בדיקת רזרבה שחלתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מימון הקפאת ביציות: מי זכאית?

הקפאת ביציות נחשבת לשיטה היעילה ביותר לשימור פוריות. למרבה הצער, נשים רבות מוותרות עליה - בגלל עלותה הגבוהה אולם ישנן דרכים להפחית את העלויות. המודעות לחשיבות ביצוע הליך הקפאת ביציות עולה בהתמדה; יותר ויותר נשים מגיעות למסקנה נכונה, בעלת חשיבות מכרעת, לפיה כדאי להן לשמר את פוריותן בעזרת הקפאת ביציות. מודעות זו אכן חשובה ומבורכת, אך איננה מספיקה - משום שנשים רבות נוטשות את הרעיון ומוותרות על ההליך המתבקש, למרות יעילותו. כל זאת - נוכח העלויות הגבוהות הכרוכות בתהליך.האם גם את רוצה לעבור הקפאת ביציות, אך נרתעת מהמחיר הגבוה שדורש מימוש הצעד המומלץ והחשוב? אם כן, הכתבה הזו בדיוק בשבילך. חשוב לדעת - קיימות דרכים לממן הקפאת ביציות. מוטב שתכירי את כל הדרכים, לפני שתרימי ידיים.כמה עולה הליך הקפאת ביציות?ההסדר הקיים כיום במדינת ישראל מאפשר לנשים המעוניינות בהקפאת ביציות, בשל נסיבות חברתיות, לעבור עד 4 סבבים של טיפולים ו/או עד...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבדיקת רזרבה שחלתית

בדיקות פוריות - תמונת המחשה
בדיקות פוריות גברים, שימו לב: בניגוד למחקרים קודמים שהראו כי קנאביס פוגם בפוריות הגבר, מחקר חדש קובע...
אי פוריות - תמונת המחשה
אי פוריות תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות...
ללמוד עוד על בדיקת רזרבה שחלתית
השפעת הגיל על פוריות האישה-תמונה

מרוץ הקריירה גורם לנשים רבות לדחות את גיל הכניסה המתוכנן...

מאת: פרופ' יעקב...
10/11/2016
טיפולי שימור פוריות: מדריך-תמונה

טיפולי שימור פוריות יכולים להתבצע מתוך רצון לדחות את גיל...

מאת: ד"ר יריב...
11/09/2016
מימון הקפאת ביציות: מי זכאית?-תמונה

הקפאת ביציות נחשבת לשיטה היעילה ביותר לשימור פוריות. למרבה...

מאת: פרופ' משיח...
26/04/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת רזרבה שחלתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת רזרבה שחלתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפי תשובותיך לשאלות שונות שנשאלות כאן,נראה שלנשים מעל גיל 40 אין סיכוי להרות..וגם אם יש הסיכוי קלוש מאוד. אני בת 41 לפני תהליך של ivf,(עקב בעיית זרע)רציתי לדעת אם בכלל כדאי שאגש לכל התהליך הזה,אם מתחתחילה אין סיכוי.. ואם כן האם יש מקרים שהכל יסתיים תקין?

בתשובותי לא אמרתי שאין כלל סיכוי אלא שהסיכוי קטן ככל גילה של האשה גדל. הסכויים גם תלויים ברזרבה השחלתית שלך וזאת לפי ערכי ה-FSH, AMH ומינין הזקיקים הקטנים בשחלות (AFC)

שלום פרופסור בת 31 לפני שנה עשיתי את הבדיקה תוצאה 0.24 יש לי 3 ילדים 2 טיבעי והאחרון בהזרעה מה הסיכוי שלי להרות שוב טיבעי?

לא מספיק בבדיקת AMH אחת כדי לקבוע. רצוי לבצע גם בדיקת FSH וגם ספירת הזקיקים הקטנים (AFC) ב-US, אם אמנם יסתבר שהרזרבה מאד נמוכה כדאי להשתדל להרות בהקדם ואם תוך מספר חודשים לא יושג הריון בדרך הטבעית-רצוי לעבור ל-IVF.

בת 28, לפני הריון ראשון, בצעתי בדיקת דם לפרופיל הורמונלי ביום ה3 למחזור- האסטרדיול נראה קצת גבוה ואילו כל שאר המדדים תקינים, האם הבדיקה תקינה? Estradiol e2 279 pmol/l FSH 9.3 IU/l 

הבדיקה גבולית. הבדיקה היותר מהייצנה בקביעת הרזרבה השחלתית היא AMH או AFC שזה ספירת הזקיקים האנטרלים (הקטנים) באמצעות US

אשמח לייעוץ. לאור רקע רפואי של אנורקסיה (כיום במשקל תקין), פניתי לרופאת נשים לבדיקות לקראת התחלת תהליך של כניסה להריון. אני בת 24 בעלי בן 27. US אגן קטן יצא תקין. לאור FSH גבוה (8, תחת השפעת גלולות) נשלחתי לבדיקת AMH ויצא 1.17. הופנינו לתחילת תהליך של שימור פוריות (הקפאת עוברים) ועדיין מחכים לתור לרופא מומחה. בינתיים הפסקתי לקחת גלולות כדי שאוכל לבצע פרופיל הורמונלי חדש. אשמח לדעת: 1. האם ניתן לבצע פרופיל הורמונלי במחזור הראשון אחרי הפסקת הגלולות? והאם ניתן להעריך מתי זה יהיה (לקחתי גלולות פחות משנה, מסוג זואלי, ללא מחזור). 2. האם התהליך (לפני השאיבה ולאחריה) פוגע בתפקוד היום-יומי (אני סטודנטית, שוקלת אם כדאי לי לפרוש מהסמסטר). 3. האם יש סיכוי שנקבל כיסוי של סל הבריאות במצבנו (אני בקופ"ח מכבי, בעלי בצבא)? 4. האם מומלץ לבצע 4 מחזורים רציפים, ככל שלא תתקבלנה 20 ביציות, או שניתן יהיה מתישהו לנסות טבעי? אם כן מתי? תודה רבה!

הרבה שאלות: בדיקת AMH לקביעת הרזרבה השחלתית טובה לאין שעור מה-FSH והבדיקה אצלך אינה מצביעה על רזרבה נמוכה במיוחד. רצוי גם לבצע בדיקה פשוטה ב-US והיא AFC, ז.א. ספירת הזקיקים הקטנים שבהקף כל שחלה. בכל מקרה איני חושה שמצבך ישכנע את הקופה לתת לך טיפול לשמירת הפוריות על חשבון הקופה. ניתן לעשות זאת באופן פרטי, אבל היות ואת נשואה הייתי מקפיא עוברים ולא ביציות.

תודה על המענה. ממה שהבנתי הamh בתחתית הטווח התקין. זה לא מחייב שאעשה שימור אם ארצה ילדים בהמשך? הרזרבה הרי מדרדרת ...אז גם אם עכשיו נחשב תקין עוד כמה שנים כבר יהיה בעייתי לא (באידיאל היינו רוצים מספר ילדים)? ואכן הכוונה להקפאת עוברים. היית ממליץ לנסות עכשיו טבעי ובמידה שנצליח לעשות את השימור אחרי ההריון ולידה?