אריתמה נודוזום: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאריתמה נודוזום?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אריתמה נודוזום: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

קיבלתי למשך שבוע פרדניזון 40 מ"ג ליום לטיפול באריתמה נודוזום. סיימתי את הטיפול ביום ד' האחרון, במשך שאר הימים לאחר הטיפול הופיע חום נמוך(37.5) מלווה בחולשה חזקה בכל הגוף וכאב גרון. כרגע אני נוטלת נקסין לפי צורך. אני רוצה לדעת אם יש טיפול אחר שניתן לבצע, והאם התופעות האלו נעלמות עם הזמן? אני בת 34. תודה.

אני נטלתי את הפרדניזון למחלה אחרת ולא תרם לי דבר מלבד החמרה לאחר מכן. זו תרופה לא ממש מטפלת במחלות אלא סתם כזה כדי להוציא אותך עם מרשם. לגבי אריתמה נודוזום אני לא מתמצאת אבל תנסי לחפש בגוגל מידע על המחלה.

מה "תופעת לוואי"? חטפת התקררות יעבור כעבור מספר ימים תרגישי טוב

שלום, יש לי אנדומטריוזיס וכדי למנוע התפשטות הנגעים יש צורך בטיפול תרופתי, גלולות ברצף או IUD פרוגסטרון כפונקציה של תכניות פוריות. בנוסף, יש גוש הורמונלי בשד. לפני 12 שנה התפרץ התקף ראשוני של אריתמה נודוזום בשוקיים, כיום המחלה ברקע, נאמר לי אז ע"י ראומטולוג שאסור לי ליטול גלולות כדי שלא תהיה השנות של התקף אריתמתי. לאור האריתמה נודוזום והגוש ההורמונלי, האם מותר לטפל תרופתית למניעת התפשטות נגעי האנדומטריוזיס?

שלום אריתמה נוןדוזום היא מצב רפואי שעלול לנבוע מגורמים רבים - לאו דווקא גלולות למניעת הריון. יתכן משנית למצבים רפואיים ברקע/לזיהום/לתרופות ועוד. קשה על סמך השאלה להבין האם היה קשר ישיר לגלולות או שהיתה מחלת חום ברקע? האם עברת בירור לאריתמה נודוזום? האם היו התקפים נוספים? מציעה לערוך דיון משותף של רופא הנשים וראומטולוג והחלטה על הטיפול הרצוי בהתאם. בהצלחה

שלום, בתי בת 6.5 הופיעו לה אתמול 2 נגעים בעור ברגל. אחד בירך הפנימי ואחד בשוק. לא ידוע לי אם נעקצה... לא הייתה בקרבת חיות. לפני שבועיים היו 3 ימים של חום. crp היה 6 עם לויקופניה. המחשבה של הרופאים הייתה- שזה קשור לחיסון mmrv שקיבלה. מאז היו 3 התקפי כאב ברגליים שעברו ללא טיפול. היא מועמדת לניתוח הוצאת שקדים. 1. האם יכול להיות שמדובר באריתמה נודוזם? האם כדאי להתחיל טיפול אנטיביוטי במוקסיפן נוזלי? אודה לך על תשובתך המהירה. אני ממש בלחץ!!!!!

שלום נטלי איני יכולה להגיע לאבחנה בלי בדיקה גופנית ובוודאי לא להמליץ על טיפול. ממליצה לך לפנות לרופא הילדים המטפל.

ד"ר שלום. בתי בת 6.5 הופיעו לה אתמול 2 נגעים בעור ברגל. אחד בירך הפנימי ואחד בשוק. לא ידוע לי אם נעקצה... לא הייתה בקרבת חיות. לפני שבועיים היו 3 ימים של חום. crp היה 6 עם לויקופניה. המחשבה של הרופאים הייתה- שזה קשור לחיסון mmrv שקיבלה. מאז היו 3 התקפי כאב ברגליים שעברו ללא טיפול. היא מועמדת לניתוח הוצאת שקדים. 1. האם יכול להיות שמדובר באריתמה נודוזם? האם כדאי להתחיל טיפול אנטיביוטי במוקסיפן נוזלי? אודה לך על תשובתך המהירה. אני ממש בלחץ!!!!!

נטלי שלום, ראשית, לצערי לא יהיה אחראי מצידי להתייחס בפורום למקרים פרטניים. לא ניתן לבצע רפואה נכונה בשלט רחוק מבלי לדבר עם ההורה (או החולה) ולבדוק את המטופל פנים מול פנים. באופן כללי אוכל לומר כי אריתמה נודוזום מתבטאת בנגעים מורמים אדומים ורגישים מאוד למגע. זוהי למעשב דלקת בשכבה העמוקה של העור וקיימות שלל סיבות להיווצרותה. החל ממתן תרופות, דלקת של חיידק הסטרפטוקוק וכלה במחלות אוטואימוניות ואפילו מסיבה שאיננו יודעים. הטיפול הוא בד"כ במחלה הבסיסית (אם קיימת), הפסקת החשיפה (במקרה של תרופות) או המתנה תוך כדי ניטור מטריד. אשר למקרה של ביתך. קיימת אבחנה מבדלת רבה להופעת הנגעים אשר אריתמה נודוזום יכולה להיות אחת ממנה, אבל יכולות להיות סיבות שכיחות יותר. בברכה, ד"ר גיל אמריליו - ראומטולוג ילדים

תודה רבה. אכן פניתי לרופא המשפחה שאבחן את הנגע כעקיצה שהזדהמה ונתן טיפול תרופתי מתאים.