סומטריפטן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיגרנה VS כאב ראש

על אף ההבדלים ביניהם, רבים מבלבלים בין מיגרנה לכאב ראש רגיל - סיבה מספיק טובה לקבלת תשובות ממומחה על האבחנה הנכונה בין שתי תופעות דומות אך שונות מיגרנה היא אחת מסוגי כאבי הראש השכיחים ביותר באוכלוסייה. ואולם, חשוב להדגיש כי מיגרנה אינה כאב ראש רגיל ושגרתי. רבים טועים לחשוב כי הם סובלים ממיגרנות בזמן שהם חווים כאב ראש רגיל. אנשים רבים מאד סובלים מכאבי ראש חולפים, אך רק 12%-15% מהם סובלים ממיגרנה. נראה כי זילות המושג "מיגרנה" והשימוש התכוף בו כדי לתאר כאבי ראש חולפים ושגרתיים אינם משקפים את התופעה האמיתית. "מיגרנה היא כאב ראש חזק ועוצמתי, והיא שונה מכאב ראש רגיל בשל שני מאפיינים עיקריים שלה: האחד, המוגבלות שהיא יוצרת; והשני, הטיפול במיגרנה", מסביר ד"ר גבריאל וינשטיין, נוירולוג במכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית. "כאב ראש רגיל הנובע ממחסור בשינה, מחוסר שתיה או מזון וכיו"ב יכול לחלוף מעצמו תוך כמה שעות או באמצעות כדור...
ללמוד עוד על סומטריפטן
מיגרנה VS כאב ראש-תמונה

על אף ההבדלים ביניהם, רבים מבלבלים בין מיגרנה לכאב ראש רגיל...

מאת: מערכת זאפ...
14/11/2010
מיגרנה: לא רק נשים-תמונה

גבר, כואב לך הראש? יכול מאוד להיות שמדובר במיגרנה, הנתפסת...

מאת: ד"ר אריה...
05/07/2015
תיק עזרה ראשונה לטיול בחו"ל-תמונה

מתכננים חופשה בחו"ל לסיום החופש הגדול או לקראת החגים? הכנה...

מאת: ד"ר יוני...
25/08/2009
כאבי ראש אצל ילדים-תמונה

הסיבות לכאבי ראש בקרב ילדים מרובות. כדי לטפל בכאבים, מומלץ...

מאת: פרופ'...
03/01/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסומטריפטן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סומטריפטן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני סובלת ממיגרנות כבר למעלה מ 20 שנה. הנוירולוג נתן לי סומטרידקס 100 ואהי מטופלת במרפאת כאב ומקבלת עירוי לידוקאין ומגנזיום. הבוקר יש לי התקף מיגרנה ולקחתי ב 5:50 סומטרידקס. בשעה 9:40 התחלתי עירוי לידוקאין ומגנזיום. האם יכולה להיות תגובה ביניהם?

באופן עקרוני ליאורה לא צריכה להיות בעיה.

אני בהתקפת מיגרנה קשה מלווה בהקאות.קיבלתי לפני שעתיים זריקת וולטרין שעצרה את הבחילה, אך הראש עדיין מייסר. שאלתי - האם אוכל לקחת כדור אימיטרקס עכשיו?

כן עתליה ניתן גם לקחת ביחד האפקט אז טוב יותר מכל אחד ליחוד.

שלום דר קוריצקי. רציתי לדעת אם אפשר לקחת כדור זומיג או זריקת אימיטרקס במקרה שיש אי ספיקה בינונית ברגל שמאל

כן ימית הטריפטנים לא אמורים לכווץ כלי דם פריפריים.

03/12/2018 | 17:19 | מאת: הריונית בתחילת הדרך
מתוך פורום ייעוץ תרופתי

היי, בת 32, הריון 4 אחרי 3 הפלות מוקדמות. שבוע 10 עם תאומים. סובלת ממיגרנות מגיל צעיר מאוד ומטופלת בדרך כלל ברילרט. עם תחילת טיפולי הפוריות התחלתי לקחת אלטרולט שעזר עד לפני שבועיים והמיגרנות חזרו. אני לוקחת סומטרידקס 100 בהתקף אך הכאב חוזר כל כמה שעות. מציינת שמאתמול יש לי דימום. האם יש קשר בין התרופות לדימום? האם יש פתרון אחר? לחיות עם הכאב אני לא יכולה.

היי, יש לפנות לבדיקת רופא נשים בדחיפות. לגבי טיפול במיגרנה בהריון הטיפול הכי בטוח הינו אקמול אומנם אם זה לא עוזר יש תכשירים אחרים מועדפים על פני טריפטאנים. בכל מקרה מומלץ לפנות למרכז טרטולוגי (מרכז עם מומחים בשימוש בתרופות בזמן הריון) ולהתייעץ איתם.