בדיקת ביוץ ביתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המדריך המלא לבדיקת מי שפיר

בדיקת מי שפיר היא אחת הבדיקות החשובות ביותר בהריון לאבחון מומים בעובר, כמו תסמונת דאון. כל מה שרציתם לדעת על הבדיקה - במדריך שלפניכם עוד בנושא: בדיקות גנטיות לפני הריון, בדיקת ביוץ חיוביתבדיקת מי שפיר היא בדיקה שמטרתה לאבחן מומים כרומוזומאליים או גנטיים בעובר במהלך ההריון. היא נחשבת לאחת הבדיקות החשובות ביותר ומבוצעת בדרך כלל כאשר במהלך ההריון מתברר כי קיים סיכון מוגבר למומים מולדים.במדריך שלפנינו נענה על השאלות האם לבצע בדיקת מי שפיר או לא? באיזה שלב בהריון מבצעים אותה? מה בודקים בבדיקת מי שפיר? האם הבדיקה כואבת? האם כל אישה מעל גיל 35 צריכה לבצע אותה? ומהם הסיכונים הכרוכים בה? בדיקת מי שפיר כיצד ומתי מתבצעת הבדיקה?בדיקת מי שפיר שגרתית מתבצעת בשבועות 17-20, אולם במצבים מיוחדים - בשל צורך באבחון בעיה רפואית ספציפית - ניתן לבצעה במועד מאוחר יותר.לפני הדיקור נעשית בדיקת אולטרה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת ביוץ ביתית

בדיקות פוריות - תמונת המחשה
בדיקות פוריות גברים, שימו לב: בניגוד למחקרים קודמים שהראו כי קנאביס פוגם בפוריות הגבר, מחקר חדש קובע...
ביוץ - תמונת המחשה
ביוץ לרוב, כאבי בטן אינם מצריכים התערבות רפואית. הכירו את הגורמים לכאב ואת המצבים שכן מחייבי...
ללמוד עוד על בדיקת ביוץ ביתית
המדריך המלא לבדיקת מי שפיר-תמונה

בדיקת מי שפיר היא אחת הבדיקות החשובות ביותר בהריון לאבחון...

מאת: ד"ר כהנא אריק
20/12/2010
אי פריון: פתרון לכל בעיה-תמונה

כאשר יש לזוג בעיית פוריות נדרשת התערבות חיצונית. טיפולים...

מאת: מיכל...
07/09/2008
טיפולי פוריות לנשים: מתי וכיצד?-תמונה

מהו גיל הפוריות הממוצע? מתי יש לחשוד שקיימת בעיה בפוריות...

מאת: ד"ר אליצור שי
21/09/2016
בדיקת DNA בדם האם: נא להכיר-תמונה

בדיקת מי שפיר לעובר היא בדיקה פולשנית שכיחה, אך בעלת...

מאת: פרופ' יובל...
03/03/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת ביוץ ביתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת ביוץ ביתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 34. בעבר אובחנתיעם שחלות פוליציסטיות, אני מבייצת באופן סדיר מאד. יש לי 3 ילדים מהריונות טבעיים. את הקטנה הפסקתי להיניק לפני כמעט שנה ולאחר כ-6 שבועות מהפסקת ההנקה המחזור חזר להיות כרגיל וסדיר, רק שהכמות נהייתה ממש מועטת בקושי יום יומיים ואח"כ טיפות קטנות ממש עוד יומיים. ולשאלה, אני מאד רוצה להיות בהריון, לא מצליחה כ10 חודשים. האם זה קשור לווסת הקצרה? האם יש טעם בתרופות משרות ביוץ (כמו איקקלומין) במידה והביוץ קיים (החודש בדקתי עם מקלוני ביוץ והוא אכן היה כמשוער)? תודה לך

כדאי לעשות מעקב זקיקים לוודא את תקינות הביוץ. השראת ביוץ עם איקקלומין בהחלט יכולה לסייע בזירוז השגת ההיריון.

יש מצב שווסת קצרה מעידה על בעיה בביוץ?

