מעקב גדילה לעובר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למעקב גדילה לעובר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מעקב גדילה לעובר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בשבוע 30 בסקירת מערכות נמצא וריד טבורי ימני ועורק אחד מה זה אומר בדיוק? האם עובר יכול להתפתח תקין גם כך?

שלום יעל העובר בהחלט יכול להתפתח תקין במידה ומדובר בממצא יחיד מדובר ב SUA - הממצא מצריך אקו לב עובר וסקירה מכוונת, בנוסף מעקב גדילת עובר גשי עם התוצאות לרופא המטפל

ת.ו אחרונה 28.10 תאריך לידה משוער 4.8 כרגע שבוע 30+5 לפי החישוב של הוסת האחרונה. לכל אורך ההריון העובר היה גדול בשבוע. הרופא נשים מתעקש שלא לתקן את התאריך למרות שהרופא בשתי הסקירות ביקש לתקן לשבוע קודם. אתמול היה מעקב גדילת עובר. לפי מה מחשבים את המשוער עכשיו? מצרפת תוצאות של מעקב גדילת עובר. ממוצא גיל ההריון לפי הבדיקה הנוכחית הוא 32+2 שבועיים מעל התאריך המחושב המקורי (ברור לי שישנה סטייה של 15% בבדיקה)

שלום אורית בשבוע כזה לא משנים את גיל ההריון לפי הבדיקה. גיל ההריון הוא זה שנקבע לך בתחילת ההריון . גשי עם תוצאות האולטרסאונד לרופא המטפל

שלום רב, אני בת 35, כרגע בשבוע 16 הריון ראשון אחרי IVF. בבדיקת שקיפות עורפית הנוזל היה 1.5 בבדיקת הדם : 0.14 MoM PAPP-A ( 599.8 mU/L) 0.66 MoM HCGb ( 25.1 ng/mL) תסמונת דאון- לפי גיל בשילוב עם תוצאות הבדיקות: 1:810 טריזומיה 18- לפי גיל בשילוב עם תוצאות הבדיקות: 1:2400 נאמר לי כי התוצאה של PAPP-A נמוכה. אציין שעשיתי סקירה בתחילת השבוע והכל תקין. אשמח לקבל חוו"ד מומחה בעניין הערך הנמוך בשקיפות.

........................................... .......

את בעצם שואלת על המשמעות של PAPP-A נמוך...יש מספר לא מבוטל של מחקרים שבדקו את הנושא, חלקם בלבד מצאו קשר לתוצאות הריון פחות טובות שקשורות בהשרשה לא תקינה של השיליה שבהמשך יכולה להוביל לאי ספיקה שלייתית שמתבטאת בהפרעה בגדילת עובר, התפתחות של לחץ דם בהריון, הפלות וכיוב'...אני מדגיש לפנייך שמדובר בקשר חלש שזה אומר שיש מחקרים שמראים שכן ויש שמראים שלא וגם...אם כן הסיכון לא לגמרי ברור טם בכלל ולכן מבחינה מעשית מציע לך קודם כל לקחת דברים בפרופורציה ואם את רוצה מאוד לקבל המלצות מסודרות להמשך את יכולה לפנות לייעוץ גנטי, בגדול זה יסתכם בהמלצה לבצע מעקב גדילה לעובר ומעקב לחצי דם בשליש השלישי. בהצלחה ובלי היסטריה!

הייתי בייעוץ גנטי ואכן המליצו על מעקב גדילה ולחץ דם. כמו כן הומלץ ביצוע דיקור מי שפיר, בדיקה שאיני מעוניינת לבצע. אז שוב תודה ואני רגועה יותר.

היי- תוכלי לדבר איתי? יש לי גם papp a נמוך כעת בשבוע 30

שלום, אתמול עשיתי הערכת משקל. אני שבוע 34. הטכנאית שהייתה לא הכי סבלנית שאלה אותי שאלה שפה חשדתי: "הכל היה תואם לשבוע הריון עד עכשיו?" והיא אמרה שהראש קצת גדול, ויצא מתאים לשבוע 37+4!!! Bpd 91 מ''מ מעל %95. Ofd ו hc יתאו גם מתאימים לשבוע 37 אבל מתחת לאחוזון 95. ואמרו לי שמשקל התינוק גדול לשבוע ההריון 2.600 וזה בול על אחוזון 95. יש לי תור לרופא רק בשבוע הבא. ואני ממש בלחץ מזה למרות שאמרו לי הרבה נשים שתמיד יש סטיות וטועים בזה. העמסת סוכר של 100 גר' תקינה, תמיד כל הבדיקות היו תקינות, ויש לציין שגם לי היה ראש גדול כתינוקת.. אני נורא מפחדת שישלחו אותי לבדיקות מלחיצות והכי גרוע שימצאו סיבה נוראית לתוצאות. אני בדר''כ רגועה ושקולה אבל מאתמול אני בחששות קיצוניות. אשמח לחוות דעת עד כמה שניתן

שלום. בגדול אין לזה שום משמעות במיוחד עם סכרת נשללה. משקל גדול שמצריך בדיקות נוספות זה מעל אחוזון 97.5% בעיקר יעוץ גנטי, יש כמה תסמונות גנטיות נדירות שגורמות למשקל גדול מאוד. צריך קודם כל לבדוק האם גיל ההריון שלך מדויק. תמשיכי מעקב גדילת העובר דרך רופא מטפל. תרגישי טוב.