ספרמטוצלה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לספרמטוצלה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ספרמטוצלה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בראש האפידידימיס משמאל הודגם ממצא ציסטי בגודל כ - 4,0 ס"מ.ספרמטוצלה?אחר ? בראש האפידידימיס מימין הודגם ממצא ציסטי בגודל כ - 9,1 ס"מ . בגוף האפידידימיס מימין הודגם ממצא ציסטי דומה בגודל כ- 2,1 ס"מ . ספרמטוצלה?אחר ? בסמוך לזנב האפידידימיס משמאל וקוטב תחתון של אשך משמאל הודגם ממצא ציסטי בגודל כ - *1,4 2,2 ס"מ , מכיל מוקדים היפראקואיים זעירים בתוכו.הידרוצלה מנורתק?אחר

הממצאים מצביעים על ציסטות ביותרת האשך. בדרך כלל ציסטות כאלה ביותרת האשך נקראות "ספרמטוצלה". אין לזה קשר לסרטן וזה לא צריך להדאיג.

תודה. יש צורך לבצע מעקב עליהם מדי פעם. שלא יגדלו.

אין צורך

שלום רב אבי בן 73 בריא בדרך כלל עבר ניתוח להסרת גוש בשק האשכים וכריתת אשך. הגוש הינו גוש שנמצא בשק האשכים למעלה מ10 שנים ועקב כך שהגוש גדל בחצי שנה האחרונה פנה לרופא מומחה. בct שביצע לא נראה שיש פיזור מרוחק. אך רשום כי קיימת קשרית זעירה בריאה ללא גבולות ספציפית. כמו כן ביצע בדיקות דם כולל מרקרים ונמצא תקין. עבר השבוע ניתוח להסרת הגוש. בסיכום הניתוח נרשם כי בוצע ניתוח להסרת הגוש כולל כריתת אשך עקב תהליך פאראטסקולרי גדול ללא מישור הפרדה ברור מהאשך. מבדיקה ברשת האינטנרט לא הצלחנו להבין מה המשמעות וכן המונח פאראטסקולרי מתבטא בהמון המון מושגים מבלבלים. נשמח לקבל תשובה מה הכוונה בסיכום הניתוח.

שלום יוסי. בתרגום לעברית: "תהליך שנמצא ליד האשך אבל היה צמוד ודבוק אל האשך."

תודה רבה על התשובה, האם בבדיקת מרקרים ניתן לגלות גם גרורות?

מתנצל מראש על מספר השאלות: האם קשרית בריאה מעידה בהכרח על גרורה? בפועל בct נרשם שאין עדות לפיזור משני מרוחק.

לא. בדיקת מרקרים לא מאבחנת גרורות. גם קשרית בריאה לא בהכרח מעידה על גרורה. תלוי מה הגודל שלה, איך היא נראית והאם יש גדילה יחסית לבדיקה קודמת.

שוב המון תודה על התשובה. קשרית זעירה בראיה שאינה ספציפית ובעלת גבולות לא סדירים. חתך 304-44. יחד עם זאת נרשם בct שאין עדות לפיזור משני. חשוב לציין שהגוש בשק האשכים נמצא מעל 10 שנים- האם גוש שפיר יכול להפוך לממאיר? האם גוש ממאיר יכול להישאר בגוף 10 שנים ללא תסמינים?

נשמע שהרדיולוג שפיענח את ה-CT לא חשב שהממצא בריאה הוא גרורה. סביר להניח שגוש שנמצא ללא שינוי 10 שנים הוא לא ממאיר.

גילו אצלי ספרמטוצלה בשק אשכים צד ימין בבדיקת האולטרא סאונד בגודל 3.2 * 1.8 ס"מ המורכב מתהליכים נוזליים המכילים נוזל לא צלול בינינם ובנוסף ציסטה בגודל 0.6 ס"מ בראש האפידרמיס מצד שמאל. מה מומלץ לבצע?

אם מפריע מבחינת תחושה או צורה - ניתוח

שלום רב, אני חייל בן 20. גיליתי שיש לי גוש קטן בשק האשכים (לא מחובר לאשך). זה מרגיש כמו גרגר קטן שנמצא בשק האשכים קרוב לפין. לא כואב. האם יש צורך בביצוע בדיקה? תודה רבה

בהחלט יוסי! בכל הופעת גוש בשק האשכים, לא משנה הגודל, יש צורך בבדיקת אורולוג. רצוי לא להמתין יותר מדי עם הבדיקה.