מתילדופה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למתילדופה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מתילדופה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בהריון, לחץ דם גבוה בהריון , לפני הריון היה תקין 1.האם צריך לטפל כדי להוריד אותו, למה? 2. איך ניתן להוריד לחץ דם גבוה בהריון מעל 160/100? סמסטר שני האם ניתן להשתמש בתרופות להורדת לחץ דם- אם כן אילו?

1. צריך להוריד לחץ דם גבוה בהיריון כדי להפחית עומס מהלב ולמנוע סיבוכים מילדותיים. 2. ניתן להשתמש בתרופות להורדת לחץ דם כמו אלדומין.

שלום, אני ובן זוגי מתכננים הריון ויש לי בעיית מסתם מיטרלי דולף. ידוע לי שTritace והריון לא הולכים יחד. מה התחליף המומלץ לtritace?כמה זמן לפני רצוי להפסיק עם הtritace? כמו כן מקבלת קרדילוק . האם זה נחשב הריון בסיכון? תודה

אחרי התייעצות של הקרדיולוג המטפל בי עם גניקולוג בכיר נאמר לי כי אצטרך להיות במעקב בזמן הריון אצל הקרדיולוג וכמובן אצל רופא הנשים שמטפל בי. שאלתי את הקרדיולוג בקשר לתרופה tritace האם יחליף לי אותה לפני שאכנס להריון אמר כי כשאהיה בהריון יחליף ואין סכנה לעובר. האם זה נכון? קראתי כי רצוי להחליף את הטרייטס בתרופה חלופית כגון :אלדומין.

עדיף לא לקחת TRITACE בזמן הריון.

שלום רב, רציתי לדעת איזו תרופה להורדת לחץ דם ניתן לקחת בזמן הריון / נסיונות כניסה להריון. עם מינימום תופעות לוואי. ואיזה תופעות לוואי עלולות להיות ? תודה

רק בתאום עם הרופא שלך, מותק לקבל אלדומין

שלום רב, אני בת 35 בהריון ראשון בשבוע 30. סובלת מלחץ דם גבוה לפני ההריון ונטרלתי כל יום קרדילוק 2.5 מג ביחד עם אקספורג . מהרגע שנכנסתי להריון הרופא במרפאה להריון בסיכון אמר לי להפסיק לקחת את האקספוראג ולהמשיך רק עם הקרדילוק. הלחץ דם היה בסדר עד חודש רביעי ומחודש חמישי התחיל לעלותו משישי הוא מגיע גם ל 170/100 רק בישיבה של כמה דקות. בשכיבה תקין 120/70. כרגע הרופא העלה לי את המינון של הקרדילוק ל 15 מג ליום ועדיין אין שיפור . רציתי לדעת אם יש עוד איזו תרופה שאני יכולה לקחת כדי להוריד את הלחץ דם , אני מפחדת שהוא יעלה עוד ולא אוכל לעבור לידה רגילה. שמעתי שיש תרופה בשם אלדומין שמותרת בהריון? האם יכולה להועיל? האם אתה ממליץ ללכת להתייעץ עם נפרולוג מומחה בנוסף לרופא נשים בהריון בסיכון? תודה רבה קארין

בהחלט הייתי פונה לנפרולוג. יל"ד בהריון אבל דורש שת"פ בין רופא הנשים למומחה בתחום ל,ד. אלדומין היא התרופה שנחקרה הכ הרבה ביל"ד בהריון והיא יחסית בטוחה זוהעי בודאי אחת האלטרנטיבות. יש לזכור שהיא יחסית עם אפקט קל על ל"ד ובנוסף חשוב לזכור שיעדי הטיפול בהריון אינם דומים לאדם שאינו בהריון (דהיינו מתחת 140/90) אלא מעט גבוהים יותר.

תודה רבה על התגובה המהירה, אשמח לדעת אם ניתן להגיע אלייך להתייעצות פרטית מכיוון שאני חא מכירה רופא נופרוחטג שמתמחה בהריון גם ואני כבר בשבוע מתקדם של ההריון. האם ישנה אפשרות לפנות אלייך למרפאה לקבוע תור? תודה רבה!