אבצס בשד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבצס בשד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבצס בשד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר אני בת 22 , מעשנת כשלוש שנים וסובלת מעודף משקל. בריאה בדרכ. מידי פעם יש לי כמו פצע מוגלתי בשד שחולף תוך כמה ימים ועובר כלא היה. האם זה אמור להיות חשוד? ולרוב יש לי מין כאבים בזמן המחזור או לפני או אחרי. זה כאבים ממש מינוריים ולא משתקים . מין לחץ כזה שעובר תוך כמה שניות . , יש לציין שאני חרדה מאוד מגילוי של המחלה ומפחדת מאוד ללכת לרופא להיבדק. בנוסף , שמתי לב שהמרקם של הזרוע השמאלית שלי שונה מהימנית. מה זה יכול להיות? השדיים מרגישים לי זהים ואין לי משהו חריג באחד מהם. הם בתחושתי דיי זהים במרקמם . יש לי לפעמים שני גושים כאלה שלרוב שמה לב אליהם אחרי המחזור . יש לציין שהם זהים בשני השדיים . עדיין מאוד מאוד מפחדת מגילוי כזה . אשמח לייעוץ מה לעשות והאם נשמע חריג . תודה . ואם צריך ללכת לבדיקה לאיזה רופא עליי לפנות? ובנוסף איך מרגיש גוש ? האם רואים אותו או רק מרגישים ?

שלום, הממצא שאת מתארת מתאים יותר לזהום עורי כלשהו. גוש בשד לעתם נמוש ולעתים ניתן להבחין בשנויים בעור אך ברוב המקרים אינו נמוש או נראה. אני ממליץ לפנות בשלב ראשון לרופא משפחה ובהמשך במידת הצורך לכירורג שד. אני מבין את החשש שלך לפנות לרופאים אך בסופו של דבר זה יביא להקלה..

תודה על התשובה. אם מה שאני מתארת מחזורי לרוב לפי המחזור החודשי זה אולי בגלל המחזור נכון?

שלום, אני אמא מניקה ועברתי ניתוח לניקוז אבצס בשד (לאחר כשישה שבועות של הנקה לקיתי במסטיטיס דלקת שד שנוצר בה גם אבצס). את החתך הניתוחים השאירו פתוח על מנת שכל הנוזלים יתנקזו החוצה והיות שאני מניקה נשפך גם חלב החוצה מתוך החתך/ הפצע. אני מעוניינת לדעת מה היא החבישה המתאימה ביותר למצבי.

ראשית מאוד קשה לענות על השאלה מבלי לבדוק אותך, רצוי חבישה אשר יכולה לספוג את ההפרשות וגם להיכנס לחלל, כמו אקווסל או אקווסל AG או סילברסל. רצוי מאוד להיוועץ עם המנתח. בהצלחה פרופ אבשלום שלום

שלום רב לאחרונה שמתי לב שכמה ימים לפני מחזור המעי שלי נהיה רגיש יותר והיצאות רכות יותר ואפילו משנות צבע לחיוור מעט . זה הגיוני? בנוסף גם יש לי פצע מוגלתי בשד שמגיע לפי זכרוני תמיד לפני המחזור, כל פעם במיקום אחר. אני גם סובלת לפעמים בכאב בשד ולחץ כזה מן בית השחי לשד . זה קורה לרוב בצורה חוזרת על עצמה מבחינת המחזור . האם נשמע תקין או שמא מחשיד ? הייתי לפני חודשיים אצל כירורג בבדיקה ידנית והוא לא הפנב אותי לבדיקות נוספות אלא אמר מעקב פעם בחצי שנה או שנה ,אני לא זוכרת בדיוק. מחר אלך לרופאת המשפחה ואראה לה את הפצע בשד ומקווה שהכל בסדר . תודה ובשורות טובות לכולם

שלום אני לא רואה קשר למחזור

24/11/2016 | 21:35 | מאת: מאי
מתוך פורום כירורגיית שד

שלום. בת 39 לפני 3 וחצי שנים יצא לי אבצס בבסיס הפטמה מס' חודשים לאחר הלידה. לא הנקתי. עברתי אולטראסאונד ממוגרפיה וmri. הוחלט על ביופסייה שיצאה תקינה ובכל זאת נותחתי וכרתו אזור נרחב של צינורות. לאחר הניתוח האבצס חזר מס פעמים נוספות ועבר כשלעצמו. תמיד הוא התנקז לבד. שנתיים וחצי היה שקט ושוב פעם יצא לי באותו המקום לפני כחודש וחצי. הפעם עברתי ניקוז כי כאב מאוד. עברתי שוב ממוגרפיה ואולטראסאונד תקינים. לקחו תרבית וזה חיידק סטפ כמו לפני 3 שנים. האבצס עבר לפני מס' ימים באופן סופי אך בעטרה אדום ונפוח וכואב ועש לי צחושה של שריפה. מה יכולה להיות הסיבה אני כבר ממש מיואשת וגם מפוחדת.

היי, אבצס בשד זה בהחלט אחד הדברים המתסכלים, משום שלוקח הרבה שמן להחלים ובדרך יש נטיה לאירועים חוזרים. הרושם הוא כעת בשל האודם והחום שיש תהליך דלקתי מתחת לפטמה לפי תיאורך. מומלץ שתפני להיבדק אם האודם והחום המקומי לא חולפים על מנת לזהות אם אין צורך בניקוז נוסף או תוספת/שינוי טיפול אנטיביוטי. צריך לנשום עמוק ולהיות סבלניים למצב.. החלמה מהירה!