דיסטוציה של הכתפיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סוכרת הריון: תינוק מתוק מדי

מה ההבדל בין סוכרת הריון לסוכרת "רגילה"? מה כולל המעקב והטיפול? האם אפשר למנוע את הופעת המחלה, עוד לפני הכניסה להריון? זהירות, תינוק מתוק מדי בעת הריון, חלק ממנגנון ההסתגלות להריון נועד לספק רמות סוכר מספקות לעובר. לעתים מנגנון זה מוביל לכך שתהיה עלייה ברמת הסוכר בגוף של האישה ההרה. סוכרת הריונית היא מצב של חוסר איזון ברמות הסוכר, המובילה לערכים גבוהים מן הרצוי של סוכר בגוף. מצב זה נובע מתנגודת יחסית של הגוף לפעילות של הורמון אינסולין - כלומר: הגוף פחות רגיש לפעולת האינסולין; ולכן, כפיצוי על כך, עולה רמת הסוכר בגוף. מהו תפקיד האינסולין בגוף?תפקידו של האינסולין הוא לקלוט את הסוכר מזרם הדם אל תוך התאים - וכאשר פעולתו ירודה, יישאר יותר סוכר בזרם הדם של האם, כך שהוא יעבור דרך השלייה אל העובר ויגרום לעובר עצמו לסבול מערכי סוכר ואינסולין גבוהים. השילוב של סוכר גבוה יחד עם אינסולין גבוה אצל העובר, גורם לסיבוכים שונים, כגון...
ללמוד עוד על דיסטוציה של הכתפיים
סוכרת הריון: תינוק מתוק מדי-תמונה

מה ההבדל בין סוכרת הריון לסוכרת "רגילה"? מה כולל המעקב...

מאת: ד"ר ערן הדר...
10/01/2017
בדיקה: הערכת משקל העובר-תמונה

עובר קטן מדי או גדול מדי עלול להיות חשוף למגוון סיבוכים...

מאת: ד"ר דוד סגל
08/11/2016
סוכרת הריון: אבחון וטיפול-תמונה

בערך 1 מ-10 נשים הרות מאובחנת (בעקבות בדיקת העמסת סוכר)...

מאת: ד"ר נירית...
27/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדיסטוציה של הכתפיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דיסטוציה של הכתפיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ, שבוע 34, התינוק כבר שוקל 2.5 קילו וזה מעלה בי חשש. בהעמסת סוכר לא נמצאתי סכרתית, אבל אני תוהה לעצמי-נגיד שאני כן סכרתית בכל זאת והכתפיים של התינוק רחבות, יש דרך לראות זאת באולטראסאונד? בחדר הלידה יש אפשרות לגלות זאת ולעבור לקיסרי במידת הצורך? מודאגת.

כבר דורות עובדים על דרכים לנבא אירוע כזה, אך אין דרך למנוע לחלוטין סיבוך כזה. זו גם אחת הסיבות החשובות לכך שממליצים כיום לא ללדת בבית אלא לגשת לחדר לידה, שם יודעים לטפל גם בסיבוך הזה.

בקורס הכנה ללידה המיילדת דיברה על זה ששוברים לעובר את הכתף בכדי להוציא אותו וזה זעזע אותי. השאלה שלי היא אם כמו שניתן לראות עצמות אחרות בעובר, האם יש הדמיה שמדמה את רוחב הכתפיים? הbpd של העובר גדול-יש מתאם בינו ובין רוחב הכתפיים?

יש מתאם, אבל זה לא שולל אפשרת נדירה. לא שוברים לעובר את הכתף. יש דרכים אחרות לחלץ אותו (ואם חלילה שוברים עצם, זו עצם הבריח שמחלימה מהר).

טוב, נתפלל שלא אתקל במצב הזה. מצחיק, בדיוק אמא שלי מספרת לי שאיזה רופא ג׳ינג׳י צעיר ילד אותה בלידה של אחותי לפני 38 שנה בבית חולים הקריה (:

בהצלחה

שלום. לבני פרקו את הכתף בלידה מיכוון שהיתה לו כליאת כתפיים רציתי לדעת אם כתוצאה מהפריקה יכולה להיות לבני בעיה בהתפתחות או בחגורת הכתפיים. חשוב לי לציין שכרגע בני מזיז את היד כרגיל. אך האם יכול להיות שיהיה לו קשה להרים את הראש בגיל 3 חודשים (כשהוא שוכב על הבטן)?

