מנוטרופין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קורונה: האם ניתן להמשיך טיפולי פוריות?

בעקבות משבר הקורונה: החל מאתמול (22.3) לא ניתן להתחיל טיפולי פוריות חדשים בישראל. עם זאת, ניתן להמשיך בטיפולים המצויים בעיצומם - ועומדים להסתיים בקרוב. תיבחן אפשרות לחריגים דחופים, כגון נשים חולות סרטן הקורונה משפיעה על האפשרות לקבלת טיפולי פוריות: העמדה הרשמית של איל"ה (החברה המקצועית של רופאי הפריון) - בהסכמת משרד הבריאות - היא כי לא ניתן להתחיל טיפולים חדשים, החל מהיום (22.3.20). הכוונה היא לכל סוגי טיפולי הפריון: השראת ביוץ, הזרעה תוך רחמית (IUI) והפריה חוץ-גופית.   נשים בהריון לכאורה חשופות יותר להידבקות. צילום: שאטרסטוק   האם ניתן לסיים טיפול שכבר החל? מי שעומדת בימים הקרובים בפני סיום טיפול תוכל לסיימו. תחילת טיפול מוגדרת כתחילת הזריקות שניתנות לגירוי זקיקים (גונל F, פרגובריס, מנופיור וכו') ואינה כוללת תחילת טיפול מקדים (סינרל, דקאפפטיל, גלולות, אסטרופם לוטאלי וכו'). נשים שכבר התחילו טיפול מקדים (לא זריקות לגיוס זקיקים) מתבקשות להפסיקו.   מדוע הוחלט להפסיק את...
ללמוד עוד על מנוטרופין
קורונה: האם ניתן להמשיך טיפולי פוריות?-תמונה

בעקבות משבר הקורונה: החל מאתמול (22.3) לא ניתן להתחיל...

מאת: פרופ' זיידמן...
23/03/2020
רפואה סינית וטיפולי פוריות-תמונה

הרפואה הסינית מהווה נדבך חשוב מאוד בטיפולי הפוריות, החל...

מאת: שרון אלישע...
30/11/2008
תרופות פיריון: המדריך המלא-תמונה

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון?...

מאת: פרופ' זיידמן...
27/06/2004
תרופות פיריון - 2006 (העדכון המלא)-תמונה

עולם תרופות הפיריון משתנה במהירות מסחררת - כל החידושים, כל...

מאת: פרופסור...
13/12/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למנוטרופין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מנוטרופין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, רציתי לשאול. למה בעצם משתמשים במנופור ולא בגונל? מה היתרון שלו? הרי אם זה אותו דבר, למעשה המנופור נחשבת מסוכנת יותר שכן היא מיוצרת מחומרים ביולוגיים שיכולים להכיל פריונים ולהדביק במחלת כגון קרוצפילד יעקב. השאלה, למה לקחת את הסיכון?

המנו]פור מכיל בנוסף ל-FSH גם HCG. רבים מאיתנו סבורים שהתוספת חשובה במקרים רבים. אנו משתמשים בתכישירם ממקור אנושי יותר מ-50 שנה ואיני יודע על מרה, אפילו אחד, של יעקב קרויצפלד.

ערב טוב , תודה והערכה ... אני נמצאת ממש בתסכול...... אני בריאה , אמנם בת 41 אך פרופיל הורמונלי טוב ורזרבה שחלתית טובה . בסך הכל לעולם לא היה לי בן זוג ולא ניסיתי להרות אף פעם..... (מסביבי בכל מקום הורים עם מליון ילדים -בכל חור ובכל פינה) ... אני מרגישה תסכול-למה להם מגיע ילדים ולי כרגע לא??אני בריאה כאמור , יפה חטובה וטובה . ביצעתי 2 הזרעות בלבד ע"ב טבעי - מזרע תורם ולא צלח .... . אני מאוד חרדה מהליך הIVF וחשבתי להתחיל לקחת הורמונים להזרעה ת.ריחמית נוספת - עם מתן הורמונים לגרוי שחלתי ל3 זקיקים בשלים . אני מחר אמורה להתחיל וממש לא יודעת מה להחליט . האם רלוונטי ויעלה את הסיכוי להפריה אם יהיו לי 3 זקיקים בשלים במקום זקיק 1? נתן לי הרופא מנופור 150 ... מתחננת לדעתך .... אני מיואשת , עצובה ולא יודעת מה לעשות .....

דעתי די נחרצת. בגילך את צריכה למקסם את הסיכויים והדרך לעשות זאת היא על ידי IVF. אין מקום לחששות ועל הרופא המטפל להרגיעך.

שלום רב, במהלך טיפולי IVF הזרקתי דקאפפטיל0.1 14 יום ולאחריהם מנופור 450 במשך 8 ימים ללא עליה חזרה של האסטרדיול. ואז הונחתי להפסיק טיפול. ככל הנראה השחלות דוכאו עד אי תגובה. ונותרו כך כחודשיים עד שהגיעה ווסת. לאחר הפסקה של חודשיים נוספים החלטנו על פרוטוקול טבעי - אך בדיקות הדם הראו שהאסטרדיול מאז לאחר הטיפול בדקאפפטיל, ביום ה3 למחזור כמו גם ביום ה12 בערך "קטן מ100 pmol/L". הרופא הציע להתחיל טיפול באסטרוגן להרים את רמות האסטרוגן בPROGYLUTON 21TAB, קראתי בברושור המון אזהרות בשימוש ממושך - לארוע מוחי, לבבי..האם זו תרופה שכיחה לטיפול? האם נחשבת אגרסיבית? האם יש עוד אפשרויות?

ההזהרות הן בהקשר לטיפול הורמונלי. גם בשימוש בגלולות למניע יש הזהרות כאלו. הסיכון הוא קטן מאד.

צהריים טובים, היום יום 21 למחזור ומתחילה בפעם הראשונה נסיון לפרוטוקול ארוך אחרי 5 סבבים קצרים שלא הובילו להריון. אציין שיש לי רזרבה נמוכה מקסימום ביציות שנשאבו היה 3 ולא יותר מ2 הפריות באיכות טובה בכל סבב. מאוד מפחדת מכך שפרוטוקול ארוך עלול לגרום לדיכוי גדול יותר של השחלות. האם לדעתך דקפפטיל החל מהיום ותוספת של מנופור 300 ביום הראשון לוסת זה פרוטוקול ראוי למצבי? ממש שקראתי הבנתי שאתה נוהג להוסיף גם גונל אך מכיוון שזה הפרוטוקול שניתן לי אין לי דרך לשנות אותו עכשיו. אודה לתשובתך!

גם אני חסיד של הפרוטוקל הארוך גם במקרים של עתודה שחלתית ירודה