נגישות
נגישות

תסמונת ג'וברט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתסמונת ג'וברט

מומים מולדים ומחלות גנטיות - תמונת המחשה
מומים מולדים ומחלות גנטיות "חוסר רגישות מולדת לכאב", היא תסמונת המונעת ממי שסובל ממנה לחוש כל תחושה גופנית של כאב,...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת ג'וברט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת ג'וברט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

רציתי להוסיף לשאלה הקודמת על תינוקת בת 12 ח' עם תסמונת ג'וברט. שאלתי: התינוקת אחרי לידתה סירבה לשכב על הבטן [ממש צעקה] הרואש נטה לצד אחד ורק בגיל 3 ח'ניתן היה להשכיבה בהדרגה על הבטן ולנסון לגרום לה להטיות ראש לצד שהתקשתה. הראש שלה בפירוש לא סימטרי עדיין. האם זה נובע מתסמונת ג'וברט? האם יכול להסתדר בעתיד? שוב תודה ליהי.

לא חושב שקשור לתסמונת, בד"כ מסתדר מעצמו

שלום רב, תינוקת שמגיל 3 חודשים נמצאת במעקב אצל רופא התפתחותי עכב איחור בהתפתחות[בהרמת ראש]והיפוטוניה שמתבטאת בחגורת הכתפיים והגב.בבדיקות גנטיות אובחנה עם תסמונת ע"ש ג'וברט. כיום בגיל 12 ח' היא שוכבת על הבטן תוך הרמת הראש גבוה.כשמושיבים אותה בעגלה היא יושבת זמן קצר ולאחריו נוטה לצד, עדיין לא מתיישבת בעצמה,לא זוחלת, אולם החלה לנוע סביב עצמה בציר[כשמגרים אותה עם צעצועים]. היא מקבלת פיזיוטרפיה במכון להתפתחות הילד פעמיים בשבוע ופעם נוספת אימון בפלדנקרייז שאלתי: האם ניתן להיעזר בכרית או אביזר אורטופדי כלשהו שיתמוך בה בזמן ישיבה? אם כן- היכן רוכשים אביזר כגון זה? ושאלה עיקרית: האם יש צורך בטיפול אצל אורטופד לצורך חיזוק/עידוד התפתחות מוטורית כגון: ישיבה, זחילה, עמידה והליכה??? מה עוד אנו יכולים לעשות ע"מ לקדם את הילדה שבגיל שנה עדיין לא יושבת לא עומדת ולא זוחלת. תודה מקרב לב ליהי.

נשמע שמעט איטי אך מתקדם יפה, אפשר לרכוש כרית בחנות אורתופדית או חנות לדברי תינוקות אך זה לא הכרחי אפשר גם כרית רגילה, רצוי מעקב אורתופדי, ככל הנראה אין צורך בטיפול נוסף למה שכבר יש