גבישים בשתן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגבישים בשתן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גבישים בשתן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לכלבה בת 16 יש דליפת שתן רק בשעות הבוקר בקימה וגם לסירוגין זאת אומרת לא בכל בוקר, בשאר היום היא בסדר . האם דליפה רק בבוקר יכולה להעיד על סוג הבעיה? בדיקות הדם תקינות כולל בדיקת cdma. לאחרונה קיבלה גם אנטיביוטיקה וזריקת קורטיזון חד פעמית בגלל פצע בעור, ולכן נשלל גם דלקת בשתן. אולי זה מהקורטיזון? עוד איזה כיוון יש לבדוק? אולי אבנים בשתן? עוד איזה בדיקה צריך לעשות לפני שמחליטים שזו חולשה בסוגרים בגלל גיל?

בשלב זה, ממליץ על אולטראסאונד בטן ע"י מומחה להדמייה.

מה בודק האולטרסאונד בטן?

למשל אם יש אבנים בדרכי השתן, גידול.... ועוד

אני בן 25, חולה בדלקת מפרקים בעמוד השדרה, וכן מקרוהן, ומטופל כרגע בסלזופירין. לפני מס' שנים, נאמר לי שיש לי דלקת בערמונית, והוצע לי לקחת את התרופה פרמיקסון, ולא לקחתי. לפני מס' ימים, התחילו לי כאבים מאוד חזקים באזור שלפוחית השתן, ולשאלתי בעניין בפורום זה , עניתן לי שעלי לעבור בין השאר, בדיקה מיקרוסקופית של דגימת שתן. אלו התוצאות שקבלתי היום: בדיקה מיקרוסקופית: SEDIMENT RBC 2.00 HPF SEDIMENT WBC < 1 HPF SEDIMENT SPERM + -------------------------------- בדיקת שתן כללית + תרבית : URINE CULTURE STERILE CULTURE LEUCOCYTES UR. NEGATIVE SG 1.02 SG NITRITE NEGATIVE PROTEIN UR NEGATIVE PH (URINE) 5.00 GLUCOSE URINE NORMAL KETONES NEGATIVE UROBILINOGEN NORMAL BILIRUBIN UR NEGATIVE ERYTHROCYTES UR. NEGATIVE האם יש משהו מדאיג בתוצאות? מה המשמעות שלהן (של הבדיקה המיקרוסקופית ? תודה רבה.

בדיקת השתן תקינה. לא ראו גבישי אבנים בשתן או המטוריה שיכולה להיות קשורה באבנים בדרכי השתן וכמות התאים במשקע מותרת.

תודה, האם התוצאות עשויות לשלול במידה מסויימת סרטן שלפוחית השתן? תודה.

זו לא בדיקה שמיועדת לבחון או לשלול סרטן שלפוחית השתן. עם זאת, העובדה שאין דם בשתן מרגיעה. כמו כן אתה לא בקבוצת הגיל המוגדרת קבוצת סיכון

הוטרינר גילה אצל הארנבת שלי אבן בדרכי השתן וזיהום חיידקי חריף עם קריסטלים בשתן. הוא רשם לה צפורל 2 מל (ריכוז של 250mg/ml) פעמיים ביום למשך 3 שבועות. עכשיו התייעצתי עם וטרינר אחר והוא אמר שהצפורל יהרוג אותה.. אפשר בבקשה חוות דעת נוספת?

איני מומחה לארנבונים. למיטב ידיעתי אכן לא מומלץ לתת צפורל לארנבונים דרך הפה. ממליץ להיוועץ עם מומחה לרפואת חיות אקזוטיות בנושא. בהצלחה.

שלום ד״ר, בעקבות אבן בכליה שהובילה להתקף כאב עיוותי בזמן שנדדה לה לשופכן, המולץ על בירור מטבולי, שכלל שני איסופי שתן של 24 שעות. להלן תוצאות האיסוף: Citrate 108.72 mg/g creat Creatinine (u) 1.8 g/24 Uric acit (u) 627.8 mg/24h Phosphore (u) 0.7gr/24h Oxalate (u) 26 mg/24h לציין: לא נבדק סידן באיסוף השתן. נפרולוג המליץ על כדורי k-citek להעלאת הציטראט שנמצא נמוך, השאר תקין. יש לי שתי שאלות: 1. יש לי יתר שומנים בדם (תורשתי) ואני מטופל בכדורי סטטור. האם אין התנגשות בין הסטטור לכדור שהומלץ לי להעלאת הציטראט? 2. האם להתחיל את הטיפול בכדורים למרות שטרם נבדק הסידן? הנפרולוג אמר בעוד חצי שמה לחזור על האיסוף לציטראט ובאותה הזדמנות לבדוק גם את הסידן. אודה לתשובתכן.

1. ניתן ליטול את 2 התרופות. לא מדווחת אינטראקציה ביניהן. 2. כאשר הפרשת הציטראט (המעכב יצירת אבנים) בשתן נמוכה, נהוג לתת תוספת ציטראט בין אם הפרשת הסידן תקינה או גבוהה, ולכן ניתן לקחת את התרופה. אני מניחה שהנפרולוג לא רצה להכביד באיסוף שתן נוסף וזו אכן החלטה הגיונית.