בדיקת רזרבה שחלתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפולי פוריות אחרי גיל 40: כל מה שחשוב לדעת

מרגישה צעירה, נראית נהדר וכולם אומרים ש-40 זה 30 החדש? יש לזכור שהטבע עושה את שלו וקשה להרות בגיל מבוגר. מתכננת לידה בגיל זה? להלן דגשים עבורך כל אשה נולדת עם מספר מוגבל של ביציות. לאחר הלידה, משך כל החיים, מתרחש תהליך הדרגתי של אובדן ביציות. בקרב רוב הנשים, לקראת גיל 34 צפויה האצה בקצב אובדן הביציות. בדרך כלל, התהליך מואץ אף יותר בסביבות גיל 37 בממוצע.   לשפר את הסיכוי להרות גם אחרי גיל 40. צילום: שאטרסטוק מה קורה לאחר גיל 40? החל מגיל 40, התהליך שהחל קודם מתגבר: בדרך כלל, תחול התדרדרות יותר מהירה ומואצת במספר הביציות בשחלות. בתקופה זו, מעבר לעניין הכמות, גם איכות הביציות שעדיין קיימות בגוף צפויה להיפגע בהדרגה. כמו כן, סביר כי אחרי גיל 40 גם התקינות הכרומוזומלית של הביציות תיפגע. משמעות הדבר הוא ירידה נוספת בסבירות להיכנס להריון. מכאן, למרבה הצער, מופיעה עלייה בשיעור ההפלות ובסיכון להריונות לא תקינים.   האם יש מקרים...
ללמוד עוד על בדיקת רזרבה שחלתית
טיפולי פוריות אחרי גיל 40: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

מרגישה צעירה, נראית נהדר וכולם אומרים ש-40 זה 30 החדש? יש...

מאת: פרופסור...
02/05/2019
טיפולי שימור פוריות: מדריך-תמונה

טיפולי שימור פוריות יכולים להתבצע מתוך רצון לדחות את גיל...

מאת: ד"ר יריב...
11/09/2016
השפעת הגיל על פוריות האישה-תמונה

מרוץ הקריירה גורם לנשים רבות לדחות את גיל הכניסה המתוכנן...

מאת: פרופ' יעקב...
10/11/2016
מימון הקפאת ביציות: מי זכאית?-תמונה

הקפאת ביציות נחשבת לשיטה היעילה ביותר לשימור פוריות. למרבה...

מאת: פרופ' משיח...
26/04/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת רזרבה שחלתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת רזרבה שחלתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפי תשובותיך לשאלות שונות שנשאלות כאן,נראה שלנשים מעל גיל 40 אין סיכוי להרות..וגם אם יש הסיכוי קלוש מאוד. אני בת 41 לפני תהליך של ivf,(עקב בעיית זרע)רציתי לדעת אם בכלל כדאי שאגש לכל התהליך הזה,אם מתחתחילה אין סיכוי.. ואם כן האם יש מקרים שהכל יסתיים תקין?

בתשובותי לא אמרתי שאין כלל סיכוי אלא שהסיכוי קטן ככל גילה של האשה גדל. הסכויים גם תלויים ברזרבה השחלתית שלך וזאת לפי ערכי ה-FSH, AMH ומינין הזקיקים הקטנים בשחלות (AFC)

שלום פרופסור בת 31 לפני שנה עשיתי את הבדיקה תוצאה 0.24 יש לי 3 ילדים 2 טיבעי והאחרון בהזרעה מה הסיכוי שלי להרות שוב טיבעי?

לא מספיק בבדיקת AMH אחת כדי לקבוע. רצוי לבצע גם בדיקת FSH וגם ספירת הזקיקים הקטנים (AFC) ב-US, אם אמנם יסתבר שהרזרבה מאד נמוכה כדאי להשתדל להרות בהקדם ואם תוך מספר חודשים לא יושג הריון בדרך הטבעית-רצוי לעבור ל-IVF.

שלום יום 4 למחזור עשיתי בדיקת afc שחלה ימנית רשום afc 10 ויש ציסטה צלולה כ 3 ס"מ שחלה שמאל רשום afc 11 האם רזרבה בסדר ?

רזרבה מצוינת לגילך. רזרבה מצוינת באופן כללי, לכל גיל. בברכה, דר' בילגורי

שלום, עשיתי א"ס יום 4 לוסת יצא רקמת רחם: שרירני רירית רחם 4 מ"מ דוגלס ללא נוזל שחלה ימנית: הודגמה 36×29 מ"מ Afc 10 בתוכה ממצא ציסטי צלול שחלה שמאלית 33×14 מ"מ Afc 11 מה זה אומר מבחינת רזרבה, זה בעצם 21 זקיקים? האם תקין לגיל 36? תודה

כן 21. תקין. אפילו טוב במיוחד.