מיליה בעור: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיליה בעור?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיליה בעור: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

צ'יסטות בעפעפיים לא כילזיון האם הסרה אצל רופא אקופלסטי תשאיר צלקות? תודה

בדרך כלל זה לא אמור להשאיר צלקת

שלום רב, לביתי בת ה-9 חודשים פצעים באפרכסות האוזניים. רופא עור אבחן זאת כמיליה והמליץ למרוח קרם אדפרין (0.1%) על הפצעים באוזניים. לאחר שקנינו את הקרם הסתכלתי בעלון וגילתי שבמקור הוא משמש לטיפול באקנה וולגריס והוא מותאם לילדים מגיל 12 ומעלה. רשום במפורש שאין להשתמש בתינוקות וילדים מתחת לגיל זה ואין להשתמש בזמן הריון והנקה. יצרתי קשר עם רופא העור שאמר לי שאין בעיה להשתמש במשחה הזו לתינוקות, כי הוא מבוסס על ויטמין A. אך זכור לי מההריון שויטמין A גם יכול להזיק לעובר. האם ידוע לך אם הקרם שמבוסס על ויטמין A יכול לגרום נזק כלשהו לתינוקות?

ממליץ לפעול עפ"י הנחיות החברה .. אבל לרופא אמור להיות שיקול דעת .. להשתמש גם עם אין התווייה .

תודה על תשובתך. הנחיות החברה היא לא להשתמש בתינוקות וילדים. הרופא אומר שאין חשש להשתמש. כך שאני דיי מבולבלת...

לפני כמספר חודשים הופיעה לי בין הריסים בעפעף התחתון בליטת עור שמגרדת מידי פעם. רופא עור איבחן שזוהי ציסטה [מיליה] והפנה אותי לרופא עיניים. כציד מסירים זאת? האם זהו מסוכן? האם יש סיכונים בהוצאה?

כריתה פשוטה לא מסוכן אולי יפגע בריסים

שלום רב. יש לי כבר תקופה ארוכה חלבון בשתן..Albumin/creatinine ratio...עומד לעיתים על 64.. הרופא אמר שזה לא דלקת בשתן....זה חלבון בשתן.. וזה מפעיל לחץ על הכליה.. כמו כן אמר שאם זה ימשיך ככה, אז יש כדור מונע..לא טיפולי להוריד לחץ על הכליה כדאי שבגיל מבוגר לא נגיע לדילאלזיה או לסיבוך כלייה. מה המלצתך בנושא ? אני לא רוצה לקחת כדור מניעה יש דרך אחרת לטפל בנושא , אבל חשבתי שאם אני ירד בשקל זה יכול להשתנות?

אין לי מספיק מידע עליך על מנת לענות אבל אענה באופן כללי - חלבון (אלבומין) בשתן יכול לנבוע מסיבות רבות. בין השכיחות יותר הינן סכרת, יתר לחץ דם, השמנת יתר. גורמים אחרים הינן מחלות הפוגעות באופן ספציפי בכליה. טיפול במצבים שגורמים להופעת החלבון יכול לעזור בהפחתתו - למשל טיפול בסכרת, ירידה במשקל וכו'. במצבים בהם לא ניתן לטפל בגורם, מטפלים בתרופה המפחיתה את הפרשת החלבון בשתן, מדובר בתרופות ממשפחת מעכבי ציר הרנין-אנגיוטנסין שמפחיתות הפרשת חלבון ומאטות את התקדמות מחלת הכליות לאורך שנים. על כן חשיבותן. לפיכך ממליצה בשלב ראשון לבדוק האם יש גורם שהינו בר טיפול ובהתאם להחליט על צורך בטיפול תרופתי.