גזזת בחתולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגזזת בחתולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גזזת בחתולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שאלתי כאן לגבי פטרת חתולים שהדביקה את בני הבית -אנחנו בטיפול ונראה שהכל בסדר אבל-מתי זה יעבור?? איך יודעים שהחתולים כבר לא מדבקים? ושאלה שניה לגבי הפרשה שחורה מהאזניים-האם יש קשר לפטריה ומה עושים? הויטרינר שלנו המליץ רק לנקות ואמר שזה יעבור לבד..האמנם?

בתום הטיפול יש לעשות תרבית פיטריה נוספת לחתולים. הפרשה שחורה - יתכן ומדובר בטפילי אוזניים, ניקוי בלבד אינו עוזר.

הרופא שלנו רק הסתכל עליהן ואמר שיש להן פטריה.. אנחנו מטפלים כבר מעל חודש באמבטיות של ניזורל והן נראות די טוב -אם כי השיער עדיין לא ממש צומח מלא. לגבי ההפרשות השחורות -גם פה הוא רק הסתכל ואמר שאלה לא טפילים אלא סתם הפרשה של גורים וזה יעבור עם הניקוי.. החתולות שמחות ואוכלות מצויין הן בנות חדשיים וחצי ומקבלות בזמן חיסונים -אבל עדיין מגרדות באיזור האזניים. כרגע אין לי כסף לבדיקות שונות (את הכסף לחיסונים אני מגרדת בכוח) רק שאלה אחת-מתי תגמר הפטריה הזו???

שלום. יש לי גור חתולים מהרחוב. כעבור כשבועיים שהיה אצלי, התברר כי חולה בפטריה. מטופל במשחת סטרואידים ו GRISEOFULVIN. מה הסמפטומים של הופעת הפטריה אצל בני אדם? תודה

אולגה שלום, הממצא השכיח ביותר הינן לקויות בעור בצורת טבעת (ולכן נקרא ring worm)בעלי שוליים אדומים ומרכז ורדרד מחוספס. יכולות להתפשט ולהופיע גם באיזור הראש (מה שנהוג היה לקרוא בעבר "גזזת"). כמובן שאיני רופאת עור ולכן לשם קבלת מידע מדויק או איבחון עליך לגשת לרופא עור. פטרת אצל חתולים הנגרמת על ידי טריכופיטון או מיקרוספורם בהחלט יכולה לעבור לבני אדם ולכן יש להחמיר ולבצע איבחון מדויק (בדיקה בעור uv,תרבית פיטריה והיסתכלות מיקרוסקופית).

שלום לכם (לא חושבת שמדובר באקנה) לקחנו חתול לפני חודש וקצת ומאז התחילו להופיע אצלי פצעים קטנים על העור, ראש מוגלתי ולבן. לאחר ניקוז נשאר אזור אדום/פצוע במשך שבועות. מופיעים על הפנים הצוואר והידים. אני לא יודעת אם זה קשור לחתול, אבל זה לא נראה כמו אקנה/חצ'קון (היה לי מנה מהם פעם). יש למישהו רעיון במה מדובר ואיך אפשר לטפל בזה? זה הולך ומחמיר בימים האחרונים.

יכול להיות פטרת של חתולים, פני לרופא/ת עור לצורך אבחון.

אני ואחותי נדבקנו בפטרת חתולים מגורה שאימצנו לפני כחודש אני בעבר קיבלתי טיפול ארוך טווח בפטרת והטיפול כמעט שלא משפיע עליי מה גם שהוא גורם לי לבעיות במערכת העיקול ואני לוקחת כדורים על כדורים אני חוששת מאוד מהישנות הפטרייה מניסיוני גופי כבר מחושל לפטריות כמו כן מהדבקה של שאר האנשים שקרובים אלינו הלכנו לכמה רופאים (לא וטרינים) כולם אמרו להעיף ולהרדים את החתולה הלכנו לשני וטרינטרים הם לא סברו כך אחד רשם רק משחה אתמול הלכנו לאחר קצת יותר רציני שרשם משחה כדורים ושמפו היום ראיתי שמלבד הכתמים של עורה כל תעלות האוזניים של החתולה שחורות אני מאוד מאוד חוששת לבריאות של כולנו ואני חושבת על הרדמה מה לעשות ?

תמי שלום, קודם כל קצת להרגע.... הפרשה שחורה מתעלת האוזן לרב הינה תוצאה של דלקת, סביר כי מדובר בטפילי אוזניים - ear mites, אך לשם אבחנה יש לגשת לוטרינר . הטיפול לרב לאחר ניקיון של התעלה הינו טיפול בטיפות הנקראות רוולושין המטופטפות על עורף החתול , תוצאות יפות לטיפול פשוט. פטרת מאובחנת על ידי תרבית פיטריה ו/או הסתכלות במנורת ווד, בהתאם לממצאים הטיפול מתבסס על כדורים (לעיתים רחוקות משחה או שמפו - א. כיוון שלא יעיל למרוח על חתול שמיד מתלקק וב. מי הגיבור שינסה לרחוץ חתול פעמיים בשבוע לשישה שבועו ת???) בכל מקרה לא להיבהל, נכון שמדובר במחלה שעוברת לאנשים , אבל רק חלק מן הפיטריות עוברות לאנשים ועם הקפדה על כללי ניקיון וטיפול נכון נפתרים מן הבעיה. חשוב לזכור שההדבקה יכולה להעשות גם בדרך עקיפה, כלומר דרך מצעים, ספות וכו. אני איני רואה שום הצדקה בהרדמת חתול בגלל פטרת או דלקת אוזניים. מהי מידת הנגיעות שלך ? האם את באה במגע עם עוד חתולים ? כיצד אובחנה אצלך הפטרת ? האם התיעצת עם רופא עור נוסף ????? מחכה לשמוע ממך בשנית בברכה, ד"ר ט .מור מרפאה לחיות בית יערה 1 כפר סבא 09-7444007

אחי ננשך ע"י חתולה קטנה מה הוא צריך לעשות למי לפנות תענו לי בבקשה מהר