כאבי השרשה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבי השרשה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבי השרשה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

פרופ' זיידמן שלום שאיבה ב-23.4 החזרה של 2 עוברים יפים מאוד ב-26.4 אני מבינה שהשרשה צריכה להיות ביום ה-5 שזה היום ב-28.4. עברתי הריון תקין לא מ-IVF ומס' הריונות כושלים. בכולם כולל ההריון התקין היו כאבי השרשה חזקים ביום ה-5 וכאבים בשד ומנסיון עם אין את הכאבים אין הריון. אין לי שום סימן של כאב השרשה ולא כאב בשד. האם ניתן להסיק שההחזרה לא הצליחה? כי מנסיוני אין מצב שלא יהיה תופעה וזה מדכא אותי

אני לא חושב שיש קשר בין העדר תופעות כל כך מוקדמות והצלחת הטיפול. הריונות רבים ומוצלחים החלו ללא כל סימן של כאב השרשה וללא כאב בשד.

שלום ד"ר, ביום חמישי האחרון 2/5 עברתי החזרה של 2 עוברים בני 3 ימים. מאז ההחזרה יש לי כאבי מחזור חלשים תחושת רגישות ברחם קצת כמו בטן נפוחה ודקירות בצדדים לפעמיים. עברתי בעבר 4 החזרות שכשלו ולא הרגשתי ככה בכלל לא היו כלל כאבים. שהתייעצתי עם הרופא אמר לי כל עוד אין דימומים או כאבים חריגים אז צריך להיות בסדר ולעקוב. רציתי לשאול את דעתך על הנושא. קראתי הרבה שזה התכווצות של הרחם ואז יש דחייה של העוברים. עדיף להיבדק? תודה מראש.

אני לא מכיר תופעה של "דחייה של העוברים." אם העוברים איכותיים ותקינים גנטית אז הם יקלטו. קשה להבדיל בין כאבי השרשה, שדווקא מעידים על הצלחה, לכאבים אחרים. תמיד אפשר להוסיף תמיכה, למשל זריקות פרוגסטרון, שמרפה את השריר החלק של הרחם.

היי וסליחה מראש על השאלה האינטימית מידי. אני ובעלי אחרי חתונה וסיכמנו שאנחנו לא מנסים להיכנס להריון בכוח אך לא משתמשים באמצעי מניעה ופשוט זורמים. חשוב לציין שאני לא לוקחת גלולות כבר כמה שנים. בערך שבועיים אחרי המחזור שכבנו ( הבנתי שזה אמור להיות זמן הביוץ) ולאחר מספר ימים יצאו לי הפרשות דמיות אומנם בצבע מאוד בהיר די ורדרד עם טיפה כאבים בבטן התחתונה. מחיפוש קצר בגוגל הבנתי שיש דבר כזה שנקרא כאבי השרשה שאמור לקחת עד יומיים ואז ההפרשות ייפסקו ואכן כך היה. מאז עבר שבוע , היום שכבנו בעלי גמר בפנים, הסתכלתי על הסדין וביחד עם הזרע שלו יצא ממני דם בהיר ( השפריץ יחד עם הזרע) לאחר מכן ניגבתי עם נייר טואלט יצא עוד דם בהיר והפסיק לאחר כמה ניגובים, מאז אין דם. כרגע אנחנו בחו״ל וחוזרים רק בעוד שבועיים בעז״ה. מה זה יכול להיות? האם יש לי ממה להילחץ? האם כדאי כרגע לא לקיים יחסי מין ובטח לא לנסות להיכנס להריון עד שאבדק? האם זה נשמע נורמלי? תודה רבה

שלום לך יש להבדק אצל רופא נשים כולל בדיקת צוואר הרחם

הי, עשיתי החזרת בלסטו ויום למחר היו לי כאבי תופת עד כדי כך שלא יכולתי לעמוד על הרגליים ושכבתי 16 שעות במיטה. רציתי לדעת האם זו יכולה להיות השרשה? והאם הכאב שייך לזה שיש לי אנדומטריומה?

אין כנראה כאבי השרשה כל כך חזקים. את צריכה להיבדק על מנת שהרופא יוכל להעריך האם הכאב החריג קשור לאנדומטריומה.