יתכן, אבל בד"כ לא.

תודה גדולה באמת!

בהצלחה

שלום, אני סובלת משחלות פוליציסטיות ומעוניינת בהריון. קניתי ערכת ביוץ על מנת לנסות לזהות ביוץ ולהיקלט באופן טבעי. החלטתי לבדוק ביום אקראי, והמקלון הראה תוצאה שלילית. גם ביום למחרת הוא יצא שלילי אז החלטתי להפסיק לנסות. לאחר יום שלא בדקתי, הבחנתי בהפרשה שנראת לי פוריה אז בדקתי שוב, פעמיים, ושניהם יצאו חיוביים. השאלה שלי היא האם זה אכן מעיד על ביוץ שהתרחש, למרות שלא הקפדתי לבדוק מדי יום ביומו באותה השעה? תודה!

שלום ככל הנראה כן

07/04/2019 | 18:16 | מאת: מתי לקיים יחסית לאחר בדיקת ביוץ חיובית?
מתוך פורום רפואת נשים

שלום ד"ר ותודה על המענה, מתי יש לקיים יחסים ע"מ להכנס להריון בע"ה ? לאחר שיש 2 פסים במקלוני הביוץ , האם כל יום או יום כן ויום לא בגלל איכות הזרע?

שלום יום כן ויום לא

08/04/2019 | 22:13 | מאת: ולכמה ימים לאחר הביוץ?
מתוך פורום רפואת נשים

תודה רבה! ולכמה ימים יש לקיים יחסים יום כן ויום לא מרגע הופעת הביוץ המקלונים?

פרופסור משיח שלום, אני בת 27 ובעלי בן 36 מנסים להרות בפעם השניה במשך כחצי שנה. הריון ראשון לפני כ- 6 שנים היה טבעי וממש בקלות. ועכשיו, כבר חצי שנה ולא קורה כלום. במחזור הקודם שלי ביקשתי מהרופא לעבור מעקב זקיקים, התחלנו ביום ה- 10 ועד היום ה- 20. ביום ה- 10 עד ה- 15 נצפו רק הרבה זקיקים קטנים. ביום ה- 16 היה זקיק 16 ס"מ וביום ה- 20 הוא כבר היה 22 ס"מ. ביום ה - 22 הוא כבר לא נראה ונצפו רק כמה זקיקים לא מספיק בשלים להפריה. ביום ה- 29 קיבלתי מחזור. יש לציין שהמחזור שלי די סדיר ומגיע בין הימים 26-29. יש לי כמה שאלות... 1. האם הגיוני שבזמן הביוץ אני מרגישה רגישות בשדיים בעיקר באיזור הפיטמות? זה עובר ממש כמה ימים לפני קבלת המחזור. 2. למרות שנצפו זקיקים והיה ביוץ מאוחר קיימנו יחסים ממש בימים הנכונים לפי הוראות הרופא ועדיין לא קרה כלום. זה הגיוני? היית ממליץ כבר להתחיל בירור נוסף כמו צילום רחם וכדומה? 3. לאחר שהרופא אמר לי שיש זקיק גדול ודומיננטי עשיתי בדיקת ביוץ ביתית שיצאה שלילית. האם הגיוני? האם יכול להיות שהזקיק שנצפה הוא בכלל ציסטה? למרות שיומיים אחרי הוא נעלם. תודה :)

היי, אני אוסיף גם שבזמן הביוץ גודל הרירית היה 8 ס"מ. האם זה מספיק בכדי להרות? תודה :)

8 מילימטר זה עובי רירית תקין

לדעתי. אחרי נסיון של חצי שנה כדאי להעמיק את הברור על ידי בדיקת פרופיל הורמונלי, ב. זרע ואולי חשקול גם צילום רחם.

לפי כל הסמנים בייצת. אחרי 6 חודשים דל נסיונות אני מציע להעמיק בבדיקות הפוריות, כולל בדיקת זרע, פרופיל הורמונלי ולשקול צילום רחם.