סירוס חתולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סירוס ועיקור של בעלי חיים - למה זה צריך להיות חשוב לכם?

מתלבטים אם לסרס את הכלב או לעקר את החתולה? חוששים מהשלכות הניתוח? חשוב שתדעו כי ישנן סיבות רבות וחשובות לבצע את הניתוח, וכי לאחריו צפוי שיפור באיכות החיים שלכם ושל חיית המחמד שלכם פעמים רבות מתלבטים בעליהם של כלבים וחתולים בנוגע לשאלת העיקור והסירוס. חלקם נרתעים מניתוח פולשני ומכאיב, אחרים מתחבטים בשאלות של מוסר, מפחדים למנוע מחיית המחמד האהובה שלהם את חוויית ההורות וחוששים כי לעולם לא תסלח להם לאחר מכן. מחשבות אלו אמנם מובנות, אך הן מאוד אנושיות. חיות המחמד אינן שותפות לצורת חשיבה זו ולכן אין צורך לייחס להן אותה. יחסן של חיות המחמד לבעליהן לא ישתנה לאחר הניתוח וחוויית ההורות לא תחסר להם, אך בריאותן ואיכות החיים שלהן ושל בעליהן תשתפר באופן משמעותי. מדוע מומלץ לעקר ולסרס את חיות המחמד? ישנן מספר סיבות לעיקור/ סירוס של חיית המחמד הביתית: קושי במציאת בית לגורים – הריון של כלבה או חתולה מסתיים בדרך כלל בהמלטה של מספר גורים. עבור רוב האנשים, גידול הגורים...
ללמוד עוד על סירוס חתולים
סירוס ועיקור של בעלי חיים - למה זה צריך להיות חשוב לכם?-תמונה

מתלבטים אם לסרס את הכלב או לעקר את החתולה? חוששים מהשלכות...

מאת: ד"ר אפשטיין...
22/10/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסירוס חתולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סירוס חתולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לנו חתול, כמעט בן 11, מסורס. הוא אוהב "לדחוס" עם הרגליים שמיכת צמר ומבצע מעין תנועות הזדווגות. לאחר מכן שמתי לב שאיבר מינו בולט, ואז נכנס למקומו. האם זה אומר שהסירוס לא עובד טוב? לפני תקופה מסוימת הוא בכה ביום ובלילה, נבדק אצל וטרינר, הכל תקין בריאותית. הבכי היה ממש דבר חדש, שלא היה קודם. תמיד היה בבית. האם יתכן שהסירוס השתבש, אחרי הרבה זמן? תודה.

הרבה דברים יכולים להיות.... מציע להגיע לבדיקה של רופא וטרינר בכדי לתת תשובה מוסמכת.

הופיעו בחצר אמא שהימליטה ארבע גורים היום בני כ-שלושה חודשים, אוכלים אוכל מוצק, אני מאכיל אותם בחצר. 1. מתי נכון לקחת אותם לעיקור/סרוס? עדיין לא ברור לי מי זכר ומי נקבה. 2. איך תגיב האמא (שכל הזמן איתם) כשאקח גור או גורים לעיקור/סרוס ל-24+ שעות, האם זה לא יגרום לטראומה?

שלום אבי, הגיל המומלץ לעיקור או סירוס חתולים היינו 6 חודשים. האם האירוע יהיה טראומתי מבחינת ההפרדה מהאמא? יתכן אך לא ישנה את השיקול אם לעקר ולסרס..לרוב לא נתקלתי בבעיות מניסיוני.

23/10/2015 | 15:49 | מאת: רמי
מתוך פורום וטרינריה

באיזה גיל חתולים נחשבים מבוגרים? צריך לקנות להם מזון מבוגרים?

שלום רב זה תלוי בסוג המזון... הרבה פעמים חתולים נחשבים לבוגרים החל מהיום שעוברים ניתוח לעיקור/סירוס. חתולים גזעיים מגיעים לבגרות קצת מאוחר יותר. ובכללי עד גיל שנה כל החתולים כבר נחשבים לבוגרים. שבוע טוב

30/08/2012 | 15:49 | מאת: ברוך
מתוך פורום וטרינריה

שלום לדר' טליה באיזה גיל את ממליצה לסרס חתול ? תודה,ברוך

חצי שנה.