פריחה בעור אצל ילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גירויים בעור וקשיי נשימה: הצד האפל של המסכה

אין ספק שהמסכה חיונית לשם הגנה על הגוף וצמצום הסיכוי להידבק בקורונה. אולם, מסתבר שהשימוש בה כרוך במספר חסרונות בולטים. בין היתר, היא עלולה לגרום להזעה, לתחושת מחנק ולגרד. אז איך נשמרים מפני הקורונה וגם נמנעים מכל התענוגות האלה? הורידו את המסכה רק לרגע ועקבו אחר הכללים הבאים למסכה שאנחנו עוטים בימים אלה יש תפקיד אחד ברור: להגן עלינו בעת חשיפה לחולה קורונה ולצמצם את הסיכוי שלנו להידבק בנגיף. אך למרות החשיבות הרבה בשמירה על ההנחיות ועטיית מסכה, מסתבר שהפעולה היומיומית הזאת כרוכה גם בלא מעט חסרונות, בעיקר כאלה שקשורים לעור הפנים שלנו. הבעיות: מגרד ועד קשיי נשימה באופן טבעי, עור הפנים שלנו אינו זקוק להגנה של מסכה. האילוץ הבריאותי הזה שמחד נועד להגן עלינו מפני וירוס הקורונה, גורם מנגד לתופעות מטרידות. נעמי יצחקי (השם האמיתי שמור במערכת) משמשת כמזכירה רפואית, הנאלצת לעטות מסכה לאורך רוב שעות עבודתה. היא מספרת: "המסכה היא בהחלט מטרד עבורי. הלחץ שהיא יוצרת על עור הפנים גורם לגירוי ולהופעת אדמומיות. מעבר לכך, קשה לי לנשום בחופשיות ובמהלך היום אני נאלצת לקחת...
ללמוד עוד על פריחה בעור אצל ילדים
גירויים בעור וקשיי נשימה: הצד האפל של המסכה-תמונה

אין ספק שהמסכה חיונית לשם הגנה על הגוף וצמצום הסיכוי להידבק...

מאת: מערכת זאפ...
22/07/2020
סבוריאה-תמונה

סבוריאיק דרמטיטיס (Seborrheic Eczema, Dermatitis...

מאת: אבנר שמר
28/10/2013
דלקת עור אטופית-תמונה

דלקת עור אטופית (Atopic Dermatitis) או אסתמה של העור...

מאת: אבנר שמר
28/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריחה בעור אצל ילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריחה בעור אצל ילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, כבר יומיים יש לבני בן ה3 יש פריחה ורדרדה ולא מגרדת על הגב,הבטן הידיים הרגליים וליד בתי השחי. הילד מתנהג רגיל.אין לו חום וגם לא היה.הוא מרגיש טוב.אבל הוא קצת מנוזל.יכול להיות שזו אלרגיה של עונת מעבר?אציין שגם עבר לגן חדש.זה יכול להיות סטרס? גורם נפשי?הפריחה מעט חיוורת אך רואים אותה.זה נקודות קטנטנות ורודות חיוורות.

שלום רב בהחלט יתכן אלרגיה קלה אם לא עובר יש לפנות לרופא המשפחה בהצלחה פרופ נמרוד מימון

אני בשבוע 13 להריוני . למרות שקבלתי 2 חיסונים לאדמת בשש השנים האחרונות , נמצאתי בעלת כייל נוגדנים נמוך . לפי נוהל משרד הבריאות אני נחשבת מחוסנת . היום שהיתי במעלית 5 דקות עם ילד עם פריחה בכול הגוף , חוששת מאד . אם חלילה הילד היה חולה באדמת . האם ניתן להידבק בצורה זאת ? פגישה במעלית ? הבנתי שעובר דרך דרכי הנשימה. תודה המודאגת.

שלום את נחשבת מחוסנת ולכן לא יכולה להדבק