חסימת עורקים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קיצור קיבה? צנתור קיבה!

השמנת יתר קיצונית מטופלת בעזרת ניתוחים בריאטריים. לאחרונה מסתמן טיפול חדש: חסימת עורקים בקיבה בעזרת צנתור, המפחיתה את הפרשת הורמון הרעב גרלין עליה במשקל היא בעיה רפואית, המובילה לעלייה בתחלואה וקיצור תוחלת החיים. במקרים של משקל חריג ( BMI>35) ולאחר כישלון בשינוי אורחות חיים, כולל הרגלי תזונה, הטיפול המקובל כיום הוא ניתוח. מהם הניתוחים הקיימים כיום לטיפול בהשמנת יתר?קיימים מספר ניתוחים (הקרויים ניתוחים בריאטריים) הכוללים יצירת מעקף לקיבה, היצרות הקיבה לצורת שרוול, השתלת טבעת סביב הוושט, סמוך לחיבורה לקיבה. בגלל מורכבות הניתוחים, בקרב בני אדם בעלי משקל יתר, קיימים סיבוכים ניתוחיים, הכוללים דליפות, חסימת מעיים ואפילו מוות. שיעור הניתוחים החוזרים נע בין 39%-81%! כיום, ידוע שבנוסף להקטנת חלל הקיבה, נגרם שינוי נוירו-הורמונלי בגוף. לדוגמא: השינוי הכי משמעותי, לאחר ניתוח בריאטרי, הוא ירידה משמעותית בסוכר; ותיקון סוכרת, שינוי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחסימת עורקים

חסימה של עורק כלילי - תמונת המחשה
חסימה של עורק כלילי כיצד מתבצעת בדיקת מאמץ - ומתי מומלץ להיבדק? שימו לב: לא מומלץ לבצע בדיקת מאמץ, במסגרת ב...
ללמוד עוד על חסימת עורקים
ניתוח מעקפים: מתי, כיצד ומדוע?-תמונה

סתימה בעורקים הכליליים המובילים דם אל הלב - מחייבת התערבות...

מאת: ד"ר ירון...
26/10/2015
כדאי לשתות מיץ ענבים אדומים-תמונה

לענבים יש גם אפקט הגנתי

מאת: לענבים יש גם...
24/06/2001
קיצור קיבה? צנתור קיבה!-תמונה

השמנת יתר קיצונית מטופלת בעזרת ניתוחים בריאטריים. לאחרונה...

מאת: פרופ' אלי...
17/11/2015
עשרות אלפי מקרי שבץ והתקף לב יכולים להימנע-תמונה

מחקר שפורסם החודש בלנצט קובע כי "פלויקס" יעילה גם כאשר התקף...

מאת: מערכת zap...
17/11/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחסימת עורקים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חסימת עורקים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אשמח לתשובתך 1) האם תמיד חסימת עורקים הינה כתוצאה משומנים (כולסטרול) ? 2) אם לא, האם באיזהשוא שלב מבצעים בדיקה לחומר שחוסם את העורק? ביופסיה? או שמבוצעות אוטומטית הכנסת סטנט. 3) האם אחרי צנטור קיימים תהליכי בדיקה או טיפול נוספים מלבד טיפול המדללי דם/לחץ דם/סכרת/סטטינים? בדיקות הורמונליות/אנדוקרינולוגיה? תודה

1.בהיצרויות וחסימות של עורקים יש מרכיב גדול של כולסטרול אבל יש גם מרכיבים אחרים 2.לא מבצעים בדיקה לחומר שחוסם את העורק ובטח שלא עושים ביופסיה. אם יש אינדיקציה להשתלת תומך בעורק - משתילים. 3.מדללי דם וכדורים להורדת כולסטרול הם סוג של טיפול. יש בדיקות שמבצעים בהמשך להערכה האם העורק פתוח אחרי הטיפול. בדיקות הורמונליות או אנדוקריניות ( חוץ מסכרת ) - לא רלבנטיות

מהם הבדיקות להערכה כי העורק פתוח אחרי טיפול?

בדיקות לב במאמץ - אקו במאמץ,מיפוי במאמץ

שלום, יש לי בעיה קצת מביכה. אני בחור בריא בן 33 וסובל מעודף משקל (לא חושב שזה קשור לבעיה). היום אחרי המקלחת, התנגבתי במגבת קצת מחוספסת ופתאום ראיתי שנוזל דם רב מאוד מהאשכים. הדם זרם לא כפצע, אלא כאילו נחתך וריד או כלי דם באשכים כיוון שהיה איבוד רב מאוד של דם. אחרי כ 10 דקות כאשר ראיתי שזרימת הדם לא מפסיקה והיא חזקה מאוד (כמו ברז מים) החלטתי לפנות למיון ביצעתי "חסימת עורקים" עם 2 אצבעות במקום שיצא ממנו הדם (רק כך הפסיק זרם הדם) ואשתי הסיעה אותי למיון. אחרי כ 15 דקות (זמן הנסיעה) בפתח חדר המיון, כאשר כל הדרך אני ממשיך עם "חסימת העורקים" , ראיתי שהדימום פסק וחזרתי הביתה מבלי להכנס למיון. כאמור, הדימום פסק ואין שום זכר למה שהיה אולי למעט נקודה קטנה. כמובן שהחוויה מפחידה מאוד, וחששתי שאאבד דם רב מדי. איך לפעול ? למי לפנות ? אודה לחוות דעתך המקצועית. תודה רבה. שי.

נשמע שפקע ורידון על שק האשכים. אין זו בעיה רפואית מדאיגה, אבל תוכל לפנות לבדיקת אורולוג ליתר ביטחון

תודה ד"ר, - הייתי אצל אורולוג. אחרי בדיקה אמר שהבעיה קשורה לרופא עור כיוון שמדובר בוריד חיצוני ואין הבעיה קשורה אליו - אכן שמתי לב שיש וריד בולט מאוד וחיצוני באיזור. אני מוטרד שיהיה לי שוב דימום ללא סיבה. החוויה שעברתי היתה די מפחידה ואינני יודע איך למנוע אותה בעתיד. אני ממתין לתור לרופא עור.

מבקש מרפאות או רופא שמטפל בבעיה זה! רופא אורולוג או רופא פלסטיקאי? תודה!

שלום מה זה פרפור פרוזדורים הבנתי שזה הפרעת קצב לב שיש אותה הרבה יחסית ממה היא נוצרת ? זה משהו שקשור למערכת החשמל בלב ? או שזה קשור לשומנים גורמי סיכון חסימת עורקים או בעיות מהסוג הזה ? מה זה ומה הטיפול לזה ?

פרפור פרוזדורים היא הפרעת קצב שבה הפרוזדורים מתכווצים בקצב מהיר ולא סדיר. אין לזה קשר עם חסימות עורקים זו הפרעה חשמלית בקצב הלב.

שלום עורקים שמזינים את הלב וחסומים לא לגמרי אלא חסומים חלקית עדיין הדם עובר יחסית רגיל ? או שעובר קצת דם ? ושעורק חסום לגמרי מה מצב הזרימה ?

חסימה חלקית יש זרימה חלקית חסימה מלאה אין זרימה .מאד הגיוני

פורומים בנושא חסימת עורקים
פורום נפרולוגיה
ד"ר הילה סוטנדורף וד"ר אורית קלוק - בן בסט ישיבו לשאלות בנושא מחלות הפוג...
פורום רפואה היפרברית וצלילה (טיפול בתא לחץ)
ד"ר יהודה מלמד ישיב על שאלות הגולשים בנושאי רפואת הצלילה ורפואה היפרברית...