פטמה שקועה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קשיים בהנקה: תשובות לשאלות נפוצות

נשים רבות מצפות כי ההנקה תהיה עבורן טבעית, קלה וזורמת, אבל המציאות היא לא תמיד כזאת, בעיקר בשבועות הראשונים. נתקלת בקשיים? כדאי שתדעי כי נשים רבות חוות בעיות בהנקה. קצת סבלנות – וההקלה תגיע. פרויקט מיוחד לרגל שבוע עידוד ההנקה תמיד חלמת להניק - אבל המפגש הראשוני שלך עם הרך הנולד מסתיים בעלבון צורב ובתחושת אשמה כי התינוק לא גילה התלהבות מההנקה? כדאי שתדעי שנשים רבות מתקשות בימים הראשונים לגלוש לתפקיד המיניקה. מגוון קשיים ובעיות עלולים להותיר אמא מתוסכלת ותינוק עצבני. המודעות לכך שההנקה אינה חייבת להתחיל כתמונה פסטורלית של אם שלווה ותינוק רגוע - עשויה לעתים לחסוך דמעות רבות. רינה גנץ, אחות מנהלת סיעוד בטיפת חלב של מכבי שירותי בריאות במודיעין עלית ויועצת הנקה מוסמכת מטעם משרד הבריאות, מספרת על קשיים אופייניים ופתרונם.    עוד לפני שיוצאים הביתה - קשיים התחלתיים   "התינוק לא יונק מספיק" אמהות רבות מודאגות כבר בימים הראשונים אחרי הלידה כי התינוק אינו יונק מספיק ונשאר רעב. רינה גנץ: "גודל הקיבה של תינוק שאך...
ללמוד עוד על פטמה שקועה
קשיים בהנקה: תשובות לשאלות נפוצות-תמונה

נשים רבות מצפות כי ההנקה תהיה עבורן טבעית, קלה וזורמת, אבל...

מאת: שרית שיר,...
26/07/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפטמה שקועה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פטמה שקועה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב בני בן 11.5 עם פטמה אחת שקועה, לציין עודף משקל... מה עושים במקרה כזה?

זהו אינו נושא אנדוקריני למעט ההשמנה המצריכה התייחסות וטיפול יש לחכות לסיום ההתבגרות הצינית לשקול התערבות

לפני מספר ימים שמנו לב לפטמה שקועה אצל תינוקת בת חודשיים

שלום, חסר משמעות.

שלום, אני בת 28, לפני הריונות. לפני שנתיים (אפילו שלוש לא זוכרת במדוייק) חל שינוי בצבע הפיטמה הימנית שלי. הפיטמה השמאלית חומה ולעומת זאת הימנית שינתה צבע לורודה/שקופה (בצבע של העור כמו סביב הפיטמה). אין הפרשות, אין כאבים ואין שינויים נוספים. אציין גם שמאז ומעולם היו לי פיטמות שקועות וגם בזה לא חל שינוי. נשארו שקועות כמו שתמיד היו. לא ייחסתי לזה חשיבות עד כה, עד שקראתי כתבה כי אחד הסימפוטמים לסרטן השד זה שינוי צבע פיטמה. האם יש סיבה לדאגה למרות שהשינוי בפיטמה חל כבר לפני שנתיים ויותר? האם מדובר בשינוי פיגמנטי? אשמח להכוונה. אני מאוד חרדה רגע. תודה מראש!

נשמע שאין שום סיבה לדאגה וכפי תיאורך שמדובר בשינוי בן שנתיים אזי שלא מדובר בממאירות. ממליצה להיות במעקב כירורג שד ולא להיות חרדב חג שמח!

שלום רב, הערב גיליתי שלביתי בת ה14 יש פטמה שקועה בשד השמאלי. היא טוענת שזה תמיד היה כך. אני לא שמתי לכך לב עד היום. האם יש סיבה לדאגה?

שלום כדאי להיבדק ע״י כירורג שד