גירוי השחלות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הקפאת ביציות: הדרך המומלצת לשימור פוריות

נשים רבות מעדיפות לדחות את הקמת משפחה לשלב מאוחר בחיים. למרבה הצער, היכולת הביולוגית להרות פוחתת משמעותית עם השנים. הקפאת ביציות מאפשרת להיכנס להריון בגיל קצת יותר מבוגר על אף התפתחות טכנולוגית אדירה בשנים האחרונות בהקשרים רפואיים רבים, גיל האשה עדיין מהווה אחד הגורמים המשפיעים ביותר על רמת הפוריות של האשה. האם מטפחת קריירה משגשגת ושואפת להגשמה עצמית? במקרה שאת מעוניינת גם להקים משפחה בעתיד, כדאי, לזכור במקביל גם את הנתונים הביולוגיים. בניגוד לגבר, המייצר תאי זרע חדשים לאורך כל חייו, אשה נולדת עם מספר מוגבל של ביציות. יחד עם האשה, גם הביציות עוברות תהליך התבגרות. מדי חודש מבשילה ביצית אחת ויוצאת מן השחלה אל הרחם. שאר הביציות נשארות במאגר. ככל שהאשה מתבגרת, נותר בשחלות החלק הפחות איכותי של מאגר הביציות ומספר הביציות הולך וקטן. בעקבות תהליך זה, החל משנות ה-30 לחייה, חלה ירידה בפוריות האשה. למעשה, לאחר גיל 40, הסיכויים להיכנס להריון נמוכים...
ללמוד עוד על גירוי השחלות
הקפאת ביציות: הדרך המומלצת לשימור פוריות-תמונה

נשים רבות מעדיפות לדחות את הקמת משפחה לשלב מאוחר בחיים....

מאת: פרופ' לברון...
01/09/2019
גירוי יתר שחלתי: מה עושים?-תמונה

התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי....

מאת: פרופ'...
20/12/2016
להיכנס להריון - המסלול להצלחה-תמונה

הבנה של כמה עקרונות פשוטים יכולה לעזור לבני זוג לקצר את...

מאת: פרופ' זיידמן...
01/02/2004
טיפולי פוריות: מה ילד יום?-תמונה

מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון?...

מאת: מרפאת אולטרה...
07/05/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגירוי השחלות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גירוי השחלות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

זה בקשר למשהו אחר.ולא נעים לדבר על זה עם הרופא. זה כבר לא ישנה כי הטיפול הסתיים ולא יהיה כבר עוד טיפול אבל אני שואל רק כדי לדעת. בתאריך 7.5 אחר הצהרים-4 וחצי יממות לפני השאיבה,היו בימין זקיקים 18 וגם 15 וחצי וגם 12.7 ובשמאל כלום. האישה התבקשה להעלות את מינון הפרגובריס לאותו הערב ול-2 הערבים הבאים מ300 ל450(כאשר מ3.5 וכולל 6.5 היא לקחה 300)ובפועל מה שעשתה-המשיכה באותו ערב 300,ערב למחרת 375 ואחרי זה שוב 300.אורגלוטרן המשיכה לפי ההוראות. ואז במעקב האחרון10.5 בבוקר יומיים לפני שאיבה הזקיקים היו 22,25,15,11 בימין,ובשמאל-כלום. ואז ב10.5 בערב רק אוביטרל. בשאיבה נשאבו רק 2 ביציות נכון שזה לא מדע מדוייק,אבל להערכתך אם היא היתה מעלה את הפרגובריס ב3 ימי הנטילה האחרונים לפי הוראות הרופא,יכול להיות שבשאיבה היה אפשר"להוציא"עוד ביצית?

ממש לא. להיפך, לקראת סוף גירוי השחלות עדיף להוריד מינון, לא להעלות. באופן כללי, ככל שגיל המטופלת עולה, יש לתת זריקת הטריגר בזקיקים קטנים יותר. זו הפיזיולוגיה. ולכן מטופלות מעל 40 מבייצות טבעי בנוכחות זקיקים קטנים יותר בהשוואה לצעירות.

שלום לך. ב20 לחודש אשתי(גיל 44) היתה אצל הרופא המטפל בקופת החולים ביום 2 למחזור להתחיל טיפול הפריה. התברר שהאישור לא בתוקף.הוגשה בקשת חידוש ויקח עד שבוע עד קבלת האישור. בינתיים הוא אמר לה לקבוע תור ל3.1 ליום 16 של המחזור לבוא אליו בערב באותו היום עם תוצאות LH,פרוגסטרון ואסטרדיול מבוקרו של יום זה. בכוונתו להתחיל ביום זה טיפול בדקפפטיל מה ההיגיון בעיתוי כזה יום 16 להתחיל דקפפטיל?

אם בדיקת דם תוכיח שהיא באמצע השלב הלוטאלי.

תודה בהתחשב בכל הנתונים שהוצגו קודם,ברפואה אומנם אין 100 אחוז אבל האם סביר להניח שהשאיבה תהיה לכל המאוחר ב-7 לפברואר?(יכולתי גם לרשום 8 בפברואר אבל זה יום שישי ואני מניח שביום שישי לא מתבצעות שאיבות) שאלה זו נובעת מכך שסגרנו כרטיסי טיסה ולא נהיה בארץ מ9 ועד לפברואר

היה צריך להיות בסוף ההודעה הקודמת רשום:מ9 ועד 12 לפברואר

תלוי מתי יתחיל גירוי השחלות

הבת שלי בת שנתיים וחצי בלעה טיפת פרגובריס שנותרה על הבקבוקון. אני בטיפולי פוריות. מאוד מאוד דואגת ולחוצה מנזק לטווח ארוך. מה יכול לקרות מזה? תודה

כלום

בטח בהליכה יכול להשפיע על השחלות? למה זה לא יכול לגרום לנזק? בברשה תסביר לי אני ממש במצוקה מהעניין

בגלל שהתרופה לא נספגת דרך הפה או העור. בגלל זה נותנים את התרופה בזריקות.

אבל הרי אסור להניק עם התרופה. משום שהיא יכולה לעבור עם החלב לתינוק. ואז היא כן עוברת דרך הפה של התינוק ונספגת. זאת אומרת שהיא יכולה להיספג במערכת העיכול? וזה לא מסתדר עם מה שאמרת עכשיו..

ההשפעה על הנקה היא לא ישירה אלא בגלל העלייה בהורמונים בגוף בעקבות גירוי השחלות.

תודה רבה

בהצלחה

החדשות הטובות-שלדברי הרופא זה הולך לכיוון שאיבה ב12.5 אחרי יום העצמאות. ניצפתה אתמול רירית 7 וחצי,בשחלה ימין זקיקים 16 ועוד 16 וגם 9 וחצי ובשמאל הוא לא ראה(תזכורת-בביקור לפני 3 ימים הוא אמר שבשמאל הוא רואה קטנים).שאלה 1.האם שחלה שמאל מנוונת? אמר להמשיך אתמול בערב והיום בערב עם פרגובריס 300 ושילב גם אורגלוטרן אתמול והיום ,וב7.5 בבוקר בדיקת דם וביקור אצלו עם התוצאות אחר הצהרים. שאלה 2-האם כבר ברור שלא ניתן יהיה לשאוב ביציות משחלה שמאל,ומימין לכל היותר יהיה ניתן לשאוב 3?

1. לא בהכרח ניתן לקבוע על סמך חודש מסוים של גירוי שחלות. 2. כנראה שזה נכון, אך כמובן שבודקים שוב בעת השאיבה.