פנאזופירידין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שאלות ותשובות בפורום המטולוגיה

האם אפשר להידבק ולהדביק, להשתיל מח עצם או לתרום דם? פורום המטולוגיה הוא מהפורומים העמוסים במערכת הפורומים הענפה של דוקטורס, והוא מטפל באחד הנושאים הרגישים והכואבים בעולם הרפואה היום. כמדי פעם, אספנו למענכם כמה שאלות נבחרות מהשאלות הרבות שנשאלו בחודשים האחרונים. ^^1. מה פירוש המושג solid tumor?^^הכוונה לגידולים "מוצקים", כאלה שיש להם מסה מוגדרת, כמו סרטן ריאה, קיבה, מעי גס, שחלות וכיו"ב, להבדיל ממחלות גידוליות שאינו מתבטאות בגוש מוגדר כמו לאוקמיה או לימפומה.^^2. חליתי לפני כשנתיים בלימפומה נון הודג'קין ולאחר טיפולים כימותרפיים ובדיקה מחודשת הכל נמצא תקין ומאז אני במעקב. האם יש סכנה שאדביק את בת זוגי? האם מותר לי לתרום דם?^^לימפומה אינה מדבקת. אינך יכול לתרום דם בשלב הזה.^^3. האם יש סיכון בנטילת כדור אספירין אחד 80 מ"ג לפני טיסה...
ללמוד עוד על פנאזופירידין
G6PD: האנזים האבוד-תמונה

מחסור באנזים G6PD הוא שכיח מאוד במדינות אגן הים התיכון -...

מאת: ד"ר נוימן...
27/05/2018
רשימת התרופות האסורות ב-G6PD-תמונה

ההסתדרות הרפואית בישראל מפרסמת רשימת תרופות אסורות לשימוש...

מאת: מערכת zap...
22/07/2010
שאלות ותשובות בפורום המטולוגיה-תמונה

האם אפשר להידבק ולהדביק, להשתיל מח עצם או לתרום דם?

מאת: מערכת דוקטורס
07/02/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפנאזופירידין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פנאזופירידין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כ3 שבועות התגלתה אצלי דלקת בשתן (על ידי בדיקה בסטיק) וקיבלתי טיפול בזינט. לאחר כמה ימים התחושה של הדחיפות בשתן חזרה ובדיקת הסטיק שוב יצאה חיובית וקיבלתי טיפול במונורול. גם המונורול לא עזר ולאחר 3 ימים ניגשתי לעשות תרבית שתן, בדיקת שתן כללית ובדיקות של STD. התרבית חזרה שלילית וגם הסטיק חזר שלילי ולא נמצאו דברים חריגים בבדיקת השתן. בבדיקות הSTD נמצאו שני דברים חיוביים mycoplasma hominis , ureaplasma urealyticum. קיבלתי טיפול באנטיביוטיקה נוספת אופלודקס לשבועיים. הבעיה שאני טסה בעוד שבועיים והרופא אמר ששני חיידקים אלו נמצאים בגופנו ולאו דווקא זה מצביע על בעיה. הוא הפנה אותי לאוטרסאונד בטן (אני בצבא ואין תור עד התאריך שאני טסה ואני טסה לחודש) ולבדיקה אצל רופאת נשים שגם טרם קיבלתי תור. האם הרופא הצבאי מפספס משהו ? אני פשוט סובלת כבר 3 שבועות מהרגשה תמידית של פיפי וגם סדורל לא עוזר! מה לעשות ?

אם את חיילת אנא בקשי לפנות למרפאתנו שמטפלת בחיילים 048359614

דלקת בדרכי השתן. מתן שתן תוך כאב . להוראת הרופא. הסידוראל יחליף את האומניק שנילקח קבוע אחת ליום. לאחר שלושה ימים הכאב מיתגבר . אין הטלת שתן רציפהוהמצב מחמיר האם לחזור לאומניק ??? האם אפשר ביום הראשון שני כדורים ליממה??

לא מקובל להפסיק אומניק, ניתן להוסיף סדורל אך מאד לא רצוי להפסיק אומניק.

בתי נןטלת גלולות. בחודש האחרון קיבלה סדורל עקב דלקת בשתן. לפני יומיים קיבלה מחזור(בהתאם לגלולות) אבל הוא בצבע חום שחור. הבוקר עשתה בדיקת הריון ביתית. האם זה מחזור? האם הילדה בהריון?

בדיקה להריון הקובעת היא בדם אם יש חשש עדיף לבצעה יתכן ועקב התרופות שנטלה ההפרשה כפי שמתואר, בכל מקרה כדאי לגשת לבדיקה בהקדם אשמח לסייע לך בהצלחה, ד"ר שלומי כהן מומחה בגינקולוגיה, יילוד ופוריות מנהל היחידה לניתוחים אנדוסקופיים גינקולוגיים(זעיר פולשניים) הרצליה מדיקל סנטר, רמת ים 7, הרצליה פיתוח מרכז רפואי נ.א.ר.א, זבוטינסקי 155, ר"ג מתאמת קלינית :054-5485062-יפה e-mail:dr.cohen.eylon@gmail.com web site: www.dr-cohen.co.il

כבר כמה חודשים עם כאב וצריבה בשתן בקצה הפין, התחיל אחרי שעברתי בדיקת ציסטוגרפיה שגילו היצרות בשופכה, אחרי הבדיקה קצה השופכה צרב כמו גיהנום בהשתנה( לא יכולתי להשתין טיפה אחת בלי סדורל) מאז הכאב נרגע אבל עדיין יש לפעמים צריבה קטנה לפעמים... למה הצריבה שיש לי קשורה? האם היצרות שופכה יכולה לגרום לפרוסטטיטיס? איך ניתן לאבחן פרוסטטיטיס לא חיידקית?

שלום רב, אם אבחנו לך היצרות בשופכה וביצוע הציסטוסקופיה כלל גם הרחבה של השופכה זה אכן יכול לגרום לך לכאב מקומי באיזור שהיה מוצר. אם ההיצרות מפריעה לריקון תקין של השתן בהחלט עשוי להתפתח זיהום. ממליצה לך להתייעץ עם אורולוג לגבי הטיפול בהיצרות, ובינתיים לקחת משכך כאבים ולוודא שאתה מצליח להתרוקן באופן תקין ואם לא לפנות לבדיקה בהקדם האפשרי.