לעשות עור על צלקת ישנה באיזור המצח, צלקת שנעשה עקב חתך עמוק? עברה טיפולי לייזר אך עדין בולטת ונראית לעין ???????

השתלת עור על צלקת מסוג זה לא רק שלא תועיל, אלא אף תזיק אסתטית.

לאחר טיפול אפילציה נוצר לי פצע עמוק אשר התגלף במשך הזמן ונהפך לצלקת שקועה ומעיקה. מדובר על 4 חודשים מאז. הרופא עור אמר שזוהי צלקת. מאוד דומה לבור לאחר אקנה. הייתי רוצה לבצע טיפול שלא כולל תחזוקה שיתשתש לי את החור. וגם המחיר שלו ריאלי. על מה היית ממליץ?

שלום רב, לצערי, היכולת שלנו לטפל באופן יעיל ואופטימאלי בצלקות שנוצרו הינה מוגבלת ביותר. ממליץ להמתין עד סיום הבשלת צלקת שהוא כשנה ומחצה, ואז לשקול, אם בכלל, טפול כלשהו.