צירים חלשים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

זירוז לידה: לפעמים אין ברירה

שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות מכנית - לפניכם שיטות רבות לזרז את הלידה. העיקר, להישמע להנחיות הרפואיות ושתהיה לידה קלה רוב הנשים מעדיפות ללדת בדרך הטבע ובמועד שנקבע להן. אולם לעתים, הרצון לחוד והמציאות לחוד. הלידה עלולה להתעכב, ויש צורך לגרום לזירוז לידה."זירוז לידה כשמו כן הוא הפעלת לידה באמצעים מלאכותיים, כימיים או אחרים", מסבירה רינה שחר, מיילדת ואחות מוסמכת, אחראית חדר לידה במרכז הרפואי בני ציון. "ישנן מספר סיבות הגורמות לצוות המקצועי לתת זירוז ליולדת. אם אשה למשל נמצאת בשבוע ה-41, שבוע לאחר תאריך הלידה המשוער שנקבע לה, היא מוזמנת לבית החולים על מנת לזרז את הלידה, וזאת מכיוון שאחרי זמן זה השליה כבר אינה מתפקדת כראוי. מצבים נוספים שבהם ניתן לשקול זירוז לידה הם עובר קטן מדי, מיעוט מי שפיר ברחם, מחלה כרונית של האם או רעלת הריון. כל אלה הן סיבות להתפתחות פוטנציאלית של סבל עוברי במהלך ההריון,...
ללמוד עוד על צירים חלשים
זירוז לידה: לפעמים אין ברירה-תמונה

שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות...

מאת: מערכת zap...
17/04/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצירים חלשים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צירים חלשים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

דר אתמול הייתי ען צירים סדירים כל 10 דקות ופתיחה 2 מחיקה 50%שחררו אותי הביתה כי אין התקדמות אחרי שעתיים של נליכה בבי"ח . לציין שזו הריון 5 לידה רביעית ואני בשבוע 36 +3 .היום אני עם צירים חלשים יותר כאבי גב נוראיים ולא יודעת מתי לחזור למיון יולדות ואם עכשיו תהיה התקדמות בפתיחה למרות שהצירים נחלשו???

הי רנא הרבה פעמים יש צירים חלשים אבל בלידה חמישית הם יכולים להתקדם מהר. אם את רואה שהם סדירים ואת כאובה גשי שוב. מקסימום ייתנו לך משככי כאבים שיאפשרו לך לישון קצת בלילה ולחדש כוחות. הרבה פעמים יש פניות "שווא" חוזרות וזה בסדר גמור. עדיף לפנות עוד פעם אחת ולהשתחרר מאשר ללדת בבית בלי להתכוון... לידה קלה!

שלום רב, בשבוע שעבר כתבתי כאן בפורום וקיבלתי תשובה מפרופ' חלק. אשמח מאד לקבל גם תשובה לשאלת ההמשך שלי: שאלה ראשונה: אני לפני לידה רביעית, כאשר השלישית היתה די מהירה (שעתיים מרגע ירידת המים, עד אז צירים חלשים בבית). בדיקת GBS יצאה חיובית. מה המדיניות שלכם אם לא אספיק לקחת את האנטיביוטיקה 4 שעות לפני הלידה? אני חוששת שלא אספיק להגיע בזמן... תודה, יעל תשובץ פרופ' חלק: לקבל לפחות זריקה אחת מיד בכניסה ואז רק משגיחים על התינוק במחלקת ילודים שאלת המשך: תודה על תשובתך. האם עדיין ניתן להיות בחדרי הביות במקרה כזה? האם זמן האשפוז לאחר הלידה שונה? תודה רבה מראש!!!

שלום יעל לרוב אין בעיה להיות בחדרי ביות בנוכחות GBS גם אם לא הספקת לקבל את המינון המלא. זמן האישפוז מהלידה לא אמור להשתנות אלא אם מתעורר חשד לזיהום אצל היילוד. בהצלחה!

שלום, אני לפני לידה רביעית, כאשר השלישית היתה די מהירה (שעתיים מרגע ירידת המים, עד אז צירים חלשים בבית). בדיקת GBS יצאה חיובית. מה המדיניות שלכם אם לא אספיק לקחת את האנטיביוטיקה 4 שעות לפני הלידה? אני חוששת שלא אספיק להגיע בזמן... תודה, יעל

לקבל לפחות זריקה אחת מיד בכניסה ואז רק משגיחים על התינוק במחלקת ילודים

תודה על תשובתך. האם עדיין ניתן להיות בחדרי הביות במקרה כזה? האם זמן האשפוז לאחר הלידה שונה?

שלום, לפני שלושה שבועות התחלתי להשתמש בהתקן optima. לאחר כמה ימים קיבלתי מחזור שהיה חזק מהרגיל אבל ארך כ 5 ימים. מאז יש לי כל יום יומיים דימום קל או כתמים, וכן מדי פעם לחץ בבטן התחתונה(קצת כמו צירים חלשים מאוד) 1. האם זה בסדר? 2. האם זה משהוא שיחלוף או שעלי לחזור לרופאה לבדיקה. 4 האם זה סימן שההתקן לא מתאים לי? 3. האם יש פה איזה תהליך הורמונאלי, למרות שההתקן הוא ללא הורמונים? תודה רבה.

שלום לך אם ההתקן הוחדר בסיומו של וסת אז: 1- כן 2- יחלוף 3- לא 4-לא בהצלחה ד"ר אריה לידור מרפאת נשים "LAC" WWW.LIDORMD.CO.IL לזימון תור 24 שעות ביממה: 057-9955340