שלום, לרוב אין לפריקת הכתף בלידה השלכות לעתיד ובודאי לא להרמת הראש. תמיד צריך לחזק להם את חגורת הכתפיים.

שלום וברכה , לאחר הערכת משקל שביצעתי בשבוע 33 עלו הממצאים הבאים: כמות מי שפיר: משקל עובר:3,078 ק"ג מקריאה ברשת החל לעלות סף החרדה שלי ומאז הבדיקה אני חסרת מנוחה. אני מבינה שממצאים אלו יכולים להעיד על 3 מקרים: 1.סכרת הריונית 2.בעיות התפתחותיות:כרומוזומליות ,נוירולוגיות 3.יש צורך לחשוב על אופי הלידה קרי אולי ניתוח קיסרי מביקור אצל הרופאה שלי עוד באותו היום קיבלתי הפניות ל: 1.העמסת סוכר 100 2.אקו-לב 3.סקירה מכוונת לבליעה שאלתי לגבי בעיות התפתחותיות: האם העובדה שבסקירת מערכות מורחבת כל המערכות היו תקינות וההתפתחות הייתה תקינה לא שוללת את האפשרות הספצ' הזו? מה הסיכוי שאלד תינוק בריא ? אני לא ישנה ולו שעה רצופה אחת . הבדיקות אליהן הופניתי יחלו ביום ראשון הקרוב אבל ההמתנה מורטת עצבים. כדאי לחזור לפרופ' שביצעתי אצלו סקירה מורחבת ולבצע אחת נוספת????? תודה רבה

לגבי ריבוי מי שפיר : לא הזכרת כמה חמור ריבוי מי השפיר אבל אני מניחה שלא חמור ביותר ( מאחר ומצב זה די נדיר). רוב מקרי ריבוי מי שפיר הם ללא סיבה ידועה. במקרים בהם כן נמצאה סיבה הסיבה היא סכרת (ואז מתלווה גם עובר גדול), שאר הגורמים די נדירים. בכל מקרה יש לבצע בירור לריבוי מי שפיר בדיוק כפי שהרופא שלך הפנה אותך. במידה ובדיקות הסקר שבוצעו עד כה היו תקינות : שקיפות, חלבון עוברי, 2 סקירות מערכות אז הסיכוי להמצאות מום מבני שלא התגלה עד כה הוא נמוך אך בכל זאת יש להשלים סקירה מכוונת. לגבי עובר גדול : במידה ומאובחנת סכרת - ניתן לאפשר לידה נרתיקית בהערכת משקל עד 4000ג' בעת הלידה במידה ונשללת סכרת ניתן לאפשר לידה נרתיקית בהערכת משקל עד 4500ג' בעת הלידה הגבולות הנ"ל הוצבו בנסיון מניעה של פרע כתפיים.

שלום רב התכתבנו בעבר .ילדתי היום בת שנה ושבעה חודשים, נולדה בלידת כליאת כתפיים. שלושה חודשים שיתוק ארבס מוחלט ולאחר מכם חסדי השם לאט לאט היתאוששות כמעט שלמה של היד .נשאר חוסר יכולת לשאת משקל על כף היד רק על צידה וחוסר יכולת לישאר תמרפק בכמה סנטימטרים בודדים הוצע לנו להזריק בוטוקס לLatissimus DorsiולTeres Major מימין. ישמח לשמוע לדעתךועצתך המלומדת ולדעת אם יזרקתה הוא ידוע לך על הזרקת בוטוקס לשרירים אלו והשפעתו תודה רבה טוב שיש אותך.

איני יודע על תוצאות ספציפיות לשרירים אלו, מה שחשוב זה להיות בטיפול אצל רופא המתעסק בעיקר במחלות עצב-שריר ולפעול לעצתו