בדיקת רזרבה שחלתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מימון הקפאת ביציות: מי זכאית?

הקפאת ביציות נחשבת לשיטה היעילה ביותר לשימור פוריות. למרבה הצער, נשים רבות מוותרות עליה - בגלל עלותה הגבוהה אולם ישנן דרכים להפחית את העלויות. המודעות לחשיבות ביצוע הליך הקפאת ביציות עולה בהתמדה; יותר ויותר נשים מגיעות למסקנה נכונה, בעלת חשיבות מכרעת, לפיה כדאי להן לשמר את פוריותן בעזרת הקפאת ביציות. מודעות זו אכן חשובה ומבורכת, אך איננה מספיקה - משום שנשים רבות נוטשות את הרעיון ומוותרות על ההליך המתבקש, למרות יעילותו. כל זאת - נוכח העלויות הגבוהות הכרוכות בתהליך.האם גם את רוצה לעבור הקפאת ביציות, אך נרתעת מהמחיר הגבוה שדורש מימוש הצעד המומלץ והחשוב? אם כן, הכתבה הזו בדיוק בשבילך. חשוב לדעת - קיימות דרכים לממן הקפאת ביציות. מוטב שתכירי את כל הדרכים, לפני שתרימי ידיים.כמה עולה הליך הקפאת ביציות?ההסדר הקיים כיום במדינת ישראל מאפשר לנשים המעוניינות בהקפאת ביציות, בשל נסיבות חברתיות, לעבור עד 4 סבבים של טיפולים ו/או עד...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת רזרבה שחלתית

בדיקות פוריות - תמונת המחשה
בדיקות פוריות גורמים שונים יכולים להשפיע על פוריות האישה. אחד הפחות מוכרים שביניהם הוא אנדומטריוזיס -...
ללמוד עוד על בדיקת רזרבה שחלתית
מימון הקפאת ביציות: מי זכאית?-תמונה

הקפאת ביציות נחשבת לשיטה היעילה ביותר לשימור פוריות. למרבה...

מאת: פרופ' משיח...
26/04/2018
השפעת הגיל על פוריות האישה-תמונה

מרוץ הקריירה גורם לנשים רבות לדחות את גיל הכניסה המתוכנן...

מאת: פרופ' יעקב...
10/11/2016
טיפולי שימור פוריות: מדריך-תמונה

טיפולי שימור פוריות יכולים להתבצע מתוך רצון לדחות את גיל...

מאת: ד"ר יריב...
11/09/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת רזרבה שחלתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת רזרבה שחלתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפי תשובותיך לשאלות שונות שנשאלות כאן,נראה שלנשים מעל גיל 40 אין סיכוי להרות..וגם אם יש הסיכוי קלוש מאוד. אני בת 41 לפני תהליך של ivf,(עקב בעיית זרע)רציתי לדעת אם בכלל כדאי שאגש לכל התהליך הזה,אם מתחתחילה אין סיכוי.. ואם כן האם יש מקרים שהכל יסתיים תקין?

בתשובותי לא אמרתי שאין כלל סיכוי אלא שהסיכוי קטן ככל גילה של האשה גדל. הסכויים גם תלויים ברזרבה השחלתית שלך וזאת לפי ערכי ה-FSH, AMH ומינין הזקיקים הקטנים בשחלות (AFC)

שלום פרופסור בת 31 לפני שנה עשיתי את הבדיקה תוצאה 0.24 יש לי 3 ילדים 2 טיבעי והאחרון בהזרעה מה הסיכוי שלי להרות שוב טיבעי?

לא מספיק בבדיקת AMH אחת כדי לקבוע. רצוי לבצע גם בדיקת FSH וגם ספירת הזקיקים הקטנים (AFC) ב-US, אם אמנם יסתבר שהרזרבה מאד נמוכה כדאי להשתדל להרות בהקדם ואם תוך מספר חודשים לא יושג הריון בדרך הטבעית-רצוי לעבור ל-IVF.

בת 28, לפני הריון ראשון, בצעתי בדיקת דם לפרופיל הורמונלי ביום ה3 למחזור- האסטרדיול נראה קצת גבוה ואילו כל שאר המדדים תקינים, האם הבדיקה תקינה? Estradiol e2 279 pmol/l FSH 9.3 IU/l 

הבדיקה גבולית. הבדיקה היותר מהייצנה בקביעת הרזרבה השחלתית היא AMH או AFC שזה ספירת הזקיקים האנטרלים (הקטנים) באמצעות US

ת 33. לאחר 8 שנים של נטילת גלולות פמינט בגלל מחזור כבד וכאבים (הרופאה חשדה שאולי יש לי אנדומטריוזיס למרות שהאולטרסאונד יצא תקין). לפני כשנה החלטתי להפסיק עם הגלולות. במשך חצי שנה לאחר שהפסקתי למרות שהמחזור הגיע כל חודש הוא לא היה מסודר ואורך המחזור היה בין 21-34 יום. בנוסף לפני המחזור היו לי יומיים של כתמים חומים, הפסקה של יומיים ורק אז הגיע המחזור. בחצי שנה האחרונה הכתמים לפני המחזור הפסיקו וגם אורך המחזור הפך לקבוע ומגיע כל 28 יום (חוץ מהאחרון שהגיע אחרי 21 יום). אך מאז הפסקת הגלולות המחזור שלי חלש בהרבה ממה שהיה קודם (גם לפני הגלולות וגם במהלכן) ובחודשים האחרונים נחלש עוד יותר וגם משך ימי הדימום התקצר. אני מודאגת ורציתי לדעת האם מצב זה תקין או שיכול לרמז משהו על הרזרבה השחלתית? אציין שלא היה ניסיון להכנס להריון. תודה

שלום, אני ממליצה לך לבצע בדיקת רזרבה שחלתית (בדיקת דם ו/או בדיקת זקיקים). כמו כן בלי קשר בהכרח לתוצאות, חשוב לציין שאם טרם צפי להריון בגיל 33, ואת סבורה שאולי תחפצי בכך בעתיד, כדאי להתייעץ עם רופאה/רופא מומחית/ה לפוריות בשאלה של אפשרויות שימור פוריות, זאת היות ויעילות דל חלק מאפשרויות אלו פוחתץ אחרי גיל 35. בהצלחה.