פריחה במפרקים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גירויים בעור וקשיי נשימה: הצד האפל של המסכה

אין ספק שהמסכה חיונית לשם הגנה על הגוף וצמצום הסיכוי להידבק בקורונה. אולם, מסתבר שהשימוש בה כרוך במספר חסרונות בולטים. בין היתר, היא עלולה לגרום להזעה, לתחושת מחנק ולגרד. אז איך נשמרים מפני הקורונה וגם נמנעים מכל התענוגות האלה? הורידו את המסכה רק לרגע ועקבו אחר הכללים הבאים למסכה שאנחנו עוטים בימים אלה יש תפקיד אחד ברור: להגן עלינו בעת חשיפה לחולה קורונה ולצמצם את הסיכוי שלנו להידבק בנגיף. אך למרות החשיבות הרבה בשמירה על ההנחיות ועטיית מסכה, מסתבר שהפעולה היומיומית הזאת כרוכה גם בלא מעט חסרונות, בעיקר כאלה שקשורים לעור הפנים שלנו. הבעיות: מגרד ועד קשיי נשימה באופן טבעי, עור הפנים שלנו אינו זקוק להגנה של מסכה. האילוץ הבריאותי הזה שמחד נועד להגן עלינו מפני וירוס הקורונה, גורם מנגד לתופעות מטרידות. נעמי יצחקי (השם האמיתי שמור במערכת) משמשת כמזכירה רפואית, הנאלצת לעטות מסכה לאורך רוב שעות עבודתה. היא מספרת: "המסכה היא בהחלט מטרד עבורי. הלחץ שהיא יוצרת על עור הפנים גורם לגירוי ולהופעת אדמומיות. מעבר לכך, קשה לי לנשום בחופשיות ובמהלך היום אני נאלצת לקחת...
ללמוד עוד על פריחה במפרקים
גירויים בעור וקשיי נשימה: הצד האפל של המסכה-תמונה

אין ספק שהמסכה חיונית לשם הגנה על הגוף וצמצום הסיכוי להידבק...

מאת: מערכת זאפ...
22/07/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריחה במפרקים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריחה במפרקים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ילדתי בת ה4 חזרה מהגן עם פריחה אדמומית במפרקים. בברכיים מרפקים ופרקי כף היד. ביום למחרת הבחנתי גם בפצעים בשפתיים ובגרון. שני גורמים חשודים בעניין הינם העובדה שאופרה בגן בשפתון אדום ומבריק ויתכן ואף בלעה מקצתו, וכן המצאותם של זחלים שעירים בכל מקום בשכונה ( למרות שהילדה טוענת שלא נגעה בהם). האם מדובר באלרגיה ומהו הטיפול המומלץ. בתודה מראש.

פריחה המופיעה רק על המפרקים היא פריחה לא אופיינית לאלרגיה. האם הפריחה מגרדת ? האם הפרקים כואבים ? האם יש חום ? כיצד נראת הפריחה ? שאלות אלו הן מקצת השאלות שיש לענות עליהם בכדי להבין את סיבת הפריחה. הגורמים שהזכרת אינם גורמים בד"כ לפריחה כזו. פנו לרופא המטפל.

לילדה אין חום למרות שהמקומות ה"פורחים" חמים למגע, אדומים ולא מחוספסים. בנוסף הפריחה מגרדת ומצויה בשורשי כפות הידיים, כפות הידיים עצמן , וכן מרפקים עקבים ברכיים ובית- השחי. היינו אצל רופאת המשפחה שאבחנה זאת כאלרגיה ורשמה לה טיפות פניסטיל ופניסטיל ג'ל. בנוסף הפצעים בשפתיים חלפו והילדה לא מגלה התנהגות חריגה ולא מתלוננת על כאבים. אשמח לדעת מהם הגורמים האפשריים לתופעות האלו ( האם יובש, וירוס או חיידק? ).