נגישות
נגישות

פפילומה בעין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פפילומה: תעשו חיים - אבל תשמרו עליהם

מקיימים יחסי מין בלתי מוגנים? רצינו להזכיר לכם שנגיף הפפילומה האנושי (HPV) מדבק מאוד - ועלול לגרום לסרטן קטלני. החדשות הטובות: קיים חיסון די יעיל ובדיקות לאבחון מוקדם מספר הנדבקים בנגיף הפפילומה נמצא במגמת עלייה מתמדת בעשורים האחרונים; ממחקרים עולה כי כ-80% מבני האדם יישאו את נגיף הפפילומה האנושי בשלב זה או אחר בחייהם.  נגיף הפפילומה מדבק מאוד - ועובר מאדם לאדם ביותר מ-50% מהמקרים, בכל מגע מיני בודד! עם זאת, המעבר בין הידבקות בנגיף לבין התפתחות מחלה תתרחש אצל אנשים עם מערכת חיסון לקויה או חלשה. לעומת זאת, אצל אנשים בריאים המערכת החיסונית תתגבר על הנגיף - עד להדבקה הבאה. הסכנה העיקרית בנגיף הפפילומה היא התפתחות אפשרית של גידול סרטני. לכן, חשוב להכיר את הנגיף, הסכנות הטמונות בו - ואיך אפשר להימנע מהידבקות; או לפחות לצמצם את הסיכון להידבק.   מהו נגיף הפפילומה? נגיף הפפילומה האנושי (HPV - Human papillomavirus) הוא שם כולל של קבוצה המכילה יותר...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפפילומה בעין

פפילומה - תמונת המחשה
פפילומה הורים, מתלבטים אם לחסן? הפפילומה עלולה לגרום לקונדילומות באיברי המין ולסרטן צוואר הרחם,...
עור ומין - תמונת המחשה
עור ומין מהי מחלת ויטיליגו? מהם הגורמים לה? כיצד מטפלים בה? כל מה שרציתם לדעת על מחלת העור שגורמ...
כלמידיה - תמונת המחשה
כלמידיה מחלת המין פוגעת בגברים, בנשים ואף בתינוקות בעת הלידה. דלקות, צריבה ותכיפות במתן השתן הם...
ללמוד עוד על פפילומה בעין
פפילומה: תעשו חיים - אבל תשמרו עליהם-תמונה

מקיימים יחסי מין בלתי מוגנים? רצינו להזכיר לכם שנגיף...

מאת: שער - המרכז...
22/07/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפפילומה בעין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פפילומה בעין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 65 לפני שבועיים עברתי ניתוח שני של פפילומה בעפעף התחתון בעין הימנית ניתוח שעברתי לפני כשש שנים שאלתי האם יש דרך או טיפול המונע היוצרות חוזרת של הנגע שהציק לי מאוד וגרם לי לגירוד תודה

לצערי אין טיפול מונע

יש לי בעפעפיים מה שהרופא כינה פפילומה. במקום אחד זה בדיוק מתחת לריסים בעפעף התחתון ובעין השניה ממש על שורת הריסים בעפעף התחתון קרוב לפתח הדמעות. הם די קטנים ונראים כמו דיבלול קטן. הייתי רוצה להסיר אותם מבחינה אסתטית, והרופא אמר שיכול לצרוב לי אותם (אני מניחה שבעזרת מכשיר חשמלי). שאלתי: א. האם יש גם צורך רפואי להסיר אותם? ב. האם צריבה במכשיר חשמלי זו הדרך? זה בטוח? לא יגרם נזק לעין? ג. האם אחרי הצריבה ישאר לי כתם עור לבן? (ככה היה לי בהסרה דומה של משהו בזוית האף). תודה!

אין בעיה רפואית. אפשר לשרב. בדרך כלל הריפוי טוב מאד אך תמיד יש סיכון שישאיר סימן

היי, באמצע יולי עברתי טיפול קוניזציה מצוואר הרחם עקב גילוי של CIN2. לפני כשלושה שבועות עברתי בדיקת התאמה ללייזר להסרת משקפיים, ידעתי את הרופאים שיש פפילומה אך לאחר הבדיקה ובירור נוסף מולם הם אמרו שהכל בסדר וניתן לעשות את הניתוח. ממש היום ראיתי שיש לי כתם לבן טיפה בולט בתוך עין ימין קרוב לעפעף ולאף (רק שאני מסתכלת למעלה והצידה אז ניתן להבחין בו). כמובן שבדקתי בגוגל וראיתי דברים נוראיים. השאלה שלי היא כזאת- יכול להיות שיש לי פפילומה בעין ושלא ראו את הדבר הזה בכל הצילומים והבדיקות שעשו לי? שאלה נוספת- יש לי ביקורת חודש אחרי ניתוח ב-7/10, האם כדאי בכל זאת לפנות לרופא משפחה לקבלת הפניה דחופה לרופא עיניים? אשמח לתשובה. תודה.

שלום רב, אני מאמין שאם הייתה בעיה הרופא היה שם לב לזה וכמובן גם בצילומים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

שלום, יש לי פפילומה בעפעף העליון של עין שמאל והרופא הציע לי להוריד אותה בניתוח. ברצוני לדעת האם הפפילומה עלולה לגדול, מהן הסכנות בניתוח להורדתה והאם יש דרך אחרת להסרת הפפילומה לא בניתוח? תודה.

שלום רב, הסרת פפילומה היא דבר פשוט בד"כ. אין דרך אחרת טובה. לאחר ההסרה היא עלולה שוב לגדול אך בסיכוי נמוך