קשקשת צהובה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקשקשת צהובה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קשקשת צהובה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, בתי בת הפחות משנתיים סובלת מגרד ואודם בקרקפת, עם קשקשת צהובה. הרופא הורה על שימוש בשמפו סבוסל 3 פעמים בשבוע למשך מספר חודשים, ועל שימוש באלוקום תרחיץ שבוע ברציפות ולאחר מכן שבוע לסירוגין. מעיון בעלון הצרכן וקריאה באינטרנט נראה כי שתי התרופות מסוכנות לגילה, וכלל אינן משמשות לטיפול בילדים, לא כל שכן תינוקות. אודה על ייעוץ בהקדם, כיצד עלינו לנהוג.

שלום, יש להיצמד להנחיות בעלון , ממליצה על טיפול בבטאקורטן או אפלומיצין בגיל זה ושמפו אגיספור. בהצלחה!

שלום, הילדה שלי בת 1.10 ויש לה מאז שנולדה קילו פעם צהובים בראש( סובריאה?) אני לעיתים מנקה לה עם שמן זית וזה תמיד חוזר. חוץ מהתור לרופא עור מה זה יכול להיות? מה הטיפול?

שלום, זה קרוי סבוראיק דרמטיטיס. יש לזה טיפול הומיאופתי טוב ואשמח לעזור לכם.

איפה אתה עובד? איך אוכל לקבל ממך מענה רפואי?

21/06/2016 | 13:13 | מאת: אנונימי
מתוך פורום רפואת עור - דרמטולוגיה

האם קשקשים צהובים ומגרדים נחשבים לסבוריאה קלה? בנוסף קראתי שסטרואידים מלווים בתופעות לוואי, האם במידה ולא משתמשים בשמפו זה יכול לעבור לבד או חייב התערבות חיצונית? השתמשתי באגיספור שגרם לגרד נוראי והחמיר את המצב ולכן אני מפחדת להשתמש בתכשירים אחרים.

שלום, סבוראה מלווה בקשקשת שאינה נושרת בקלות עם גוון צהבהב. במקרים קלים ניתן לטפל בשמפו אנטי-פטרייתי כגון: אגיספור וניזורל. במקרים קשים, ניתן לשלב טיפול מקומי בסטרואידים עם חומצה סאליצילית להסרת הקשקשת. חשוב להדגיש כי סבוראה הינה מחלה כרונית ומגוון הטיפולים עוזרים במניעת התקלחות ושומרים על המחלה יציבה. טיפול מקומי לטווח קצר אינו גורם לתופעות לוואי. בהצלחה!

שלום, בני בן שנה ו-4 חודשים, וגיליתי היום שבעור הקרקפת באזור שפונה למעלה (רק שם) יש לו קשקשים צהובים, עד כדי כך שהעור נראה צהוב דרך השיער. השיער שלו קצר ודליל, אנחנו שוטפים אותו במים כל יום, ופעם בשבוע שמפו. מה הסיבה ומה לעשות? תודה מראש

שלום, מבלי לבדוק זה נשמע כמו סבוראיק דרנטיטיס כלומר תגובה לשמנונויות של העור. ניתן לטפל ע"י שטיפות עם בלנאום הרמל ואם אתם רוצים אשמח להציע גם טיפול הומיאופתי.

תודה אשמח להמלצה על טיפול הומיאופתי או אחר