בדיקת ביוץ ביתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

המדריך המלא לבדיקת מי שפיר

בדיקת מי שפיר היא אחת הבדיקות החשובות ביותר בהריון לאבחון מומים בעובר, כמו תסמונת דאון. כל מה שרציתם לדעת על הבדיקה - במדריך שלפניכם עוד בנושא: בדיקות גנטיות לפני הריון, בדיקת ביוץ חיוביתבדיקת מי שפיר היא בדיקה שמטרתה לאבחן מומים כרומוזומאליים או גנטיים בעובר במהלך ההריון. היא נחשבת לאחת הבדיקות החשובות ביותר ומבוצעת בדרך כלל כאשר במהלך ההריון מתברר כי קיים סיכון מוגבר למומים מולדים.במדריך שלפנינו נענה על השאלות האם לבצע בדיקת מי שפיר או לא? באיזה שלב בהריון מבצעים אותה? מה בודקים בבדיקת מי שפיר? האם הבדיקה כואבת? האם כל אישה מעל גיל 35 צריכה לבצע אותה? ומהם הסיכונים הכרוכים בה? בדיקת מי שפיר כיצד ומתי מתבצעת הבדיקה?בדיקת מי שפיר שגרתית מתבצעת בשבועות 17-20, אולם במצבים מיוחדים - בשל צורך באבחון בעיה רפואית ספציפית - ניתן לבצעה במועד מאוחר יותר.לפני הדיקור נעשית בדיקת אולטרה...
ללמוד עוד על בדיקת ביוץ ביתית
המדריך המלא לבדיקת מי שפיר-תמונה

בדיקת מי שפיר היא אחת הבדיקות החשובות ביותר בהריון לאבחון...

מאת: ד"ר כהנא אריק
20/12/2010
אי פריון: פתרון לכל בעיה-תמונה

כאשר יש לזוג בעיית פוריות נדרשת התערבות חיצונית. טיפולים...

מאת: מיכל...
07/09/2008
טיפולי פוריות לנשים: מתי וכיצד?-תמונה

מהו גיל הפוריות הממוצע? מתי יש לחשוד שקיימת בעיה בפוריות...

מאת: ד"ר אליצור שי
21/09/2016
בדיקת DNA בדם האם: נא להכיר-תמונה

בדיקת מי שפיר לעובר היא בדיקה פולשנית שכיחה, אך בעלת...

מאת: פרופ' יובל...
03/03/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת ביוץ ביתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת ביוץ ביתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 34. בעבר אובחנתיעם שחלות פוליציסטיות, אני מבייצת באופן סדיר מאד. יש לי 3 ילדים מהריונות טבעיים. את הקטנה הפסקתי להיניק לפני כמעט שנה ולאחר כ-6 שבועות מהפסקת ההנקה המחזור חזר להיות כרגיל וסדיר, רק שהכמות נהייתה ממש מועטת בקושי יום יומיים ואח"כ טיפות קטנות ממש עוד יומיים. ולשאלה, אני מאד רוצה להיות בהריון, לא מצליחה כ10 חודשים. האם זה קשור לווסת הקצרה? האם יש טעם בתרופות משרות ביוץ (כמו איקקלומין) במידה והביוץ קיים (החודש בדקתי עם מקלוני ביוץ והוא אכן היה כמשוער)? תודה לך

כדאי לעשות מעקב זקיקים לוודא את תקינות הביוץ. השראת ביוץ עם איקקלומין בהחלט יכולה לסייע בזירוז השגת ההיריון.

יש מצב שווסת קצרה מעידה על בעיה בביוץ?

יתכן, אבל בד"כ לא.

תודה גדולה באמת!

בהצלחה

הי, המחזור סדיר , מנסה להכנס להריון 2 , עשיתי בדיקות ביוץ מהיום שהמחזור הסתיים והיה שלילי, ואז אחרי 14 יום הופיע חיובי, ואחרי יומיים שוב יצא חיובי ומאז 4 ימים רצופים חיובי בבדיקת ביוץ, התור לרופא רק עוד שבועיים , מה זה יכול להיות?

בדיקת השתן לביות בודקת רמות LH שעולה סביב הביוץ. בדרכ לא אמור להישאר 4 ימים חיובי אבל הבדיקות אינו מדויקות . לרוב מתייחסים לפעם הראושנה שהופך לחיובי.

שלום, אני סובלת משחלות פוליציסטיות ומעוניינת בהריון. קניתי ערכת ביוץ על מנת לנסות לזהות ביוץ ולהיקלט באופן טבעי. החלטתי לבדוק ביום אקראי, והמקלון הראה תוצאה שלילית. גם ביום למחרת הוא יצא שלילי אז החלטתי להפסיק לנסות. לאחר יום שלא בדקתי, הבחנתי בהפרשה שנראת לי פוריה אז בדקתי שוב, פעמיים, ושניהם יצאו חיוביים. השאלה שלי היא האם זה אכן מעיד על ביוץ שהתרחש, למרות שלא הקפדתי לבדוק מדי יום ביומו באותה השעה? תודה!

שלום ככל הנראה כן

שלום לך. מחזור הגיע כצפוי שבועיים אחרי אוביטרל כי הסיכוי היה נמוך מאוד עד אפסי כתוצאה מהמהלך החריג במעבדה.מכיוון שגיל אשתי 44 וחצי ויש 2 ילדים בן ובת-לא נעשה תרומת ביצית.בחודשים שנשארו עד גיל 45 שהרי ידוע שיש סיכוי תאורטי עד גיל זה,נשחרר לחץ,ויהיה מה שיהיה.נקיים יחסים ללא טיפול ואפילו לא ניקנה ערכת ביוץ.אז אם 6 המחזורים שלה שלפני טיפול ההפריה שהתחיל בסוף אפריל היו בממוצע בני 22 ימים למחזור(המחזורים היו בני 20 עד 23 ימים)ובמחזור האחרון שלפני ההפריה שהיה בן 22 ימים הביוץ היה בערך ביום 9,החל מאיזה יום של המחזור הנוכחי שהתחיל אתמול והוא המחזור הראשון שאחרי ההפריה כדאי להתחיל יחסים לפי יום כן יום לא ובאיזה יום לסיים בנסיון להרות?למשל להתחיל ביום 7 ולסיים ב15 או יש הצעה אחרת על פי הנתונים הנ"ל?

אפשר לעשות בדיקת אולטרסאונד ביום 9-10 למחזור ולהתכוון יותר על יום הביוץ.

מכיוון שסיימנו עם טיפולים כי גיל האישה 44 וחצי ויש 2 ילדים וקופת חולים לא יאשרו עוד טיפול וגם אין בו טעם כי למרות הזרע התקין-נשאבו רק 2 ביציות.אחת בכלל לא הופרתה והשנייה עברה הפריה מאוחרת שלא התפתחה.אז כבר לא נעשה אולטרסאונד שמשמעותו מבחחינתנו הוא ביקור אצל הרופא, וננסה עד שגילה יהיה 45 טבעי כשיודעים שלא לצפות לכלום ואם זה יקרה-זו תהיה הפתעה.אם כך,ובהתחשב בנתונים שמסרתי מקודם,באיזה יום של המחזור הנוכחי שהתחיל לפני יומיים והוא הראשון שאחרי ההפריה-כדאי להתחיל לבדוק עם מקלוני ביוץ?אתמול רשמתי שלא נישתמש גם בזה אבל בסוף כן.